Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít
|< < 1 2 3 4 5 > >|
26.04.2012 13:21 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2472091
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
V pondělí oba zámky vyměněny, je to paráda když nemusím otvírat dveře zevnitř.

03.07.2012 21:02 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2489900
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak po nejakem case mi opet nejdou otevrit dvere tentokrat u spolujezdce. Ani zevnitr ani z venku. Vtipny je, ze pokud se chce clovek dostat k zamku, tak musi sundat tapecirunk coz je u prednich dveri, ktere nelze otevrit, asi nemozne. Takze nezbyva nez zkouset odemykat a zamykat a doufat, ze se umoudri.

03.07.2012 21:04 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2489904
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pozor, predne dvere mozu mat problem prave s tym ze je teplo a tiahla su moc natiahnute a nezaberu ...
uz som to zazil ...

03.07.2012 21:12 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2489907
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
pozor, predne dvere mozu mat problem prave s tym ze je teplo a tiahla su moc natiahnute a nezaberu ...
uz som to zazil ...

Dneska rano bylo nejakych 18°C a stejne nic. Kdyz zamykam a odemykam, tak z tehle dveri neni slyset odemknuti. Kdyz jsem to zkousel porad dokola, tak v nich jednou cvaklo a pak sli otevrit. Pak jsem zamknul a uz zase nejdou. Takze bych to videl na ten zamek. Akorat musim doufat, ze se laskave odemknou az bude nahradni zamek. Neni to uplne ono, kdyz pritelkyne musi lezt oknem nebo pres ridice.

Najk: Omlouvam se. Jine vlakno k tomu neni a navic jsem koukal, ze v tomhle vlakne jsou i ty predni dvere.

04.07.2012 06:43 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2489986
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Jo to je typická bolest první generace. Měl jsem to hned po koupi. Jeden člen klubu mi měnil zámek za jiný použitý, šolíchal kabely a stále to bylo na kulové. Fakt pomůže až zcela nový zámek, mne stál tuším 3500.
Už jsem se i lekl, že se to vrátilo i s novým zámkem, ale vypozoroval jsem, že nejblbější co jde s mechanismem dělat je to, když se syn nejprve opře celou vahou o dveře a pak teprve bere za kličku.

17.11.2012 23:18 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2523235
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
janys napsal(a):
Konečně se podařilo úspěšně opravit. jeden zámek z mé bourané C5 jsem obětoval úplně rozebral. Zámek, přestože nezamykal, nebo zase někdy neodemykal byl v naprosto perfektním stavu. Problémem jsou tři místa v tom zámku, které časem díky nedostatku maziva tuhnou. Na fotkách jsem se pokusil ty místa označit a popsat opravu. Místo pod pastorkem je docela dobře přístupné, kvůli těm dalším se musí odvrtat dvě dírky. Podle toho jsem rozhýbal zámek na mé druhé C5-ce a funguje už dva měsíce bez problému. Předtím nešlo zamknout a po otevření dveří z venku se odemklo celé auto.
Fotky jsem dál i do osobní galérie, ale nevím jestli půjdou zobrazit.

Taky mi přestal centrálem odemykat a zamykat LZ zámek, mechanicky vnitřní klikou naštěstí šel otevřít. Aplikoval jsem metodu od JANYS a opět chodí. díky za návod.

10.01.2014 10:33 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2655368
slako
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 4

99 Poslat soukromou zprávu
mik1000 napsal(a):
Tak je vše vyřešeno.Kamarád my stím pomohl.Sundal tapec,vyšroubovala se venkovní klika(zevnitř).Tama jsme se dostali k mechanismu zámku.Párkrát se žaštouralo šroubovákem a dveře se otevřeli.Stálo mě to druhý zámek.Asi na čtvrtém vrakovišti jsme ho sehnali za 2000kč.Ted už dveře otvírají i zavírají.

Včera koupený nový origo zámek PZ dveří se superzamykáním - 2580,- Kč!

03.04.2016 10:11 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2935964
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
tak přeji všem dobré ráno.. mám c5 I a předpokládám že to má superlock
už před časem( v zimě se mi občas nedařilo odemknout PP dveře ani ze vnitř.. jakmile se auto vytopilo tak to většinou šlo.. jenže dneska ráno se mi vůbec neotevřely a když jsem to ruzně zkoušel tak sem slyšel jakoby takové vrzání v těch dvěřích. podařilo se někomu sundat ten tapec z předních dveří?

03.04.2016 11:04 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2935991
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brixtr napsal(a):
tak přeji všem dobré ráno.. mám c5 I a předpokládám že to má superlock
už před časem( v zimě se mi občas nedařilo odemknout PP dveře ani ze vnitř.. jakmile se auto vytopilo tak to většinou šlo.. jenže dneska ráno se mi vůbec neotevřely a když jsem to ruzně zkoušel tak sem slyšel jakoby takové vrzání v těch dvěřích. podařilo se někomu sundat ten tapec z předních dveří?


Pokud mᚠmožnost dveře pořádně ohřát (třeba fenem,horkovzduškou) - musíš tak aby se prohřál zámek(trpělivost) tak to většinou pomůže - potom bych doporučil buď zámek vyměnit,nebo pořádně vyprat j benzínu,odmašovači a promazat povolovákem a řiďoučkým olejem(používám povolovák s mazací schopností) funguje to
Čalounění ze zadních jde v pohodě - horší jsou přední.

03.04.2016 11:25 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936001
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
no zkusit to mužu ale četl sem něco o vytažení táhel když se to nahřeje

03.04.2016 11:44 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936004
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brixtr napsal(a):
no zkusit to mužu ale četl sem něco o vytažení táhel když se to nahřeje


Chceš dveře otevřít abys mohl opravit? - táhlo je záležitost otevření zevnitř ale toto je problém v zámku.

03.04.2016 12:36 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936022
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

Pokud je zámek dveří zamrzlý a nejde otevřít, doporučuji jediné, počkat až se otevře a půjde otevřít. Každé další pokusy vždy něco pokazí a zničí. Nikdy neotvírat násilně, nikdy neřešit cokoliv pokusy táhel, a dalších blbin. To je k ničemu a vždy se něco pokazí.

V létě či na jaře doporučuji lázeň zámků, kterou dělám teprve asi 40 let u všech aut, které jsem měl. Vezme se grafitová vazelína, černá, jistě znáte, dá se do kastlůlku a na ploténku až se rozehřeje a je tekutá, do ní se ponoří celý mechanizmus zámku a uvede se skoro do varu, párkát se s tím phybuje aby se to dostalo všude a pak ještě horké se to pověsi na odkapání. Vazelína má grafit, který jednak pronikne všude, ale maže pořád.

Pak je již jn otázka, že nateče voda do dveří a zamrznou táhla, to je potom problém když se použije síla, je hotovo.

03.04.2016 12:38 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936023
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neviem ci je to pri tychto elektrickych / plastovych zamkoch to prave orechove

03.04.2016 12:47 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936024
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Tridac - To jako u každýho auta rozebírᚠdveře, vyndᚠzámky, povaříš a vracíš?

03.04.2016 14:03 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936043
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

DeFuckTo napsal(a):
Tridac - To jako u každýho auta rozebírᚠdveře, vyndᚠzámky, povaříš a vracíš?

Ano, ona je to otázka cca dvou hodin celé auto, ale grafit je napořád, deset let nemám s čímkoliv problém. Mimochodem to samé dělám s lanky a bowdeny na kolech, všude kde je rez a možnost zrezivění a zamrznutí. Po mnoho let si uštěřím problémy v zimě. Toto mne naučil jeden starý pán v roce 1977, kdy jsme vyndavali lanka plynu u nových škodovek 120 a celé se naplnily tekutou grafitkou a pak už nikdy lanko neprasklo. Ta práce mi za to vždy stojí.

03.04.2016 14:17 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936044
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

jumep napsal(a):
neviem ci je to pri tychto elektrickych / plastovych zamkoch to prave orechove

No u citroenu jsem to ještě nedělal, mám ho chviličku, budu asi letos, tak nevím ale každopádně jsem se nesetkal s tím, že by bylo cokoliv elektrického přímo v zámku, ale elktrické pumpy jsou na táhlech, mimo zámky, takže v mechanice zámku nic elektrického není a druhýá věc, samozřejmě plastové věci je možno sundavat, ale nikdy se nic nevaří nad zhruba 60-70 stupòů a to žádnému plastu nevadí. Plast se mění zhruba v 260-320 stupních a to nějak na sporáku asi neudělám.

Přesto jsem našel zámek, který má přímo na sobě elketrický systém zamykání, ale je to jako nástavec nad mechanikou, tudíž to ničemu nevadí jej postavit do lázně. Je to stejné jako třeba to vyndat a prostříkat MD sprejem, který má v sobě molybden i grafit, ale nedostane se všude, ale i to je dobrým řešením.

Jinak snad jen doplním, že tato místa jsou to poslední co většinou zamrzne. Nejčastěji mechanizmus kliky, a pak mechaniky vnitřní kliky, táhla. Voda se tam dostane bez problému a pokud to zamrzne, není to vada zámku, ale vedení okolo.

03.04.2016 15:28 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936051
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jenže zámek začne zlobit proto že mechanizmus nedojde až nadoraza nezaskočí západka kterou přes táhlo otevírᚠ- stačí zaschlá,ztuhlá vazejína (s nahromaděným prachem) a dějě se toto - u těchto zámků je potřeba staré mazivo dostat pryč aby mechanizmus chodil i do krajních poloh.Věřte mi (a Jumepovi) myslím že za dobu co oba děláme C5 s tím máme dost zkušeností a myslím že se oba schodnem že nejepší je vyměnit a nebo vymejt nečistoty a promazat něčím řidkým(zkontolovat se to moc nedá(je to zapertlované,snýtované) ale vyzkoušet stav se dá a odhadnout funkčnost také.(mně to na jednom autě začíná také - zvenku když je chladno a pomalu odevírán zvenku tak občas jde klika ,,naprázdno" pomuže rychlí pohyb - to je první příznak).Prozatím stačílo prostříkat povolovákem (ze všech stran) do zimy to vydrží a napodzim to musím řešit.

03.04.2016 16:06 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936061
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Tridac - No já ti to neberu, ale to takhle můžeš dělat preventivně desítky věcí.. Máme doma rv. 2002 a zámek se na ní nedělal ani jeden a nic nenasvědčuje, že by se měl brzy dělat.. A až někdy jednou jeden zablbne, tak se to vyřeší, ale preventivně, když fungují na 100%, mi přijde docela zbytečný to dělat..

03.04.2016 16:08 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936062
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

Bezva, znalost mazacích prostředků je velmi očividná.
Sprej WD obsahuje Molybden, který uvolňuje staré tuky, čistí zanesené prostory a uvolòuje cestu pro mazací grafit .link. a následně se nastříká MD sprej pro odstranění vody a mazání .link. Takže prostříknutím Molybdenem dochází k čištění zaneseného prostoru a grafitem dochází k jeho promazání. On grafit na kovových částech je stále nejvýkonějším mazadlem, které na kovu vydrží velmi dlouho.

A mě vůbec neposlouchejte, já jsem se to učil v roce 1977 a tím pádem moc zkušeností s problematikou automobilů nemám.

03.04.2016 16:13 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936063
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

DeFuckTo napsal(a):
Tridac - No já ti to neberu, ale to takhle můžeš dělat preventivně desítky věcí.. Máme doma rv. 2002 a zámek se na ní nedělal ani jeden a nic nenasvědčuje, že by se měl brzy dělat.. A až někdy jednou jeden zablbne, tak se to vyřeší, ale preventivně, když fungují na 100%, mi přijde docela zbytečný to dělat..

Dneska je u automobilů velmi dobrá isolace dveří, ale přesto je otázka problému se zámkem či klikou, doporučím to udělat po první zimě kdy je s tím problém. Pokud jsou dobře umístěné zámky nebo chráněné a mazané, samozřejmě není potřeba to řešit, jde spíše o zpsob trvalé údržby v případě potřeby.
Takže pokud není problém s otvíráním se zámkem, není potřeba to dělat.
Mám třeba 6 let starou Fiestu, kupoval jsem novou a druhý rok je problém se zadními dveřmi na jedné straně, kde je nešikovně vyřešené okénko dvěří a voda stéká přímo nazámek a v zimě je problém to otevřít nebo zavřít. Zámek cvakne a zůstane otevřen. Takže to musím vyndat a udělat. Ostatní nejsou potřeba a uvidím jak to bude složitě uložené, případně udělám opět všechny.

A jen doplním, mᚠpravdu, desítky věcí se dají preventivně dělat. Určitě to dělám u bowdenů třeba na kolech, brzdy, přehazovačky, bowdeny ovládání plynu ruční brzdy, tady je ta prevence hodně na místě. Kliky dokud fungují, není problém, když přestanou, ale zarezlý bowden je problém, který se moc řešit na místě nedá tím že to obejdu.

|< < 1 2 3 4 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator