Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Auto se nezvedá
|< < 1 ... 44 45 46 47
02.04.2023 17:27 - Re: Auto se nezvedá 3359066
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hexapalo napsal(a):
Zdravím. Při vypuštění tlaku ze systemu za ucelem kontroly hladiny lds, doliti cca 1dcl se auto jiz nezvedlo. Dodrzel jsem postup. Zapalování vyp. Na 1 min. Odpojení baterie. No hlásí chybu odpružení, chyba sklonu reflektorů. Žádná komunikace s CSS.
No zkusil jsem test akcnich členů ventilu zdvihu. Sepne zdvih ale jen asi 1sek. Interval.

Jo a chyba spatnych hodnot korekce.
Dik za rady a náměty.


Kdyby jste neštrachli v tom čemu nerozumíte bylo by asi lépe - zkus tlačitko v kufru a zkontoluj tahlo zadniho korektoru 🤗

03.04.2023 11:29 - Re: Auto se nezvedá 3359084
Hexapalo
Město: Karviná , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 3
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tahla na korektorech jsiu ok. To byla první vec co jsem kontroloval. Tlacitko v kufru jenom vystrazny zvukovy signal. Tak jsem zkusil korekci vysky podvozku no a tam napsalo programování nebylo dokonceno. Esp a bsm hlasi zavadu komunikace s pocitacem odpružení. Esp ze data nejsou spravna. Muzou to způsobovat vadne korektory výšek. Jsou asi ještě původní.
Pred rokem cca pri testu zdvihu tak predek jen o nějaký krok cca do 5mm,, zadek se zvedl na max a pote se spustil na jizdni polohu. Teď predek i zadek jen sekundu nahoru a vypne se zdvih.

Kabelហjsem prohlidl. Nikde nic nevidim.
A snizeni tlaku jsem jiz delal napriklad pri výměně pístnice, zadniho ventilu tuhoszi odpruzeni. V tom nevidim problem. Spíš ze pocitac nevidí hodnoty korektoru.

A zadneho odbornika na hydrauliku v okoli neznám. Kdysi byl v N. Jičíně pan Hornstainer ale xantii ano ale jak jsem tam prijel s x7 a povoloval koule pod tlakem tak jsem usoudil ze x7 je pro ne moc. Tvrdil ze k vypuštění tlaku staci dat auto do spodní polohy.
Tak dik za rady.

03.04.2023 17:01 - Re: Auto se nezvedá 3359098
Pedro
Město: Ostrava , Auto: Citroën Xantia Break 2.0 HDi Kat. (80kW) Počet příspěvků: 122
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Na Citroeny se specializuje p. Jaroslaw Wala v Rybarzowice u Szczyrku, tel +48 500 414 691.

07.04.2023 16:54 - Re: Auto se nezvedá 3359350
Hexapalo
Město: Karviná , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 3
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak vyřešeno, po výměně zadniho korektoru a po vymazu chyb se to rozhoupalo.

18.04.2023 14:26 - Re: Auto se nezvedá 3359823
Bačus
Město: Týniště nad Orlicí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny C5.
Chtěl jsem se zeptat, jak je to s tlakem v nádržce hydraulické kapaliny.
Před rokem jsem dolil cca 2 litry LDS kapaliny, provedl několikrát zvednutí a snížení polohy vozidla a vše OK. Dnes jsem opět přezouval kola na zvedáku a zapomněl jsem zvednou auto do horní polohy, tak jako na jaře. Auto samozřejmě sjelo do nejnižší polohy. Následně začala kapat hydr. kapalina pod pravým předním kole na zem (cca 1 dcl). Pravděpodobně vytéká přepadem nebo jiným místem pod nádržkou a čerpadlem. Po otevření víčka, si víčko tzv. lehce odfouklo (vyšel vzduch). Je to normální nebo může být víčko přicpané a tvoří se tlak v nádobce. Po otevření víčka a snížení tlaku kapalina přestala kapat. Jinak kapalina neutíká. Hydractice 3+ bez problémů.
Před tím než jsem kapalinu doléval, problém nebyl. Po dolití kapaliny v nejnižší poloze auta kapalina nedosahovala ani spodního okraje koše. Je možné, že ji tam je i přesto více než má být.
Co se týče nezvedání auta z nejniží polohy po zvednutí na zvedáku, vždy pomůže chytnou auto pod podběhem a s autem zahoupat. Pak se chytne a už se zvedá.
Děkuju za rady a typy.

19.04.2023 13:59 - Re: Auto se nezvedá 3359872
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Bačus napsal(a):
Zdravím všechny C5.
Chtěl jsem se zeptat, jak je to s tlakem v nádržce hydraulické kapaliny.
Před rokem jsem dolil cca 2 litry LDS kapaliny, provedl několikrát zvednutí a snížení polohy vozidla a vše OK. Dnes jsem opět přezouval kola na zvedáku a zapomněl jsem zvednou auto do horní polohy, tak jako na jaře. Auto samozřejmě sjelo do nejnižší polohy. Následně začala kapat hydr. kapalina pod pravým předním kole na zem (cca 1 dcl). Pravděpodobně vytéká přepadem nebo jiným místem pod nádržkou a čerpadlem. Po otevření víčka, si víčko tzv. lehce odfouklo (vyšel vzduch). Je to normální nebo může být víčko přicpané a tvoří se tlak v nádobce. Po otevření víčka a snížení tlaku kapalina přestala kapat. Jinak kapalina neutíká. Hydractice 3+ bez problémů.
Před tím než jsem kapalinu doléval, problém nebyl. Po dolití kapaliny v nejnižší poloze auta kapalina nedosahovala ani spodního okraje koše. Je možné, že ji tam je i přesto více než má být.
Co se týče nezvedání auta z nejniží polohy po zvednutí na zvedáku, vždy pomůže chytnou auto pod podběhem a s autem zahoupat. Pak se chytne a už se zvedá.
Děkuju za rady a typy.

buď mᚠprasklou nádobku ( praskaá vespod uprostřed) nebo nějaká hadice pod nádobkou je špatná a propouští.
Je možné, že tam mᚠmoc kapaliny, na kontrolu je potřeba systém ODTLAKOVAT, nestačí spustit do nejnižší polohy, opravdu NE. Pro kontrolu hladiny se musí systém ODTLAKOVAT !!!

28.08.2023 16:09 - auto se nechce zvednout 3366993
citroš
Město: Chudobín, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den,mám citroen c ř r.v.2008 a nejdříve mi to hlásilo chybu pérování a ted auto sedlo uplně na zem a nejde zvednout nevíte o někým kdo to umí opravit okolí Olomouce nebo Litovle?Diky

28.08.2023 16:25 - Re: auto se nechce zvednout 3366994
Frenky
Město: Knezeves u Rakovnika, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 29
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT. To není nadávka, ale naopak borec přes hydrauliku. .link.

28.08.2023 18:46 - Re: auto se nechce zvednout 3367005
citroš
Město: Chudobín, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Prosim tě kdo je borec přes hydro?

29.08.2023 00:44 - Re: auto se nechce zvednout 3367042
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Frenky ti napisal jeho nick a linku na profil, kde mas aj telefon...co by si este viac rad?

29.08.2023 07:40 - Re: auto se nechce zvednout 3367045
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
citroš napsal(a):
Dobrý den,mám citroen c ř r.v.2008 a nejdříve mi to hlásilo chybu pérování a ted auto sedlo uplně na zem a nejde zvednout nevíte o někým kdo to umí opravit okolí Olomouce nebo Litovle?Diky


co napsat informace ?
BHI bezi ?
netece nekde kapalina?
na zadni korektor jsi se dival?
stalo se to nahle nebo postupne ?

29.08.2023 08:34 - Re: auto se nechce zvednout 3367046
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
co napsat informace ?
BHI bezi ?
netece nekde kapalina?
na zadni korektor jsi se dival?
stalo se to nahle nebo postupne ?

poslal mi SZ ...
""Dobrý večer,mám Citroen C5 r.v.2008 2,0hdi 100kw,máme problém s podvozkem.Auto nejdříve hlásilo chybu pérování,ale nyní sedlo úplně na zem a nejde zvednout.Máme auto už měsíc v servisu,ale už si nevědí rady co stím může být tak bych se chtěl Vás zeptat na jakoukoliv radu,jelikož jsme od Litovle tak to máme do Brna daleko a auto už sedí úplně na zemi takže by to ani neodjelo.Děkuji za jakoukoliv radu""

Dal jsem mu kontakt na tebe

20.02.2024 20:34 - Re: Auto se nezvedá 3375217
štýfa
Město: Vimperk II, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 2
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
zdravim lidičky jsem tu nově ale i přesto to zkusím zítra 21.2 jedu do Milovic koupit c5 x7 2,2hdi ale pán nechal vyměnit pneu a v servise se jim povedlo že auto kleslo a od té doby ho nedokázali dát na horu mám to 250 km
tak nevím jestli tam jet a řešit to jenže muže to bejt jen prkotina tak bych chtěl požádat zdali by tady nebyl někdo ochotný zítra kolem jedenácté po telefonu poradit.vím že to muže bejt pojistky ale nevím kde je najít nebo ty čidla na nápravách máme c5 2004 a něco už jsem se naučil ale více hlav více ví tak díky za pochopení kdyby náhodou někdo měl chut poradit rád zítra zavolám.

20.02.2024 21:45 - Re: Auto se nezvedá 3375218
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
+-80km do Veselí nad Lužnicí - odtahovka ( nebo chceš opravovat po telefonu ? i kdyby to byla pojistka tak měla důvod se spálit - takže se musí opravovat né měnit pojistku ) tel : 608903565

20.02.2024 22:02 - Re: Auto se nezvedá 3375219
štýfa
Město: Vimperk II, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 2
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
to je mě jasný ale jde o to že je to moc pěkné auto za tu cenu co pán prodává a neví co s tím tak jedu na náhodu pokud auto nebude fungovat tak ho nekoupim, ale když už jedu takovou dálku tak to zkusit itřeba jen na dojetí tady u nás už mám dílnu a poradím si ale 250km od baráku je to těžký každopádně v pneuservisu ho nedali do servisní polohy a do této doby auto fungovalo mám i na videu pokud se jruze nebudeš zlobit tak bych na uvedený telefon zavolal kdybych si nevěděl rady,jedu tam stím že pokud neusliším čerpadlo tak zkusim pojistky ale ty nevím přesně kde najit řešení2- na nápravě to čidlo přál bych si aby to fungovalo abych aspon dojel domu.

|< < 1 ... 44 45 46 47


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator