Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Funguje klima?
07.01.2009 20:05 - Funguje klima? 386396
vykouk
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, jeden dotaz, když v těchto mrazech zmáčknu na panelu digitální klimy vločku (a ona se rozsvítí) rozjede se i kompresor? Někde jsem četl, že pod určitou teplotou kompresor nespustí-nevim proč. Jde mi o to, že v létě mi dávali celou klimu do kupy - komplet - nové čerpadlo, trubičky, a kdo ví co ještě - a řekli to samé co je v manuálu - alespoň občas spustit klimatizaci i v zimních měsících, aby se garantovala těsnost systému. Jak to tedy prosím je? děkuji

07.01.2009 20:08 - Re: Funguje klima? 386399
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zopne sa, ale nie na plny vykon, jednoduche, bud vonku pri aute a povedz niekomu nech ti zapne klimu, budes pocut cvaknutie

07.01.2009 20:09 - Re: Funguje klima? 386400
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Ochrana nespusti kompresor ked hrozi zamrznutie tepelneho vymeniku. Neviem ako je to presne na C5 ale na BX bolo cidlo v interieri takze teoreticky ked clovek vyhrial interier nad nejakych 10'C tak slo klimu zapnut. Zelena kontrolka signalizuje ze kompresor sa pouzije ked bude potrebne nie to ze na 100% bezi. Nechaj zapnutu automatiku a neries to, pocitac si bude robit co uzna za vhodne

07.01.2009 20:10 - Re: Funguje klima? 386401
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Jop, udajne jednou mesicne by se mela zapnout. Zapni si vnitrni obeh, to se klima sepne, ale nezkousela jsem to v mrazech.

07.01.2009 20:11 - Re: Funguje klima? 386402
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, tohoto som si vsimol, vonku -5, prisiel som z dlhej cesty, auto zohriate, zaparkoval som, ale asi za 5 min som bol preparkovat a zoplo klimu
tief: Nechaj zapnutu automatiku a neries to, pocitac si bude robit co uzna za vhodne - moja rec a tiez aj rec manualu az na to ze v tejto zime mam nastavene 24 stupnov

08.01.2009 13:20 - Re: Funguje klima? 386435
vykouk
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
tak mockrát děkuju, uklidnili jste mě, že to dělám správně Automatika je můj nejlepší kamarád a moc mě baví dívat se, jak to někdy řeší dle svého

09.06.2010 08:06 - Re: Funguje klima? 2347652
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Dá se nějak digi klima vypnout? Třeba když chci jezdit s otevřeným oknem. Četl jsem návod a ani písmenko o tom. Jasně - dá se nastavit ventilátor na nulu a vločkou odpojit kompresor. Ale u minulých aut šlo digi klimu jednoduše vypnout celou někdy včetně displeje.

09.06.2010 08:14 - Re: Funguje klima? 2347653
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Ano, dá se vypnout stisknutím tlačítka ECO (někdy místo ECO je vločka). Po stisknutí tlačítka přestane svítit zelená kontrolka u tlačítka AUTO a svítí pouze oranžová u ECO spínače.
.link. - tady pro přehled je fotka panelu se spínači.

Pozor, pokud je zvolený režim AUTO - svítí zelená kontrolka a sám si přidᚠna otáčkách regulace ventilátoru, tak zelená kontrolka AUTO zhasne také, nesvítí tedy žádná z diod u spínačů, ale klima jede stále...jen na ten požadovaný výkon ventilátoru.

09.06.2010 09:42 - Re: Funguje klima? 2347658
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
zopne sa, ale nie na plny vykon, jednoduche, bud vonku pri aute a povedz niekomu nech ti zapne klimu, budes pocut cvaknutie

Ja mam problem, ze mi klima nezopina. ani pri tychto vysokych teplotach. Nepocut cvaknutie a ani vizualne sa nic nedeje na kompresore. AKo zistim, co je vo veci? Zopne klima aj ked je malo naplne? Este som sa totiz nedostal na doplnenie. Ked nie toto, ako zistitv ci je zla elektromag.spojka, cely kompresor, alebo pripadne iba nejake teplotne cidlo?

09.06.2010 10:13 - Re: Funguje klima? 2347661
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Zapneš spínač AUTO, svítí zelená kontrolka.... a přesto nic ? Tak když ti nespíná klima... tak s velkou pravděpodobností ti nespíná z důvodu chybějícího chladiva. Prostě systém není pod tlakem a tlakové čidlo které tam je (měly by být dva - nízkého a vysokého tlaku) nedovolí sepnout kompresor. Bez chladiva a kompresorového oleje by se totiž velice rychle kompresor zadřel...
Zajeď s autem do klimaservisu, tam ti to napíchnou na "mašinu" a hned se bude vědět na čem je. Pokud manometr ukáže tlak 0 barů, tak je systém úplně bez tlaku, je tam i možnost netěsnosti, nebo nedejbože dírky. Pokud tam něco málo bude, tak to je dobře... prostě se systém zase naplní. (nejprve se ale dělá podtlaková zkouška, vycucne se vše podtlakem, v podtlaku se to nechá cca 10-15 minut a pak se začne plnit chladivo a olej na stanovené hodnoty)

09.06.2010 10:23 - Re: Funguje klima? 2347663
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
Jo, presne ako pises. Ci uz zapnem AUTO alebo "vlocku" nic sa nedeje. V rezime auto sa dokonca nastavia otacky ventilatoru a aj fukanie vzduchu, rozsvieti sa aj kontrolka "vlocky", ale klima nesepne.

09.06.2010 10:36 - Re: Funguje klima? 2347664
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Rafmartin napsal(a):
Jo, presne ako pises. Ci uz zapnem AUTO alebo "vlocku" nic sa nedeje. V rezime auto sa dokonca nastavia otacky ventilatoru a aj fukanie vzduchu, rozsvieti sa aj kontrolka "vlocky", ale klima nesepne.


Ak je malo plniva, nezopne, je tam ochrana


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator