Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Problémy se startováním - HDi
|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 19 > >|
21.02.2012 16:08 - Re: Problémy se startováním - C5 I 2,2HDi 2452877
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
diagnostika u niekoho kto vie ako sa pouziva a nepouziva ju len na citanie kodov
a stale to iste dookola .. chce to niekoho kto vie ako motor funguje a vie co ma hladat

21.10.2013 22:31 - Re: Problémy se startováním - HDi 2628829
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
Omlouvám se za to duplicitní vlákno. Neuvědomil jsem si to. Tady všichni píšete o startech v mínusových teplotám a mě to blbne studený v plusových teplotách.
Ahoj lidi,
tak necelý rok jsem jezdil bez problému,ale to by nebyl Citroen aby mě nechal v klidu. Jak teď začalo být chladno, tak mi blbě startuje. Tak, ohřátý to startuje na drnc. Studený, nažhavím, točím a točím a postupně se začne milostivě asi po válcích chytat. Když chytne, tak běží jako švýcary, bez sebenšího zaškubnutí. Ovšem pokud rovnou nažhavím dvakrát a pak teprve začnu točit, tak chytne na drnc.
Ano, normálně bych to sváděl na svíčky, ale když je venku třeba 12 stupňů, tak mi to příjde divný, přeci HDI nežhaví když je nad nulou. Dělalo to i v loni, ale to když byly pouze mrazy a cca pod 5stupňů´plus max. a to ne pořád. Vstřiky mám nový, nafta Verva diesel, baterka nová. Chybu to žádnou nevypíše na displeji. Svíčky, ty tam jsou asi pořád stejný, ty jsem neměnil. Najeto 135 000. Nafta nepadá, kouknu na hadičky a ty jsou pořád plný, alespoň teda ta k čerpadlu. Co jsem se ptal, tak prej by to v plusových teplotách mělo startovat i bez žhaviček. Kontrolka žhavení svítí cca 3 a je leto nebo zima. Jak to vidí odborníci? Díky moc za rady

21.10.2013 22:39 - Re: Problémy se startováním - HDi 2628832
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ako som ti uz pisal

to ze to nezhavy je blbost, kontrolka svieti po dobu nutnu na nastartovanie, zhavi to aj bez jej zasvietenia a dokonca aj po nastartovani, ak su zle zhavice (co diagnostika isto uvedie ze su) tak ti to bude blbnut (toboz ked pises ze dvojite nazhavenie pomoze - relativne by pomohlo pockat dlhsie pred startovanim - mal by si v tichu pocut ako vonku rozopne relatko zhavenia) - v skratke - vymen zhavice a potom ries

druha vec je este co hovoria teplotne cidla na motore o teplote nasavaneho vzduchu

22.10.2013 07:52 - Re: Problémy se startováním - HDi 2628910
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj
Tohle řešil borec na Peugeot foru a po výměně všeho konečně vyndal starter, nechal repasnout a namazat futra a bylo po problemu. Prostě jak to nemá ten správnej švunk, tak to chytá jak skopanej pes. A žhavičky hned potom, jak psal Jumep, žhaví to i v +30°C to že něco nesvití neznamena že nežhaví.

22.10.2013 09:05 - Re: Problémy se startováním - HDi 2628924
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem zkusil, to vco mi řekl Jumep a počkal jsem, než vypne rélé, sice to trvalo asi půl minuty,ale pak jsem nastartoval, jako za mlada .

22.10.2013 10:00 - Re: Problémy se startováním - HDi 2628944
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
99 Poslat soukromou zprávu
Na xsare mi to tiez robil starter, tak isto pri nizsich teplotach nesiel nastartovat hned (po 2 tyzdnoch uz nesiel nastartovat vobec). Taktiez by to mohol byt niektory senzor, co meria teplotu. Pri nizsich teplotach moze posielat hluposti a riadiaca jednotka to potom dopletie. Tiez to vidim na prvom mieste na diagnostiku.

22.10.2013 12:51 - Re: Problémy se startováním - HDi 2629038
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne starter nehovorim, lebo ma ani nenapadne zeby niekoho nenapadlo / nepocul ze to zle toci

22.10.2013 14:12 - Re: Problémy se startováním - HDi 2629081
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
Starter to nebude nemá vliv na to, že když dvakrát nažhavím nebo to nechám žhavit až do chvíle než se rozepne žhavící relé, tak pak chytnu na drnc. Nechám ty vyměnit ty žhavičky. Stejně bych to musel udělat, jsou tam původní.

22.10.2013 18:50 - Re: Problémy se startováním - HDi 2629160
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No dvojliter 16ventil má dos rozrobené so štartom. Vežakrát je na vine slabšie točiaci štartér. Ono to ani nieje uchom vežmi pozna, že pomalšie točí ale je to tak. Už bolo viac prípadov kedy fakt pomohlo da zrepasova štartér. Samozrejme žhaviče, vstreky a baterka sú tiež dôležité.

22.10.2013 19:17 - Re: Problémy se startováním - HDi 2629161
Řezník
Město: Roždalovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 161

99 Poslat soukromou zprávu
vyměn starter .. ten tvůj má špatné futra a vyosuje se tím jde do zkratu ....vlastní skušenost ..

22.10.2013 19:18 - Re: Problémy se startováním - HDi 2629162
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na kazdom takom startery to pocut - kazdy skusenejsi mechanik by to teda mal ...

11.11.2013 17:27 - Re: Problémy se startováním - HDi 2636571
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem akorát dorazil z autorizáku, za 2 hodiny byly žhavky vyměněny. K mému překvapení byly všechny změřeny a byly funkční ale problém byl zřejmě ten, že byly totálně rezatý a ohnilý kontakty kabel-žhavka.

11.11.2013 19:33 - Re: Problémy se startováním - HDi 2636660
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
premerane nic neznamena, z tych zhavicov trcia len spicky kusocek, ak prave ta spicka nezhavi ale len niekde vrch, tak je to neucinne

preto ak chces ten zhavic testovat tak jedine tak ze
a) meras jeho odber (nie odpor)
b) termokamera a sledujes kde najviac zhavi

11.11.2013 21:10 - Re: Problémy se startováním - HDi 2636700
gogogogo
Město: Orešany, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi PACKPočet příspěvků: 18

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
osobne starter nehovorim, lebo ma ani nenapadne zeby niekoho nenapadlo / nepocul ze to zle toci

ja mam taku skusenost,ze auto startovalo bez akychkolvek problemov.
Auto stalo bez pohnutia cca 14 dni,otocim klucom a nic.Myslelsom ze baterka.Nie baterka O.K.
Cez startovacie kable to zacalo tocit motorom az na 15-20-te otocenie klucika.Ozivalo sa len male cvakanie od startra, ale potom to chytilo ako nove.Zopakoval som starty asi 5x za sebou a v pohode.Presiel som 200 km a odparkoval,rano idem startovat a zas len cvaknutie.Asi 30x som rychlo otocil klucom a potom sa to rozbehlo.

Asi repas starteru?

11.11.2013 21:29 - Re: Problémy se startováním - HDi 2636712
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jestli to je od startéru,možná pouzdra nebo pastorek,je tam toho spoustu,asi by zasloužil repas,jednou u jiného auta se ozvalo cvakání od baterky,byl povolen jeden kontakt,možná by ukázala diagnostika.

11.11.2013 21:46 - Re: Problémy se startováním - HDi 2636726
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cievka startera ...

11.11.2013 22:12 - Re: Problémy se startováním - HDi 2636756
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
gogogogo napsal(a):
jumep napsal(a):
osobne starter nehovorim, lebo ma ani nenapadne zeby niekoho nenapadlo / nepocul ze to zle toci

ja mam taku skusenost,ze auto startovalo bez akychkolvek problemov.
Auto stalo bez pohnutia cca 14 dni,otocim klucom a nic.Myslelsom ze baterka.Nie baterka O.K.
Cez startovacie kable to zacalo tocit motorom az na 15-20-te otocenie klucika.Ozivalo sa len male cvakanie od startra, ale potom to chytilo ako nove.Zopakoval som starty asi 5x za sebou a v pohode.Presiel som 200 km a odparkoval,rano idem startovat a zas len cvaknutie.Asi 30x som rychlo otocil klucom a potom sa to rozbehlo.

Asi repas starteru?

ak starter len cvaka a nepretoci, tak je vo vacsine pripadov spaleny hlavny kontakt v solenoide (cievke) opravit sa to da vymenou kontaktov (tie sroby v capici solenoidu.link. ) a otocenim platnicky .link. alebo vymenou pohybliveho kontaktu.link. Bohuzial vacsina modernych staterov ma capicu na cievke zalisovanu .link. (stare typy ich mali pripevnene skrutkami ) takze budes potrebovat alebo specialne pripravky na rozlisovanie a spatne zalisovanie alebo kupit novu cievku.
Najk, ak to vyzera ako reklama, tak tie linky kludne zmaz ale prislo mi to rychlejsie ako vybrat starter z auta a fotit

reakce najka: ja to jako reklamu nevidím

12.11.2013 11:50 - Re: Problémy se startováním - HDi 2636869
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Už podruhé mám stejný problém na C5. Auto někdy nechtělo startovat, někdy v poho. Žádné mrazy. Vyměnil jsem baterku a v pohodě. Starou baterku jsem nechal v baterkárně na test a dopadla v pohodě. Nikdo nic nezjistil na baterce ani na autě. Hlavně, že auto startuje. 2t za baterku po 4ech letech zas není tak hrozné .

12.11.2013 12:25 - Re: Problémy se startováním - HDi 2636885
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No ti naši miláčkové jsou na to strašně citliví. A z větší části se to dá oblbnout softvérově, ale o kvalitě programátorů u citrónů mám čím dál jasnější představu. Měl jsem vectru taky dost nabitou počítači, kontrolky sotva mžouraly a baterka stěží přitáhla startér, ale po převalení motoru to chytlo bez nějakých hlášek na displeji.

12.11.2013 13:11 - Re: Problémy se startováním - HDi 2636889
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
No ti naši miláčkové jsou na to strašně citliví. A z větší části se to dá oblbnout softvérově, ale o kvalitě programátorů u citrónů mám čím dál jasnější představu. Měl jsem vectru taky dost nabitou počítači, kontrolky sotva mžouraly a baterka stěží přitáhla startér, ale po převalení motoru to chytlo bez nějakých hlášek na displeji.


Softvérově ? Jak - to by mne docela zajímalo. C5 I - natvrdo od spínačky na cívku, u C5 II a zřejmě i X7 přes BSM (tam je spínací relé ) Kde a jaký softvér upravit-oblbnout-obejít ?

|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 19 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator