Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Chcípání motoru / C5 I 3.0i 24V
20.08.2015 14:23 - Chcípání motoru / C5 I 3.0i 24V 2853024
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, hledal jsem a nenašel, tak to sepíšu tu.

Obecně mi třeba i před půl rokem auto nastartovalo, ale cukalo a chvilku trvalo, než motor necukal a pěkně brumlal, jak má. Postupem času mi někdy zdechl, znova jsem nastartoval a po znovunastartování vše hned ok. V tuto chvíli jsem ve fázi, kdy a už ráno nebo odpoledne po práci nastartuju, tak cuká a zdechá hned. V pondělí jsem vyjel ze zatáčky na volnoběh, zdechlo mi to při zatáčení a fakt to nebylo moc fajn vyjet do protisměru, protože nešlo točit ani volantem. Dřív to dělalo třeba jen když bylo míň stupňů, teď už je mu to putna.

Přemýšlím, že je to sáním, to vždycky zlobilo. V červnu jsem byl na dovči v Řecku, tuna písku a bordlu z pláže. Tak jsem umyl a vysušil filtr. Teď jsem byl v Řecku dva týdny. Tak přemýšlím, jestli to může být třeba jen filtrem a koupit nový, čistý? LPG nebo benzín je fuk.


Nějaké nápady, co udělat, a to hlavně necuká, nezdechá při startu? Jaké mám možnosti na zkoušku, výměnu? Plus teda co ten měřák oleje...

A kdybyste viděli ten bordel, co mám teď písku a všeho v autě, no hnus . Kdo to má čistit...

Díky!

20.08.2015 15:44 - Re: Chcípání motoru / C5 I 3.0i 24V 2853046
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Ty mᚠprací filtr? Jinak filtr bych měnil jako první.

20.08.2015 18:54 - Re: Chcípání motoru / C5 I 3.0i 24V 2853107
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no pokud mas LPG muze ti propoustet ventil a potom te dela dost problemu
zavri ventil v LPG nadrzi
olej je jasnej..smerodatne je to mas na merce koukni a dolej

20.08.2015 21:54 - Re: Chcípání motoru / C5 I 3.0i 24V 2853145
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
Nějaké nápady, co udělat, a to hlavně necuká, nezdechá při startu? Jaké mám možnosti na zkoušku, výměnu? Plus teda co ten měřák oleje...

A kdybyste viděli ten bordel, co mám teď písku a všeho v autě, no hnus . Kdo to má čistit...

Díky!


Kolik mají svíčky? A jaké tam jsou? tyhle motory jsou na to dost háklivé . Dost pomůže to protáhnout aby se ten motor pořádně prohřál a protáhl se výfuk a sání.Jinak jak píše autodiag.
A jezdi do ruska nebo na ukrajinu tam mají hovno - nebudeš mít v autě písek

21.08.2015 20:57 - Re: Chcípání motoru / C5 I 3.0i 24V 2853290
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Haha. Tak filtr pratelný asi není, ale tak je to filtr, tak jsem to projel vodou z hadice, ususil na slunku a bylo. Otázka, jak moc to vydrží. Kolik tak ten filtr snese km?

Jinak olej teda prcam, zatím ok. Vypadá to, že v normálních českých teplotách funguje merka jak má

Svíčky mi měnili v dubnu ve fedor auto, jak jsem byl na prohlídce plynu.

Zkusím asi vyměnit filtr a pak uvidíme, co dál.

21.08.2015 21:20 - Re: Chcípání motoru / C5 I 3.0i 24V 2853301
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
Haha. Tak filtr pratelný asi není, ale tak je to filtr, tak jsem to projel vodou z hadice, ususil na slunku a bylo. Otázka, jak moc to vydrží. Kolik tak ten filtr snese km?

Jinak olej teda prcam, zatím ok. Vypadá to, že v normálních českých teplotách funguje merka jak má

Svíčky mi měnili v dubnu ve fedor auto, jak jsem byl na prohlídce plynu.

Zkusím asi vyměnit filtr a pak uvidíme, co dál.


Ten filtr je po tvé úpravě opravě víc KO než před, svíčky vem a vyhoď dej origo co patří do tohoto motoru - dali tam 100% co dávají na auta na plyn a ty tenhle motor nechce!!

23.08.2015 10:09 - Re: Chcípání motoru / C5 I 3.0i 24V 2853497
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
No a pak jsem vedle sebe z hlášení oleje v motoru. Zapnu za studena, olej dle elektroniky v pohodě, mám tam na konci třeba 2 čárky vpravo, jinak kolečka. Jezdím a pak najednou buch, prý málo oleje. Kontroluju manuálně, jsem mezi ryskami docela v pohodě. To se průběžně občas opakuje, dolil jsem teď teda trochu do motoru zase, jsem řekněme dle "tyčky" v motoru tak na 80% mezi ryskami. Zatím drží, ale stejně je to blbý pocit, když to hlásí málo oleje.

indikace hladiny oleje: .link.

Stirius napsal(a):
No a pak teda ještě byl v Řecku error s antipollutionem, ale jak tu myslím jruze říkal a radil, asi to bylo cívkami, které se dostaly do oleje. Pak to přestalo a jel jsem na kopec (a z kopce) prudký jako kráva, tak se to mohlo na ně dostat.

antipollution pro benzinové motory: .link.


Chcípání benzinového motoru je mimojiné také zde: .link.

26.08.2015 09:57 - Re: Chcípání motoru / C5 I 3.0i 24V 2854446
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Tož jsem dal nový filtr a mám pocit, že je to horší . Dřív se to aspoň snažilo kopat a udržet motor naživu, teď to chcípá rovnou i 3x po sobě, takže jsem to pak musel držet na plynu. Ale pak třeba zase za 2 minuty ok a vše v pohodě. Nevím, můžu ještě zkusit zavřít ten plyn. Btw. matně si pamatuju z dubna, jak mi měnili svíčky, že tam dávali ofico řešené na plyn pro můj typ. Předtím jsem měl myslím trochu jiné, co mi tu poradil někdo z vás. Ale ono to chcípálo i předtím, i teď.

Napadá mě ještě sítko benálu zasrané? Mrknu ještě na vzduchovou klapku, ale tam je to snad ok, s tou jsem si hrál za poslední roky nesčetněkrát, až mi konečně zůstávala čistá.

PS: Filtr jsem měl z roku 2010 A furt mi to jezdilo

10.09.2015 22:42 - Re: Chyba imobilizeru 2860265
malutka
Město: Černotín, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,mám problém.
Dnes jsem chtela nastartovat,ale motor se točil,ale nechytil. Po hodině jsem to zkusila zase,kliček jsem nechala v popoze před nastartováním cca pět minut a zkusila jsem. Auti nastartovalo,ale po chvilce motor sám Vypl,co by to mohlo být? Děkuji za radu.

11.09.2015 06:18 - Re: Chyba imobilizeru 2860297
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
malutka napsal(a):
Zdravím,mám problém.
Dnes jsem chtela nastartovat,ale motor se točil,ale nechytil. Po hodině jsem to zkusila zase,kliček jsem nechala v popoze před nastartováním cca pět minut a zkusila jsem. Auti nastartovalo,ale po chvilce motor sám Vypl,co by to mohlo být?e Děkuji za radu.


Benzín tam je ? Je slyšet čerpadlo v nádrži(po otočení klíčku a rozsvícení kontrolek)? Hlásí to nějakou chybu? Když to chytlo běžel jak?....

11.09.2015 07:46 - Re: Chyba imobilizeru 2860323
malutka
Město: Černotín, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Benzin tam je,motor běžel normalně a chybová hlášení žádná neukázal. Posl. Dobou jsme vyjížděli nádrž dost do prázdna,že by filtr? Čerpadlo po otočení klíčku slyšet je,ale jeho zvukový projev se mi zdá jiný než doposud.

11.09.2015 08:09 - Re: Chyba imobilizeru 2860325
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
malutka napsal(a):
Benzin tam je,motor běžel normalně a chybová hlášení žádná neukázal. Posl. Dobou jsme vyjížděli nádrž dost do prázdna,že by filtr? Čerpadlo po otočení klíčku slyšet je,ale jeho zvukový projev se mi zdá jiný než doposud.


Zkusil bych vyměnit čerpadlo v nádrži - bude KO a bude dávat málo - začel bych tímto a to čerpadlo by mohlo být z vrakáče nebo si ho půjčit - podle mne čerpadlo na 90%

11.09.2015 09:28 - Re: Chyba imobilizeru 2860384
malutka
Město: Černotín, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji mooooooc!!! Tak to vyzkoušíme a nevíte jestli jsou všechny čerpadla stejná? Na C5?

11.09.2015 10:07 - Re: Chyba imobilizeru 2860395
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
malutka napsal(a):
Děkuji mooooooc!!! Tak to vyzkoušíme a nevíte jestli jsou všechny čerpadla stejná? Na C5?


Na benzín tuším ano (né na vysokotlak)


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator