Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Dodatečně montovaná světla pro denní svícení
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 26 > >|
25.10.2010 21:03 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360290
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Bobby: hentie ziarovky aj nieco svietia? Moc by som tomu neveril. Hlavne ked mas byt videny. A Octa ma v tych "hmlovkach" 2 oddelene ziarovky aj paraboly. V ostatnom sa pripajam k Maxifikovi.

25.10.2010 21:38 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360298
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrá: nabastlím ledkové svítilny (homologované) předpisově v centimetrech od vozovky a od obrysu - tak, jak je na obalu uvedeno. Zapojím je na denní svícení a mám problém. Mohu nechat zapojena zadní světla? Co o tom víte? mně osobně vadí, když dojíždím auto vzadu neosvětlené. Měl bych být viděn zepředu i zezadu!

25.10.2010 21:41 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360300
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Podla platnej legislativy spolu s prednymi DRL nesmu svietit zadne svetla, ani osvetlenie SPZ. Ked chces byt osvetleny, bude asi lepsie kupit automaticky spinac svetiel a svietit klasicky.

25.10.2010 21:42 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360301
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zozadu chces vidiet co?
zadne svietiace svetla v slnecnom dni este posobia horsie ako ked tam nie su nakolko lahsie prehliadnes v tomto pripade brzdove svetla (hlavne ak to nema napr 3tie brzdove alebo mu to 3tie nesvieti)

dalsia vec, zadne svetla nie su podla vyhlasky povinne, hovori sa iba o stretavacich svetlach (kde mas vzadu stretavacie?)

a zozadu, co neubrzdis - neukecas

25.10.2010 21:42 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360302
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
flyteSVK napsal(a):
Podla platnej legislativy spolu s prednymi DRL nesmu svietit zadne svetla, ani osvetlenie SPZ. Ked chces byt osvetleny, bude asi lepsie kupit automaticky spinac svetiel a svietit klasicky.


pri C5 netreba kupovat nic, len to povolit

25.10.2010 21:53 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360306
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
pri C5 netreba kupovat nic, len to povolit

Jo, to bylo první o co jsem si řekl při koupi auta v servisu při kontrole na diagnostice.
Ještě mi nabízeli vypnout výstrahu nezapnutých pásů, ale ta se hodí - aspoň to nutí lidi vzadu se připásat


25.10.2010 22:16 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360310
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Osvětlení vozidel
§ 32
(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu.

Jumep: díky za proškolení. Jasně, vzadu mám obrysovky, brzdovky a mlhovky. A odrazky. Terazky mi ve dne s předkem (obrysovky a potkávačky) svítí i zadek (obrysovky) a já jsem rád, že jsem viděn i zezadu. Asi kvůli tomu oželím pár Kč za H7. Stejně už mám člověka, který je obě vymění za pár minut.

26.10.2010 11:47 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360373
Bobby
Město: Nitra, Auto: CITROEN C6 2.7HDiPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Tie žiarovky svietia absolútne super,je to presne to čo mᚠv ,,denných svetlách,,je to ten istý princíp.Mám to odskúšané cez deň aj večer,samozrejme,že to nerobí svetelný kužel,ale to nerobia žiadne led svetlá,sú smerové,to znamená,že sú viditežné spredu.No a ak pôjdeme do detailov čo sa týka havárie,alebo niečoho podobného,spýtam sa teda jednu vec.Neviem kto a kde koho učil v autoškole o nejakom ,,dennom svietení,,alebo niečom podobnom.Vodič má by koncentrovaný na jazdu a ked niekoho nevidí tak nemá čo robi za volantom.Pred rokmi žiadne svietenie nebolo a tu sme.Rakúšania mali povinné celoročné svietenie a zrušili to kvôli ekológii.Som tam 2-4x do týždňa.Nikdy nikto nerobil žiadne problémy ani na rozsvietené,alebo nerozsvietené svetlá.Povedzme si na rovinu,naši policajti potrebujú z ludí ceca prachy do štátneho rozpočtu,ešte som nevidel policajta,ktorý chce pomôc,tak ako je to bežné v rakúsku,ked rano v dedinách stoja policajti pred prechodom a púšajú deti cez prechod,ale to by sme asi chceli od našich pánov v zelenom veža!!!!

26.10.2010 14:44 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360404
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Teraz sa nebavme o policajtoch, mam na nich svoj nazor. Denne svietenie ja osobne schvalujem, je to naozaj velky prinos, auta SU lepsie viditelne. Nehovorim ze som slepy, ale schvalne si napriklad v tom Rakusku porovnaj niekoho kto ma zapnute svetla a niekoho kto nesvieti a idu za sebou.
Co sa tyka tych ziaroviek, tak uz z toho ako su skonstruovane to nemoze svietit dobre. LED ti svietia bodovo a tym padom hentaka koncepcia sice moze mat zmysel (kopec LED na tycinke) ale musi to aj tak svietit horsie ako klasicka ziarovka.

26.10.2010 20:37 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360471
Bobby
Město: Nitra, Auto: CITROEN C6 2.7HDiPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
určite,že žiadna led technologia nenahradí klasické žiarovky,alebo xenonove výbojky,ale ak zoberiem do úvahy,že ich odber je niekolko násobne nižší ako normálna H11,prípadne H7 je to v pohode.A ver,že to svieti dobre.Ja som spokojný.

27.10.2010 21:29 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360732
pepe8998
Město: Čejč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 57
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
C5stepan napsal(a):
Dobrá: nabastlím ledkové svítilny (homologované) předpisově v centimetrech od vozovky a od obrysu - tak, jak je na obalu uvedeno. Zapojím je na denní svícení a mám problém. Mohu nechat zapojena zadní světla? Co o tom víte? mně osobně vadí, když dojíždím auto vzadu neosvětlené. Měl bych být viděn zepředu i zezadu!

Souhlasím s "C5stepan", mně se jeví tento způsob osvětlení taky jako polovičatost. Dříve platilo pravidlo "celoročního" svícení - otočilo se knoflíkem a vymalováno, svítil předek i zadek. Dnes zapneme "denní" svícení a zadek je bez světel. Vidím v tom nebezpečnou zákeřnost - viz. dnes D5 z Prahy do Plzně, místy slušná mlha, takže všichni střídavě zapínali a vypínali mlhovky. Až na majitele "denního" - ti si vesele mazali pouze s ledkama na předku! Zřejmě si neuvědomili, že zadek mají zcela bez světel. V takových situacích se dá očekávat nezvaná návštěva v kufru, protože jsou vidět až na poslední chvíli. Takže majitele "denního" prosím - bacha na to, včas přepnout na normální světla !

28.10.2010 10:16 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360773
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pani, kupil som tieto svetla, cez vikend sa to pokusim nahodit.
.link.
Len mam zopar technickych otazok: Ako ste spajali kable? Cvaknut, zatocit do seba, zatetovat a stiahnut zmrstovacou buzirkou? Alebo nejako kulturnejsie? U kohosi som videl aj kablovu poistku - je to nutne, prip. kolko A pouzit? Ako pripojit - na baterke? Mozem to hodit priamo na kontakt na baterke a na to svorku? Alebo ma za tento napad poslete do horucich pekiel?

28.10.2010 10:57 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360785
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, já zapojoval světla podle fotek od Silva, bez problémů, ma plus jsem použil nacvakávací svorku, ale pak jsem ji nahradil klasickou "čokoládou", zdá se mi spolehlivější. Kostru pomocí očka, vějířové podložky a samořezného šroubku na žebro plechu vedle akumulátoru (jsou tam i jiné kostry). Kablík od parkovačky pomocí nacvakávací svorky. Pojistku tu, co byla u kabeláže světel. Schema zapojení by mělo být součástí balení.

28.10.2010 10:59 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360786
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pro pepe 8998: za to co popisuješ ale nemohou denní světla a jejich používání. Za to mohou řidiči nerespektující zákon o používání osvětlení vozidla za snížené viditelnosti.

28.10.2010 11:22 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360790
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
OK, uvidim ako je to v tom baleni. Totiz mi ho aj napriek 3 upozorneniam poslali do TN a nie do BA. Takze ma cakaju niekde doma na stole. Este jedna vec ma matie: niektori pisu o zapojeni na kostru a niektori priamo na minus na baterke. Jasne ze treba ist podla navodu, ale v com sa to lisi?

28.10.2010 11:28 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360791
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Podle mne je to totéž, minus akumulátoru je taky natvrdo spojen s kostrou auta. Někdy byly problémy s rušením u CB stanic, tam pomohlo zapojit stanici přímo na oba póly akumulátorru. Ale u světel je to totéž. Ono zapojovat slabý vodič na svorku akumulátoru bývá problém, záleží i na typu svorky a podobně.

30.10.2010 15:36 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2360936
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak dnes som chcel zapojit svetla tak ako to ma Drobec .link.
Zospodu je to vsetko zadeklovane, a ked som daval dole uz asi 15ty srob a este ma ich tolko isto cakalo, tak som sa na to vykaslal. Potom som rozmyslal ze dam dole narzanik, ale mam tam hmlovky, park senzory, AFIL a ostrekovace, naviac neviem ci sa FL naraznik dava dole tak isto ako pred FL. Tak som sa na to vykaslal a hodil aspon zimne gumy

27.11.2010 17:18 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2364393
Zaborák
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 33

99 Poslat soukromou zprávu
Tak vypadá výsledek

Přílohy:
DSC05186.jpg | Stáhnout | Zobrazit ( 750880b ) - Staženo:247x.

30.12.2010 14:27 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2367419
JirkaR
Město: Praha 9-Vinoř, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 65

99 Poslat soukromou zprávu
Vidím že je tady neskutečně dlouhá diskuze o denních světlech. Právě jsem si je také namontoval (viz priloha), ale nevím jak zrušit automatické zapínání potkávaček. Nevíte někdo, jak to zrušit?
Jirka

Přílohy:
denni_svetla.JPG | Stáhnout | Zobrazit ( 64493b ) - denni svetla montaz.Staženo:204x.

30.12.2010 14:41 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2367439
Seki
Město: Velké Meziříčí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 58

99 Poslat soukromou zprávu
U C5 I stačí zapnout klíček do první polohy a na páčce blinkrů zmáčknout a podržet tlačítko (auto,cca 3sek.) do té doby, než pípne a způsob zapínání světel je změněný...

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 26 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator