Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / LPG a C5
|< < 1 ... 39 40 41 42
14.06.2018 08:21 - Re: LPG a C5 3163941
gtv8
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 73
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
pan gugl nabidl : .link. Muj osobní nazor na prestavbu primovstriku, je ten, ze je to neekonomicke u malych motoru do 2.0. V ideálním stavu je potreba odladena jednotka pro dany motor od vyrobce - to zda se neni. Dale si uvedom, ze ty benzinovy vstriky musi furt jet na 20 procent, jinak se zalepi a cena zaplaceni prestavby s tim prodluzuje. Nesel bych do toho u tak staryho auta. Sam sem nesel do plynu s V6, protoze sem nevedel kdy se rosype, ale uz jsem najezdil 50 tkm, nijak me to netrapi a vubec kdyz jsem zjistil, ze ma najeto jednou tolik na tachu 210 + 150 stocenych.

14.06.2018 17:11 - Re: LPG a C5 3164269
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zdenek30 napsal(a):
Zdravim chlapi mel bych dotaz chci lpg na hpi delal nekdo uz a prosim odpovedi ze je to sit motor atd si nechte ja sem max spokojen dekuji


Nechci ti brát naději ale já si myslím že tento motor na LPG předělat nejde.

14.06.2018 18:09 - Re: LPG a C5 3164294
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
presne tak,tenhle "motor" nastesti na alternativu predelat nejde....

29.08.2018 19:30 - Re: LPG a C5 3177505
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Riešim práve drobný problém, raz za 500-1000km mi vybehne chyba motora (antipoll...) samozrejme po case 20-100km zhasne. Auto je na LPG, čiže najskôr to bude ma súvis s tým. Výfuk a katalyzátor sú v poriadku, pred nedávnom som bol na STK/EK kde som prešiel bez chyby s emisiami na spodných hraniciach. Za čo technik bol aj rád lebo staršie auta sa nevidia s tak príkladnymi hodnotami.
No ale tá chyba ma serie, (v noci mi to tam svieti) neni to moc príjemne keď človek odrána šoféruje celý deň to nesvieti, príde noc chcem si zhasnú budíky a čo čert nechcel rozsvieti sa chyba
Rozmýšlam nad nainštalovaním LAMBDA FAKERA, takú tu srandu ktora sa da namiesto povodnej lambdy do výfuku a následne do toho sa naskrutkuje lambda. Riešil to už niekto z vás? Funguje to? Či je to len vyhodených 5€ z Aliexpresu?

30.08.2018 10:43 - Re: LPG a C5 3177597
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hlavne si pozri do diag kvoli comu to vyskakuje. Ak je to katalyzator, tak ti ten bazmek pomoze. Ja ho mam, ale ani za boha nemozem povolit druhu lambdu. Takze vymyslam ine kurvito, co bude do RJ posielat 0.5V konstantne...Samozrjeme vyhrievanie lambdy musi byt furt zapoje aby to nehlasilo chybu sondy...

30.08.2018 10:57 - Re: LPG a C5 3177598
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vies co kym to stihnem napichnut (mam doma diagnostiku) povacsinou to zhasne a uz ma to potom nenapadne napichnut.
Tak idem na 500km dlhu trasu a zasvieti, hajzel...
Tak vies funguje to na principe ak dobre chapem ze sa to naskrutkuje namiesto lambdy a nasledne lambda do neho, cize vnutri musi mat nieco v sebe co bude lambdu klamat... Tak preto to chcem skusit...
Mne sa mari ze vypise chybu katu, ci co neviem. Kat je dobry urcite inak by auto nemalo ukazkove emisie.

30.08.2018 14:05 - Re: LPG a C5 3177612
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
LukoLVG napsal(a):
vies co kym to stihnem napichnut (mam doma diagnostiku) povacsinou to zhasne a uz ma to potom nenapadne napichnut.
Tak idem na 500km dlhu trasu a zasvieti, hajzel...
Tak vies funguje to na principe ak dobre chapem ze sa to naskrutkuje namiesto lambdy a nasledne lambda do neho, cize vnutri musi mat nieco v sebe co bude lambdu klamat... Tak preto to chcem skusit...
Mne sa mari ze vypise chybu katu, ci co neviem. Kat je dobry urcite inak by auto nemalo ukazkove emisie.

Trochu se pleteš, ten nástavec na lambdu je pouhopouhé duté prodloužení - zajistí pouze oddálení lambdy od trubky výfuku. Na čele tohoto nástavce je navíc středová dírka průměru cca 3 mm, takže sonda lambdy není ofukovaná přímo výfukovými plyny. Ten oddělovací vzduchový prostor nástavce a malá dírka zajistí, že výstupní lambda reaguje na výfukové plyny s určitým zpožděním, zatlumením, to vše.
Takže tohle prodloužení zafunguje částečně tehdy, když je katalyzátor opotřebovaný - simuluje částečně jeho lepší stav než ve skutečnosti je.

11.09.2018 21:48 - Re: LPG a C5 3179848
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Rád bych se s vámi podělil o zkušenost. Třeba někomu info také pomůže.
Před měsícem jsem začal mít problém při přepínání BA - LPG. Za jízdy auto pčepnulo na LPG, ale vzápětí s cuknutím přeskočilo na BA. Reagoval jsem tak, že jsem manuálním vypínačem vypnul LPG a následně zapnul, což vedlo k sepnutí LPG a vozidlo pokračovvalo v jízdě. Postupně jedno přepnutí nestačilo, musel jsem je opakovat stále častěji až na konec cca. 10x.
Návštěvou plynaře za 3.700 Kč závada odstraněna. Jednalo se o zanesení ventilků v reduktoru asfaltem vysráženým z LPG. Je možná oprava, nebo výměna - cenový rozdíl cca 500,- Kč. Tak jsem to nechal vyměnit.

20.12.2018 09:35 - Re: LPG a C5 3197652
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Niekedy staci vymebit lambdu. Moj pripad, sem tam mi vyhodilo antipollution, ked bolo pod 5 stupnov horsie starty. Ked bolo vonku minus niekedy po starte ihned zdochol a chytil na druhykrat. Auto ma 185 000km. Stale som to mal chut riesit ked vyhodilo hlasku antipoll... Ale ked zhasla som to neriesil. Az pred troma tyzdnami som vymenil prednu lambdu a hla. 3 tyzdne vonku os -8 ci +15 auto startuje na brnk. Sranda je ze emisie ukazkove, vsetko super ale asi postupne sa zhorsovali hodnoty z lambdy a ta rozhasila mapu motora... Inak horsie starty len ked bol uplne zimny motor. Ako bol teply OK. Btw zda sa mi aj nizsia spotreba o 0.2litra ale zatial to neprezivam lebo som s novou lambdou spravil len 1500km

|< < 1 ... 39 40 41 42


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator