Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Dodatecne domontovany tempomat
03.11.2008 21:49 - Dodatecne domontovany tempomat 167594
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Caute,

kedze tema "dodatocna montaz tempoatu" bolo dost rozoberana na priatelskom fore citroeny.cz, pridam aj ja svoje nove poznatky.

Ano, chcel som ho aj ja, kedze dost jazdim na dialnici, tak som kupil packu a dalsi spinac na brzdovy pedal. Packu som kupil od clena klubu pilota C5. Tymto dakujem jemu aj foru za uskutocneny obchod
Kedze chybal spinac na pravej strane tak taky som pytal v servise. Pozrel do dokumentacie a nasiel. Hned ho mali (4534.52 360Sk s DPH)

U automechanika som az zistil, ze do spinaca nepasuje cerveny konektor. Spinac mi predali taky isty ako ten co uz bol osadeny. Je to v skutocnosti rozpinac (pri stlaceni prerusi obvod). Pozreli sme znova do dokumentacie a zistili sme ze mi dali spravny. Zeby omyl pri vyrobe auta?? NIE! Doma som pozrel dalsie 2 C5 a boli nakablovane rovnako ako moja. Cize chyba je v citroen dokumentacii. Maju to prehodene. Spravne tlacidlo co potrebujeme je 4534.37 (je to spinac) a k tomu este treba plastovy medzikus do ktoreho sa to zasunie a v nom je mozne nastavit polohu/vzdialenost spinaca.

Cez proxiu zapisal do ECU modulu regulacia rychlosti povolena.
V BSI nevedel ale najst nejaku kolonku - ze to mohlo byt tym ze tam nemame ten spinac.
Domov som od mechanika odchadzal s tym, ze mi nefungovalo ale, ze ked doplnim ten spinac, rozbehne sa to.
Vyskusal som miesto toho spinaca dat prepojku-skrat. Po testovacej jazde som ostal prekvapeny - vsetko fungovalo ako podla navodu. Cize prepojka je dobre riesenie na otestovanie, ci je vobec mozne to rozbehat bez toho, aby sme zbytocne investovali dalsich 500Sk (ten je drahsi) do spinaca..a potom aj tak nic nefunguje...
Tymto nenabadam nikoho, ze tam ten spinac netreba, prave naopak. Dve tlacidla (1 rozpinac a 1 spinac) su tam kvoli zdvojenej bezpecnosti, keby sa jeden po.ral. Zajtra idem do citroenu to vymenit.
Bol som este upozorneny, ze byva problem s tymi spinacmi, ze niekedy to strajkuje a casto sa tempomat sam deaktivuje.
Podla mna je to sposobene tym, ze domontovany spinac rozopne skor ako ten spinac na brzdy rozopne. Je tam otocena logika, lebo ked je pedal zoslapnuty vtedy to netlaci na tlacidla.


Ma z Vas niekto este takto dorobeny tempomat?

05.11.2008 13:50 - Re: Dodatecne domontovany tempomat 167595
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Ten spinac som dnes vymenil za ten spravny.
Musim pochvalit personal v predajni na Vajnorskej, ze boli velmi ochotny a nemali problem s vymenou.

Prekvapila ma ale cena! Ten druhy spinac stoji cca 780SK!!
No keby som dopredu vedel ten rozdiel, tak si tam necham tu prepojku.

20.07.2011 17:44 - Re: Dodatecne domontovany tempomat 2402394
rocesko
Město: Zvolen, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všetkých

Mám C5 2001 2,0HDi. mám dvojzónovú klímu, dazdový senzor a podobné prkotini ale tempomat nemám
a chcel by som ho domontova. Nevie mi niekto poradi kto by mi to v okolí BB aktivoval v riadiacej jednotke ?
dieru mám už vyrezanú a mal som tam aj páčku od kolegov z peugeotu, ale nefungovalo mi to lebo s diagnostikou od peugeotu sa tam nevedeli dosta.

Počul som aj verziu, že sa to nedá vôbec aktivova že to je od výroby zablokované.
spínač mám na všetkých pedáloch to mi pozerali.

Ďakujem za každú odpoveď.

20.07.2011 17:51 - Re: Dodatecne domontovany tempomat 2402396
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ak si zo zv treba ís dakde do citrónu v okolí alebo mi napíš, poriešime. Ak mᚠspínače, páčku, tak by to malo ís povoli cez diag.

20.07.2011 21:06 - Re: Dodatecne domontovany tempomat 2402416
rocesko
Město: Zvolen, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
no do citroenu velmi nechcem ist. lebo otec to cca pre 4 rokmi dal namontovat do citroenu a povedali mu ze to nejde. vraj ze to citroen zakazuje takuto domontaz ale dieru mu vyrezali na tempomat, tak neviem ci to bola vyhovorka lebo ako to bolo.
A ak vravis ze to poriesime tak mas na to riesenie ?
ak ano, kolko to bude stat.

dakujem velmi pekne.

20.07.2011 21:07 - Re: Dodatecne domontovany tempomat 2402417
rocesko
Město: Zvolen, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
btw pácku teraz nemam lebo som ju vratil ked ze mi to neslo, ale tak nejaku kupim alebo sa opytam ci nemame v peugeote ns sklade.

Inac dnes som menil spinac zaradenej spiatocky a som sa natrapil ako mongol. som sa tam nevedel dostat s klucom.

20.07.2011 21:09 - Re: Dodatecne domontovany tempomat 2402418
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Zakazane to ma psa, buracka a smrtak v aute s domontovanym tempomatom ( konkretne myslim peugeot ). Ak to povoli BSi tak to nie je problem aktivovat. Pred nakupom komponentov to skus povolit v BSI a uvidi sa, ak sa to podari tak mas vyhrane, ak nie musis vymenit aj BSI, inak len spinace na pedal a packa.

20.07.2011 21:11 - Re: Dodatecne domontovany tempomat 2402419
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tempomat ako tu uz bolo x krat
je len domontovat packu a ak mas auto pred 2003 tak este pridat cerveny spinac na brzdu a povolit v ecu motora tempomat ...
packa stoji okolo 68 EUR ak si dobre pamatam, objednacie cislo 6242 Z9, pozor nedavat tam tu co ma aj obmedzovac, nebude chodit

20.07.2011 21:27 - Re: Dodatecne domontovany tempomat 2402421
rocesko
Město: Zvolen, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
Jumep
No tak ja som tam daval packu aj s obmedzovacom lebo chalani na peugeote to davaju aj do aut kde nefunguje obmedzovac a slape to ale len tempomat. Tak vravis ze to nemam ani skusat ano ?

Inc na brzde mam dva spinace, ale uz si nepamatam ci je jeden z nich cerveny.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator