Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Disky drhnou o třmeny
1 2 > >|
30.04.2010 15:04 - Disky drhnou o třmeny 2343703
BERY
Město: Pustá polom, Auto: CitanPočet příspěvků: 137

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj, vyskytl se mi problém, v zatáčkách mi auto vydávalo drhnoucí zvuk od zadního kola. V servisu zjistili, že disky drhnou o brzdové třmeny a říkali, že bych měl tam mít 16" kola místo 15". Ale v techničáku mám napsané pneu 205/65 R15 a ty tam mám. Nevím jestli se na 1druh pneu dělá více druhů disků,(nemyslím ocel/lité) ale rozměr. v TP mám 6,00 x R15 E=18 kromě R15 nevím co znamená zbytek čísel. Prosím poraďte.

30.04.2010 15:12 - Re: Disky drhnou o třmeny 2343705
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je bezna zavada, treba dat dole strmene, vycistit oxidaciu, vymenit sroby, vymedzit silikonom a zlozit

jo a ked to ten servis nevie, tak sa mu vyhybaj zdaleka, na tuto temu sa tu toho popisalo hodne

30.04.2010 15:14 - Re: Disky drhnou o třmeny 2343706
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ET - hodnota ET (zális, uváděná v mm) nám říká vzdálenost mezi dosedací plochou disku a rovinou procházející středem disku. Čím větší je hodnota ET, tím více je kolo v podběhu.

13.07.2010 14:45 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350181
paja.lbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 40
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
to je bezna zavada, treba dat dole strmene, vycistit oxidaciu, vymenit sroby, vymedzit silikonom a zlozit

jo a ked to ten servis nevie, tak sa mu vyhybaj zdaleka, na tuto temu sa tu toho popisalo hodne

Ahoj, potřeboval bych radu. Chtěl jsem sundat brzdiče, kvůli vyosení, ale nejdou vytočit ty šrouby. Povolit ano, ale pak se při točení zadírají uvnitř brzdičů. Je tam vidět nějaký zelený materiál. Připadá mi to jako lepidlo, kterým to bylo zajištěno proti povolení. Nemáte někdo tip, jak na to?
Díky za každý podnět.
Pavel

13.07.2010 15:20 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350182
mára
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
paja.lbc napsal(a):
Ahoj, potřeboval bych radu. Chtěl jsem sundat brzdiče, kvůli vyosení, ale nejdou vytočit ty šrouby. Povolit ano, ale pak se při točení zadírají uvnitř brzdičů. Je tam vidět nějaký zelený materiál. Připadá mi to jako lepidlo, kterým to bylo zajištěno proti povolení. Nemáte někdo tip, jak na to?
Díky za každý podnět.
Pavel

ano, je to lepidlo. většinou pomáhá nahřátí šroubů - lepidlo změkne a mělo by to jít...

15.07.2010 17:39 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350263
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
paja.lbc napsal(a):
Ahoj, potřeboval bych radu. Chtěl jsem sundat brzdiče, kvůli vyosení, ale nejdou vytočit ty šrouby. Povolit ano, ale pak se při točení zadírají uvnitř brzdičů. Je tam vidět nějaký zelený materiál. Připadá mi to jako lepidlo, kterým to bylo zajištěno proti povolení. Nemáte někdo tip, jak na to?
Díky za každý podnět.
Pavel

Pořádně prostříkat uvolňovačem(napřed povolit oba aby se uvolňovač lépe dostal na závity),povolit jen jeden a točit-opět prostříkat a zašroubovat a znovu a pořád dokola-potom stejným způsobem ten druhý. - Pozor při tom ohřívání a ho neukroutíš a nebo nepřehřeješ brzdič.Ale brzdič sundᚠi tak že je vyšroubuješ jen zároveň s brzdičem.


15.07.2010 20:20 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350275
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Já jsem vzal normálně hrubší pilník a zkrátka jsem ty hliníkové hrany,které drhly o disk upiloval a opiloval do kulata až o disk přestaly chytat a už mám myslím dva roky pokoj. Nic víc jsem neřešil a nic nepovoloval atd.atd... dopručuji - zaručené,rychlé a nenáročné

15.07.2010 22:10 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350289
paja.lbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 40
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Pořádně prostříkat uvolňovačem(napřed povolit oba aby se uvolňovač lépe dostal na závity),povolit jen jeden a točit-opět prostříkat a zašroubovat a znovu a pořád dokola-potom stejným způsobem ten druhý. - Pozor při tom ohřívání a ho neukroutíš a nebo nepřehřeješ brzdič.Ale brzdič sundᚠi tak že je vyšroubuješ jen zároveň s brzdičem.

No právě problém je ne na závitech, ale na tom dlouhém těle. Tam se to zadírá při točení uvnitř brzdiče. Vyndat i s brzdičem to nejde, protože se to zakousne dřív než se ten závit vytočí z ramena. Pak je i problém to zase zatočit zpět. Potřeboval bych nějaké rozpouštědlo, nabo jestli to nahřátí pomůže. Nerad bych to ukroutil. Jeden jsem už přetrhl na Xantii, ale při utahování. Tam byl ten samý problém s vyosením brzdiče, ale bez lepidla, takže tam to bylo jen o citlivém povolování a promazávání brzdovkou.

16.07.2010 05:13 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350293
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Já jsem vzal normálně hrubší pilník a zkrátka jsem ty hliníkové hrany,které drhly o disk upiloval a opiloval do kulata až o disk přestaly chytat a už mám myslím dva roky pokoj. Nic víc jsem neřešil a nic nepovoloval atd.atd... dopručuji - zaručené,rychlé a nenáročné
dobrá,ale co desky a kotouče??tvé řešení je dobré jen na krátkou dobu pokud není čas

16.07.2010 14:47 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350309
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tomc napsal(a):
DOUFAK napsal(a):
Já jsem vzal normálně hrubší pilník a zkrátka jsem ty hliníkové hrany,které drhly o disk upiloval a opiloval do kulata až o disk přestaly chytat a už mám myslím dva roky pokoj. Nic víc jsem neřešil a nic nepovoloval atd.atd... dopručuji - zaručené,rychlé a nenáročné
dobrá,ale co desky a kotouče??tvé řešení je dobré jen na krátkou dobu pokud není čas


Ja si pouze dovolím poznamenat a dodávám: nebo vyměnit brzdiče levý za pravý a naopak. Jestli jsou brzdiče vyosené narostlou oxidaci (hliník X železo), tak pilování tělesa je obyčejná prasárna na brzdách. A čas na BRZDY se musí najít VŽDY a žádné výmluvy neobstojí!

19.07.2010 12:44 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350418
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Já jsem vzal normálně hrubší pilník a zkrátka jsem ty hliníkové hrany,které drhly o disk upiloval a opiloval do kulata až o disk přestaly chytat a už mám myslím dva roky pokoj. Nic víc jsem neřešil a nic nepovoloval atd.atd... dopručuji - zaručené,rychlé a nenáročné



tak to je iny bastel

pozri sa ako ti vypadaju kotuce a platnicky a ako to brzdi na 50% ....

20.07.2010 21:04 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350558
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Lidi neblázněte.Já mám z C5 už 7 let taxíka a brzdy jako takové musí být na 100% a nehledě na to,že na rozdíl od Vás kteří jdete na TP jednou za 4 roky,tak já musím povinně a pravidelně chodit každý rok a tam na stolici přijde "minuta" pravdy". Pod vadné brzdy se Vám žádná STK nepodepíše,takže jsou opravdu na 100% a já už nejsem žádný mladík,abych lítal s polovičním účinkem brzd a ohrožoval lidi-zákazníky. A Jumep se ptá na kot.a destičky - ty jsou krásně obtisklé po CELÉ ploše brzd.kotoučů,které svítí jasným "pracovním" světlem kovu,který pracuje.Takže to drhnutí hran třmenů není tak horké a pokud to brzdí souvisle po celé ploše,tak není důvod k obavám.

21.07.2010 17:58 - Re: Disky drhnou o třmeny 2350632
zkrat
Město: Kutna hora, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
Pri vymene AL kol v servisu jsme zjistili,ze mi drhne leve zadni kolo o trmen. Pri blizsim ohledani jjsme prisli na oxidaci pod trmenem. Nejdriv taky chteli jen obrousit trmen,ale pak ho radeji sundali a ocistili. Pri tom jsem nechal vymenit desticky,protoze byli sjete k jedne strane. A od te doby pohoda.

17.08.2010 11:20 - Re: Disky drhnou o třmeny 2353235
plantaznik
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Děkui za rady a návody ale dkyž se vám to stane hodne daleko od baráku a máte defekt kola a kdyz nadáte rezervu a kolo se netočí tak je problém asi jinde a chci se tedy zeptat zda tedy pořídit místo 15 palců 16p. a zhruba kolem kolika se to tak pohybuje a zda je i v 16 rozcec jako na 15 195/... děkuji

17.08.2010 14:16 - Re: Disky drhnou o třmeny 2353251
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
plantaznik napsal(a):
Děkui za rady a návody ale dkyž se vám to stane hodne daleko od baráku a máte defekt kola a kdyz nadáte rezervu a kolo se netočí tak je problém asi jinde a chci se tedy zeptat zda tedy pořídit místo 15 palců 16p. a zhruba kolem kolika se to tak pohybuje a zda je i v 16 rozcec jako na 15 195/... děkuji


ohledně rozměrů je tady jiné vlákno, koukej pohledat (vpravo nahoře kouzelné okénečko), ale zásadně platí to, že pouze takový rozměr jaký je zapsán v TP!!!

17.08.2010 21:44 - Re: Disky drhnou o třmeny 2353315
running
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
plantaznik napsal(a):
Děkui za rady a návody ale dkyž se vám to stane hodne daleko od baráku a máte defekt kola a kdyz nadáte rezervu a kolo se netočí tak je problém asi jinde a chci se tedy zeptat zda tedy pořídit místo 15 palců 16p. a zhruba kolem kolika se to tak pohybuje a zda je i v 16 rozcec jako na 15 195/... děkuji

Měl jsem ten samej problém, mám ofiko 16, nechal jsem si je zapsat do TP po schválení v citroenu. Taky mi to drhle jen u nějakého kola. Sundat, odstranit oxidaci a jsi v pohodě. Disky doporučuju originály, e to nejlepší na výdrž, nebo dražší alu. levný nekupuj, prodraží se.

04.11.2012 22:19 - Re: Disky drhnou o třmeny 2517899
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dnešní oprava(něco vzadu cvaká v zatáčkách)

Přílohy:
041120122391.jpg ( 692275b ) - před
041120122393.jpg ( 514857b ) -
041120122394.jpg ( 660914b ) - po

05.11.2012 01:27 - Re: Disky drhnou o třmeny 2517967
jardas
Město: Kostomlaty p/Mil, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 72

99 Poslat soukromou zprávu
Taky bych měl dotaz k zadním třmenům, teď když jsem přehazoval gumy tak jsem si všimnul, že level třmen je sice kolmo ke kotouči, ale jeho vnitřní strana je nalepená na kotouči (je tam místo tak na cigaretovej papírek). Mi přijde divný, že by to tak rovnoměrně zaoxidovalo. Takže ? Na jaře je chci stejně dělat, ale tohle mě trochu překvapilo

05.11.2012 03:45 - Re: Disky drhnou o třmeny 2517968
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jardas napsal(a):
Taky bych měl dotaz k zadním třmenům, teď když jsem přehazoval gumy tak jsem si všimnul, že level třmen je sice kolmo ke kotouči, ale jeho vnitřní strana je nalepená na kotouči (je tam místo tak na cigaretovej papírek). Mi přijde divný, že by to tak rovnoměrně zaoxidovalo. Takže ? Na jaře je chci stejně dělat, ale tohle mě trochu překvapilo


Může být - prohoď je mezi sebou(pravej za levej) jsou stejné jen musíš přehodit odvzdušňováky místo trubek.

05.11.2012 16:35 - Re: Disky drhnou o třmeny 2518177
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
obe strany budu sikmo, ta vnutorna je skoro na kotuci a vonkajsia ma velku dieru
normalne to treba spravit ako na kazdom jednom aute ...

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator