Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - benzínové motory
|< < 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 16 > >|
03.07.2016 18:29 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2969559
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nedokazu posoudit jestli dobre nebo spatne,jen jsem psal co by bylo dobre prekontrolovat

03.07.2016 19:09 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci? 2969590
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag: teplotu som si nechaval zvyši ale už si nepamatam na kolko zistim pri najbližšej vymene filtra

LukoLVG BRC by mal by kvalitny system ale aj tam sa može sta chyba pri vyrobe, ja by som skusil vymeni reduktor. Určite sa tam nejaky najde aspon na test prip to mas ešte v záruke.

mali by sme už pokračova tu: .link.

19.10.2016 21:11 - CHybové hlášky tři najednou 3003932
polis78
Město: Trutnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj , tak tu jsem znovu , po výměně BSM jednotky , EGR ventilu , po týdnu opět nastali hlášky Antipollution system faulty , ABS-ESR , tlak voleji a vše naráz . po zastavení a vypnutí motoru je vše OK a jedu , po cca 200km znovu a vše dokola díky za každou radu

19.10.2016 21:16 - Re: CHybové hlášky tři najednou 3003933
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja nevim ale logicky si prohlidni ty hlasky a musi ti to byt prece jasny

pricinou be podle me mohl byt tlak oleje to vyvola antipolution a ten zase chybu ASR/ESP

cili ABS vynech a soustred se na motor

je to domnenka diag by rekla vic

11.11.2016 19:13 - Re: Zdvihátka ventilů 3010818
ord
Město: Ludgeřovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 25
99 Poslat soukromou zprávu
Pokracovani z: .link. (pozn.moderatora)

Pokračuji v tomto vlákně, abych zachoval kontinuitu. Hlášky antipollution fault se stále nedokáži zbavit. Všechny kostry jsem vyleštil. Protože jsem měl pocit, že hláška se objeví při sepnutí ventilátoru, tak jsem sundal přední nárazník a vyleštil kontakty v liště u relátek - některé byly silně zoxidované. Vyleštil jsem všechny pojistky. Pojistka od ventilátoru se mi rozpadla v rukou. Poté jsem měl několik dní klid a následně se hláška znovu objevila. Z chování auta je jasné, že se objeví při větším odběru elektřiny a při zahřátém motoru. Chybu ale nedokáži najít. Alternátor dobíjí, akumulátor je nový. Všechny dostupné kontakty a kostry vyčištěny.
Když se hláška objeví, tak mi potom počítač neukáže hladinu oleje. Hláška zmizí po dvou nastartováních.
Měl by někdo nějaký nápad?

11.11.2016 21:29 - Re: Zdvihátka ventilů 3010892
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
BSM?

12.11.2016 08:04 - Re: Zdvihátka ventilů 3011001
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ord napsal(a):
Pokračuji v tomto vlákně, abych zachoval kontinuitu. Hlášky antipollution fault se stále nedokáži zbavit. Všechny kostry jsem vyleštil. Protože jsem měl pocit, že hláška se objeví při sepnutí ventilátoru, tak jsem sundal přední nárazník a vyleštil kontakty v liště u relátek - některé byly silně zoxidované. Vyleštil jsem všechny pojistky. Pojistka od ventilátoru se mi rozpadla v rukou. Poté jsem měl několik dní klid a následně se hláška znovu objevila. Z chování auta je jasné, že se objeví při větším odběru elektřiny a při zahřátém motoru. Chybu ale nedokáži najít. Alternátor dobíjí, akumulátor je nový. Všechny dostupné kontakty a kostry vyčištěny.
Když se hláška objeví, tak mi potom počítač neukáže hladinu oleje. Hláška zmizí po dvou nastartováních.
Měl by někdo nějaký nápad?


Neměnili ti před časem spojku? U mně vznikl problém, když po výměně spojky nedali kabelový svazek do správného úchytu a při zařazení zpátečky do něj něco šouchalo, až se prodřel. Dělalo to problémy s elektrikou a první projev byl ten, že nešel snímač teploty a hladiny oleje. Po opravě svazku vše OK.

11.12.2016 09:49 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3019171
ord
Město: Ludgeřovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 25
99 Poslat soukromou zprávu
To jumep: BSM je taky možnost, už jsem ji zvažoval, ale je to hodně drahá oprava měnit jednotku. Jedině sehnat starou a nechat promazat a znova nahrát. Nové se už prý stejně nedělají.
To NMC: Spojku jsem zatím neměnil. Mám tip, že by mohl být třeba špatný snímač teploty a hladiny oleje a proto to občas zablbne. Čím větší odběr, tím více hláška vyskakuje. Nejhorší to je, když mám puštěné rádio. Uvažoval jsem, jestli to nemůže být i neoriginálním rádiem, ale nic jsem nenašel.
Omlouvám se vám oběma za pozdní odpověď. Díval jsem se pořád na staré vlákno a divil se, že tam není ten můj příspěvek a že nikdo neodepisuje. Holt, roky jsou tady

11.12.2016 10:30 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3019175
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
hodne draha oprava, premaza a nahra??? Nemyliš si riadiacu jednotku motora a BSM?
BSM je napr. toto .link.
Je dostupna v citroene za 200€, z vraku sa da okolo 50€.

11.12.2016 10:55 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3019179
ord
Město: Ludgeřovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 25
99 Poslat soukromou zprávu
Ano, popletl jsem to. O řídící jednotce jsem taky uvažoval - řekli mi to v servise, že by se musela vyměnit.
A jak poznám, že je BSM špatná?

11.12.2016 22:21 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3019344
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zkus odpojit snímač hladiny oleje... Mě dokázal znepojízdnit auto. Byl ko a zkratoval motorovou jednotku tak,že vypadala,že je ko sama...

11.12.2016 22:26 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3019347
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
spis by to chtelo projit merene hodnoty a taky pouzit multimetr ,coz od klavesnice umi jen jeden z nas..

11.12.2016 22:30 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3019351
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
spis by to chtelo projit merene hodnoty a taky pouzit multimetr ,coz od klavesnice umi jen jeden z nas..

Mno...neumí to asi nikdo...
Nicméně,ord nemá nejspíš k dispozici diagnostiku a snaží se to řešit svépomocí(samozřejmě to na diagnostice dřív,nebo pozdějš skončí),tak zkouší,co se dá...

15.12.2016 10:35 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3020271
ord
Město: Ludgeřovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 25
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za tip. O snímači hladiny oleje přemýšlím už delší dobu, chci ho vyměnit, až budu měnit olej. Na diagnostice jsem byl asi 4x...na nic nepřišli...pořád jen chyba zapalování na druhém válci. Svépomocí řeším na autě vše

21.12.2016 20:10 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3022052
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
taka otazka, co ti to presne pise v diagnostike?
aku klapku tam mas (elektricku ci mechanicku?) (tak na 50% viem co ti pomoze, len to treba potvrdit)

30.12.2016 10:16 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3024066
ord
Město: Ludgeřovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 25
99 Poslat soukromou zprávu
Samotnou diagnostikou jsem osobně nepolíbený. Byl jsem 2x v servise citroen - měli tam velké ikony přes celou obrazovky na notebooku - žádný kód tam nebyl vidět. 2x jsem byl v neoriginálním servise - měli HaynesPro - kód taky žádný nevím.
Klapku by to mělo být mechanickou - VIN auta- VF7DCRFNC76007482.
Problém se výrazně zhoršil, když jsem dotáhl těsnění potrubí z airboxu, které jsem po výměně filtru zapoměl přitáhnout - jen jsem ho nasadil.

30.12.2016 12:46 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3024087
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skus dat upgradnut jednotku motora a daj vediet

02.01.2017 11:27 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3025073
ord
Město: Ludgeřovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 25
99 Poslat soukromou zprávu
Jednotku motoru jsem už upgradoval - bylo to bez efektu.

13.01.2017 18:13 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3028362
Majklson
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Zdarec borci, potřebuji prosím poradit, doufám, snažil jsem se pečlivě přečíst všechny stránky o závadách na benzín. motorech, jestli není někde popsána moje závada,když tak mě prosím nasměrujte, jsem zde new . Mam C5 2.0HPi 103KW po nasartování se motor začne třást jako drahej pes, div nezdechne, po chvilce se rožne kontrolka motoru, nějaký to antipollution faulty, hodí se to do nouzáku, od té doby šepot květin, valí na 4válce, krásnej volnoběh, ale pouze do 2OOOot.min. (nouz.režim). S touhle závadou jsem to koupil, předchozí majitel vyměnil hydroštely, byly kontrolovány rozvody, přehrání ŘJ motoru........atd. Potom řekl, že už do toho nedá ani korunu, že na to nemá nervy a že to radši prodá. Diagnostika píše vadné čidlo teploty výfukových plynů a něco s tlakem paliva. nevím jestli ta závada tlaku paliva, nemůže byt od toho teplotního čidla. Ty teplotní čidla jsou tam dvě, jedno stojí cca 3000Kč, pouze v origo. Otázka zní, nemáte prosím někdo podobnou závadu, která se podařila vyřešit?! Nechce se mi uplně koupit čidlo teploty minimálně jedno za 3000Kč, potom zjistit, že to tím není. Taky to tím samozřejmě být může. Jde mi o to, jestli se s tím nekdo nesetkal, třeba mi někdo potvrdí, že po výměně toho čidla-čidel bude všechno oukej. Nevím?! Máte nějakou zkušenost prosím?! Díky všem.

13.01.2017 19:07 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3028378
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Majklson napsal(a):
Zdarec borci, potřebuji prosím poradit, doufám, snažil jsem se pečlivě přečíst všechny stránky o závadách na benzín. motorech, jestli není někde popsána moje závada,když tak mě prosím nasměrujte, jsem zde new . Mam C5 2.0HPi 103KW po nasartování se motor začne třást jako drahej pes, div nezdechne, po chvilce se rožne kontrolka motoru, nějaký to antipollution faulty, hodí se to do nouzáku, od té doby šepot květin, valí na 4válce, krásnej volnoběh, ale pouze do 2OOOot.min. (nouz.režim). S touhle závadou jsem to koupil, předchozí majitel vyměnil hydroštely, byly kontrolovány rozvody, přehrání ŘJ motoru........atd. Potom řekl, že už do toho nedá ani korunu, že na to nemá nervy a že to radši prodá. Diagnostika píše vadné čidlo teploty výfukových plynů a něco s tlakem paliva. nevím jestli ta závada tlaku paliva, nemůže byt od toho teplotního čidla. Ty teplotní čidla jsou tam dvě, jedno stojí cca 3000Kč, pouze v origo. Otázka zní, nemáte prosím někdo podobnou závadu, která se podařila vyřešit?! Nechce se mi uplně koupit čidlo teploty minimálně jedno za 3000Kč, potom zjistit, že to tím není. Taky to tím samozřejmě být může. Jde mi o to, jestli se s tím nekdo nesetkal, třeba mi někdo potvrdí, že po výměně toho čidla-čidel bude všechno oukej. Nevím?! Máte nějakou zkušenost prosím?! Díky všem.


Kolik ti pán dal aby sis to vzal? auta s těmito motory se házej došrotu a ty co to neudělají příjdou o dost peněz, všechny nervy a vůbec se nesvezou Kdyby jsi se zeptal - informoval tak by ti zde asi každý řekl ,,utíkej od tohoto motoru jak daleko můžeš" - narveš do toho odhad tak víc jak 20000,- a stejně to bude oničem potom už na to nebudeš mít nervy a buď to sešrotuješ a nebo zase někomu nadělíš.

|< < 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 16 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator