Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Výměna žárovek v přístrojové desce
06.12.2008 21:25 - Výměna žárovek v přístrojové desce 169209
citrous
Město: Kaplice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny. Mám menší problém. Zjistil jsem, že se mi při zapnutí klíčku nerozsvítí v přístrojové desce kontrolka na dobíjení a ani na kontrolka na olej. Je to dost blbej pocit. Vím 100%, že dobíjení funguje, ale člověk nikdy neví co se může stát. Myslím si, že asi praskly žárovky. Nechci se, ale do toho pustit jen tak halabala bez hlavě, abych neudělal víc škody jak užitku. Hned bych tam zkouknul všechny žárovky a má člověk jistotu, že jsou OK.

Je nějaká možnost jak vyzkoušet, že žárovky v přístojovce jsou OK bez rozebrání přístrojovky??

V manuálu píšou, že po zapnutí klíčku se rozsvítí asi 9 kontrolek, ale co ty ostatní jak je vyzkoušet??

Proto se ptám neví někdo jakým způsobem vyměnit žárovky v přístrojovce??

07.12.2008 01:08 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 169210
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v tachometri nejsu ziadne ziarovky, ale led diody
mas iny problem ak ti to nesvieti

ked sa nan dobre pozres, dole na nom su 2 bodky, zober 2 stare kreditky a zatlac ich tam, potom ho lahko vyberes, drzi na jednom kabli, ale priblem mas isto niekde inde, dalsia vec, kontrolka dobijania tu nie je, nakolko tu je merak na dobijanie, po zapnuti kluca svieti viac kontoliek ktore postupne zhasnu a ked nastartujes a das si pasy, nemala by svietit ziadna (okrem svetiel atd.)

07.12.2008 08:47 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 169211
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Já jem se toho poprvé také lekl. V manuálu je to skutečně tak popsané, jaké se mají všechny kontrolky rozsvítit, včetně těch na dobíjení a mazání, ale ony tam opravdu asi nejsou, protože mne se také nerozsvicují. A pokud by byl nějaký problém s dobíjením nebo mazáním, měl by to teoreticky hlásit palubní PC - viz.: hlášky palubního PC v návodu k obsluze.
Pozn.: kontrolky dobíjení a mazání jsou možná jenom v té nejzákladnější verzi, která je samozřejmě v návodu také popsána.

07.12.2008 13:42 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 169212
citrous
Město: Kaplice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Tak když si dám pásy a mám nastartováno tak mi nic nesvítí to je jasné. Bohužel žádný měřák dobíjení tam nemám. Mám automat a místo měřáku tam jsou kontrolky na automat. Myslím, ale že ty kontrolky na dobíjení a mazání tam jsou (kousek v levo od středu ve spodní části přístrojovky). Mám takový dojem, že mi dříve svítili.

07.12.2008 13:50 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 169213
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
odfot ten tachometer a posli mi fotku (naj len pri zapnutom kluci)

07.12.2008 21:09 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 169214
citrous
Město: Kaplice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Foto udělám jen co se dostanu k autu za světla. A přemýšlím jak přemýšlím nejsem si 100% jist že tam ty kontrolky svítily. Listoval jsem totiž v manuálu a zarazilo mne to co tam psali jaké kontrolky mají svítit. A hle najednou je o čem přemýšlet.

06.01.2011 17:09 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 2368584
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte, tak jsem si až dneska všimnul, že se mi při zapalovaní neprosvěcuje kontrolka baterky (dobíjení) a mazání. V manuálu píšou, že by měli svítit VŽDY, ale nikde je tam nevidím. Pokud budík stavu baterie nahrazuje kontrolku dobíjení, budiž, ale to mazání tam je, nebo je KO dioda? Jak to máte ostatní na 2,2 Hdi?
Po nastartování a s pásem všechny kontrolky zhasnou, auto jede normálně a PP nic nehlásí.
Má to tak být, nebo je někde chyba?

06.01.2011 20:10 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 2368608
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
dobijanie nema kontrolku, je tam merak
a mazanie tiez nema kontrolku - ak je nizky tlak oleja rozvieti sa stop a napise to na displayi hlasku

06.01.2011 21:04 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 2368623
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
OK dík. Zas jsem klidnější. Jen nevím, proč to tak není napsáno i v manuálu.

06.01.2011 21:07 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 2368626
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
OK dík. Zas jsem klidnější. Jen nevím, proč to tak není napsáno i v manuálu.


neděkuj, toto není chat, drž se čistoty vlákna, čím více plevele, tím horší hledání pro ostatní

off bude taky off guma

06.01.2011 21:20 - Re: Výměna žárovek v přístrojové desce 2368632
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak koukám do manuálu a vidím tři typy přístrojovek. Ani na jedné nevidím kontrolku mazání a jen na jedné, na té bez měřáku baterie je kontrolka dobíjení. A v seznamu kontrolek taky kontrolka mazání není. Tak se vydýchej a neplaš. Já vím, taky jsem poměrně čerstvým majitelem C5 a taky jsem z té hromady vychytávek vyvalený, ale pomalu si zvykám a tak se už tolik neplaším. Opravdové špeky nás teprve čekají.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator