Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK?
1 2 > >|
16.12.2015 19:41 - Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897816
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdar vsetkym.
Otazka. Mate niekto skusenost s nabijackami CTEK?
Planujem kupit MXS 5.0, a to len koli tomu, ze "zevraj" dokaze ozivit aj dost ubohy akumulator.
Doma mam okrem citrona este 4 auta a na troch uz su dost poslabsie baterie.
Ide o to, ze tie baterie nie su stare, 2-3 rocne s minimalnym najazdom, avsak boli uz viackrat vybite skoro do nuly a jejich kapacita isla rapidne dole. Recenzie ta nabijacka ma skvele, no mne sa jedna hlavne o to ozivenie...
Tri akumulatori kupovat nove sa mi zrovna nechce, na tych autach sa jazdi minimum, par stovak kilometrov rocne, len aby sa vsetko premazalo a vymenilo palivo

16.12.2015 20:57 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897846
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Ne konkrétně s touhle, ale podobný automat mám na motorku (gelovky). Nabíjet mᚠ1/10 ampér baterky 10h. Budeš nabíjet 15-20h. Jinak je dobrá jen na zimní nonstop udržování motorek, nebo na auto, které stojí dlouhodobě v garáži. Na auta jsou nejlepší klasické nabíječky. Mám ještě oranžovou z dob ČSSR . Jestli ji chceš nutně, tak Lidl ji mívá občas v nabídce za 500,-.

16.12.2015 21:09 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897863
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pozor! Ta z LIDLU je taky automat a baterku podbitou pod 7V nenabíjí. Vyhodnotí ji jako zničenou a nenabiješ.

EDIT: Tak opravuju. Ta novější s displejem nezačne nabíjet, pokud bude napětí nižší než 7V. Ale v návodu u tý starší bez displeje je psáno, že umí oživovat úplně vybitý baterie, ačkoliv se tam zároveň píše, že pokud je napětí na baterii od 7,5V do 10,5V, tak automaticky začne nabíjet impulzně na oživení a po dosažení 10,5V se přepne na klasický nabíjení. Co udělá při napětí pod 7,5V se tam nepíše.
Já mám tu novější s displejem a vytlučenou baterku mi to nenabilo. Musel jsem dát baterku na klasickou trafo nabíječku bez elektroniky a po oživení se už ta LIDLOVSKÁ chytla a nabila ji.
Návod na tu starší je tady - .link.
Čeština je tam od stránky 45.

16.12.2015 21:11 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897864
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
žádná nabíječka ti neudělá nějaký repas aku!!!!!!!!! z toho Lídlu to není špatná volba za ty prachy. Aku, které dostali na zadek tím, že napětí kleslo pod přípustnou mez - 10,8 V (vybitím, nebo samovybíjením) se začínají loučit s majitelem.... nastává sulfatace - rozpad desek a to je jev nevratný!!!!!! Normální aku se i po vyndání z vozidla a uskladnění v nabitém stavu sama vybíjí a je nutné ji cca za 2 měsíce opět dobít, nebo nechat na nabíječce (zrovna ta s Lídlu to umí)

jinak můj názor je , že to mohlo být ve vlákně: .link.

16.12.2015 21:15 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897865
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Pozor! Ta z LIDLU je taky automat a baterku podbitou pod 7V nenabíjí. Vyhodnotí ji jako zničenou a nenabiješ.


a povedlo se u kluka (6,9 V), vyhodnocovala jako 6 voltovou a tvrdila, že je nabitá , tak jsem ji paralelně hodil k nabité, vyhodnotilo, že je to 12 V a začalo nabíjet a tu druhou jsem odepnul a nespadlo to a nabilo a dodnes drží, to vybití bylo ale pouze velice krátkodobé - od večera do rána

16.12.2015 21:26 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897869
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Doplnil jsem do původního příspěvku.

16.12.2015 21:29 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897870
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Doplnil jsem do původního příspěvku.

jo je to tak a rozumíme si, ja jsem myslel a nenapsal déletrvající podpětí

16.12.2015 22:01 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897877
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
Mam tu z Lidlu nejakym 5 rokem a jede dobre. Nabila i baterky ktere byly temer KO (i kdyz po case chciply)

16.12.2015 22:11 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897879
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ako som pisal, pytam sa na tu nabijacku, kedze podla recenzii uzivatelov ta nabijacka dokaze "zazraky", prave tym ozivovanim.
Na jednom aute mi bateriu vymlatilo radio, nez som prisiel na chybu, stalo sa tak niekolko krat (same sa obcas zaplo).
Na druhom zblbla komfortka, takze zas bateria niekolko krat vymlatena..
Tretie auto mi behom niekolkych dni bateriu taktiez vymlati, zatial neviem preco...
Kupit jednu bateriu a prehadzovat neobstoji, koli velkostiam, navyse, teraz ich odpajam, ale to mi robi problemy koli elektronike, RJ atd.
Davat to na nejake udrzovacie zdroje, taktiez nie, kedze mam obavy koli bezpecnosti atd...
A zbavit sa co i len jedneho kusu sa teda nedam, uz sa s tym zmierila aj moja lepsia polovicka.
No nic, kupim teda a dam sem befel ako je to s tym ozivenim. Len si budem musiet zohnat zatazovy merak, aby to nebolo len v rovine placebo efektu.

16.12.2015 22:13 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897880
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Proto jsem ji zmínil. Lepší 500 než 2500. Jinak jsem psal, k čemu je tak dobrá. Ty výplody o záchraně baterií nemůžeme brát vážně u žádné nabíječky .

16.12.2015 22:26 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897881
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mam doma 4A nabijacku a v poho nabijem aj 88 Ah bateriu. Ale mam aj 30A nabijacku , pre istotu.
Nejake ozivovanie nie je vyplod fantazie. Ta sulfitacia ide ciastocne rozpustit, zalezi v akom stave je mriezka.
A to ako prebieha prud a volty pri nabijani je velka alchimia a tou charakteristikou sa da docielit mnoho veci, zrovna tak aj pulzne nabijanie.

16.12.2015 22:27 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897882
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
ivanivan: Přesně. I najk to píše. Prostě podbitá baterie trpí a ztrácí rychle na životnosti, vytlučená obzvl᚝. A nezachrání ji nic.

eisy811: Nabíječka se doma hodí, ale lepší bude, když odstraníš závady. Bojíš se dát kvůli bezpečnosti udržovací zdroj, ale že mᚠna autě pořád něco, co odebírá dost proudu a dokáže ti to vycucnout baterku, to ti připadá bezpečný?
Tváříš se, jako znalec v oboru nabíjení a přitom se nás ptáš. Tak jsem z toho docela vedle.

16.12.2015 22:34 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897883
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Mam doma 4A nabijacku a v poho nabijem aj 88 Ah bateriu. Ale mam aj 30A nabijacku , pre istotu.
Nejake ozivovanie nie je vyplod fantazie. Ta sulfitacia ide ciastocne rozpustit, zalezi v akom stave je mriezka.
A to ako prebieha prud a volty pri nabijani je velka alchimia a tou charakteristikou sa da docielit mnoho veci, zrovna tak aj pulzne nabijanie.


sulfatace je vratná a nevratná, vratné je normální vybíjení!!!!! při běžném provozu - pak sa aku nabíjí a NEVRATNÁ a věřím, že se tady bavíme o nevratné je prostě nevratnáááááá.

tady mᚠpříklad od chytrých hlav: Příčiny vzniku nevratné sulfatace:
zkrat článku (vnější nebo vnitřní), není-li včas odstraněn,
přepólování nabíjené baterie následkem nesprávného připojení k nabíječi,
vybíjení akumulátoru pod konečné vybíjecí napětí stanovené výrobcem nebo na menší hustotu elektrolytu, než se dosahuje za normálních provozních podmínek,
trvale neúplné nabíjení,
ponechání vybitého akumulátoru po více dní bez nabití
ponechání nabitého akumulátoru v nečinnosti bez nabití nebo trvalého dobíjení déle, než stanoví výrobce pro příslušný typ akumulátoru, zvláště je-li akumulátor umís­těn v prostoru s teplotou vyšší než +20°C.

16.12.2015 22:36 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897884
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tu CTEK jsme zkoušeli v práci na vyšlahanejch baterkách minulou zimu. Velikost asi jako zdroj na notebook. Opravdu hodně se zahřívala v nějakém tom režimu nabíjení velkým proudem- vezme-li člověk v potaz, že tak hřeje plast/kryt, nechtěli jsme domýšlet jaká teplota panuje uvnitř. Na občasné domácí nabíjení asi OK. Při těch teplotách odejdou kondenzátory v nabíječce až po pár tisících hodinách (tedy v závislosti na jejich kvalitě) horší kdyby někdy vzplanula ale její majitel je s ní i přesto spokojen

16.12.2015 22:38 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897885
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra,Najk : já mám tu Lidl zázrak a dovede mi (dovedla) několikrát i úplně suchou (apoměl jsem třeba vypnout klíček,nebo stačí nechat připojenou diag - druhý den ani kontrolky nesvítí) a přicvakl jsem nabíječku - ona chvilku stávkovala že vypla ale potom se chytla a dobila - mně dělá to že pulzuje a po chvíli teprve najede - za mne ,,Lídl dobrá volba" ale je to hoby stroj já budu kupovat ještě jednu s budíkem a silnější - do dílny je to potřeba.
Ale musím počkat až po ježíškovy - páč je vůl a nechá mne něco koupit a potom mi to klidně také přinese.

16.12.2015 23:16 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897892
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
ja mam tiez Lidl zázrak..na druhý pokus sa mi podarilo kupi funkčnú (bol som reklamova).
Slúži dobre, zvláda tuším 3.5A čo mne uplne stačí.. na štartovanie používam samo domo trafo zváračku- štartovačku .. resp už len nabíjačku, lebo zváračku mám novú gamu.

Teraz vyšiel novší model, aj s voltmetrom.

16.12.2015 23:32 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897894
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Delict napsal(a):
ja mam tiez Lidl zázrak..na druhý pokus sa mi podarilo kupi funkčnú (bol som reklamova).
Slúži dobre, zvláda tuším 3.5A čo mne uplne stačí.. na štartovanie používam samo domo trafo zváračku- štartovačku .. resp už len nabíjačku, lebo zváračku mám novú gamu.

Teraz vyšiel novší model, aj s voltmetrom.


Vím , ale rozhodování dvě malé nebo jednu a jednu silnou? Jinak mám možnost využít 8A zdroj jako nabíječku od napájení ovládání dávkování oleje .

16.12.2015 23:51 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897902
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
eisy811: ...
Tváříš se, jako znalec v oboru nabíjení a přitom se nás ptáš. Tak jsem z toho docela vedle.

Netvarim sa ako borec, mozno o elektrike nieco viem, ked som elektrotechnik, dake plosaky a suciastky mi nieco hovoria a viem si aj nieco "poskladat", len posledne roky uz je malo casu na blbosti.
Co sa tyka bezpecnosti, velku cast roka som mimo domova, zvacsa 6 tyzdnov vonku, no stane sa aj 12 tyzdnov, ked idem dalej. Neviem ci by si sa odvazil za takychto podmienok pouzit nejaky ten udrziavaci zdroj.
Co sa tyka odstranenia poruchy na jednom aute, tak je to komplikovanejsie, kedze je tam plno elektroniky. Proste sa mi to este nepodarilo najst. Tiez uz ma nejake roky a tak ta elektroinstalacia neni 100%. Ale to je aj u aut s podstatne novsim rokom vyroby. Ak mas nejake skusenosti s vyhladavanim vetsieho odberu (bavim sa o desiatkach mA) v aute, kde je plno RJ a cakanim na jejich uspatie tak by si to mohol docenit, ze nie vzdy sa to da riesit vytiahnutim poistky. Obzvlast, ked problem sa vyskytuje sporadicky.
Nabijanie nemusi byt iba o jednosmernom prude, da sa aj nesymetrickym striedavym prudom a prave pri nom dochadza k "oziveniu" akumulatora, je to vedecky uz dlhe roky overene, este davnejsie, nez som bol na svete.
Nepisal som, ze mam tie baterie mrtve, iba to, ze maju znizenu kapacitu.
A dotazujem sa na konkretnu nabijacku. Nikde som sa totiz nedozvedel nieco konkretnejsie.

17.12.2015 00:43 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897905
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Tyto nabíječky jsou v podstatě stejné. Liší se v kvalitě součástek . Možná ....

17.12.2015 09:23 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK? 2897927
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Koupil jsem si v Lidlu viz. příloha. Umí nabíjet i vybité, má pomocný start, silné kabely, zobrazuje stav nabíjení, měří dobíjení a napětí. Zpracování vypadá kvalitně a za cenu 1290,- dost dobrý.

Přílohy:
nabíječka.JPG ( 114061b ) -

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator