Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Doplnění aditiva / C5 III
|< < 1 2 3 > >|
25.05.2018 21:22 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159538
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1295

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Štítek by neměl chybět a snad ho dovede Citroen dodat - od dob co toto fotěj by mohl (a je) problém na STK - klidně ho nepustí (je to jeden z povinných foto)

Hovadina, blbost, pitomost ... Fotí se jen nýtovanej štítek, raženej výrobní, ne tato "informační" nálepka ...

25.05.2018 21:33 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159544
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bohuzel Milane ten lepenej je soucasti identifikacnich znaku,kdyz neni na svem miste nebo neodpovida dostanes to zapsano do zavad pri STK
takze Hovadina, blbost, pitomost to neni

25.05.2018 22:08 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159551
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Teď v tom mám zmatek. Podle té tabulky do žádné X7 nepatří Powerflex?
Ale zase třeba tady píšou že jo: .link.
Powerflex určili podle VIN na citroeny.eu. Ten Eolys Extend co má být podle tabulky google vůbec nezná...
OPR mám 13604. Dá se teda nějak spolehlivě určit, co tam patří?

Jednou taky píšou, že to mísitelné je, jednou ne... Ti Němci mají ještě nějaké univerzální aditivum mísitelné se vším:
.link.


25.05.2018 22:44 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159559
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Teď v tom mám zmatek. Podle té tabulky do žádné X7 nepatří Powerflex?
Ale zase třeba tady píšou že jo: .link.
Powerflex určili podle VIN na citroeny.eu. Ten Eolys Extend co má být podle tabulky google vůbec nezná...
OPR mám 13604. Dá se teda nějak spolehlivě určit, co tam patří?

Jednou taky píšou, že to mísitelné je, jednou ne... Ti Němci mají ještě nějaké univerzální aditivum mísitelné se vším:
.link.


V X7 může být i s modrou koncovkou a mísitelné není dokonce uvádějí že záměna zničí FAP - už jsem to sem někam dával v debatě kolik vydrží náplň aditiv - vyvrátil jsem tvrzení Jumepa že je na 120000 - proto jsem sem dával pro potvrzení toho co jsem napsal i přípis od citroenu i s tabujkou (ale už je to dlouho a nechce se mi to hledat)

Bezpečně poznᚠpodle barvy koncovky a nebo objednej v citroenu na vin. 100% příjde správné.

25.05.2018 22:51 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159561
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kkz, ty to stale nechapes
ja netvrdim ze to vydrzi 120k km, ale ze citroen ma predpis 120k km ... kazdemu hovorim ze to ma riesit ked sa to ozve a ze to vydrzi podstatne dlhsie
ale to je nekonecna debata ..

25.05.2018 22:55 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159562
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Hovadina, blbost, pitomost ... Fotí se jen nýtovanej štítek, raženej výrobní, ne tato "informační" nálepka ...


Milane jezdím na STK 2x v týdnu = fotí vyražené vin,vin v okénku na okně, tacho, štítek pod z. sedačkou(u C5I plech) u C5 II a III nalepenej na prostředním sloupku u řidiče (C5 II a III nemá plechovej vyraženej) tak to je a až někdo pojede nebo byl na STK tak to potvrdí .

25.05.2018 23:16 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159567
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Jojo, dík, už to čtu vedle:
.link.
Tady ještě píšeš, že na 2014 s modrou koncovkou ti přišel Powerflex
.link.
Dawe sice píše, že na zelenou mu přišel taky powerflex, ale to bylo asi přechodné období... Uvidím co najdu pod autem, nejspíš modrou=powerflex. Jestli zelenou tak je to v pytli a jdu do Citroenu

25.05.2018 23:27 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159570
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já to neřeším jinak - prostě objednám ve zn.servisu na vin a udělám doma (koncovky samo kontroluji také ale ještě se mi nestalo aby se spletli a dodali jiné) Někde by měla být ještě tabulka kolik které aditivum vydrží (interval doplnění) ta tam teď není ale někde bude a jinak dohledᚠi v citroenservice ale musíš vědět kde.Tam vysloveně píší o tom že je prodloužena životnost což Jumep popírá . Vyplívá to i ze skušenostmi členů kterým ty aditiva vydržela podstatně déle bez dolévání.(ale neřeš - objednej v citroenu na vin - nech si to doplnit a zresetovat a sám uvidíš kolik vydrží) pokud mᚠodnova nebo jisté Km tak v kolika došlo ?

26.05.2018 00:02 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159572
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kkz, ty to stale nechapes
ja netvrdim ze to vydrzi 120k km, ale ze citroen ma predpis 120k km ... kazdemu hovorim ze to ma riesit ked sa to ozve a ze to vydrzi podstatne dlhsie
ale to je nekonecna debata ..


To nemá smysl - v tvích přízpěvcích se dá dohledat že náplň je na 120000Km - no a když jsem napsal že infineum má prodlouženou (je na 190000Km ) tak jsi stále tvrdil svou teorii - Tak na kolik tedy je a čím to je že vydrží podstatně déle (vydrží o 1/2 déle) včem to tedy je když to nechápu ? funguje to přeci tak že natankuješ - jednotka si spočítá dle množství natankovaného paliva dávku aditiv a nadávkuje - pokud by byla dávka stejná nemůže to aditivum přece vydržet déle - logika je jen jedna asi bude jiná dávka na stejné množství paliva - co jiného by to asi mohlo ovlivnit ? Je rozdíl mezi elois176 a infineum (prodloužená výdrž) - ano jsou mísitelné (myslím že elois je walker ale nejsem si jistý)

26.05.2018 07:21 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159576
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Jojo, dík, už to čtu vedle:
.link.
Tady ještě píšeš, že na 2014 s modrou koncovkou ti přišel Powerflex
.link.
Dawe sice píše, že na zelenou mu přišel taky powerflex, ale to bylo asi přechodné období... Uvidím co najdu pod autem, nejspíš modrou=powerflex. Jestli zelenou tak je to v pytli a jdu do Citroenu


hele nespekuluj...objednej v citroenu a nerid se radama nejakeho serveru s dily kde jsou velmi casti chybne udaje...vzdy je smerodatne doporuceni dle VIN a nasledne OPR ...nechapu jak se da nekolik dni spekulovat,nad tak jednoduchym ukonem jako je koupe aditiva dle VIN..me by treba ani nenapadlo (v pripade ze bych se tim nezivil) si to sam nenit..to mi zato ta 500 za praci druheho nestoji a spekulace jestli usetrim 1000 s tim ze vlastne nevim co v noname prebalene bandasce od nejakeho nekdy az podezdreleho internetoveho prodejce naliju??
taky uz se mi nekolikrat stalo ze dle VIN jsem objednal co v aute melo byt a po zvednuti jsem zjistil ze barva vrsku je jina..co budes delat potom ?

26.05.2018 14:33 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159611
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jruze: a ja som ti napisal ze to statny blud
nemoze mat predlzenu zivotnost, nikde nenastavujes ze E176 / infineum a tieto dve su vzajomne zamenitelne a miesatelne, ako uz len z logiky tohoto to moze mat predlzenu zivotnost / ine vlastnosti?
jedine co je - je ze v novsich autach je este upravene davkovanie, ale nema to nic s ty ze infineum ma predlzenu zivotnost
e176 a infineum je zakladny rozdiel v tom kto to vyraba dodava

26.05.2018 14:44 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159614
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
jruze: a ja som ti napisal ze to statny blud
nemoze mat predlzenu zivotnost, nikde nenastavujes ze E176 / infineum a tieto dve su vzajomne zamenitelne a miesatelne, ako uz len z logiky tohoto to moze mat predlzenu zivotnost / ine vlastnosti?
jedine co je - je ze v novsich autach je este upravene davkovanie, ale nema to nic s ty ze infineum ma predlzenu zivotnost
e176 a infineum je zakladny rozdiel v tom kto to vyraba dodava


Až budu mít čas a chu dohledám znovu tu tabulku i s přípisem od citroenu který uvádí rozdíl,prodlouženou výdrž. jinak mᚠpravdu a proto se dělají aktualizace softu (novější auta to mají ) citroen nepředpokládal že to bude dělat někdo jiný než oni a rovněž v jejich servisech má myslím proběhnout aktualizace po určité době a měli by auto napojit dálkově kdy by se to mělo chovat podobně jako PC - oznámí že je nová aktualizace. - možná to mají i v interních předpisech.

Mᚠpravdu ale jak je možné že auto které bylo nastaveno v době 176 dojdou aditiva +- kolem 140000Km a u těch novějších výrobně - né rokem!!(třeba biturba) jsem ve 130000Km na na zhruba polovině náplně(ověřeno v době počátku této komunikace na hodně jiných autech včetně těch které servisuji a jezdí ke mně a mám přehled kdy doplněno a kdy opět doplněno a nejen u biturb ale i RHR po roce 2007 nebo po aktualizacích softu v citroenu.(a to jsou něktré dročky a ty jecdí většinou krátké trasy a málo kdy tankují do plných nádrží)

Neřeš - mᚠpravdu - nemusíš dál řešit = prostě to tak je - ví to zde dost členů kteří po tvích informacích běhají sem a i jinam na diag a kontrolu že už mají o 50000Km nad to co jsi říkal a jestli to funguje a jak je to možné.(někdy mne to unavuje to pořád vysvětlovat - ukážu jim v diag že vše OK a stav aditív v nádobce - co si myslí neřeším obrázek mají svůj jak se věci mají) Z životností FAP filtrů je to obdobné.

V jedné věci s tebou souhlasím = řešit až se to ozve = to je také důsledek tvích názorů a co tu potom řeším,, proč ještě nic je tam vůbec není to pokažené a jsou tam vůbec aditiva a kolik atd... "

A mléko je také od krávy a jedno je plnotučné a druhé ne.

26.05.2018 21:29 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159646
xm.milan
Město: Praha, Auto: C6/2.2 hdi biturboPočet příspěvků: 112
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Teď v tom mám zmatek. Podle té tabulky do žádné X7 nepatří Powerflex?
Ale zase třeba tady píšou že jo: .link.
Powerflex určili podle VIN na citroeny.eu. Ten Eolys Extend co má být podle tabulky google vůbec nezná...
OPR mám 13604. Dá se teda nějak spolehlivě určit, co tam patří?

Jednou taky píšou, že to mísitelné je, jednou ne... Ti Němci mají ještě nějaké univerzální aditivum mísitelné se vším:
.link.

Tabulka je oficiální výplod Citroenu.
Jina štítek fotí byl jsem na STK nyní a mel problém ,že je částečně nečitelný -2 písmena ošoupaný a vykopnul mě(to bylo u motorka,vyražený čísla bez čitelného štítku -samolepka to nevzal vše se fotí a auto stejný postup,ale te je čitelný nešoupou ho bovdeny)

28.05.2018 13:33 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159881
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
No takže výsledek - už jsem to měl objednané, protože jsem čekal že podle VIN pošlou to správné... Snad poslali, ale dívám se, že Walker dělá dva typy:
.link.
.link.
Na tom jednom se vůbec nepíše Eolys a výrobce je jiný... Tak do toho už odvahu nemám, fakt je to bandaska prakticky bez označení.
Info z Citroenu, co tam patří není podle VIN jisté a uvidí se až podle koncovky. Cena je 3700+1100 práce, takže jak tady někdo psal, do 5000 a je skoro stejná pro zelenou i modrou.

28.05.2018 15:25 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159896
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
No takže výsledek - už jsem to měl objednané, protože jsem čekal že podle VIN pošlou to správné... Snad poslali, ale dívám se, že Walker dělá dva typy:
.link.
.link.
Na tom jednom se vůbec nepíše Eolys a výrobce je jiný... Tak do toho už odvahu nemám, fakt je to bandaska prakticky bez označení.
Info z Citroenu, co tam patří není podle VIN jisté a uvidí se až podle koncovky. Cena je 3700+1100 práce, takže jak tady někdo psal, do 5000 a je skoro stejná pro zelenou i modrou.


Walker tedy musí dělat ještě jeden typ = ta nálepka je zelená - a to je na zelené koncovky = tohle je divné a když už tak bych použil tu s tou modrou zatkou - to by mělo být na modré koncovky(podle barvy kapaliny se to nedá - taje u obou stejná , jen DPX je světlá(medová) ) - origo by měl mít nasobě znak citroenu-peugeotu.

28.05.2018 17:42 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3159904
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
To jo, dělají tři typy, mají je označené 1, 2, 3. Dvojka je zelená, trojka modrá. Ale že ještě navíc mají víc variant, u té z ACI za 3800 je výrobce Rhodia-Solvay, u levnější co je kolem 2200 je výrobce jiný. Asi proto je levnější, nebude mít úplně stejné složení...

14.06.2018 10:16 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3163974
Majerr
Město: Roznov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
hele nespekuluj...objednej v citroenu a nerid se radama nejakeho serveru s dily kde jsou velmi casti chybne udaje...vzdy je smerodatne doporuceni dle VIN a nasledne OPR ...nechapu jak se da nekolik dni spekulovat,nad tak jednoduchym ukonem jako je koupe aditiva dle VIN..me by treba ani nenapadlo (v pripade ze bych se tim nezivil) si to sam nenit..to mi zato ta 500 za praci druheho nestoji a spekulace jestli usetrim 1000 s tim ze vlastne nevim co v noname prebalene bandasce od nejakeho nekdy az podezdreleho internetoveho prodejce naliju??
taky uz se mi nekolikrat stalo ze dle VIN jsem objednal co v aute melo byt a po zvednuti jsem zjistil ze barva vrsku je jina..co budes delat potom ?



mam ted na aute 130kkm, poctivych.
Tak to pomalu zacinam cist.
Souhlasil bych s Tebou, pokud by byly servisy spolehlive a ferove, ale ja znam jen jeden takovy a tam maji bohuzel porad plno. V dalsich servisech jsem nemel dobrou zkusenost a uz nemam chut se tam vratit Tak nejde o usporu 500kc, ale spis o nejaky pocit se nenechat ojebat, nebo aby opravdu udelali co maji a jak maji.
Doplneni bych sam asi s mechanikem zvladl, ale pokud se nekde neco nuluje, tak koncim asi jako vetsina z nas A ted babo rad... kdyz do znackoveho servisu moc jezdit nechci.

14.06.2018 10:56 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3163991
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Diagbox/Lexia není v okolí Rožnova problém. Sem-tam tam mám někdy cestu.

14.06.2018 16:04 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3164200
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Majerr napsal(a):
Tak nejde o usporu 500kc, ale spis o nejaky pocit se nenechat ojebat, nebo aby opravdu udelali co maji a jak maji.
Doplneni bych sam asi s mechanikem zvladl, ale pokud se nekde neco nuluje, tak koncim asi jako vetsina z nas A ted babo rad... kdyz do znackoveho servisu moc jezdit nechci.


tak s tim prijed a muzes se koukat aby jsi nemel pocit ze te nekdo ojebava ....

14.06.2018 21:30 - Re: Doplnění aditiva / C5 III 3164481
Majerr
Město: Roznov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
necham to az zahlasi ze tam je kapaliny malo, ale vazne, nemam dobrou zkusenost. Psat to tady nechci, ale.... kdyby byli opravdu profici a slusni, nerikam, aby byli levni, ale aby byli duveryhodni, nechali zakaznika treba se jim divat pod ruce atd... tak by to bylo pak lepsi a mozna by to lidi nemeli snahu resit pokoutne doma



|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator