Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel
1 2 3 4 > >|
20.05.2010 22:10 - 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345777
masinka
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj vsichni, musim se tu malinko vypovidat a doufam ze najdu nekoho, kdo mi alespon malinko pomuze. To ze jsem blbec, kterej slapl do hovna a ted se v nem rochni jsem uz zjistil . Driv se mi koupe ojetych aut darila, mel jsem 405 Mi16 a 406 V6 combi, obe byla skvela auta a koncern PSA a Peugeot zejmena me ucaroval tak, ze jsem zalozil www.peugeot-club.cz a byl nekolik let v jeho cele. Vloni jsem si koupil 1007, ktera, ackoliv to bylo skoro nove auto, se proste sere tak, jak jsem to u predeslych o mnoho let starsich a ojetych aut nepoznal, nicmene jsem se nepoucil a vynikajici 406 jsem vymenil za jednu nadhernou C5 II 2,2 HDI s automatem a tim se mi splnily vsechny me nocni mury .
Vsechno zacalo uz cestou z bazaru, kde jsem si auto koupil. V polovine cesty se pri razeni ozvala strasliva rana z prevodovky a auto prestalo jet na D, R a ani na sekvenci nereagovalo, jedina moznost, jak se s nim dalo popojet bylo kupodivu na neutral, diky tomu jsem nezustal stat na najezdu na dalnici ale mohl hned sjet na benzinku, ktera byla nastesti hned za najezdem. V bazaru se zachovali nanejvys solidne, prijeli pro me odtahovou sluzbou a vratili mi vsechny penize s tim, ze az to opravi, tak se mi ozvou, jestli o nej budu mit jeste zajem nebo ne. Jeste musim dodat, ze ten den, byly krute mrazy a teplota nevylezla nad -20°C, jestli to melo vliv nebo ne, to nevim. Nicmene po dvou tydnech se mi ozvali, ze je auto opravene, jestli o nej mam stale zajem, a protoze jsem byl az po usi zamilovan, tak jsem kyvl, ze ano. Auto bylo opravene a fungovalo relativne spravne, museli vymenit spalene lamely v prevodovce a prevodovy olej. Pak uz jsem domu dojel bez problemu, auto pak dostalo bezny servis, jako je olej, brzdy, rozvody, filtry atd. Az dosud to vypada na Happy End, ale to co nasledovalo stalo za to.
Auto proste kopalo pri razeni z jednicky na dvojku a to docela dost, zalezi jestli je motor v zaberu nebo ne, nejhorsi jsou rozjezdy, kdy je motor v zaberu okolo 2000 ot. Tak jsem se rozhodl ze si najdu nejaky servis na automaticke prevodovky v Praze a okoli a necham tuto zavadu odstranit, podle telefonatu jsem si vybral jeden z nich, radsi ho tady zatim nebudu jmenovat a auto jsem tam odvezl. Bylo mi receno, ze je to naprosto bezna zavada ze se musi vymenit, tzv. "mozek" tzn dil, ve kterem jsou vsechny ovladaci ventily a hydromenic. Tak jsme se na tom domluvili sepsali jsme smlouvu (smlouva sama je na samostatnoui kapitolu), kde byl odhad ceny na 50000 Kc a prace mela byt hotova shruba do tydne, jde v podstate jenom o to vymenit dve soucastky. Po tydnu mi zavolali, ze by potrebovali zaplatit zalohu 35000 Kc, ja blahove uposlechl a zaplatil, dalsi tri tydny se nic nedelo a do telefonu uz zacinali byt dost neprijemni. Po mesici mi zavolali, ze dily jsou vymeneny, ale sviti diagnostika (znama hlaska Antipollution fault) a ze nemuzou prevodovku naprogramovat a ze to je fap filtr, ze to meli na diagnostice a ze to hlasi ze se musi vymenit a ze kdyz tu hlasku smazou, tak se po nastartovani hned objevi, ze se tam leje mocovina a ze mi sezenou novej za 30000 Kc , coz jsem odmitl s tim, ze to si vyresim ve svem servisu. Tak jsem si pro auto jel. Dalsi sok me cekal hned pri placeni. Z dohodnute sumy 50000 Kc se vyklubalo 70000 Kc a aby toho nebylo malo, tak na tachometru bylo o 2000 km vic nez kdyz jsem ho tam daval a prazdna nadrz, vzhledem k tomu jake zakony tady mame a jakou smlouvu jsem podepsal mi nezbylo nic jineho nez zatnout zuby a zaplatit .
Auto jsem dovezl do servisu, kam normalne jezdim a nechal ho napichnout na diagnostiku, zjistili chybu, byla to nejaka prechodna hlaska od ESP (shodou okolnosti jsem mel tu samou zavadu s 1007), chybu vymazali a od te doby se jiz neobjevila. Prevodovka se od te vymeny chova malinko lepe, ale stejne skube, coz je pry spusobene tim, ze ridici jednotka prevodovky neni naprogramovana. Ubehl asi mesic a ja najel cca 1000 km. Pro jistotu jsem dal auto jeste jednou na diagnostiku, jestli se nekde nejaka chyba zase neobjevila a vsechno bylo v poradku.
Ze servisu, kde mi opravovali prevodku mi volali, ze jestli je vsechno v poradku, tak by mi provedli to naprogramovani prevodovky a melo by to jiz vsechno fungovat. Tento tyden mi to vyslo, abych tam auto dal, tak jsem ho tam odvezl. Nechal jsem si napsat potvrzeni (snad jsem se jiz dostatecne poucil), ze uz nebudu nic platit. Slibili mi, ze to jeste ten den bude hotove. Asi uhodnete, ze nebylo a ni se neozvali. Tak jsem jim volal, kde je problem, na coz mi rekli, ze prevodovku naprogramovali, ale ze mam rozbitej motor . Auto pry dal skube a muze za to motor. Abych byl uprimny, tak auto se pri rozjezdech chova tak jako kolegovi v tomto prispevku .link. ale to jsem povazoval za vlastnost.
Tak ted nevim co s tim, rozhodne vim, ze zitra si auto ze servisu vyzvednu at se deje co se deje, moje duvera v nej je rovna 0. Nicmene to budu muset stejne nejak vyresit. Obavam se toho, ze kdyz to dam do jineho servisu, tak se dozvim, ze zadny "mozek" nebo menic nikdo nemenil, me trefi slak a dalsich prebytecnych 70000 na opravu uz nemam a o ceskem soudnictvi si doopravdy nedelam iluze, uz jsem se jednou soudil, sice uspesne, ale 12 let!!! Nebo se s mirim s tim, ze to proste skube a ze me oskubali .
Jestli mate pro me pochopeni nebo dokonce nejakou radu, budu za ni velmi rad.

20.05.2010 22:20 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345778
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj

bohuzel zla sprava, okradli ta ... v prevodovke proste zhoreli lamely - najskor nasledok nikdy nevymeneho oleja a faktu ze auto dlsi cas stalo. Kecy o vymene mozgu - lez, cena fapu - lez, informace ze mas rozbity motor a preto kope autoat - lez. Kecy o tom ze sa automat musi naprogramovat - lez.

je mi lito ...

20.05.2010 22:22 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345779
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
No, nestačím se divit.

Proč si to dotoh šel znova a uvěřil bazarníkům, že je opravena tak drahá věc jako AP, to nechápu... já bych zmizela jako pšouk ve vířivce

A ten servis jmenuj, dej jej do www.ccca.cz, možná pomůžeš někomu jinému ušetřit 70tisíc...

P.S. Stačilo si přečíst klub...

20.05.2010 22:23 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345780
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Mimochodom nechces zverejnit tych zlodejov ? nech sa im kazdy moze vyhnut ? idealne do www.ccca.cz

20.05.2010 22:26 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345781
masinka
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
zverejnim ho, az tam nebude auto nevim co by s tim jeste udelali.

20.05.2010 22:26 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345782
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Osobne by som povedal ze si spravil uz chybu v tom ze si ten automat nereklamoval v bazare druhy krat ako pretrvavajucu skrytu zavadu.

Presne tak ako pise tief, nieco naprogramovat mozno, upgrade fw, ale ten ma spojitost s niecim inym.
Pokial si mal peugeot, tam je ta ista prevodovka, preco si sa nechal takto napalit cece?

Dalsia vec je ze to auto bude mat asi hodne vela kilometrov.

a) sudnictvo nesudnictvo, 70t je dost na to nechat sa okradnut
b) zhanaj si prevodovku starsiu

fap stoji v citroene original 16000 vymena ... o tom co sa s tym da robit je tu popisane hodne

20.05.2010 22:32 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345784
masinka
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
Osobne by som povedal ze si spravil uz chybu v tom ze si ten automat nereklamoval v bazare druhy krat ako pretrvavajucu skrytu zavadu.

Ano vim a nepoznavam se, normalne si na hlavu srat nenecham.


jumep napsal(a):
Presne tak ako pise tief, nieco naprogramovat mozno, upgrade fw, ale ten ma spojitost s niecim inym.
Pokial si mal peugeot, tam je ta ista prevodovka, preco si sa nechal takto napalit cece?

Mel mel, ale s manualni prevodvkou, to je muj prvni automat.


jumep napsal(a):
Dalsia vec je ze to auto bude mat asi hodne vela kilometrov.
a) sudnictvo nesudnictvo, 70t je dost na to nechat sa okradnut
b) zhanaj si prevodovku starsiu
fap stoji v citroene original 16000 vymena ... o tom co sa s tym da robit je tu popisane hodne

Kolik to ma skutecne najeto nevim, jestli kilometry nesedi, tak si s tim musel dat nekdo peknou praci (servisni knizka, vsechny stitky v motoru, vymazani z ridici jednotky, pretoceni tachometru)

20.05.2010 22:35 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345785
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
no uz teraz skoda plakat, myslim ze jedine rozumne riesenie je zohnat inu prevodovku a prehodit to , vzhledem k tomu ze sa v tom vrtali odbornici v bazare a odbornici s tejto zatial nemenovanej firme tak sa bojm ze automat bude uz len na dve veci ...

20.05.2010 22:36 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345786
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
servisna knizka, neni problem, zmazanie jednotiek, ty lepsi preflashuju a auto zije az od km ktore nastavili .. inak to chce pozret v diag co a ako ... ak je vyflashovane, km uz nikdy nezistis .. ale si si isty ze to bolo stocene...

ak si mal / mas club, o AP sa tam muselo toho riesit dost

pokial si zrucny, odporucam ti spravit si tu prevodovku sam .. ak nie ... zhanaj druhu

20.05.2010 22:38 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345787
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
masinka napsal(a):
Kolik to ma skutecne najeto nevim, jestli kilometry nesedi, tak si s tim musel dat nekdo peknou praci (servisni knizka, vsechny stitky v motoru, vymazani z ridici jednotky, pretoceni tachometru)


98% C5 je stočených... Moc práce to není

O automatech jsem něco sepsala... .link. Počti, nasbírej info.
Škoda, že ses neporadil s někým z klubu. Ono je lepší zajet na koupi s diagnostikou a někým, kdo už pár C5 viděl.
Začínají se sem totiž tahat neskutečné ojeté jebky (pánové prominou)...

20.05.2010 22:40 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345788
masinka
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Jsem to napsal nepresne, ten bazar byl jenom sprostredkovatel a prodaval to nekdo, kdo taha auta z nemecka a ten to nechaval nekde opravit.

Automaty se na peugeot clubu moc neresily a kdyz, tak byli odkazani k citroenakum, protoze jich v Peugeotech je velmi malo.

Na manualni praci jsem levej

20.05.2010 22:44 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345789
masinka
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
98% C5 je stočených... Moc práce to není

O automatech jsem něco sepsala... .link. Počti, nasbírej info.
Škoda, že ses neporadil s někým z klubu. Ono je lepší zajet na koupi s diagnostikou a někým, kdo už pár C5 viděl.
Začínají se sem totiž tahat neskutečné ojeté jebky (pánové prominou)...


Ach jo ten svet je hnusnej, me z toho vyplyva to ze kdyz uz C5, tak v zadnem pripade s automatem, protoze to jsou auta uz na dojeti a na vyhozeni.
link o automatech mam uz nastudovanej, diky

20.05.2010 22:45 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345790
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
No vidis a o tom to vobec nie je ... s c5 to nema nic spolocne ... proste si ta podali dvaja zlodeji bohuzial ...

20.05.2010 22:50 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345792
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
masinka napsal(a):
z toho vyplyva to ze kdyz uz C5, tak v zadnem pripade s automatem, protoze to jsou auta uz na dojeti a na vyhozeni.


spíš nebuď hloupej a před koupí si nech poradit.
AP je skvělá věc, já bych za fofrklacek neměnila....

edit: od toho tenhle klub sakra je!

20.05.2010 22:53 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345793
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, zasa zly pristup ...
automat je super vec, pokial ho niekto normalne servisuje, nema problem vydrzat a sluzit dlho. Ale citroen servis si zle preklada slovo dozivotna napln a este sa tu prida kopa "odbornikov" - vid. svoj pripad a problem je na svete.

Inak len pre info, zasa, nova prevodovka v citroene stoji 4300 alebo 7600 eur (neviem ktoru mas), tak si zober ze si dal polovicu ceny novej prevodovky niekomu kto ju nevie opravit a tlaci ti do hlavy bludy

edit: Darja, jo od toho to je, ale tu je problem ze kazdy pride s krizkom po funuse ...
je malo ludi co pridu s tym ze chcem kupit auto, je niekto ochotny so mnou ist to pozret / pomoct mi najst nieco?

20.05.2010 22:59 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345794
masinka
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
presne, zasa zly pristup ...
automat je super vec, pokial ho niekto normalne servisuje, nema problem vydrzat a sluzit dlho. Ale citroen servis si zle preklada slovo dozivotna napln a este sa tu prida kopa "odbornikov" - vid. svoj pripad a problem je na svete.

Inak len pre info, zasa, nova prevodovka v citroene stoji 4300 alebo 7600 eur (neviem ktoru mas), tak si zober ze si dal polovicu ceny novej prevodovky niekomu kto ju nevie opravit a tlaci ti do hlavy bludy

S tim souhlasim, ze automat je fajn, ale u ojeteho auta je to sazka do loterie, zvlaste jak psala Darja 98% aut je stocenejch a jak pises ty bez servisu, ja jsem prohral nekdo jinej zase vyhral, co vim jiste, ze tuhel hru uz hrat nebudu.
Ale na druhou stranu, kdyz zacne skubat pri razeni z jednicky na dvojku, tak je to na vymenu prevodovky? Sice jsem se nikde nedocetl odpoved, kdyz to nekomu delalo, jak to odstranit, ale musi tam byt vadna nejaka soucastka ne cela prevodovka, jneom nikdo neprisel na to jaka.

20.05.2010 23:00 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345795
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pisal to tief uz, lamely .... olej a kvalitny servis co vie co je to automat ...

edit: loterie je to vzdy, ale ked by tam siel niekto s tebou, co tie C5 pozna + diagnostikou a spytal si sa na to uz po tom co si to vratil bazarnikom .. nemusel si mat tento problem ...

edit2: otazka je kolko v tom je teraz oleja a aky je ...

20.05.2010 23:07 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345796
masinka
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
... kvalitny servis co vie co je to automat ...


Mate nekdo tip?


jumep napsal(a):
edit2: otazka je kolko v tom je teraz oleja a aky je


Je velice smutne, ze to je firma co se specializuje na automaty a clovek pochybuje o tom, ze neumi vymenit ani olej

21.05.2010 01:02 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345801
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
masinka napsal(a):
Je velice smutne, ze to je firma co se specializuje na automaty a clovek pochybuje o tom, ze neumi vymenit ani olej

Je to sice z ruky, ale zkusil bych Roberta v Holetíně. Myslím, že to stojí zato, dojet až tam. Na naše C5 je profík a určitě Ti nebude vykládat nesmysly. .link. Jinak používej C.C.C.A.

21.05.2010 05:33 - Re: 2,2 HDI, automat a jeden nestastny majitel 2345804
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
vymněnit olej a skouknout kolik ho tam dali a jáký!!!!!!!!je dost možné,že tam běhá mix žlutého a červeného oleje,už několikrát jsem zažil tvrzení o tom,že jsou misitelné protože mají stejnou specifikaci DEX III

1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator