Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Diagbox najde ECU ale nepřipojí
16.11.2014 13:23 - Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2752351
Miroun
Město: Rychvald, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím
Sehnal jsem si starší Lexii, flashnul na serial /C nainstaloval Diagbox a ,
Po připojení diagnostiky k moji C5 I 2.0i , mi lexie najde všechny jednotky, napiše u nich ANO u zavad NE jen u vstřikovaní mam ANO a u závad ?
Když dám připojit napíše (V průběhu inicializace nelze s počítačem komunikovat)
Do všech ostatních jednotek se jde připojit a provádět veškeré operace co diag. dovolí.
Diagnostika odzkoušena na vedle stojícím autě Xsara Picasso 2.0 HDI a tam se připojím bez problému všude.
Chtěl bych poprosit o radu, třeba už někdo něco podobného řešil.

16.11.2014 13:55 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2752355
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Miroun napsal(a):
Zdravím
Sehnal jsem si starší Lexii, flashnul na serial /C nainstaloval Diagbox a ,
Po připojení diagnostiky k moji C5 I 2.0i , mi lexie najde všechny jednotky, napiše u nich ANO u zavad NE jen u vstřikovaní mam ANO a u závad ?
Když dám připojit napíše (V průběhu inicializace nelze s počítačem komunikovat)
Do všech ostatních jednotek se jde připojit a provádět veškeré operace co diag. dovolí.
Diagnostika odzkoušena na vedle stojícím autě Xsara Picasso 2.0 HDI a tam se připojím bez problému všude.
Chtěl bych poprosit o radu, třeba už někdo něco podobného řešil.


Blbne krabička,nebo kabel,nebo konektory,nebo je problém v kabelech atd...(nebo je to čína a nerozumí si s verzí diagboxu) - asi ti nikdo neodpoví jinak
Zajeď na jinou diag - věřím tomu že půjde(nebo si jí otevři jinak)

16.11.2014 20:05 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2752510
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je uplne normalny stav ked mas v jednotke mapu ktora neni poznacena v tvojej lexii a teda ti to nevie rozpoznat presne (stava sa po tom co to nechas napr. flashnut novsim softom v citroene a tvoja veria diagboxu to skratka uz nepozna) alebo je zle v jednotke nakonfigurovany typ motora, proste tam neni RFN ale nieco ine, co je sice softom ok, ale v C5 nebolo

16.11.2014 20:18 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2752517
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
to je uplne normalny stav ked mas v jednotke mapu ktora neni poznacena v tvojej lexii a teda ti to nevie rozpoznat presne (stava sa po tom co to nechas napr. flashnut novsim softom v citroene a tvoja veria diagboxu to skratka uz nepozna) alebo je zle v jednotke nakonfigurovany typ motora, proste tam neni RFN ale nieco ine, co je sice softom ok, ale v C5 nebolo


Tohle mu klidně udělá i čína,některá krabička (kabel),OBD zásuvka atd..
Zkus spustit starší verzi Lexie - mᚠsterej kabel a on ten diagbox nezvládne.

17.11.2014 14:19 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2752902
Miroun
Město: Rychvald, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Auto připojeno na SuperVag s modulem PSA,pak ba Bosche a ještě a ještě jednu - všechny diagnostiky original !! .
Ani jedna se nedokázala spojit s jednotkou vstřikování. Hledal jsem ještě podle VIN a zjistil že v autě má být jednotka RFN MM48P, na ni se přes tu lexii nedá připojit,píše to s tou komunikací.
Nedalo mi to a mrknul jsem na tu motorovku a zjistil,že ji už asi někdo vyměnil, mám tam FD 07 MM6LP
Lexie mi nabízí ješte více možných jednotek, je tam i RFN MM6LP
K ní se dá připojit ,ale předtím napíše hlášku ( počítač nebyl rozpoznán,zkontrolovat volbu,hodnota informací není garantována)
Vypadá to že počítač ma zafixovanou jinou jednotku proto asi ten ( ? ) u ní.
Tak snad problém vyřešen,doufám že v ní půjdou načíst i data po výměně škrtící klapy.

Přílohy:
DSC_0199.JPG ( 2893402b ) -
DSC_0206.JPG ( 2380250b ) -
DSC_0208.JPG ( 2567315b ) -

17.11.2014 19:21 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2753017
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Miroun napsal(a):
Auto připojeno na SuperVag s modulem PSA,pak ba Bosche a ještě a ještě jednu - všechny diagnostiky original !! .
Ani jedna se nedokázala spojit s jednotkou vstřikování. Hledal jsem ještě podle VIN a zjistil že v autě má být jednotka RFN MM48P, na ni se přes tu lexii nedá připojit,píše to s tou komunikací.
Nedalo mi to a mrknul jsem na tu motorovku a zjistil,že ji už asi někdo vyměnil, mám tam FD 07 MM6LP
Lexie mi nabízí ješte více možných jednotek, je tam i RFN MM6LP
K ní se dá připojit ,ale předtím napíše hlášku ( počítač nebyl rozpoznán,zkontrolovat volbu,hodnota informací není garantována)
Vypadá to že počítač ma zafixovanou jinou jednotku proto asi ten ( ? ) u ní.
Tak snad problém vyřešen,doufám že v ní půjdou načíst i data po výměně škrtící klapy.


Samozřejmě - na xx autech to je takto - já osobně do x aut lezu (třeba Peugeotu) přes Lexii páč Planet je mi nesympatickej - ono je to v podstatě jedno přes co pokud to je čím otevřít, nejduležitější je se do toho dostat a vědět co tam má být za hodnoty.(jen nevím jestli v koncernu dovedeš udělat vše třeba kolem hydrauliky tuším možnosti selhávají.(ale zase jsou u některých jiných je něco co PSA chybí - třeba ohledně stočených KM)

19.11.2014 13:10 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2753500
Mefisto
Město: Rajec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 38

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No ja mam obdobný problem pri kontrole mi dokaze vycitat vsetky jednotky okrem motora

19.11.2014 23:59 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2753788
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mefisto napsal(a):
No ja mam obdobný problem pri kontrole mi dokaze vycitat vsetky jednotky okrem motora


co třeba OBD konektory? (ty čínské kabely a konektory ) - zkus zadat jakoukoli některou si to najde(asi)

21.11.2014 14:12 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2755276
Mefisto
Město: Rajec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 38

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ten isty vysledok aj na xsare 2.0hdi a na mojej nie nie ju vycitat nemoze to byt verziou db alebo verziou firwmwareom v kabli???

21.11.2014 16:51 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2755425
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mefisto napsal(a):
Ten isty vysledok aj na xsare 2.0hdi a na mojej nie nie ju vycitat nemoze to byt verziou db alebo verziou firwmwareom v kabli???


Už jsem to psal předtím - zkus Lexii (nebo si kup jinej kabel) - osobně si myslím že teď už asi kabel.

22.11.2014 17:41 - Re: Diagbox najde ECU ale nepřipojí 2755822
Mefisto
Město: Rajec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 38

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
problem vyrieseny vymeneny interface a vsetko funguje ako ma


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator