Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Únik vzduchu okolo turba
01.11.2010 18:00 - Únik vzduchu okolo turba 2361094
alex451
Město: Rožňava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Čaute chlapi, mám menší problém okolo motora. Pri pridávaní plynu mi sičí jak keby unikal vzduch od turba, ale motor má ah, ani nedymí, len strašne sičí a neviem kde mám hžada chybu. Som zúfalý, počúvam zprava, počúvam zžava motor a neviem kde mi môže unika vzduch od turba. Poraďte keď máte s tým skúsenos.

01.11.2010 18:26 - Re: Únik vzduchu okolo turba 2361099
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
alex451 napsal(a):
Čaute chlapi, mám menší problém okolo motora. Pri pridávaní plynu mi sičí jak keby unikal vzduch od turba, ale motor má ah, ani nedymí, len strašne sičí a neviem kde mám hžada chybu. Som zúfalý, počúvam zprava, počúvam zžava motor a neviem kde mi môže unika vzduch od turba. Poraďte keď máte s tým skúsenos.

1. Vyplň si jaké mᚠauto, u každého je turbo i hadice do něj a z něj jinde.
2. Pokud tak hodně slyšitelně syčí a přitom má tah, tak bych spíš tipoval na nějakou škvíru v sání za vzduchovým filtrem a před turbem.

01.11.2010 22:32 - Re: Únik vzduchu okolo turba 2361109
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak teraz mozme hladat chybu
pri tomto motore moc toho na hladanie nie je
z filtra ide plastova trubka ktora je priamo na turbo napojena zboku
z turba smerom dole ide dalsia plastova trubka spojena na turbo hadicou asi 5cm dlhou a pritiahnuta paskou
medzi motorom a chladicom sa dole meni na gumenu hadicu iducu do intercooleru a z intercooleru to ide hore na motor a na sanie

zozadu motora nie su ziadne rotujuce veci, takze tam kludne mozes dat ruku za chodu motora a hladat pocitom unik


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator