Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Vačková hřídel
14.09.2016 12:30 - Vačková hřídel 2993977
sneky
Město: Město Touskov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, chtěl bych se zeptat na tuhle věc. Jde mi o drážky co jsou na vačce viz foto. Jsou zhruba 1mm hluboké. Jeden servis mi říka že je to na výměnu a druhý že je to v pořádku. Nechci vyhodit zbytečně vyhodit 6000kč za novou vačku. Děkuji za odpověd. Sneky

Přílohy:
IMAG0233.jpg ( 2990167b ) -
IMAG0235.jpg ( 2173314b ) -

14.09.2016 12:57 - Re: Vačková hřídel 2993994
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sneky napsal(a):
Ahoj, chtěl bych se zeptat na tuhle věc. Jde mi o drážky co jsou na vačce viz foto. Jsou zhruba 1mm hluboké. Jeden servis mi říka že je to na výměnu a druhý že je to v pořádku. Nechci vyhodit zbytečně vyhodit 6000kč za novou vačku. Děkuji za odpověd. Sneky


Ty vačky jsou na vyhození a měl by si se zajímat proč jsou takové - ten motor podle mne nemaže a nebo vršek nemaže - takže by jsi měl s vačkama řešit i mazání(čerpadlo,sejtko čerpadla),vahadla,hydroštely.Kolik to má najeto a po kolika a jakej olej měníš?Jestli si to chceš nechat udělej co píšu .

14.09.2016 14:12 - Re: Vačková hřídel 2994033
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je to 1.6 takze doporucuju vacky vymenit a minimalne sundat vanu vycistit a to same olejove cerpadlo..spis vymenit vcetne oleje a po 5000 olej znovu a kontrolu

14.09.2016 23:36 - Re: Vačková hřídel 2994187
sneky
Město: Město Touskov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Před měsicem jsem auto privezl ze servisu. . Auto má najeto něco kolem 170 tis. Bohužel se mi ucpaly sitka v olejove vaně a odešlo olejové čerpadlo, 8 ze 16 hydroštelu a turbo. Olejové čerpadlo, sací koš,sitka,hydroštely a turbo mechanik vyměnil. Zdvihátka i vačky prý zkontroloval. Olej měním po 15 tis. km a daval jsem 5w30 Castrol. Diky za odpovedi.

15.09.2016 00:01 - Re: Vačková hřídel 2994192
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sneky napsal(a):
Před měsicem jsem auto privezl ze servisu. . Auto má najeto něco kolem 170 tis. Zdvihátka i vačky prý zkontroloval. Olej měním po 15 tis. km a daval jsem 5w30 Castrol. Diky za odpovedi.


a to se stalo po jeho opravě a kontrole(chtěl bych vidět ty koníky jak se na nich točí ty ložiska - ty jsou evidentně zakouslá,nebo vysipané jehličky) , nebo teď měnil a rozmejšlíte se jestli i vačky? - ten vršek prostě nemaže a jestli se to stalo po měsíci tak to turbo bude mít dost opět.(turbo je mazané z kanálu pro vršek.Ten motor musel mít nádhernej zvuk a ten olej??? se nedivím.

18.09.2016 19:09 - Re: Vačková hřídel 2995287
sneky
Město: Město Touskov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Stalo se toho víc. Nejdřív to vypadalo jen na turbo ale po jeho výměně zjistili že je v čoudu i olej.čerpadlo, hydroštely a sací koš.
Po téhle opravě se už řešily jen reklamace měněných dílů - turbo + hydroštely. Vadné hydroštely údajně způsobily to že přeskočila řemenice na vačce o 1 zub. Vačku servis měnil na vlastní náklady.
Zhruba po tydnu od vzvednutí ze servisu zacal z motoru někudy téct olej. Z auta se rázem stala olejnička.
Odvezl jsem to do jiného servisu na kontrolu a přetěsnění a přitom mi řekli že je nakopnutá vačka.
Já se ted dohaduju s puvodním servísem kde ji měnili, oni uznat reklamaci nechtějí a tvrdí že je v pořádku. Že je to tak z výroby. Přitom se nepřímo automechanik přiznal že ji sehnal z jiného auta, prý je repasovaná (hahaha).
Chtěl jsem jen radu jestli je opravdu nakopnutá nebo ne. Na tuhle měněnou jsem najel zhruba 500km takže se nemohla zničit během tak krátký doby.
Při mém štěstí se celá původní porucha stala 300km od domova a ještě k tomu v neděli, a proto jsem nechal auto v Brně v jediném servisu který jsem našel otevřený (jsem z Plzně) a i proto je řešení reklamace a dalších věcí se servisem který mi to původně dělal dost obtížné. Krom toho, že jim po tom všem absolutně nevěřím.

18.09.2016 22:57 - Re: Vačková hřídel 2995504
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dobře napnuté rozvody sami nepřeskočí a pokud by měli kvůli hydroštelům tak chroupnou vahadla,pokud byly vahadla zadřená na ložiskách(což se stáva když vršek nemaže) tak jsou vačky takto v háji velmi brzo(netroufnu si odhadnout vzdálenost ),olej ? - asi špatně utěsněná nástavba.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator