Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / C5club / Rozloučení s C5
|< < 1 ... 11 12 13 14
06.10.2023 15:47 - Re: Rozloučení s C5 3369085
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jerguš napsal(a):
Že jste to nenapsali dříve... Mohl jsem si ušetřit 4 roky trápení s X7. Neuvěřitelně poruchový krám. Ale že dávám značce ještě jednu šanci,
tak jsem X7 nahradil C5 II.
A je to o tolik lepší auto, že si rvu vlasy za tu pitomost s X7...

nejsi sám, má to tak více lidí

07.10.2023 18:15 - Re: Rozloučení s C5 3369189
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Tak jsem s tim merglem ujel cca 500-600km. Jezdi se tom vyborne, mista je tam celkem dost bych rekl. Kufr jezdnoznacne vetsi. Motor tahne jak prase, o tom zadna. Spotreba Praha, Trutnov, Ostrava byla 6.5, kde dalnice cca 140-150, okrsky do kila a obec kolem limitu +-, zadny velky spech ale provoz jsem nebrzdil.

Ted z druhe strany - ten podvozek komfortem a schopnosti zehlit nerovnosti na C5tku nema ani omylem. Je pohodlny, to jo, ale je o dost tvrdsi a rozhodne bude mit i tlumice nastavene uplne jinak, protoze ty vetsi propadliny proste neumi preplavat jako C5 a nevyzehli je. Dil viny na tom budou mit asi runflaty, ale mam 245/45/19 takze zadne zavodni nizprofilove gumy to nejsou. Na druhou stranu to asi proste k tomu autu tak nejak patri, ze mi to proste uplne az tak nevadi. Na normalnich lepsich cestach to ma svezeni krasne, na horsich cestach jasne vede C5. Na C5 mam rok nove koule, predni naprava skoro vsecko povymenovane, takze se to chova ve stavu skoro noveho auta. Takze tak

Koulím se v komfortu žádné pérování nevyrovná... Přiblíží, ale pak v některých situacích zjistíš, že tohle dělaly líp, tamto zvládly líp, na tohle sice moc nebyly, ale člověk jim to za to pohodlí odpustil, atd atd...
Já jsem si tohle uvědomil pokaždé, když jsem něco, co jsem dřív jezdil v C5 (krásný příklad přejezd mezi Huntířovem a Markvarticema), přejel 508... Ta taky není zrovna etalonem pohodlí, ale není to kozom*d, jako Passat, nebo Octavia, ale na C5 to prostě v pohodlí nemá... Zase je rychlejší, o hodně, v některých zatáčkách... Nebo spíš jistější...

11.10.2023 13:38 - Re: Rozloučení s C5 3369439
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Bude to tak, i když jsem neměl příležitost vyzkoušet vzduchové pérování co má třeba Audi. Klasická pružina to z principu nemůže nahradit. Mám od nova Superb III s adaptivními tlumiči a i když to není špatné tak na C5 nebo dokonce na XM to nemá (pokud mám srovnávat podobnou třídu, protože i BX nebo Xantia byli lepší) Po horší cestě na chajdu si se Supem dovolím jet tak 15 km/h s C5 jsem tam jezdil v pohodě 35 - 40 km/h. Malé příčné prahy? Nezájem! Na mé Citroeny jen tak nezapomenu.
Co se pružin týká, tak ten systém, tuším, že tlumiče s hydraulickými dorazy co teď Citroen používá, tak je lepší než klasika od jakékoliv konkurence i když na hydrauliku taky nemá.

11.10.2023 14:21 - Re: Rozloučení s C5 3369447
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tomuto slovosledu nějak nerozumím "Na C5 nebo dokonce XM to nemá, protože i BX nebo Xantia byli lepší "...
XM jsem bohužel nikdy neměl ale BX a Xantia bylo to nejpohodlnější co jsem kdy řídil, proti tomu je C5 Oktávka na pérech 😪
Jinak asi před 7 lety jsem jel v MB E na vzduchu Taxíkem v Antverpách a přišlo mi to úplně dokonalé, lepší než v mé C5 ale bylo to město a rovina, to auto bylo přece jen jiná třída než moje stará C5 ( odhlučnení a vnitřní komfort) takže nebudu strkat ruku do ohně zda je lepší vzduch nebo koule.
Rimmer a mᚠv tom Éčku nastavený ten nejvyšší komfort nebo jezdíš na Sport? 🤔

11.10.2023 14:47 - Re: Rozloučení s C5 3369448
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mam nastaveny komfort, sport nepouzivam. Nevidim duvod, stejne jako v C5. S autem se jezdi moc pekne to zas jo, ale s tim co mam, tak to proste je auto na normalni cesty. Ja mam bohuzel dost zvlnenou a hodne opravovanou cestu po delce nekolik km, kde je hodne propadlin u kraje, zvlneni, spousta zaplat a vyjete koleje. Tam je ten rozdil hodne poznat.

11.10.2023 15:40 - Re: Rozloučení s C5 3369449
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak jasně že sport nemá smysl 🤣 Já nevím jak to ten Medvěd má, jen jsem myslel jestli to mᚠna maximum pohodlí , jestli to nemá víc režimů...

14.10.2023 20:03 - Re: Rozloučení s C5 3369568
Studna
Město: Rakvice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 9
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak se po třech a půl letech víceméně neustále problemového provozu loučím s 2.7 Hdi. Po 267t kilometrech se 100 km od baráku při cestě na prodlouženej víkend ve stovce ozvala rána od motoru, auto sebou cuklo, jak kdybych něco prějel a motor okamžitě zdechl. Startér by chtěl, ale motor mrtvola. Odtah do servisu 8500 Kč, víkend v háji a rezulatát je totálka motoru, kterej se “zadřel na klice”, pokud to cituji správně. Oprava formou výměny motoru je samozřejmě naprostej nesmysl, takže auto poputuje na díly. Berte tento příspěvek jako důrazné varování pro všechny, kdo by měli ten šílenej nápad koupit si auto s touto sračkou pod kapotou!!! Velkým obloukem se této motorizaci vyhněte!!! Je to noční můra všech mechaniků a majitelů, cokoliv se na tom stane, náhradní díly už dávno nejsou, druhovýroba neexistuje a pokud to Citroen ještě snad vyrábí, je to drahý a nedostupný… O ostatních problémech bych toho musel popsat ještě dost, to auto bylo furt v servisu. Beru to tak, že když kupuju tehdy 12 let starý auto, tězko můžu čekat, že mě to bude 5 let jezdit bez nutnosti do toho občas něco narvat, ale čeho je moc, toho je opravdu příliš!!! S C5 jako takovou se loučit nechci, ale pokud to ještě někdy koupím, určitě klasickou 2.0HDi, ale teď fakt nevím. Nefunkční topení, úniky oleje, Fridexu, LDS, neustále problémy s elektronikou, to všechno ve mě vyvolalo dost pochybností o tom, že si to ještě někdy pořídím…

14.10.2023 22:45 - Re: Rozloučení s C5 3369569
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Proč zavrhnou celou značku - kvůli 2.7 ? Jsou auta s nájezdem přes půl mega ale bohužel mezi ně nepatří 2.7 a nejspíš ani 1.6 ( a samo bmv motory ) co se týče hydry bych si dovolil říct není katastrofa a celkově to auto není až tak špatné akorát už v poslední době citroen nemá co nabídnout 🤗😢

25.01.2024 21:44 - Re: Rozloučení s C5 3373898
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Po takmer 11 rokoch vozenia mojej prdele v bavlnke, som sa dnes rozlúčil so svojou C5III Tourer Exclusive. Môžete by pokojný, nič sa jej nestalo. Len už nadišiel čas ju posunú ďalej. Bude ma nového pána, ktorému ešte nejaký ten rok poslúži.
No a po takmer 17 rokoch končím s Citroenom ako značkou a prechádzam vyskúša niečo iné. Čo ale neznamená, že sa už nechcem k tejto značke niekedy vráti.
V klube nekončím, určite sem občas vleziem popozera ako sa majú skalní užívatelia týchto luxusných vozítok

26.01.2024 14:50 - Re: Rozloučení s C5 3373952
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
Po takmer 11 rokoch vozenia mojej prdele v bavlnke, som sa dnes rozlúčil so svojou C5III Tourer Exclusive. Môžete by pokojný, nič sa jej nestalo. Len už nadišiel čas ju posunú ďalej. Bude ma nového pána, ktorému ešte nejaký ten rok poslúži.
No a po takmer 17 rokoch končím s Citroenom ako značkou a prechádzam vyskúša niečo iné. Čo ale neznamená, že sa už nechcem k tejto značke niekedy vráti.
V klube nekončím, určite sem občas vleziem popozera ako sa majú skalní užívatelia týchto luxusných vozítok


Do ceho pujdes?

26.01.2024 15:24 - Re: Rozloučení s C5 3373953
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Do ceho pujdes?


Už je doma, Kodiaq 2.0TDI, 140kw 4x4 DSG7, s adaptívnym podvozokom. Na komfort režime to trochu pripomína C5
Mám ho už dva týždne, cca 900 km. Zatial spokojnos.

|< < 1 ... 11 12 13 14


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator