Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Táhlo sání vzduchu, swirl
|< < 1 2 3 4 5 6 ... 7 > >|
28.08.2013 21:32 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2613960
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
niekedy rozmyslam ci neni lepsie hadzat hrach na stenu, prejdi si podtlaky

.link.


50/50 je

28.08.2013 22:27 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2613971
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
Chalani sorry ja som si tie obrázky v profile pozeral, boli na ne odkazy už v iných vláknach ale bez popisu pre blbých mi to veža nehovorí Bol by som rád keby som mal taký know-how že mi poviete a idem k autu a urobím.. To si musím asi zobra PC k autu a uči sa. Len nechcem necha auto nepojazdné náhodou Zajtra je vožno, pobavím sa s tým a dám vedie.

28.08.2013 22:33 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2613976
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podtlakove hadicky na swirl skratka bude niektora prasknuta, ak nie, tak membrana swirlu

ak je membrana, zbytocne budes opravovat uchyt

15.09.2013 12:32 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2618955
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
Tak som sa tomu venoval nakoniec až predvčerom a je to tak, membrána je v ahu. Objednal som novú ale príde až o týždeň tak potom sa to vymení.

02.01.2014 11:22 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2653049
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdar priatelia. Tak som tiež musel rieši prasknutý plastík na tiahle od tohoto ventilu. Nemal som vežmi chu na bádanie, tak som tiahlo pridrotoval k páčke a potom som si všimol, že k tomu plastovému zariadeniu pod páčkou, z ktorého ide hadička k membráne swirl-u bola odpojená a zaslepená hadička, ktorá dalej vedie niekam poza brzdový posilovač. Pripojil som ju do tej plastovej srandy, naštartoval a všetko v pohode. Celú včerajšiu cestu z Trenčína do Prahy bolo všetko OK (teploty nad nulou), ale dnes ráno (bolo -3) ako som sa rozbiehal mi vahodilo Antipollution fault + ESP/ASR fault. Všimol som si vo vyhžadávači, že taká téma tu bola, ale už je zrejme zmazaná. Došlo mi, že obe závady spolu súvisia, len by som vás chcel poprosi, na čo sa mám zamera aby som to odstránil. Predpokladám, že ak to zase poodpájam a pozaslepujem, tak by to malo zmiznú a všetko pojde v pohode, ale rád by som to uviedol do normálneho stavu.

EDIT:

pred pár dňami som vymenil SWIRL (takmer gynekologický zákrok), okrem toho polámaného plastového nezmyslu bola prasknutá membrána na SWIRL-e. Po výmene všetko funguje ako má, dokonca auto prestalo huli, pretože po celý čas ako bol SWIRL odpojený boli klapky v zavretej polohe, takže z dvojice sacích ventilov prúdil vzduch len jedným ventilom a zmes bola príliš bohatá. Takže som teraz zvedavý ako sa to prejaví na spotrebe a výkone.

02.01.2014 11:55 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2653073
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Já bych s tím jel do Radonic. Zaslepená hadička už bude nejspíš zakamuflovanej jinej problém a ten pomůže odhalit diagnostika.

02.01.2014 14:09 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2653146
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja si myslim ze je praskla membrana na swirle a niekto to proste vyriesil tak ako to robievam ja kym sa to vymeni (v lepsom pripade len dotycny nevedel vyriesit zadnu hadicku prasknutu, lebo kvoli nej treba vybrat plastove sanie do turba)

odporucam si kupit novu membranu a vymenit

02.01.2014 20:35 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2653320
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Jumep - motory RHZ toto nemají,že? Nijak si toto nevybavuji.Díky.

02.01.2014 21:40 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2653344
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, ma to len 2.2 a potom az 2.7 (ani biturbo nema swirl)

05.05.2014 12:34 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2693358
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Jakž takž jsem provizorně zalátal táhlo swirlu. Klapky se mi za studena nechtěly hýbat. Jak se motor ohřál, hýbaly se (před cca 150 km, teď jsem se na to nedíval). Je nějaký způsob čištění? Mám za to, že je to zacpané tím, jak se dlouho nehýbaly. Taky se chci zeptat na to, jestli je v pořádku, že klapky se při vypnutém motoru nachází v pozici otevřeno (action). Díky

05.05.2014 15:56 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2693381
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pri zhasnutom motore musi to byt vzdy dohora (pricipialne to inac ani nejde)
ak idu tazko - tak vycistit len tak ze rozoberes sanie (povolit vacky / rozvody adt.)
alebo skusit pripravok na cistenie sania

05.05.2014 19:01 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2693436
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
bohužel to mám dolů, nevím jak je to možné, jedině že by došlo k nějakému překroucení. Nedovedu si to vysvětlit. Vycházím z obrázku na tomto linku: .link.

PS: Před tím to jezdilo vcelku normálně když klapka byla v pozici nahoře ...............

05.05.2014 19:09 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2693438
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Beru zpět. Už tomu nějak nerozumím. Teď jsem to zkontroloval. Po opravě táhla jsem najezdil tak už něco přes 200 km a momentálně je to v pořádku

05.05.2014 19:27 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2693441
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v tej membrane je pruzina ktora vytlaca tu packu a tym padom bez podtlaku je to stale dohora
prve motory to mali tak ze dohora to bolo zatvorene a potiahnutim sa to otvorilo (nad 2000 otacok)
potom to prerobili (konec 2001?) a je to tak ze je to v hornej polohe otvorene a po nastartovani sa to hned stiahne a zatvori (nad 2000 otacok sa to otvori - uvolni podtlak)

zasekavat sa tam nema moc co ine jedine ze je na tom kopa olejovych sadzi a treba to otvorit a precistit
ak to bude chodit, je mozne ze sa to ocisti

05.05.2014 21:59 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2693481
Bárty
Město: Mimoň, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
no před opravou byla klapka v pozici nahoře neustále (jezdil jsem na to rok). v servisu mi řekli, že mám kliku, že to zůstalo zaseklé tak, že mohu jezdit. pak mi to nakonec nedalo a poopravil jsem to a klapku rozhýbal. zůstávalo to však v poloze dole. nešlo s tím hýbat, když byl motor studený. dnes po ujetí cca 200 km (ne v kuse) jsem to zkontroloval, abych náhodou nepsal nějaké voloviny a klapka byla při vypnutém motoru nahoře, po nastartování šla dolů a po vypnutí motoru se vrátila nahoru. už tomu vůbec nerozumím, prakticky to jezdilo v obou případech, když byla nahoře i dole, ikdyž v dolní poloze vydržela jen do zahřátí motoru. moje auto je r.v. 2004, za motor však nemůžu ručit, vzhledem ke stavu, v jakém jsem to auto koupil. a ten přípravek na čištění sání se stříká za vzduchovým filtrem? nikdy jsem jej neviděl a nepracoval s ním. očistí mi zároveň i EGR?

06.05.2014 13:44 - Re: Táhlo sání vzduchu, swirl 2693647
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
lebo to uzavrie len polku sania, jazdit to bude vzdy
len to bude mat malo (alebo moc) vzduchu

podla toho co popisujes, uz mas tu inovovanejsiu verziu kde sa to do 2000 otacok zatvara

pripravok sa strieka priamo do sania v najkratsom moznom mieste, tj. idealne dat dole Ylonku a tam to striekat

co chces cistit na EGR? (v principe na tomto neni skutocne nic na cistenie, je tam len podtlakova membrana a tycka ktora sa vysuva) - na cistenie je maximalne konec tej trubky co ide do sania / samotne sanie (lebo tam sa prave usadza olej zmiesany zo sadzami a robi nanos ktory treba ocisiti (tento ti moze aj zalepit tie klapky))

09.06.2014 16:53 - klapky regulace tepleho/studeneho vzduchu 2704454
Pollypus
Město: Ústí nad Labem, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim vsechny,klapky regulace tepleho/studeneho vzduchu mám odpojene mam to neustale otevrené.Táhlo zapojím mi auto nechce chytit dusi se a nenaskoci nevím co stím ani v servisu si nevědí rady tak mi to nechali odpojene a mám spotřebu 12l nafty,.

09.06.2014 22:07 - Re: klapky regulace tepleho/studeneho vzduchu 2704530
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pollypus napsal(a):
Zdravim vsechny,klapky regulace tepleho/studeneho vzduchu mám odpojene mam to neustale otevrené.Táhlo zapojím mi auto nechce chytit dusi se a nenaskoci nevím co stím ani v servisu si nevědí rady tak mi to nechali odpojene a mám spotřebu 12l nafty,.

Sice tomu,co jsi chtěl říct moc nerozumím,ale zřejmě se jedná o klapky na sání motoru,které přepínají mezi okruhem přes mezichladič a by-pass okolo něj. Je tak?
Zkusil bych zkontrolovat ty elektropneumatický měniče,co je ovládají...
A myslím,že už se to tady taky řešilo,ale nějak to nemůžu najít.

21.07.2014 15:06 - Táhlo turba? 2716900
Hud1ai2
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 60
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
nechci zbytečně "čeřit vodu" proto ten otazník v nadpise. Nevím, zda se to tak jmenu. Ale nenašel jsem tu o něčem podobým zmínku. Jde mi o to, že mi bývalý majitel C5ky ukázal táhlo v motoru (v horní části) a tvrdil, že je to častá závada, že se ulamuje. Je to ocelový drát zakončený plastovou částí, která asi byl nacvaknutá na kulovou hlavičku. Údajně by to mělo ovládat klapky turba. Ale jak říkám, omlouvám se, pokud tu píšu blbosti. Pokusím se to vyfotit, protože nevím, zda je to z mýho popisu pochopitelný. Každopádně pokud by někdo věděl a znal opravu, byl bych vděčný. Jinak pro sichr, motorizace 2,2 HDi; C5 I. Díky! Tomáš

21.07.2014 15:27 - Re: Táhlo turba? 2716904
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hud1ai2 napsal(a):
Ahoj,
nechci zbytečně "čeřit vodu" proto ten otazník v nadpise. Nevím, zda se to tak jmenu. Ale nenašel jsem tu o něčem podobým zmínku. Jde mi o to, že mi bývalý majitel C5ky ukázal táhlo v motoru (v horní části) a tvrdil, že je to častá závada, že se ulamuje. Je to ocelový drát zakončený plastovou částí, která asi byl nacvaknutá na kulovou hlavičku. Údajně by to mělo ovládat klapky turba. Ale jak říkám, omlouvám se, pokud tu píšu blbosti. Pokusím se to vyfotit, protože nevím, zda je to z mýho popisu pochopitelný. Každopádně pokud by někdo věděl a znal opravu, byl bych vděčný. Díky! Tomáš



Je to membrána proměnné délky sání - z turbem to nemá nic společného,snad jen to že je častá závada to že tam odejde membrána,nebo přípoj podtlaku a pokud není v systému podtlak způsobý to že přestane turbo a jiné ovládání regulovat.( Membrána stojí +- 1000,-)plastovej úchyt se samostatně nedodává.

|< < 1 2 3 4 5 6 ... 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator