Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Chiptuning
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 29 > >|
11.08.2011 10:28 - Re: Chiptuning 2406461
Luboš74
Město: Neznašov 48, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 78
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Ještě dovětek. Každý si s autem může dělat do chce. Já nemám nic proti kupování filtrů copřidávajekoněasnižujouspotřebu. Jen mám na to jinej pohled. Já jen na to koukám s daleko větším odstupem, než běžný uživatel. A ten odstup je vytvořenej léty a pokusem a omylem. Taky jsem si tímhle obdobím prošla, ale rychle z něj vyšla, protože jsem se zamotala do světa úprav motoru v takovém rozsahu, který tu praktikuje hrstka lidí. A když do nečeho proniknu, zjistím, jak šílený jsem měla názory na začátku. Když někdo s mým názorem nesouhlasí, je to jeho volba Já jen řekla to, co je fakt. A že ti to míň žere a líp jede, je fajn. On každej novej filtr je lepší, než ten starej a zanešenej


No comment. Přesně takovouhle reakci jsem od tebe očekával.

11.08.2011 10:54 - Re: Chiptuning 2406468
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Luboš74 napsal(a):
No comment. Přesně takovouhle reakci jsem od tebe očekával.

Víš, pokud jsi tak vševědoucí, a čekal si to, proč ses do toho pouštěl? Já pokud bych čekala, že mi někdo vyvrátí můj pocit o tom, jak jsem našla 4 koně v motoru, nebudu se pouštět do diskuze a budu mít lepší pocit

Tys napsal svůj názor, já svůj. To všjo, tak proč potřeba toho "bez komentáře" poslední slovo?

11.08.2011 11:15 - Re: Chiptuning 2406470
Luboš74
Město: Neznašov 48, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 78
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Darjo před 14lety když jsem ještě nebil na vozíku tak jsme s kamarádem mechanikem upravovali Škodovácké motory. Ostrá vačka,Weber,snížená hlava jinej rozdělovač atd. Spotřeba šla sice vzhůru ale pořádně to jelo.Vím jak se choval na válcovce obič filtr a svíčky. Je jasný že obojí nepřidá extra výkon ale něco jo. Je vidět že si asi filtr v ruce nikdy neměla. Ono stačí když foukneš pusou do sportovního a pak do obič. Obič filtr jen tak neprofoukneš kdežto sportovní v pohodě.Tak mi tu netvrď že když motor líp nasává a spaluje že to nemá žádný význam.To je největší blábol co jsem kdy slyšel!!!

11.08.2011 12:19 - Re: Chiptuning 2406474
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Krista Pána nad Labem, to je jako u blbečků. Když si přečtu vlákno o tom, proč si kdo pořídil C5, tak tam čtu samý pohodlí, klídek, prostor, veliký, krásný.... , ale nikdo nepíše, že proto, aby s tím závodil. Ve vlákně o C5 1.6 HDi se zase píše, že to má dostatek výkonu a pod. Tak co se tu pořád řeší. Kdo si koupil C5, tak je asi spíš kliďas a nebo si vybral špatný auto. Chipovat se dá kde co, jen ty následky tady popsali lidi, který s tím mají zkušenosti a dostávají za to sodu. Nechápu.
Luboši. Ty se tady rveš o pár koní, o kterých ti řekla manželka. Připus, že se můžete oba cítit jako já za mlada, když jsem na pincku vymontoval tlumič z výfuku a hned jsem měl závoďáka. Sice to jelo pomaleji a netáhlo, ale ten kravál všechno nahradil.
Co se propustnosti filtru týká, tak výrobce s určitým množstvím vzduchu přece počítá a podle toho motor ladí. Vyndej ten filtr úplně a získᚠdalší koně navíc.
Z logiky vyplývá, že výrobce je trotl, kterej úmyslně prodává auta pod cenou, která by v případě vyššího výkonu jen za cenu lepšího filtru mohla být vyšší. Výrobce se neštítí dát do auta předražený komponenty, jen na tom debilním filtru má potřebu šetřit. Každý by si chtěl koupit tak laciný auto s 200 koněma a spotřebou 5l/100km, takže cena by mohla být díky zájmu mnohem vyšší.
Sebekriticky přiznávám, že by se mi taky líbil větší výkon, ale vracím se zpět na zem a nechávám si o takových zbytečnostech jenom zdát. Jezdím i bez toho a jde to. Ono totiž vždycky všechno může být lepší, ale bohužel i horší.

11.08.2011 12:45 - Re: Chiptuning 2406477
Luboš74
Město: Neznašov 48, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 78
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Krista Pána nad Labem, to je jako u blbečků. Když si přečtu vlákno o tom, proč si kdo pořídil C5, tak tam čtu samý pohodlí, klídek, prostor, veliký, krásný.... , ale nikdo nepíše, že proto, aby s tím závodil. Ve vlákně o C5 1.6 HDi se zase píše, že to má dostatek výkonu a pod. Tak co se tu pořád řeší. Kdo si koupil C5, tak je asi spíš kliďas a nebo si vybral špatný auto. Chipovat se dá kde co, jen ty následky tady popsali lidi, který s tím mají zkušenosti a dostávají za to sodu. Nechápu. Luboši. Ty se tady rveš o pár koní, o kterých ti řekla manželka. Připus, že se můžete oba cítit jako já za mlada, když jsem na pincku vymontoval tlumič z výfuku a hned jsem měl závoďáka. Sice to jelo pomaleji a netáhlo, ale ten kravál všechno nahradil. Co se propustnosti filtru týká, tak výrobce s určitým množstvím vzduchu přece počítá a podle toho motor ladí. Vyndej ten filtr úplně a získᚠdalší koně navíc. Z logiky vyplývá, že výrobce je trotl, kterej úmyslně prodává auta pod cenou, která by v případě vyššího výkonu jen za cenu lepšího filtru mohla být vyšší. Výrobce se neštítí dát do auta předražený komponenty, jen na tom debilním filtru má potřebu šetřit. Každý by si chtěl koupit tak laciný auto s 200 koněma a spotřebou 5l/100km, takže cena by mohla být díky zájmu mnohem vyšší. Sebekriticky přiznávám, že by se mi taky líbil větší výkon, ale vracím se zpět na zem a nechávám si o takových zbytečnostech jenom zdát. Jezdím i bez toho a jde to. Ono totiž vždycky všechno může být lepší, ale bohužel i horší.


Ale já jsem netvrdil že auto chci čipovat!!!!!!!!!!!! Já jsem s výkonem spokojený!!!!!!! Jenom jsem chtěl naznačit že se nemusí hned čipovat ale začít u věcí které mohou ovlivni trochu svižnost auta. Manželka jsem psal si stěžovala oprávněně že je auto lenivé. Vytahané lanko plynu. Proto jsem také radil aď se nejdřív mrkne tam jestli to není příčina malého výkonu než hned čipovat.

11.08.2011 13:02 - Re: Chiptuning 2406479
Luboš74
Město: Neznašov 48, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 78
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Luboš74 napsal(a):
Mikra napsal(a):
Krista Pána nad Labem, to je jako u blbečků. Když si přečtu vlákno o tom, proč si kdo pořídil C5, tak tam čtu samý pohodlí, klídek, prostor, veliký, krásný.... , ale nikdo nepíše, že proto, aby s tím závodil. Ve vlákně o C5 1.6 HDi se zase píše, že to má dostatek výkonu a pod. Tak co se tu pořád řeší. Kdo si koupil C5, tak je asi spíš kliďas a nebo si vybral špatný auto. Chipovat se dá kde co, jen ty následky tady popsali lidi, který s tím mají zkušenosti a dostávají za to sodu. Nechápu. Luboši. Ty se tady rveš o pár koní, o kterých ti řekla manželka. Připus, že se můžete oba cítit jako já za mlada, když jsem na pincku vymontoval tlumič z výfuku a hned jsem měl závoďáka. Sice to jelo pomaleji a netáhlo, ale ten kravál všechno nahradil. Co se propustnosti filtru týká, tak výrobce s určitým množstvím vzduchu přece počítá a podle toho motor ladí. Vyndej ten filtr úplně a získᚠdalší koně navíc. Z logiky vyplývá, že výrobce je trotl, kterej úmyslně prodává auta pod cenou, která by v případě vyššího výkonu jen za cenu lepšího filtru mohla být vyšší. Výrobce se neštítí dát do auta předražený komponenty, jen na tom debilním filtru má potřebu šetřit. Každý by si chtěl koupit tak laciný auto s 200 koněma a spotřebou 5l/100km, takže cena by mohla být díky zájmu mnohem vyšší. Sebekriticky přiznávám, že by se mi taky líbil větší výkon, ale vracím se zpět na zem a nechávám si o takových zbytečnostech jenom zdát. Jezdím i bez toho a jde to. Ono totiž vždycky všechno může být lepší, ale bohužel i horší.
Ale já jsem netvrdil že auto chci čipovat!!!!!!!!!!!! Já jsem s výkonem spokojený!!!!!!! Jenom jsem chtěl naznačit že se nemusí hned čipovat ale začít u věcí které mohou ovlivni trochu svižnost auta. Manželka jsem psal si stěžovala oprávněně že je auto lenivé. Vytahané lanko plynu. Proto jsem také radil aď se nejdřív mrkne tam jestli to není příčina malého výkonu než hned čipovat.


Darja mi napsala že je třeba pořádně číst. Tak si to i ty pořádně přečti co jsem psal než něco napíšeš.

11.08.2011 13:31 - Re: Chiptuning 2406482
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
OK. Já tě taky neprzním za čip, jen jsem ti naznačil, že domělý a nezměřený zvýšení výkonu je možný. Ale jen filtrem bych to neviděl moc reálně. Motor si nasaje co má, a když to jde lehčeji, naznamená to, že toho nasaje o tolik víc, že by se zvedal výkon. Jen na vzduch ten motor přece nejede. Je tam i váha vzduchu a ta případný nedostatek vzduchu zjistí a upraví zbytek procesu tak, aby to šlapalo. No a zmíněných pár kobylek k původním asi 100 se moc pozorovat nedá. Když vypneš klimu, taky nepocítíš nárůst výkonu. Teda já ne.

11.08.2011 13:54 - Re: Chiptuning 2406485
Luboš74
Město: Neznašov 48, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 78
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To já vím že jenom filtr nespasí.Ale když dᚠfiltr + Denso svíčky které se používají při tunění motoru tak ti to už něco málo přidá.Pro toho kdo chce tunit (já né) tak každej kůň je dobrej. Vím to když jsem byl před 14 lety blázen do tuningu a zkoušeli jsme to na válcovce. Jinak také nejsem příznivce čipování C5. Je to auto na lenošení.

11.08.2011 15:27 - Re: Chiptuning 2406503
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
len drobnost, mal som tu auto kde si panko dal takyto filter
bolo to hdi
neviem ci to bolo tym ze to nevedel impregnovat alebo je to vlastnost, ale ta impregnacia bol nejaky olej, ktory sa dostal do sania a na vahu vzduchu, ktora bola potom mastna a hodnoty z nej boli bludne

po precisteni a hodeni papieraku bol pokoj ... a panko si kupuje odvtedy obycajne papieraky

11.08.2011 15:29 - Re: Chiptuning 2406504
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Uříznětě si filtrboxy, dejte si tam kónický filtry... pak jde ještě víc vzduchu do motoru

11.08.2011 16:16 - Re: Chiptuning 2406515
Luboš74
Město: Neznašov 48, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 78
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
len drobnost, mal som tu auto kde si panko dal takyto filter bolo to hdi neviem ci to bolo tym ze to nevedel impregnovat alebo je to vlastnost, ale ta impregnacia bol nejaky olej, ktory sa dostal do sania a na vahu vzduchu, ktora bola potom mastna a hodnoty z nej boli bludne po precisteni a hodeni papieraku bol pokoj ... a panko si kupuje odvtedy obycajne papieraky


Ono se to nesmí s tím olejíčkem přehnat. Slouží to jako ochranný film který zachytává nečistoty.Dříve se olejíček nepoužíval. Nemusíš když nechceš ho tam aplikovat. Hůř se ale čistí. Filtry používám leta a nikdy žádný problém.

11.08.2011 16:28 - Re: Chiptuning 2406517
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Na benzinaku by som to ako problem nevidel. Tam ziadna vaha vzduchu nie je. No a podtlakove cidlo je uz zase v mieste, kde toho oleja vela nenafrka. Nakoniec v 1.8i a aj 2.0i toho oleja nafrka dost odvetranim ventiloveho veka a ono je stale ciste.
Inak ja si myslim, ze akonahle sa textilny filter impregnuje nejakym olejom, tak nema ovela vacsiu priepustnost oproti papierovemu. Ale to je len moja nicim nepodlozena domnienka.

11.08.2011 20:00 - Re: Chiptuning 2406536
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Neviem čo furt riešite, ze C5 a vyšší výkon?? To neznamená, že ak chce niekto čip, chce závodi... Môže to by aj o väčšej bezpečnosti pri predbiehaní napr. Ja osobne by som chcel mierne poladený čip a mierne mäkšie gule Pre rýpalov - jazdím 99% predpisovo a v klídku.

11.08.2011 20:39 - Re: Chiptuning 2406550
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Uříznětě si filtrboxy, dejte si tam kónický filtry... pak jde ještě víc vzduchu do motoru

Nestraš, na moje 1.6HDi to dokonce existuje jako kit od výrobce .link.
Ještě že mě tyhle nesmysly nechávají klidným, ušetřil jsem přes 5000,-

11.08.2011 20:42 - Re: Chiptuning 2406551
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Neviem čo furt riešite, ze C5 a vyšší výkon?? To neznamená, že ak chce niekto čip, chce závodi... Môže to by aj o väčšej bezpečnosti pri predbiehaní napr. Ja osobne by som chcel mierne poladený čip a mierne mäkšie gule Pre rýpalov - jazdím 99% predpisovo a v klídku.


nahoď motor a gule z C5 III a maš vystarane

11.08.2011 20:44 - Re: Chiptuning 2406552
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Neviem čo furt riešite, ze C5 a vyšší výkon?? To neznamená, že ak chce niekto čip, chce závodi... Môže to by aj o väčšej bezpečnosti pri predbiehaní napr. Ja osobne by som chcel mierne poladený čip a mierne mäkšie gule Pre rýpalov - jazdím 99% predpisovo a v klídku.

A proč chceš pořád někoho predbieha? To u vás kolem Žiaru jezdí všichni tak pomalu? Občas k Váhu zajedu a mám z aut s bratislavskými a žilinskými značkami spíš opačný pocit.

11.08.2011 20:54 - Re: Chiptuning 2406555
Trumpetist
Město: P횝, Auto: C6 2,7HDIPočet příspěvků: 128
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Není kam spěchat přece, C5-tky jsou krásné, pohodlné auta a taky nejsou nějaké brzdy. Vy nemáte dobrý pocit z jízdy, když se vrátíte v pořádku? Já mám C5 I 2,2 HDi a spotřebu pod 7l a jsem šastný člověk

11.08.2011 22:49 - Re: Chiptuning 2406571
Luboš74
Město: Neznašov 48, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 78
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Neviem čo furt riešite, ze C5 a vyšší výkon?? To neznamená, že ak chce niekto čip, chce závodi... Môže to by aj o väčšej bezpečnosti pri predbiehaní napr. Ja osobne by som chcel mierne poladený čip a mierne mäkšie gule Pre rýpalov - jazdím 99% predpisovo a v klídku.


Chudáku. To tě lituji mít vlastní názor. Zde převažuje názor pár vyvolených a ostatní vlesdoprdelisti přitákávaji. Nechápu proč vlastně vzniklo tohle vlákno. Někdo tu napíše že se mu líbí upravená C5 a ostatní ho hned rozsekaj na hadry.Sem do toho vlákna mají si myslím psát ti kterým se líbí mit auto odlišené od sériového a nebo ti co chtějí ostatním bláznům do tuningu poradit. A zatím je to tu naopak.

11.08.2011 22:52 - Re: Chiptuning 2406572
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skusenost vravi, co spravis ked ti nejde dobre auto?
nacipujes ....
co po tom ze ma zlu vahu, nedotiahnute lanko, odsrany servis ....

a cip nie je tuning, cip je prasenie niecoho co vyrobca dal ....

11.08.2011 23:09 - Re: Chiptuning 2406574
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
A proč chceš pořád někoho predbieha? To u vás kolem Žiaru jezdí všichni tak pomalu? Občas k Váhu zajedu a mám z aut s bratislavskými a žilinskými značkami spíš opačný pocit.


)))))))))) Nie, tu všetci jazdia presne 50/90/130 )))))) Ako fakt nechápem žudí čo im stačí 80kw v jeden a pol tonovom aute a aj to im je veža a viacej sa boja alebo čo. Ak sa tožko bojíte tak nelezte na cestu. To že mám citrona s gulami to neznamená, že som dedo s vajciami v kufri alebo čo Čo sa tu človek nedočíta...

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 29 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator