Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 10 > >|
10.06.2016 22:46 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 2961235
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ty mas tie silenty ine, u teba by som asi dal TRW

11.06.2016 22:46 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 2961639
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Podvozkovy veci jedine Lomferder nebo Meyle HD, zbytek je maslo.

11.06.2016 22:50 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 2961642
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
po tom co kupilo ZF TRW tak s kludom davam TRW veci, ale vo vseobecnosti sa snazim pouzivat uz co mam overene

27.12.2016 00:09 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3023396
ret33
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 156
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jaké silenty tedy považuješ za ověřené ?

27.12.2016 01:16 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3023398
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ret33 napsal(a):
Jaké silenty tedy považuješ za ověřené ?


Klidně bych souhlasil s Jumepem TRW Lemforder čepy ano sylenty mne párkrát zklamaly.(ale nevím nemusím mít pravdu) ja dávam také TRW.

06.02.2017 14:09 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3036316
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 226

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahojte,
reagujem trosku neskor, no tie ABS silenty,
Sice sme to vymenili, ale sa mi zda ze naprava aj tak hrkoce... Chystam sa kamosovi na jamu, ma tam take to cudo co trasie kolesami tak skusime pozriet ktore čapy majú vôlu. SnáĎ sa to podari vytypovat.

Inak viete niekto taky komplet rozpis co vymenit aby bola naprava tip-top?

06.02.2017 23:10 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3036627
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vsetko vratane vrchnych silentov ....

08.02.2017 14:19 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3037353
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 226

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To vsetko som sa pokusil rozpoisat v dokumente v prilohe, Pozrite to prosim ci je to ozaj vsetko
Vdaka.

Přílohy:
naprava.pdf | Stáhnout( 1258548b ) - Staženo:109x.

08.02.2017 14:51 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3037369
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a este tycka stabilizatora a cap riadenia
potom je to cele nove, otazka je co vydrzia oproti prvovyrobe vymenene diely

08.02.2017 18:49 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3037504
Majo77
Město: Piešany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 148
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
crussader napsal(a):
Ahojte,
reagujem trosku neskor, no tie ABS silenty,
Sice sme to vymenili, ale sa mi zda ze naprava aj tak hrkoce... Chystam sa kamosovi na jamu, ma tam take to cudo co trasie kolesami tak skusime pozriet ktore čapy majú vôlu. SnáĎ sa to podari vytypovat.

Inak viete niekto taky komplet rozpis co vymenit aby bola naprava tip-top?


Čo a prinútilo k takejto "rekonštrukcii"? Či to len pre info do budúcna?

09.02.2017 11:15 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3037784
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 226

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Caves, menit to cele urcite nejdem len ma zaujimal co by to zahrnalo. Ako jumep hore pisal, nieje iste ze to vydrzi viac ako to co tam je teraz.

Mna sere len to ze tam mam niekde volu, citit to pri pomalsej jazde na "hrbolatom" povrchu, take kovove klepotanie a niekedy pri prusom cuvani a zabrzdeni take kovove buchnutie, toho by som sa chcel zbavit...

Ozaj postrehol som ze pri jazde ked striedavo tocil vlavo/vpravo pocut take puknutie od kolesa vzdy po zmene strany a ked stojim a na mieste tocim striedavo do stran tak je taka akoby vola v riadeni. Co to?

09.02.2017 15:48 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3037839
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nedere sa ti guma zvnutra
ten maly silent sa takto prejavoval spodny

nepamatam si co vsetko sme menili

10.02.2017 15:27 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3038293
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 226

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Menili sme len to zadne uchytenie ramena. Ten spodny silent si skusal pajsrom a vravel si ze je ok. Guma sa tiez nedere, tak neviem

10.02.2017 16:08 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3038320
filipxec
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem,
pročetl jsem celé vlákno. Mám totiž potíž na přední nápravě. Táhne se to už rok... Před rokem (vlastně už je to tak 15 měsíců) jsem při přezouvání na zimu zjistil, že se mi sjela pravá přední guma zevnitř. Zároven s tím se při velkem rejdu při parkovani ozvalo obcas takove lupnuti. Můj dvorní mechanik (vzorně se staral 650 tisíc km o Xantosku, mimochodem za celou dobu jsem na ní menil na naprave jen několikrát kosticku) si s tím neporadil. Pak mi u Patery vymenili kulak. A z auta jsem mel dobry pocit, predek byl najednou tuzsi, jak novy. Před zimou jsem nechal delat znova geometrii, protože guma se furt sjizdela zevnitř..
Vysledek je, ze auto téměř neznatelne tahne doprava (na 200 metrech při pustenem volantu uhne o metr), volant je o stupeň, dva mimo primy směr, prava predni guma se sjizdi zevnitř. Když vypnu radio a opravdu hodne se soustredim, tak na drobne nerovnosti typu zvlneny asfalt citim, že je nekde vpravo mala vule. Dal jsem tedy auto do autorizaku, kde mi vysekli rozpočet na téměř 50.000,-Kč a chtějí měnit celou nápravu na obou stranách (těhlice, ramena, kuláky - minimalne jeden je novy ), geometrii nedělali, že to prý nemá cenu. To se mi nezdálo, tak tomu něco čtu. Hledám nekoho s podobnou zkušeností. Auto má 185 tisíc a jinak je vše OK a jsem spokojený. Díky za postřehy.

10.02.2017 17:06 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3038326
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No když něco k tomu řeknu tak zase rozpoutám válku proti mně ale.

Ty auta jsou .... a jsou stavěné na 200000Km a potom buď pro východní sektor a nebo na celkovou GO.(a to platí i o AP,komponentech motoru a obou náprav.) - únosná hranice je 250000Km.Je pár lidí kteří znají komfort nové a jak se pomalu zhoršuje

10.02.2017 18:24 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3038333
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu

No na válku to sice není, ale ani z toho nemám pocit, že jsi Filipovi nějak poradil. Přece musí být i jiná cesta, než bezhlavě autorizáckým způsobem vyměnit všechno, včetně koberce v kufru. Určitě mᚠuž zkušenost, co se měnit vyplatí a co nemá smysl a možná bys mohl i odhadnout cenu. Schválně o kolik bys to dokázal laciněji než je těch 50 litrů. Nebo je to fakt tak špatný a všichni s X7 budou po 200k km auta házet ze skály? To by bylo fajn, protože by ty naše starý káry mohly jít s cenou nahoru.

10.02.2017 18:26 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3038335
filipxec
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Nerad bych to tu zapleveloval zbytečnou diskuzí. Každý má něco rád, tak mu to neber. Mám doma Xantii s 650tisici km a nemel jsem s ni zadny zasadni problém. Ted mam na C5 185 tisíc a také naprosto bez potizi. Ted resim problém, který muze vzniknout po vymeteni diry. Podotykam, ze 95% aut na ceskych silnicich ma jiste daleko horsi potize a soferi to neresi. Problém vidim v tom, ze neexistuje tolik dobrych mechaniku, kolik mame aut. Problém je, ze autorizovane servisy mají jen vymenovace dilu a ještě ne dobré...
Zkratim to, hledam reseni. Diky. Filip

10.02.2017 19:29 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3038351
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):

No na válku to sice není, ale ani z toho nemám pocit, že jsi Filipovi nějak poradil. Přece musí být i jiná cesta, než bezhlavě autorizáckým způsobem vyměnit všechno, včetně koberce v kufru. Určitě mᚠuž zkušenost, co se měnit vyplatí a co nemá smysl a možná bys mohl i odhadnout cenu. Schválně o kolik bys to dokázal laciněji než je těch 50 litrů. Nebo je to fakt tak špatný a všichni s X7 budou po 200k km auta házet ze skály? To by bylo fajn, protože by ty naše starý káry mohly jít s cenou nahoru.


Upřímně nevím , ale 50. je hrozná raketa - jestli za 1/2 ? netuším (na C5I a II jsem schopen jí udělat za 10% této ceny i s mím rabatem). Problém je že je to tak humpolácké a složité odhalit problém že to každý řeší a)buď jen tím co se dá odhalit, b)výměnou všeho aby to bylo možno zárukovat. Udělá celej předek a zjistí že to ještě nebude ono a bude pokračovat se z.nápravou A ohledně ceny strších a nových modelů? podívej se po inzerátech jak u nás tak venku = jsou tam rozdíly někdy i nepatrné a jak tu někdo psal tuším o švícarech tak tam jsou dokonce X7 levnější než C5II Proč? (ty naše staré klupy mají 300 až 500. a dají se udržovat a oravit za ,,pár korun" - jednou do toho ,,krámu" asi budu muset strčit rypák také(na nátlak drahé polovičky) ale ta cena zatím pro mne se neobjevila tak zajímavá abych se nechal zlomit= musí být tak zajímavá abych si mohl ve své mysli obhájit její cenu+kompletní GO (teď je na sbazaru několik X7 a C5II cenově 20000,- od sebe)

10.02.2017 20:24 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3038363
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
filipxec napsal(a):
Nerad bych to tu zapleveloval zbytečnou diskuzí. Každý má něco rád, tak mu to neber. Mám doma Xantii s 650tisici km a nemel jsem s ni zadny zasadni problém. Ted mam na C5 185 tisíc a také naprosto bez potizi. Ted resim problém, který muze vzniknout po vymeteni diry. Podotykam, ze 95% aut na ceskych silnicich ma jiste daleko horsi potize a soferi to neresi. Problém vidim v tom, ze neexistuje tolik dobrych mechaniku, kolik mame aut. Problém je, ze autorizovane servisy mají jen vymenovace dilu a ještě ne dobré...
Zkratim to, hledam reseni. Diky. Filip


je to normalna vec a robi to najskor silent:
3698101 | LEMFÖRDER
pripadne este zadny silent na ramene, ale 90% je prave tento spodny silent
rovnako je chyba ak ho utahuju ked je auto dvihnute

16.02.2017 11:03 - Re: Silentbloky ramen přední nápravy / C5 III 3040103
filipxec
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
jumep: Díky za radu, zajedu na STK a nechám to prověřit na tech jejich vibrátorech. Protože lehounkou vuli tam je na nerovnostech slyset - velmi nezretelne, nutne absolutni ticho a soustredeni.

Jinak jsem byl na 3D geometrii. Auto je OK. Po 15 mesicich to konecne někdo udelal spravne. Dovolim si malou úvahu a rekapitulaci. Na zacatku bylo lupani při max rejdu a PP pneu sjeta zevnitř. Jeden servis neudelal nic, druhy vymenil kulovy cep. Zmizelo lupnuti. Pry udelali geo. Guma se stále sjizdela. Treti servis udelal geo. Výsledkem byl volant ke strane a lehke tahnuti doprava. Nyní geo znova a vypada to OK, volant rovne, auto uhne az po 300m. Zrejme to dela zadek, kde uz jeden odklon nejde o par minut dat do doporučeného rozpeti (zrejme opotrebeny silentblok).

Strasne je, ze v autorizovanem servisu citronu by vymenili dily na celem predku a rekli si za to 50 tisíc. A problém by to nevyresilo (zmizela by ta lehounka vule, pokud by to udelali dobře). Klicova je informace o utahovani v jizdni poloze. Uvedomil jsem si, ze tu předchozí geo delali na zvednutem aute za prahy. Nyní to měli zvednute v jizdni poloze na najezdech. Usoudil jsem, ze v tom je podstatny rozdil. Desny je, ze v autorizaku ani nic nemerili, jen rekli, ze delat geo nemá smysl.

K předchozím poznamkam ke kvalite aut: nemyslim si, ze by C5 X7 (druha generace, treti facelift) bylo horsi auto nez Xantia nebo C5 I. Xantosku jsem miloval a jeji požadavky na servis byly minimalni. Mc Pherson na Xantii a C5 I a II je méně choulostivy na kvalitu silnic, nez tomu je u C5 III, kde je Multilink. To je fakt, s nimz se musí zit. Stejne jako to, ze dobrych automechaniku je stejne malo jako dobrych zubaru nebo uredniku nebo hospodských,....atd....

Mam v umyslu autu vymenit silenty, tak dam vedet, jak to dopadlo. A hezke houpani

Mimochodem, shanim na Xantii Activu pravou zadni pistnici, Citroen je uz nedodava. Cislo dilu je 527244. Na tele pístnice je číslo 11. Prikladam fotku. Praskla ta tycka, co vede do ramene, prikladam foto.

Přílohy:
Xantia activa pistnice_11.jpg | Stáhnout | Zobrazit ( 50221b ) - Pistnice Xantia Activa .Staženo:75x.
Xantia activa pistnice_2.jpg | Stáhnout | Zobrazit ( 48499b ) - Pistnice Xantia Activa .Staženo:41x.
Xantia activa pistnice_3.jpg | Stáhnout | Zobrazit ( 44257b ) - Pistnice Xantia Activa .Staženo:33x.
Xantia activa pistnice_4.jpg | Stáhnout | Zobrazit ( 43380b ) - Pistnice Xantia Activa .Staženo:38x.
Xantia activa pistnice_5.jpg | Stáhnout | Zobrazit ( 46791b ) - Pistnice Xantia Activa .Staženo:33x.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 10 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator