Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Elektrická parkovací brzda / C5 III
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 22 > >|
15.01.2016 14:22 - Re: Elektronická parkovací brzda / C5 III 2908981
OneGin
Město: Velký Krtíš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 54
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pri výmene platničiek a kotúčov som vymenil aj tesniace gumičky vo valčeku a potom odvzdušnil brzdy, takže platničky už boli tesne pri kotúči ked som prvý raz zabrzdil ručnú a myslím že dlžka vtiahnutia laniek bola rovnaká ako pred tým, čiže pre ten mechanizmus , lanká až po ovládenie strmeňa sa nič nemenilo a vymedzovanie vôli medzi platničkami a kotúčom sa má stara ten závitový mechanizmus v piestiku, aspoň si to myslím.

15.01.2016 16:51 - Re: Elektronická parkovací brzda / C5 III 2909032
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
OneGin napsal(a):
Pri výmene platničiek a kotúčov som vymenil aj tesniace gumičky vo valčeku a potom odvzdušnil brzdy, takže platničky už boli tesne pri kotúči ked som prvý raz zabrzdil ručnú a myslím že dlžka vtiahnutia laniek bola rovnaká ako pred tým, čiže pre ten mechanizmus , lanká až po ovládenie strmeňa sa nič nemenilo a vymedzovanie vôli medzi platničkami a kotúčom sa má stara ten závitový mechanizmus v piestiku, aspoň si to myslím.


Tak nějak ,ale někdo se snaží vyháknout ty lana z brzdičů tak že si zatlačí lana dovnitř do bovdenů a další nevyšlape válečky a potom (a ten nesmysl je raketa - to by měli dávat jen lidem se zdravotní prohlídkou pro případ že jim to odejde)

28.01.2016 16:29 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2911979
Dařby
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím, mám tento problém:
Pokud auto stálo zaparkované, tak při prvním rozjezdu-couvání musím přidat více plynu, přizvedne se trochu zadek a cukne to, než se auto prudce/pod plynem pohne. ( Při rozjezdu do předu jsem si toho nevšiml nebo se tak výrazně neprojevuje.)
- Párkrát se mi to stalo teď v lednu na horách (přikládal jsem to mrazu nebo sněhu/zmrazky za koly
- Co jsme se vrátili z hor se to děje i na suchu za tepla (auto mám 3/4 roku a doteď bez problému)
- Změnu ve spotřebě nepociuji (hory Rakousko jsem jel za 5,9 a ze dvou 3km-etrových cest do bazénu se toho moc nedá usuzovat)

Je možné, že by za to mohly přidírající se lanovody ruční brzdy?

Ještě mě napadá nějaký problém s elektronikou uvolnění ruční brzdy ve spojení s automatickou převodovkou a assitent rozjezdu dokopce.

Setkal jste se s tím někdo?

28.01.2016 17:01 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2912008
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
to přijde jako normální chování, to co popisuješ..
Když odbrzdíš ručně a rozjedeš se až po zobrazení potvrzení, tak se to nestane? pokud jo, tak je problém, pokud ne, tak je to imho normální.

28.01.2016 20:26 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2912130
Dařby
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
chování se změnilo. Zkoušel jsem i ručně uvolnit ruční brzdu. chování je stejné.
Při prvním rozjezdu, po nastartování, na displeji proběhla hláška, že je odbržděno, zařazeno vpřed/vzad a po uvolnění brzdového pedálu:
- předtím: se auto dalo nepatrně do pohybu a po přidání plynu plynule začalo zrychlovat podle plynu
- teď: žadný pohyb po uvolnění nožní brzdy, pak musím citelněji přidat plyn (při couvání se začne zvedat zadek) a pak "něco" povolí a auto zprudka "poskočí" vpřed/vzad (směrem dopředu je to slabší), nepříjemné je to při podélném parkování - že nestihnu hned zabrzdit, abych do někoho nešouchl.

Jakmile se auto rozjele, tak dálší rozjezdy jsou krásně pozvolné, plynulé.

Napadá mě, že zůstane zabržděné zadní kolo(a), proto při couvaní se nejprve začne zvedat zadek, než to "něco" rázem zcela povolí a auto zprudka vyrazí.

Našel jsem, že se hodně řeší přidírající se lanovod, ale nevím jak se přesně projevuje, představuji si: že zůstane lehce přibržděno, zvýší se i spotřeba, hlavně to má trvalý účinek.

Mě se to děje je při první rozjezdu po nastartovaní a zprudka a pak nic.

28.01.2016 20:30 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2912135
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na C4 picasso opraskalo to poplastovanie na lane a zasekavalo lano, predpokladam ze podobne to moze byt tu

28.01.2016 20:51 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2912150
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dost často zareznou destičky v brzdiči - stálo by zkontrolovat toto.(už doskrát jsem je z brzdičů nemohl skoro dostat

29.01.2016 08:03 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2912223
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tiež by som to videl na zapečené zadné doštičky, aj mne sa to stalo (ale neprejavovalo sa mi to ako tebe, len sa mi hriali). Treba zhodi kolesá a pozrie zadné brzdy.

01.02.2016 22:04 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2913753
Dařby
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
O víkendu jsem zvedl zadek a podíval se na zadní kola:
- při odbrzděné ruční brzdě se obě kola volně protáčejí
- take jde volně zahýbat lankem brzdy v bovdenu (v levo tak 1 mm v pravo 3-4 mm, aniž bych vyhákl lanko od páky na brzdiči)
- destičky jsou celkem sjeté na tlošku cca 4-5 mm
Pokud deaktivuji automatickou ručku tak se auto rozjíždí krásně plynule.

Problém je pouze při aktivní automatické ručce. Podle manuálu by auto po zařazení a přidávání plynu mělo ručku pozvolna uvolnit - a to se neděje (musím přidat dost plynu, než se to "utrhne").

Napadá mě: ubylo materiálu na destičkách - lanka jsou volnější => automatika nefunguje jak má - pozdě uvolňuje.
- dočetl jsem se zde, že je občas nutná rekalibrace ručky diagnostikou po výměně destiček

Dotaz: pomůže rekalibrace? nebo radši rovnou vyměnit destičky?

01.02.2016 22:41 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2913761
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked zatiahnes a uvolnis tu rucnu a sledujes packy, ako sa hybu, uvolnia sa v pohode?

02.02.2016 07:40 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2913862
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pokud není nic s mechanismem tak by měla kalibrace pomoct , ale je divné to uvolnění lan (co uvádíš) - mělo by být na obou stranách stejné - to vypadá na možný problém.

18.02.2016 20:48 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2920033
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Na kolik tak cca vyjde ta kalibrace, jestli se muzu zeptat?
S tou svoji rucni brzdou se stale peru ... dost casto se stava, ze mi hlasi chybu a s autem se neda odjet.
Pak treba nekolik parkovani v pohode ... jenze je to dost o nervy, nevedet, kdy zustanu viset a to nouzove odbrzdovani tomu asi taky dvakrat nepomaha ...

18.02.2016 22:03 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2920061
nVi
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 111

99 Poslat soukromou zprávu
jhonzatko napsal(a):
Na kolik tak cca vyjde ta kalibrace, jestli se muzu zeptat?
S tou svoji rucni brzdou se stale peru ... dost casto se stava, ze mi hlasi chybu a s autem se neda odjet.
Pak treba nekolik parkovani v pohode ... jenze je to dost o nervy, nevedet, kdy zustanu viset a to nouzove odbrzdovani tomu asi taky dvakrat nepomaha ...


Mᚠzaplé automatické zatahování bo ne?
Nestává se ti třeba todle:
Počet po sobě následujících zatažení/odblokování parkovací brzdy je omezený na 8. "Pokud této funkce zneužijete,
budete upozorněni hlášením „Porucha na parkovací brzdě“a rozsvícením kontrolky (!)

V Citroenu to berou jako jednotnou položku diagnostika a je jedno co všechno chceš změnit/udělat. Takže tak do 500.

19.02.2016 06:45 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2920081
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Diky za tip!
Myslim ale, ze to nebude ono. V takovem pripade ty to asi svitilo trvale. Mne se to stava nahodile.
Napr. vcera prijdu k autu, nastartuju a "Anti - rollback system faulty" a nerozjedu se. Rucka zustala zaseknuta.
Vypnul jsem motor, po chvili ho nastartoval a vse ok. Zadna chyba a normalne se rozjedu ...
Uz jsem z toho opravdu blazen

19.02.2016 08:02 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2920083
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jhonzatko napsal(a):
Diky za tip!
Myslim ale, ze to nebude ono. V takovem pripade ty to asi svitilo trvale. Mne se to stava nahodile.
Napr. vcera prijdu k autu, nastartuju a "Anti - rollback system faulty" a nerozjedu se. Rucka zustala zaseknuta.
Vypnul jsem motor, po chvili ho nastartoval a vse ok. Zadna chyba a normalne se rozjedu ...
Uz jsem z toho opravdu blazen


V jakém stavu jsou rozpěrky lan ? lana po odbrždění se uvolní na obou stranách stejně? (to je první co musí být OK) a pokud je toto v pořádku by bylo dobré zkontrolovat diagnostikou a fizicky zabrždění a odbrždění, nakonec provést kalibraci a nastavení.V případě že bude i přesto problém nezbude než výměna to je záležitost 25000,- (zatím jsme toto nikdy nemuseli - vždy to dopadlo) Citroen to moc neřeší - není úspěch po kalibraci(nebo není to co jsem popisoval OK - mění celej blok)- tak jsem to slyšel. ( ve vzduchu je nějaký vir - lidi mají chřipku a X7 ručku - za poslední týden tři)

19.02.2016 08:55 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2920088
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za informaci. Ta cena za výměnu celé brzdy je fakt úlet
Výše uvedené bohužel posoudit nedokážu, já ani nevím, kde ta lana jsou
Na kolik by tak vyšla kontrola, případně kalibrace u Vás?
Teda za předpokladu, že bych se k Vám dokázal dostat. Což je v týdnu dost problém ...
Jak dlouho je pak člověk bez auta?

19.02.2016 12:21 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2920097
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a co hovori na to cele diagnostika?

25.02.2016 14:44 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2922110
WillWolis
Město: Trstená, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte,
včera mi začala svieti kontrolka chyby Automatickej ručnej brzdy. Manuálne sa mi brzdi dá bezproblémov. Ale automatika nie je funkčná. A keďže mám auto, ktoré bolo ako nové kúpené na Slovensku, nedá sa cez menu nastavi vypnutie automatiky.
Chcem Vás teda poprosi o radu, či mi pomôže len cez servis automatiku deaktivova (alebo sa dá aj iným spôsobom ešte?). Taktiež by som Vás poprosil o informácie, čo sa mohlo sta a ako danú závadu odstráni.
Ďakujem.

25.02.2016 18:48 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2922151
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
diagnostikou sa to da vypnut / nastavit

ale co to takto opravit? - bez diagnostiky sa to tazko povie co mu vadi, nejsu ocka na lanach polamane?

03.03.2016 18:28 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 2925048
marian0013
Město: Martin, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 2
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Čaute, neviete náhodou kde sa dajú kúpi nové lanká na elektrickú parkovaciu brzdU - C5 III ???

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator