Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK?
eisy811
16.12.2015 23:51 - Re: Ma niekto skusenost s nabijackou CTEK?
Za?iato?n?k
Mikra napsal(a):
eisy811: ...
Tváříš se, jako znalec v oboru nabíjení a přitom se nás ptáš. Tak jsem z toho docela vedle.

Netvarim sa ako borec, mozno o elektrike nieco viem, ked som elektrotechnik, dake plosaky a suciastky mi nieco hovoria a viem si aj nieco "poskladat", len posledne roky uz je malo casu na blbosti.
Co sa tyka bezpecnosti, velku cast roka som mimo domova, zvacsa 6 tyzdnov vonku, no stane sa aj 12 tyzdnov, ked idem dalej. Neviem ci by si sa odvazil za takychto podmienok pouzit nejaky ten udrziavaci zdroj.
Co sa tyka odstranenia poruchy na jednom aute, tak je to komplikovanejsie, kedze je tam plno elektroniky. Proste sa mi to este nepodarilo najst. Tiez uz ma nejake roky a tak ta elektroinstalacia neni 100%. Ale to je aj u aut s podstatne novsim rokom vyroby. Ak mas nejake skusenosti s vyhladavanim vetsieho odberu (bavim sa o desiatkach mA) v aute, kde je plno RJ a cakanim na jejich uspatie tak by si to mohol docenit, ze nie vzdy sa to da riesit vytiahnutim poistky. Obzvlast, ked problem sa vyskytuje sporadicky.
Nabijanie nemusi byt iba o jednosmernom prude, da sa aj nesymetrickym striedavym prudom a prave pri nom dochadza k "oziveniu" akumulatora, je to vedecky uz dlhe roky overene, este davnejsie, nez som bol na svete.
Nepisal som, ze mam tie baterie mrtve, iba to, ze maju znizenu kapacitu.
A dotazujem sa na konkretnu nabijacku. Nikde som sa totiz nedozvedel nieco konkretnejsie.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator