Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / problém s 4hp20
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 > >|
27.08.2013 20:14 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 2613707
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Pokud mᚠ3,0, tak mᚠ4HP20, ne AL4 (to jen k blbě umístěnému příspvěku).
Autoatic gearbox faulty nemá se stavem v nádrži nic společného. Najela jsem s V6 přes 130tisíc a nikdy mi tuto hlášku nezpůsobil stav palivoměru (nebo možná mám už 7 let štěstí a moje auto to nedělá). Spíš to pokaždé byl falešný vzduch.
Samozřejmě může být i rozdrbaný plyn, třeba nějaký pokles tlaku na vstřikovačích. Ale plyn se má každý rok seřizovat, takže si zajeď k plynaři, a to zkoukne.

28.08.2013 07:55 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 2613785
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Tak to přesuňte, pokud můžete . Ok, zkusím vyjet 2 nádrže, sice to bude dražší, ale co už. Zkusím spíš nabrat benál, a se správně nastaví počítadlo a potom pojedu skoro do nuly, uvidím, jestli to pak hodí. Dnes to bylo ráno taky v pohodě.

Jumepe, takže asi to teď k tobě házet nebudu, ještě otestuju tohle a uvidíme.

Darjo, zaujal mě falešný vzduch. Ono se to začlo projevovat po pročištění vzduchového sání. Přes diag jsem potom i vyresetoval nastavení, ale nepomohlo.

28.08.2013 13:59 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 2613844
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
*Jaký nastavení si přes diag resetoval prosimtě? Samouk s lexií??
*dáváš-li dolů sání, měň těsnění! Speciálně, pokud si ho nikdy neměnil.

28.08.2013 15:16 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 2613865
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Jumep mi přes phone řekl, co má ten "technik" v servisu vyresetovat. Hm, sání jako takové jsem dával pryč při výměně cívek (těsnění jsem samozřejmě neměnil) a jak si pamatuju, tak mi někam vypadlo i těsnění k jednomu šroubu. Jinak jsem to čistil tím stříkacím čímsi a jen jsem hodil pryč ten černý kloub a mám kam stříkat. Může mi to celé haprovat skrz těsnění?? Hmhm. Zkusím zagooglit, jak to tam vypadá a jaké se tam dává. Přes víkend bych se k tomu na bečce mohl dostat.

Edit: nemůžu najít, co kde tam vyměnit (a kde náhradu sehnat). Vidím návod na tohle .link. dle toho jsem i dělal výměnu.

Edit 2: Našel jsem něco na Xsaru. Jestli jde o tu škrtící klapku, tak tu vyndával ven Jumep a čistil. Ale těsnění tam nové určitě nedával, bych si všimnul .

Jako ono to asi celé bude haprovat (minimálně cukání jak blázen při studeném motoru) kvůli vzduchu asi, jen nevím proč a co s tím. Co se týká gearboxu, no, to je otázka, jestli to může být propojené...?

Edit 3: a co tohle? To mi připadá jako stejný problém u mě, ten post od jendadasova... .link.

Dále mě zaujala jedna věc, jestli jsem si neomrvil lambdasondu? .link. Viz: "
POZOR!! POZOR!! Pro tento test používejte jen sprej bez silikonu a nebo molibdenu !!! Jinak nadobro odděláte Lambda sondu - tyto látky nemá ráda!!!!!" Už nevím, čím jsem to prostříkal...

28.08.2013 17:11 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 2613885
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Hezký koukat na Xsara fórum, ale to jsou trochu jiný motory, trochu jiný závady. Vegetariáni taky nekoukaj do stejkový kuchařky, jak si udělat naklíčený zrní.

Jako první, jeď do citroenu a kup si těsnění pod sání. Nestojí tolik, mᚠV6, tak asi mᚠi na banány! V elitu stojí asi 200Kč a má číslo JD5906, pokud chceš druhošku. Dává se tam takhle:
Krok 1: Ze sání sundᚠstaré těsnění, zahodíš ho
Krok 2: Nadnᚠnové těsnění, pěkně ho tam usaď, aby nevyčuhovalo a neskřípnul si ho.
Krok 3: nandej sání.
Vyměň i to těsnění u klapky. Těsnění stárnou, netěsní jak mají, a při jízdě na plyn je to doopravdy extrémě citlivé na sebemenší přisátí falešného vzduchu. Mě to stálo nervů dost, než jsem na to přišla (hlavně, když si ten můj pekáč tohle usmyslel na křižovatce a já se rozjížděla na 3°, to jsem byla v ráži pěkně, hehe ).
A co se týká gearboxu, ano je to tak citlivé! Pokud se hodnoty, které získává řj, dostanou mimo limity, vyhodnocuje to jako jistý faktor rizika pro členy jako je AP a uzamyká je do jediného mechanického stupně jako za A ochranu před poškozením, za B jasný signál pro řidiče, že má problém.


Add neklidný volnoběh: Tohle řeším už tři roky, cívky, svíčky nové, prostříkány konektory, koupila jsem i novou! škrtící klapku a čas od času si houpe, ale skoro neznatelně. Těsnění nová, vstřiky ok. Takže jsem to maličkaté houpání hodila do koše " výrobní vlastnost vozidla" a nou stres Dokonce jsem tento jev pozorovala i na dalších V6, takže to už neřeším a o to mám méně šedivých vlasů

OAdd lambáda. Odkráglovanou lambádu ti ukáže diagnostika, krom toho bys trpěl na hlášku Antipolution system faulty. Lexia ti ukáže, jaká lambda je mimo hodnoty, mohla by volnoběhem houpat i ona, ale to se dá přeměřit (šikovnej mechoš, osciloskop).

P.S. Používání zázračných vodiček na léčbu vozidla vetuji. Tos měl sání asi hodně zadělané, že si ho čistil. Když už budeš chtít používat tyhle zázraky a foukat do sání nějakou ňamku, tak použij třeba Würtha, nebo něco, co je ozkoušené.

29.08.2013 11:04 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 2614048
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Ok, díky. Zítra beru originál těsnění (350 korun nebo kolik, je to hodně kilo banánů a i těsnění pod klapku. Jumepe, chtěl jsem radši i ten origo šroub, jak nám spadl, ale nemají ho, což moc nechápu. Těsnění mi objednávají z Rakouska, ale šroub prostě nejde, lol.

29.08.2013 12:11 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 2614071
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono je to jedno, ale odkaz im ze nevedia hladat a ze chces 1ks 1342 06 (co asi v tom pocte nevedia objednat)
kazdopadne je to uplne jedno ci tam je ten alebo ten co sme tam dali lebo je to len 6X100-24 srob

29.08.2013 12:45 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 2614079
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Jojo, taky jsem se na to díval. Týpek mi poslal obrázek celého sání na díly a chtěl říct, jaké těsnění chci. A byl tam i ten šroub, který nemají a nemůžou objednat. Ale pokud to drží, tak je to jedno...

29.08.2013 16:59 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 2614118
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
Ok, díky. Zítra beru originál těsnění (350 korun nebo kolik, je to hodně kilo banánů a i těsnění pod klapku. Jumepe, chtěl jsem radši i ten origo šroub, jak nám spadl, ale nemají ho, což moc nechápu. Těsnění mi objednávají z Rakouska, ale šroub prostě nejde, lol.

Hele, držím palce. Ono tohle hledání těhle chyb je na prd, protože diag nic neukáže a člověk musí kousíček po kousíčku

03.09.2013 08:59 - Re: problém s 4hp20 2615013
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Tak zatím to vypadá ok. Vyjel jsem plyn, teď mám jen benál a od neděle se to ani po ránu po nastartování necuká a vypadá to vše plynule. Snad to vydrží i potom, co zkusím zase jet na plyn, a svítí kontrolka benzínu. Pokud to i tam bude ok, tak mám vyhráno *ukám do dřeva*.

04.09.2013 19:18 - Re: problém s 4hp20 2615380
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Hodně ukej do dřeva, tenhle problém má skvělou vlastnost, že se nemusí objevit třeba 6 měsíců...
Řešila jsem to s Jruze, byl ze mě na nerva

14.10.2013 15:53 - Re: problém s 4hp20 2626981
milanko
Město: Mlada boleslav, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim jenom malej dotaz na automatu nejde radit manualne stale vraci do 1 neleze nahoru olej se menil dekuji

14.10.2013 16:16 - Re: problém s 4hp20 2626983
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
milanko napsal(a):
Zdravim jenom malej dotaz na automatu nejde radit manualne stale vraci do 1 neleze nahoru olej se menil dekuji


Jako kdy ? když stojíš? to jde většinou jen do dvojky. Za jízdy když přepneš na sekvenci to udělá co?

14.10.2013 16:40 - Re: problém s 4hp20 2626988
milanko
Město: Mlada boleslav, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
za jizdy to vraci na 1

14.10.2013 18:03 - Re: problém s 4hp20 2627030
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ti ako vrazi 1tku a vyletia otacky?

15.10.2013 16:08 - Re: problém s 4hp20 2627342
milanko
Město: Mlada boleslav, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Ne to ne jen dam 1 pak 2 a dvojka nedrzi vraci spet na 1

15.10.2013 16:40 - Re: problém s 4hp20 2627359
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
milanko napsal(a):
Ne to ne jen dam 1 pak 2 a dvojka nedrzi vraci spet na 1


To je od rychlosti a otáčkách

25.10.2013 09:15 - Re: problém s 4hp20 2630020
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Hodně ukej do dřeva, tenhle problém má skvělou vlastnost, že se nemusí objevit třeba 6 měsíců...
Řešila jsem to s Jruze, byl ze mě na nerva


Tak nevím, vše šlapalo, řadilo, fičelo. Ale opět mi to začalo asi už 2. týden pocukávat a tak před měsícem jsem byl na dovči na Jižní Moravě a tam mi to už nechtělo třeba v kopci občas přeřadit a hulil to na dvojku jak vůl. Což bylo těsně po výměněně těsnění.

No a dnes ráno po nastartování, zase kopání motoru. No a než jsem dojel do práce, tak gerabox faulty repete. A už tak týden a půl mi to při studeném motoru vždycky cukalo, zdechlo párkrát hned po nastartování a vůbec se to začalo vracet do starých špatných kolejí. Co s tím? To se mi to vrátilo po 1,5 měsících? Kde je tam chyba? Přece nemůžu zase vyměnit těsnění nebo něco, pes musí být zakopaný ještě jinde. Ale spojitost se sáním je tu určitě, jen nevím, co dělat teda...

25.10.2013 09:37 - Re: problém s 4hp20 2630022
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Zakopává ti motor, nebo převodovka? Protože docela z tvého popisu chápu, že je problém s motorem, a AP vyhodí chybu jako druhotnou reakci.

25.10.2013 10:32 - Re: problém s 4hp20 2630030
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Spíš motor. Jak říkám, ráno startnu, často to rovnou chcípne. Potom když jedu, tak se mi dřív stávalo (před výměnou těsnění), že motor fakt kopal jak blázen, třeba jsem dal zpátečnu, stál na brzdě a motor mi chtěl vykopnout "nohu" ven, jak cukal.

Teď to tak šíleně nekope, ale pořád je to takové nečisté, neplynulé ráno. A při rozjíždění třeba musím lehce nahodit plyn a čekat, až chytne a zjistí, že má jet. Není to hned. Kdysi jsem spěchal a ohulil to hned na začátku a motor chcípl, hodil chybu a odmítal spolupracovat. Takže už jedu vždycky po nastartování opatrně.

A teď to jede tak, že i při skoro plném plynu a studeném motoru to vynechává a nemá čistý chod. Opraví se to buď, jak se zahřeje, nebo ještě když přepne na plyn, tam je to taky plynulejší. Ale obecně má s něčím problém a blokne se a nechce mi pak řadit a hodí se nouzák. Nevím no

Napadá mě, jestli není průser s klapkou nebo když jsem čistil nějakou tou sračkou celé sání. Protože předtím jsem byl u Jumepa, jelo vše ok. Tam se očistila klapka, pak jsem to doma ještě prostříkl a od té doby problémy. Tak jestli není špatně klapka nebo olej, jak se dostává do sání? Ale zase bílý kouř mi z auta nejde...

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator