Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Dunivý zvuk
24.08.2015 10:29 - Dunivý zvuk 2853826
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím. Za jízdy (i když se zpomaluje) cca od 40-50km je slyšet takový dunivý hluboký zvuk (ono se ten zvuk blbě popisuje) a čím rychleji se jede tím se zesiluje. Vypadá to jako kdyby byla díra ve výfuku, ale na ten sem už koukal a vypadá OK. Výkon je normální,spotřeba je pořád cca stejná a hláška žádná. Ten zvuk je pořád i když za jízdy vyřadím, když vypnu klimu atd. Ložisko v náboji vylučuju, protože to zas není hučení. Přijde mi že to jde z pravé strany (ale blbě se to zjišuje když za jízdy nemůžu běhet kolem a poslouchat . Začalo to ze dne na den. Když stojím na místě, a vytočím to nad 2tis tak to slyšet není. Koukal sem i na hadice od filtru, turba a ty jsou taky dotažené. takže už nevím na co se zaměřit. díky!

24.08.2015 10:35 - Re: Dunivý zvuk 2853827
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
scratcher napsal(a):
Zdravím. Za jízdy (i když se zpomaluje) cca od 40-50km je slyšet takový dunivý hluboký zvuk (ono se ten zvuk blbě popisuje) a čím rychleji se jede tím se zesiluje. Vypadá to jako kdyby byla díra ve výfuku, ale na ten sem už koukal a vypadá OK. Výkon je normální,spotřeba je pořád cca stejná a hláška žádná. Ten zvuk je pořád i když za jízdy vyřadím, když vypnu klimu atd. Ložisko v náboji vylučuju, protože to zas není hučení. Přijde mi že to jde z pravé strany (ale blbě se to zjišuje když za jízdy nemůžu běhet kolem a poslouchat . Začalo to ze dne na den. Když stojím na místě, a vytočím to nad 2tis tak to slyšet není. Koukal sem i na hadice od filtru, turba a ty jsou taky dotažené. takže už nevím na co se zaměřit. díky!


Podívej se na siletbloky(všechny i na ramenech a motoru)

24.08.2015 10:41 - Re: Dunivý zvuk 2853829
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No pravý horní sem měnil (byl utrženej). Ten dolní tak ten vyměnit musím, ale ještě nebyl úplně utrženej - jen trochu natrženej (ale ještě se podívám jestli se už neutrh) - novej mám doma ale nějak se mi do toho zatím nechtělo když se musí vyndat ven poloosa. A ten u převodovky taky vypadá OK. A silenty na ramenech sem menil přední (u obou) a zadní byly OK (ale taky je mám připravený doma).

24.08.2015 12:10 - Re: Dunivý zvuk 2853850
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak mi to nedalo a lehnul sem pod auto, a kouknul sem na zadní silenty ramen no a na pravý straně je vidět jak je docela natrženej. Tak ho vyměním a uvidím (doufám že půjde nalisovat nějak dobře, mám jen malej 2t lis

24.08.2015 12:11 - Re: Dunivý zvuk 2853851
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zeby loziska v nabojoch?
ked zatocis dolava / doprava nestichne to?

24.08.2015 12:18 - Re: Dunivý zvuk 2853852
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak to sem si nějak nevšimnul, ale myslím že je to slyšet pořád. Ale ložiska sem u minulýho auta měnil a to bylo hučení a hrozný takže to bych poznal, je to úplně jinej zvuk (ale taky to dělalo od cca 50km), tohle je fakt dunění (podobný jako laděněj vejfuk).

24.08.2015 12:19 - Re: Dunivý zvuk 2853854
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
keby to bolo len raz za nejake km a na nejaku chvilu, tak poviem ze pocujes vypalovanie fapu, takto tazko povedat

24.08.2015 12:33 - Re: Dunivý zvuk 2853856
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
FAP mě taky napad jako první, ale když to bylo po dálnici 20km a dělalo to i zpátky tak sem to vyloučil (jinak FAP byl ani ne před měsícem čištěnej+dolitý aditiva). Kouknu odpoledne ještě na ten spodní silent motoru. Ale je divný že to začalo jen tak, bez nějakýho příznaku předem.

Edit: Tak to nakonec vypadá na ložisko v náboji. zvednul sem auto a při otáčení rukou pravým kolem je ticho, ale u levýho je slyšet ložisko (klouby to asi nejsou při zatáčení to necvaká/nekřupe). Ale teda za jízdy je to úplně jinej zvuk než znám z minulýho auta kde mi taky odešlo ložisko, takže to bych fakt netipoval

08.09.2015 11:15 - Re: Dunivý zvuk 2858598
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem vyměnil spodní držák motoru, oba zadní silenty na ramenech, ložisko v levém kole a pořád se to ozývá (jinak nový jsou i spodní čepy,tyčky,čepy řízení).
Mám spíš podezření že by to mohla dělat poloosa (vnitřní klouby), ale nevím jestli levá nebo pravá a jak poznat jestli je to ona (docela se projevují i vibrace)?
Ten zvuk co se ozývá žena přirovnala jako když za náma jede motorka

08.09.2015 13:23 - Re: Dunivý zvuk 2858702
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
scratcher napsal(a):
Tak jsem vyměnil spodní držák motoru, oba zadní silenty na ramenech, ložisko v levém kole a pořád se to ozývá (jinak nový jsou i spodní čepy,tyčky,čepy řízení).
Mám spíš podezření že by to mohla dělat poloosa (vnitřní klouby), ale nevím jestli levá nebo pravá a jak poznat jestli je to ona (docela se projevují i vibrace)?
Ten zvuk co se ozývá žena přirovnala jako když za náma jede motorka


Bude cvakat a nebo se hýbat při pohybu kolmo na osu otáčení

08.09.2015 13:42 - Re: Dunivý zvuk 2858735
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No tak sem chytnul levou poloosu a když s ní hejbu nahoru dolů tak je cítit vůle a slabé cvakání (od vnitřního kloubu). takže předpokládám že to je ono. na pravou bych dosáhnul pouze zespoda (a nemusí se u ní povolit ten držák s tím ložiskem aby to bylo poznat?).

08.09.2015 13:59 - Re: Dunivý zvuk 2858756
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zdvihni auto do hornej polohy a rozbehni sa prudko
ak to zavibruje do volantu je to na 99% ten vnutorny klb dlhej poloosy

08.09.2015 14:15 - Re: Dunivý zvuk 2858774
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No když se prudce rozjedu tak vibrace jsou cítit (i když jedu bez plynu z kopce atd.), ale když sem teď hejbal levou poloosou tak ta má vůly.

08.09.2015 14:18 - Re: Dunivý zvuk 2858777
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
90% byva problem s pravou
zatial som mal len 1x zlu lavu ze sposobovala vybracie

kazdopadne ta ti nebude robit dunivy zvuk, resp. ak by tak to je to posledne co ta trapi, je uz pomaly neudrzatelny volant v takom pripade

08.09.2015 14:56 - Re: Dunivý zvuk 2858829
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No zjistím ještě jak je na tom ta pravá.

Dala by se použít poloosa i z jiné motorizace (aspoň na vyzkoušení jestli to přestane, než rovnou kupovat novou)?

08.09.2015 15:54 - Re: Dunivý zvuk 2858842
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
scratcher napsal(a):
No tak sem chytnul levou poloosu a když s ní hejbu nahoru dolů tak je cítit vůle a slabé cvakání (od vnitřního kloubu). takže předpokládám že to je ono. na pravou bych dosáhnul pouze zespoda (a nemusí se u ní povolit ten držák s tím ložiskem aby to bylo poznat?).


Nic se nemusí povolovat - dá se s ní zahýbat úplně stejně jako s levou.Levé odchází méně ale z tak 60% toto dělají pravé - jestli takhle cvaká tak budou odle mne asi stejně obě(pokud tu pravou někdo neměnil)Z jiné motorizace ti tam asi jná nepůjde(alespoň já nevím z čeho by pasovala - i když je délka stejná bude posunuté středové ložisko)

08.09.2015 16:23 - Re: Dunivý zvuk 2858846
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Sem idiot, mě nedošlo že ten kloub u pravý je před ložiskem a nemusel sem ani lézt pod auto a sundavat kryt
No tak ten pravej má dost velkou vůly (mnohem větší než to levý). Takže vyměním tu pravou poloosu a rovnou i to ložisko (protože to se mi taky zdá že má vůly když sem tou poloosou) a pak uvidím.

08.09.2015 17:52 - Re: Dunivý zvuk 2858882
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
scratcher napsal(a):
Sem idiot, mě nedošlo že ten kloub u pravý je před ložiskem a nemusel sem ani lézt pod auto a sundavat kryt
No tak ten pravej má dost velkou vůly (mnohem větší než to levý). Takže vyměním tu pravou poloosu a rovnou i to ložisko (protože to se mi taky zdá že má vůly když sem tou poloosou) a pak uvidím.


Každá  nová nebo repasovaná poloosa má to ložisko!! - je součástí. Neviděl jsem to ale u té krátké - pokud to cvaká a má větší vůli tě to čeká také(tam to ale trochu klame protože se to dovede hnout i v uložení v převodovce) - začni pravou a uvidíš - několikrát se mi stalo že to bylo podstatně lepší po výměně pravé ale ještětrochu to bylo - po výměně krátké to bylo teprve OK.

08.09.2015 17:56 - Re: Dunivý zvuk 2858884
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ložisko je součástí celý poloosy. Takže ho vyměníš, i když nebudeš chtít.
Ale asi budeš mít potíž ji sehnat. Levých je hafo, ale pravých je jako šafránu. Takže sháněj rychle, abys to do vánoc dal do kupy.
Nezapomeň při tom vyměnit i simering v převodovce, když už to budeš rozebírat. No a já při tom vyměnil i olej v převodovce, protože ho trochu při rozebrání vyteče a když už jsem byl v tom, tak šel ven všechen.

08.09.2015 19:51 - Re: Dunivý zvuk 2858922
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jo takhle, já myslel že to ložisko je zvl᚝
No vyměním zatím pravou a pak uvidím co dál. Olej v převodovce sem měl stejně v plánu měnit (jen kdybych se podíval na poloosu už minulý týden, tak sem si ušetřil práci s vyřezáváním a lisováním spodního silentu motoru pod autem - byl sem línej to vyndavat z auta .


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator