Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Ostřikovače světel / C5 II
|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 > >|
25.05.2016 19:19 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2955514
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ale ako vidis tak nadrzka je rovnaka (ma rovnake objednacie cislo), takze si myslim ze to tam uplne normalne pojde, on je skratka len inac tvarovany ale tie zacvkavacie miesta budu rovnake


Nejsou,ale a se k tomu vyjádří tazatel.

25.05.2016 19:40 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2955520
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tazatel sa nevyjadri presne lebo nema originalne diely - cize zostava to nedoriesene kym niekto nebude mat originalne veci a neskusi to

kazdopadne to vraj nepasuje co by som dost citroenu vytkol mat 2 rozdielne veci pod jednym objednacim cislom

si predstav situaciu, praskne ti nadrzka ako sa bezne stava, kupis novu a nezmontujes to? to je troska zle riesenie

25.05.2016 21:51 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2955595
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tazatel sa nevyjadri presne lebo nema originalne diely - cize zostava to nedoriesene kym niekto nebude mat originalne veci a neskusi to

kazdopadne to vraj nepasuje co by som dost citroenu vytkol mat 2 rozdielne veci pod jednym objednacim cislom

si predstav situaciu, praskne ti nadrzka ako sa bezne stava, kupis novu a nezmontujes to? to je troska zle riesenie



Pokud uvádí jiný konektor tak je tam motor +- 5cm nověší (se stejným konektorem - jako C5II) tak ten motor má průměr +- 2,5 cm - zajištění motorku v nádobce je přibližně v polovině motorku - motorek je válec - pokud dává ,,hubenej" motorek na starou nádobku stačí obalit a jde to opačně ne.(nemám starou nádobku abych nafotil.)

25.05.2016 21:56 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2955599
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
iny konektor nech ta nijako neplete, to je uplne ina vec nez ta o ktorej bola rec

stale plati ze objednacie cislo nadrzky je pre oba motorky rovnake a teda to ma normalne sedet - to ze to nesedi je problem ktory by som osobne ak by som s tym mal problem dobre otrieskal citroenu o hlavu

25.05.2016 22:28 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2955632
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
iny konektor nech ta nijako neplete, to je uplne ina vec nez ta o ktorej bola rec

stale plati ze objednacie cislo nadrzky je pre oba motorky rovnake a teda to ma normalne sedet - to ze to nesedi je problem ktory by som osobne ak by som s tym mal problem dobre otrieskal citroenu o hlavu


Nechce se mi kvůli tomu sundavat nárazník - zítra pojedu asi pro nějaké díly tak jestli tam bude mít obě nádobky s motorama tak nafotím abych tě přesvědčil

25.05.2016 22:44 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2955647
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mne o nic nejde, stale nechapes o com hovorim
predstav si situaciu - mas C5 1 s ostrekom, zacne ti tiect nadrzka lebo praskla
ides do citroenu a kupis 6431 E8, ides namontovat a zrazu ti to nepasuje ... cize mi dali nieco co je zle a maju to nespravne katalogizovane

26.05.2016 19:03 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2955926
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
mne o nic nejde, stale nechapes o com hovorim
predstav si situaciu - mas C5 1 s ostrekom, zacne ti tiect nadrzka lebo praskla
ides do citroenu a kupis 6431 E8, ides namontovat a zrazu ti to nepasuje ... cize mi dali nieco co je zle a maju to nespravne katalogizovane


Tak nádobky jsem nenafotil - měl jsem na cestu do bolky a zpět jen 3/4 hodiny s obj.č. mᚠsamo pravdu ale i z těch jejich obrázků je to patrné že motorky jsou různě velké a to že z C5I nedá dát motor do C5II je z praxe (to platí i o nádobce (C5II do C5I) - Pokud mᚠC5I nadržku a chceš dát do ní motorek menšího rozměru jde ale musíš ,,zvětšit" jeho průměr(v přelomové době se dala sehnat vložka aby se dal uchytit motorek)- to je také z praxe - mohl bych nafotit C5I co tu mám,ale nemám motorek z C 5 II

06.09.2016 11:31 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2992057
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Prosim Vas nemate nahodou niekto fotku vymeneneho toho skodovackeho cerpadla na predne svetla? Chcem len vediet, ci bude treba dopasovat nejako tie hadice (kupit nejake veci na to) a ako je vyriesene uchytenie (moje oblubene sk pasky?). Prestalo mi ostrekovat okna, a tak som sa rozhodol, ze ked uz pojde dole naraznik, vymenim obidve cerpadla.
PS: Nemate niekde navod ako zlozit naraznik z c5 II? V navodoch som nasiel len na C5 I..

06.09.2016 11:38 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2992058
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je to skoro to iste ako C5 1, len je tam trocha viac srobov zdola (torx 30) a pred kolesom je jeden naviac

a pozor na krytky

06.09.2016 13:10 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2992076
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
Prosim Vas nemate nahodou niekto fotku vymeneneho toho skodovackeho cerpadla na predne svetla? Chcem len vediet, ci bude treba dopasovat nejako tie hadice (kupit nejake veci na to) a ako je vyriesene uchytenie (moje oblubene sk pasky?).

mrknu se večer doba na ext.hdd a pohledám. A pokud nebudou, tak můžu nafotit znovu, opět mi neostřikuje světla.Každopádně jsem žádné pásky nepoužíval, šel krásně zacvaknout, jen si tentokrát dokoupím i ten škodakonektor, a to trochu vypadá.

06.09.2016 21:12 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2992204
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
Prosim Vas nemate nahodou niekto fotku vymeneneho toho skodovackeho cerpadla na predne svetla? Chcem len vediet, ci bude treba dopasovat nejako tie hadice (kupit nejake veci na to) a ako je vyriesene uchytenie (moje oblubene sk pasky?). Prestalo mi ostrekovat okna, a tak som sa rozhodol, ze ked uz pojde dole naraznik, vymenim obidve cerpadla.
PS: Nemate niekde navod ako zlozit naraznik z c5 II? V navodoch som nasiel len na C5 I..


Na předchozí stránce mᚠodemne popis i s fotky, jak jsem to řešil já se škodováckým čerpadlem, nebo můžeš koupit ještě konektor a napíchat ho, jinak nemusíš nic kupovat, vše sedí, jak držák na čerpadlo, tak hadička i svorka na ní.


25.09.2016 20:47 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2997100
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak hotovo. Musim povedat, ze ma tam skoro nic neprekvapilo. Na to, ako sa daju dat dole krytky ostrekovacov v celom stave som zial neprisiel. Skusal som ich odcvaknut zhora, aj ine kuzla, ale nic. Popritom som zistil, ze uz boli raz snimane, a tak som mal len velmi nizku sancu, ze tie zvysky uchytov, co tam ostali, nepolamem. Pri snimani naraznika som zistil, preco ma vacsina c5 2 pod svetlami taku medzeru. Po niekolkych skaredych nadavkach som dal naraznik dole. Cele to trvalo do 15 minut. Vymenil som obidve cerpadielka. To druhe, skodovacke, bolo vyzorovo uplne take iste ako to originalne, len malo vacsi a opacne otoceny konektor. Tam som sa trochu pobavil s pajkovackou a zmrstovacimi buzirkami, potom som to cele zalial sanitarnym silikonom, a hotovo. Hadam nerozozerie ten plast na cerpadle. Nasadenie naraznika opat sprevadzalo par skaredych nadavok. Potom nasledovala obavana cast, nasadenie tych kritiek. Obaval som sa toho, ale nakoniec celkom lahko vosli a zacvakli sa. Len teraz, ked som prisiel do BA som zistil, ze prava krytka svoje miesto uz opustila Takze ma caka cesta do citroena. Dufam ze budu mat nejaky sprej vo farbe karoserie a ze ta nahradna krytka nebude stat 200 eur. Inak ostrekovace funguju ako nikdy predtym, nadhera. Len tie svetla stale nejdu, budem este musiet premerat poistky.
PS: ak niekto tu krytku mate, kupim. Je to prava predna. Ale kupim aj obidve, nemyslim ze tam ostane ta druha dlho, bojim sa, ze ak na nu zacne striekat ta voda, odstreli ju celu von V najhorsom som rozhodnuty tam dat samorezku a prelepit foliou.

25.09.2016 22:02 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2997140
virus.spam
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 117

99 Poslat soukromou zprávu
Ty krytky měli u nás v Auto Kelly a stály okolo 600,- Kč (za obě dvě) Já jsem o ně přišel v zimě,když mi tam namrzla voda a při pokusu ostříknout světla ,jsem přišel o obě dvě.

26.09.2016 19:27 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2997494
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
Len teraz, ked som prisiel do BA som zistil, ze prava krytka svoje miesto uz opustila Takze ma caka cesta do citroena. Dufam ze budu mat nejaky sprej vo farbe karoserie a ze ta nahradna krytka nebude stat 200 eur. Inak ostrekovace funguju ako nikdy predtym, nadhera. Len tie svetla stale nejdu, budem este musiet premerat poistky.
PS: ak niekto tu krytku mate, kupim. Je to prava predna. Ale kupim aj obidve, nemyslim ze tam ostane ta druha dlho, bojim sa, ze ak na nu zacne striekat ta voda, odstreli ju celu von V najhorsom som rozhodnuty tam dat samorezku a prelepit foliou.

Špatný motorek vždy pojistku spálí (F4 na motoru) , takže vyměnit, a potom si přepni světla ručně aby jsi to vyzkoušel. Na automatu ostřikují jen na noční režim. Ohledně krytky jsem tu dával na nějaké předchozí stránce(7-8) návod na opravu a pak už je to věcné.

27.09.2016 13:09 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2997778
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja tu krytku zial uz nemam. Je niekde medzi Dolnym Kubinom a Bratislavou, pravdepodobne rozomleta na prach. V peugeote mi povedali cenu 35 eur za 2 krytky tak som si zasa zarobil. A to este potrebujem ten sprej. Ak by ste vedeli, kde sa daju zohnat lacnejsie, rad si to vypocujem. Popripade ak niekto usudi, ze ich na aute uz nepotrebuje.. Pravdepodobne si kupim tie dve nove a olepim ich foliou. Budem mat predok ako superb.

27.09.2016 19:52 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2997828
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
Ja tu krytku zial uz nemam. Je niekde medzi Dolnym Kubinom a Bratislavou, pravdepodobne rozomleta na prach. V peugeote mi povedali cenu 35 eur za 2 krytky tak som si zasa zarobil. A to este potrebujem ten sprej. Ak by ste vedeli, kde sa daju zohnat lacnejsie, rad si to vypocujem. Popripade ak niekto usudi, ze ich na aute uz nepotrebuje.. Pravdepodobne si kupim tie dve nove a olepim ich foliou. Budem mat predok ako superb.


Já dal na zlatého stříbrný a nevypadá to tak strašně

28.09.2016 12:14 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 2997941
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bohuzial, len niekde na parkovisku ......
aci ich ponuka tiez, ale moc neusetris .link.

inac skutocne netusim co si caroval ze si to nevedel dat dole

10.10.2016 09:16 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 3001230
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak som si kupil sadu nahradnych kritiek (asi 30 eur) + sprej s original lakom (20 eur) a nahodil som to. Nastriekal som ich a vlozil na miesto. Nastastie druha krytka je bez pozkodenia, takze to mam hotove. Je tam uz len jeden problem, a sice ze funguje len jeden ostrekovac. Po aktivovani sa mi jeden ostrekovac vytiahne asi 5-8 cm von, co vyzera skoro ako v transformeroch ked sa zacne menit na robota. Po asi 10 minutach sa vrati na svoje miesto. Druhy sa ani nepohne. Pravdepodobne sa cely tlak prenesie len do jedneho ostrekovaca a preto sa tak vysunie. Skusal som ten druhy ostrekovac vytiahnut rukou, ale nepodarilo sa mi to. Tiez som sa bal, ze tam nieco zlomim. Neviete mi poradit, kde by som mal hladat chybu?
PS: Predam lavu krytku nastriekanu do tmavo sedej za 25 eur

10.10.2016 14:09 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 3001329
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
Je tam uz len jeden problem, a sice ze funguje len jeden ostrekovac. Po aktivovani sa mi jeden ostrekovac vytiahne asi 5-8 cm von, co vyzera skoro ako v transformeroch ked sa zacne menit na robota. Po asi 10 minutach sa vrati na svoje miesto. Druhy sa ani nepohne. Neviete mi poradit, kde by som mal hladat chybu?


Mᚠpřidřené držáky a ucpané trysky - zkus jiné - vysouvají se tlakem vody a po vypnutí ostřiku přebytečný tlak unikne a tím se držák trysky vrátí (je tam pérko)

02.11.2016 07:26 - Re: Ostřikovače světel / C5 II 3008008
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem včera měnil výbojky ve světlech cestou sundání nárazníku, a páč mi opět nefungoval ostřik světel, tak jsem vyměnil i škodovácké čerpadlo. Akorát jsem před zpětnou montáží nárazníku nevyzkoušel zda funguje. Až během jízdy jsem to zkusil, a zjistil jsem že trysky se sice vysouvají, ale nestříká z nich kapalina. Takže kde může být asi problém?Je možné, že jsem špatně napojil drátky na čerpadlo, ale pak by se snad ani nevysouvaly trysky, ne?

|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator