Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Signalizace neuzavřené nádrže
1 2 > >|
12.03.2011 19:43 - Signalizace neuzavřené nádrže 2377453
asfalt
Město: Tlučná, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Pro ty z vás, kteří mají v C5ce velký barevný displej...
Asi před rokem se mi objevila hláška viz. obrázek. Všude možně jsem hledal, co by to mohlo znamenat, ale nic jsem nezjistil. Na autě jsem žádné divné chování nezpozoroval (vše fungovalo tak, jak má) a tak jsem to příliš neřešil. Až teď, když jsem doléval aditiva a měl auto připojené na diagnostiku, jsem zjistil, že počítač signalizuje neuzavření nádrže. Nádrž ale byla uzavřena správně. Zjistil jsem, že pod hrdlem nádrže by mělo být umístěno elektromagnetické čidlo snímající magnet ve víčku nádrže. Toto čidlo bylo ale vypadlé z plastového držáku a leželo na podběhu... Čidlo jsem tedy nasadil zpět a hláška zmizela...
Takže kdybyste někdo nevěděli, co signalizuje žlutá tečka zobrazená u levého zadního kola, tak je to signalizace neuzavření nádrže vpravo vzadu!

Přílohy:
PrintScreen.jpg ( 20869b ) -

12.03.2011 19:59 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2377471
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na to sme prisli uz davnejsie ze VDO to ma zle nakreslene ...
to cidlo tam neni na to ze zatvorena otvorena nadrz, ale je to tam kvoli fapu, ktory bol teraz dost zblazneny kedze nevedel kedy bola otvorena/zatvorena nadrz

04.06.2012 15:53 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2482341
Qwik
Město: Opava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím.. Mám C5 II 2,0HDI r.v.2006 s velkou navigací... Mám dojem, že mi nefunguje indikace otevřeného víčka nádrže.. Potřeboval bych vědět, jestli je možné na velkém displeji indikovat otevřené víčko nádrže.. a jak se to projevuje.. Pokud by tam indikace měla být, tak jaké z toho plynou důsledky, když to nefunguje... ?

04.06.2012 17:19 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2482365
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jestli to chápu jako majitel benzínu, odpověď mᚠv příspěvku nad Tebou

04.06.2012 20:51 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2482421
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
myslim ze tuto signalizaciu malo len VDO (montovane do 2003)

04.06.2012 20:57 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2482426
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ano, nikde není žádný hlášení o otevřených dvířkách nádrže. Jak je to s uzavřením hrdla nádrže víčkem nevím, protože mám víčko na klíč a dokud ho neuzamknu, tak nemám co strčit do zapalování.

30.01.2013 19:28 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2543291
John
Město: Karviná, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi PACKPočet příspěvků: 9

99 Poslat soukromou zprávu
Auto měla půjčené dcera na dovolenou, když mi ho vrátila, také mi stále hlásilo otevřenou nádrž. Protože však byla zavřená a po uzamknutí i zajištěná, neřešil jsem to. Že pod hrdlem nádrže by mělo být umístěno elektromagnetické čidlo snímající magnet ve víčku nádrže jsem nevěděl, ani dodnes nevím. Hláška po měsíci sama zmizela. Asi si moje pěule řekla, že jsem Citroenu už nacpal do chřtánu dost.

30.01.2013 19:59 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2543302
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
John napsal(a):
Auto měla půjčené dcera na dovolenou, když mi ho vrátila, také mi stále hlásilo otevřenou nádrž. Protože však byla zavřená a po uzamknutí i zajištěná, neřešil jsem to. Že pod hrdlem nádrže by mělo být umístěno elektromagnetické čidlo snímající magnet ve víčku nádrže jsem nevěděl, ani dodnes nevím. Hláška po měsíci sama zmizela. Asi si moje pěule řekla, že jsem Citroenu už nacpal do chřtánu dost.


Nezmizela náhodou po tankování? - podívej se jestli mᚠve víčku oba magnety- nebo je možné že si dalo čidlo říct,ale to není pravděpodobné.

09.02.2013 10:31 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2546118
John
Město: Karviná, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi PACKPočet příspěvků: 9

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Nezmizela náhodou po tankování? - podívej se jestli mᚠve víčku oba magnety- nebo je možné že si dalo čidlo říct,ale to není pravděpodobné.


Hláška zmizela sama od sebe, jak zjistím, že tam magnety jsou? Je k nim nějaký přístup?

09.02.2013 10:49 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2546133
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Magnety vidíš po vytažení víčka na jeho zúžené části, která je vlastně zastrčená v hrdle. Mě jednou při tankování víčko upadlo na zem a jeden magnet vypadl. Naštěstí jsem si toho hned všimnul a vypadlý magnet po chvilce hledání našel a nasadil zpět.

09.02.2013 10:50 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2546134
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
John napsal(a):
Hláška zmizela sama od sebe, jak zjistím, že tam magnety jsou? Je k nim nějaký přístup?


Vyndᚠzátku nádrže - otočíš ji směrem za co ji držíš směrem od sebe a v té části co jde do hrdla nádrže jsou proti sobě dvě černé kostičky - to jsou magnety - pokud ti jeden chybí musíš nasadit víčko tak aby po zavření víčka směřoval magnet směrem dolů(magnet ke správné funkci víčka stačí jeden , ale musí být směrem dolů)
Pokud tam magnety jsou blbne snímač,kontakty ve svorce .

02.07.2013 16:42 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2595329
Qwik
Město: Opava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím... Byl jsem na diagnostice z důvodu parkovacích čidel, a kolega mi našel chybu na víčku nádrže.. že nefunguje senzor přítomnosti víčka.., je ve stavu stále zapnuto, ikdyž vyndal víčko nádrže a znovu načetl závadu.. stav stále stejný.. Dotaz, jak poznám že je senzor v pořádku, dá se přeměřit ohmmetrem? Na jakém principu funguje spínač.., je to "jazýčkové relé senzoru + magnet ve víčku" nebo nějaká lelektronika s Halovou sondou?

02.07.2013 18:36 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2595366
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Qwik napsal(a):
Zdravím... Byl jsem na diagnostice z důvodu parkovacích čidel, a kolega mi našel chybu na víčku nádrže.. že nefunguje senzor přítomnosti víčka.., je ve stavu stále zapnuto, ikdyž vyndal víčko nádrže a znovu načetl závadu.. stav stále stejný.. Dotaz, jak poznám že je senzor v pořádku, dá se přeměřit ohmmetrem? Na jakém principu funguje spínač.., je to "jazýčkové relé senzoru + magnet ve víčku" nebo nějaká lelektronika s Halovou sondou?


Pokud se hlásí jako trvale ze zátkou tak se nic neděje - pokud by to bylo opačně nebude aditivovat,ale je to divné-chybu (info)to hlásí podle mne jen když není zátka(magnet)

02.07.2013 19:21 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2595382
Qwik
Město: Opava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Pokud se hlásí jako trvale ze zátkou tak se nic neděje - pokud by to bylo opačně nebude aditivovat,ale je to divné-chybu (info)to hlásí podle mne jen když není zátka(magnet)

Magnety tam jsou oba.. Měřil jsem ohmmetrem na konektoru čidla který je pod zadní sedačkou pod plastovým deklem. Na oba piny jsem připojil ohmmetr a k čidlu přikládal magnet.. nic se nedělo. zapíchnutím špendlíku do vodiče v blízkosti čidla jsem prozvonil oba vodiče, jsou OK. teď mi ale chybí ta reakce čidla na magnet.. Možná je jeho funkce negativní.. když nefunguje, je v systému jako stále zapnuto, aby nedošlo k nějaké škodě v souvislosti s aditivací...?

02.07.2013 21:35 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2595487
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
stava sa ze to cidlo odide, je to malokedy, ale uz som tu take mal, vymotaj ho a nacvakni si tam nove, viac toho nespravis

02.07.2013 22:11 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2595494
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Qwik napsal(a):
Zdravím... Byl jsem na diagnostice z důvodu parkovacích čidel, a kolega mi našel chybu na víčku nádrže.. že nefunguje senzor přítomnosti víčka.., je ve stavu stále zapnuto, ikdyž vyndal víčko nádrže a znovu načetl závadu.. stav stále stejný.. Dotaz, jak poznám že je senzor v pořádku, dá se přeměřit ohmmetrem? Na jakém principu funguje spínač.., je to "jazýčkové relé senzoru + magnet ve víčku" nebo nějaká lelektronika s Halovou sondou?

Bude to indukčně,když tam jsou magnety. Já jsem kdysi zkoušel signalizaci na palubáku a to,že tam není víčko zjistil,až když jsem vypnul klíč,znova nastartoval a rozjel se,takže je možný(ale nemám vyzkoušeno)že nesnímá průběžně,tudíž to ani v diag nezareaguje okamžitě na vyndání víčka...

02.07.2013 22:17 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2595495
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Bude to indukčně,když tam jsou magnety. Já jsem kdysi zkoušel signalizaci na palubáku a to,že tam není víčko zjistil,až když jsem vypnul klíč,znova nastartoval a rozjel se,takže je možný(ale nemám vyzkoušeno)že nesnímá průběžně,tudíž to ani v diag nezareaguje okamžitě na vyndání víčka...


Zareaguje

02.07.2013 22:31 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2595500
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jak jsem psal-zkoušel jsem to jen přes palubák,na diag jsem na to nekoukal a palubák zareagoval dlouho...

03.07.2013 11:07 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2595565
Qwik
Město: Opava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Bude to indukčně,když tam jsou magnety. Já jsem kdysi zkoušel signalizaci na palubáku a to,že tam není víčko zjistil,až když jsem vypnul klíč,znova nastartoval a rozjel se,takže je možný(ale nemám vyzkoušeno)že nesnímá průběžně,tudíž to ani v diag nezareaguje okamžitě na vyndání víčka...

Nejsem si jistý jestli to je indukčně.. Pokud ano, tak by se při přiblížení magnetu k senzoru, mělo na pinech objevit malé napětí.. ale to mi nepřipadá ideální, protože indukované napětí vzniká při pohybu magnetu kolem cívky.., podobně to je na čidlech ABS, ale tam se točí kovový zubatý kotouč a magnet je v čidle, a tady je pohyb pouze v okamžiku uzavření nádrže a pohyb není jednoznačný, záleží jak rychle uzamknu tak rychle se přiblíží magnet k čidlu => není pohyb, není indukované napětí..., proč tedy přibližovat magnet... Dále, k čidlu jsou jen dva vodiče a nemají žádné barevné označení jsou oba šedé.. Kdyby tam byla nějaká elektronika, počítám, že by bylo jako u parkovacích čidel... plus mínus a signál..
Nejrychlejší řešení je snímač kuchnout a podívat se... ale to se zatím neodvažuji, protože nemám rezervní.
Proto se snažím zjistit, jak poznám že je snímač OK nebo KO, nebo jestli není problém jinde.., a jaké důsledky z jeho nefunkčnosti plynou..

03.07.2013 13:10 - Re: Signalizace neuzavřené nádrže 2595612
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
moze byt len v kabelazi alebo nom samotnom, nesnazil som sa ho ani otvorit, je to tak mala poruchovost ze proste zober z vraku iny a nahod ho tam

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator