Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Červené STOP a voda na max ?
1 2 > >|
11.11.2012 19:53 - Červené STOP a voda na max ? 2520777
Max7
Město: Nové Město pod Smrkem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 39

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj all osazenstvo.
Nevim kam jsem mel zaradit muj post,ale tak snad sem to dal dobre.Oco tedy jde :v posledni dobe seme zacaly ukazovat divne veci,jedu takhle z kopce a dole jsem kapanek vice pribrzdil,ale ne az na podlahu pouze trosku silneji-v ten moment se na pristrojovce rozsviti cervene STOP (to sem videl poprvy ani neim ze tam takovy krasny cerveny je a ukazatel teploty vody vyskocil az za horni mez
Po par stovkach metru jsem chtel na kopecku zastavit,ale jakmile jsem zacal splhat do kopecka ukazatel teploty vody spadl na normal a STOP zmyzelo ??Stejne jsem zastavil a juknul s vypnutim motoru pod haupnu,ale zadnej sykot nebo tak neco zeby to bylo prehraty.Po par dnech (dneska) jedu z praglu na liberec a taky v liberci malicko tuknu vic brzdu a znova,pustil sem brzdu a vyslapl spojku a zase to hned zmyzlo.
Nevesti tyto priznaky nejaky vaznejsi problem v dohledu a myslite ze bych mel rychle skocit nekam na diagnostiku ? dekuji za nazory a rady

Ps:raci dopisu ze si vozim zadnici v C5 2002 2L Hatchback benzin/plyn

11.11.2012 20:03 - Červené STOP a voda na max ? 2520778
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zkontroluj hladinu vody a brzdové kapaliny .Pokud nepomůže tak a konektory na motoru a kostry na karosérii.

11.11.2012 21:05 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2520813
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No,šlo to dát třeba sem .link.
A k tomu,co psal jruze bych ještě pro začátek dodal:kontrola,zda mᚠsprávně upevněnou aku-ne jen kontakty,ale prostě celou baterku...

11.11.2012 21:37 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2520825
jardda
Město: Trhove sviny, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 109
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
destičky jsou ok?

12.11.2012 10:08 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2520974
Max7
Město: Nové Město pod Smrkem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 39

99 Poslat soukromou zprávu
Dekuji za tipy,rano me to nedalo a sel jsem omrknout co ste radily.Kapalin je vsude jak ma bejt,akorat jsem narazil na divnou vec a to ze olej v motoru je pod obe risky.. toje divne,sice si nepamatuju uz kdy jsem se na hladinu oleje v motoru dival ale takovy ubytek me dost prekvapil (na merce je spinavy jen malicky kousek spicky),hned jsem dolil a tak uvidim.Jeste dodam ze olej+filtr menen v srpnu 2011(olej 5w40)-jeto normalni zeto takhle zere?mam Citrouse druhej rok,takze nemam predstavu jakej toje zrout.diky

12.11.2012 12:21 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521025
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ja som sa cez vikend trochu hral a ked som nastartoval s odpojenym teplotnym cidlom motora, tak vyskocila teplota na maximum. Skus vycistit kontaky a konektor teplotneho cidla (zelene pri hadiciach vody od motora).

12.11.2012 12:41 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521038
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Max7 napsal(a):
Dekuji za tipy,rano me to nedalo a sel jsem omrknout co ste radily.Kapalin je vsude jak ma bejt,akorat jsem narazil na divnou vec a to ze olej v motoru je pod obe risky.. toje divne,sice si nepamatuju uz kdy jsem se na hladinu oleje v motoru dival ale takovy ubytek me dost prekvapil (na merce je spinavy jen malicky kousek spicky),hned jsem dolil a tak uvidim.Jeste dodam ze olej+filtr menen v srpnu 2011(olej 5w40)-jeto normalni zeto takhle zere?mam Citrouse druhej rok,takze nemam predstavu jakej toje zrout.diky
dotaz-protože to nepíšeš:ten oil jsi měřil na studeném motoru třeba ráno nebo po dojezdu někam?pokud mᚠprotočený motor je ho málo ve vaně je rozlezlý po motoru.všeobecně podle nějakého vlákna 2.0i by neměl žrát oil ale 1.8i jooo!oil bud leze do spalovacího prostoru=zanesené svíčky nebo do vody a pak je oil víko zasrané světlehnědou vazelínou(barva bílé kávy)anebo a touž je zlé je v expanzce pro chladič.ps.stejné je to i naopak úbytek vody

12.11.2012 20:57 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521309
Max7
Město: Nové Město pod Smrkem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 39

99 Poslat soukromou zprávu
V predeslem prispevku jsem psal zemto nedalo a prisel sem rano k autu a zkousel ten oil,takze z toho plyne ze jeto zastudena,dale vicko na oil normalni jen mastny od oleja ale zadny bily kafe.Desticky jsou taky OK na predku jsou s kabelem tak snad by daly vedet kdyz uz budou sjety?Jinak jak jsi psal ote nadobe vody (expanzka) jde nato nejak mrknout zda se tam fakt ten oil necpe? a jeste musim ty svicky poresit to nevim,mam to benzin s plynem a auto mam asi od brezna 2010 pricemz na svicky jsem jeste ani nemrknul protoze zatim startuju na prvni natoceni a to i kdyz bylo -22,baterka je necele dva roky Varta.

13.11.2012 06:59 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521362
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Max7 napsal(a):
V predeslem prispevku jsem psal zemto nedalo a prisel sem rano k autu a zkousel ten oil,takze z toho plyne ze jeto zastudena,dale vicko na oil normalni jen mastny od oleja ale zadny bily kafe.Desticky jsou taky OK na predku jsou s kabelem tak snad by daly vedet kdyz uz budou sjety?Jinak jak jsi psal ote nadobe vody (expanzka) jde nato nejak mrknout zda se tam fakt ten oil necpe? a jeste musim ty svicky poresit to nevim,mam to benzin s plynem a auto mam asi od brezna 2010 pricemz na svicky jsem jeste ani nemrknul protoze zatim startuju na prvni natoceni a to i kdyz bylo -22,baterka je necele dva roky Varta.
to by mělo být vidět po sundání víčka expanzky nebo vzít stříkačku s hadičkou a natáhnout.pokud ti motor spaluje olej snad i emise by mohly cosi říct popř.katalizátor zanesený nebo hyn-vyhořený.ale u benálu si myslím že litr na nějakých 8-10tis.km je v pohodě.joo a jak vypadá odvětrání vačky nemᚠtam prasklinu a tou ti odfoukává olej.pára ale na druhou stranu by to bylo kolem špinavé ale pod autem ani kapka je to takový aerosol ty páry

13.11.2012 07:18 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521365
Max7
Město: Nové Město pod Smrkem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 39

99 Poslat soukromou zprávu
No nevim pod autem je sucho ale o vikendu to prolezu vsechno poradne,ted mam nakej hektickej tejden,ale vizualne kdyz mrknes na motor kolem dokola j vsechno suche a nezda se zeby to nekde bylo videt naky to protejkani nebo tak.
Jediny naco jsem narazil je dost v haji merka na oil.Ten vrchni konec plastovej co cumi ven je celej nakej polamanej a vypadany kousky plastu.Sem zvedav zda se da udelat nejaka oprava,nebo asi sehnat jinou merku no uvidim.

13.11.2012 07:19 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521366
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Max7 napsal(a):
No nevim pod autem je sucho ale o vikendu to prolezu vsechno poradne,ted mam nakej hektickej tejden,ale vizualne kdyz mrknes na motor kolem dokola j vsechno suche a nezda se zeby to nekde bylo videt naky to protejkani nebo tak. Jediny naco jsem narazil je dost v haji merka na oil.Ten vrchni konec plastovej co cumi ven je celej nakej polamanej a vypadany kousky plastu.Sem zvedav zda se da udelat nejaka oprava,nebo asi sehnat jinou merku no uvidim.
a mᚠvyřešený problém ztráty...vytáhni ji a kopni motor a utíkej co nejdál,prská to jak kocour a pokud mᚠdírku na hadici odvětrání kliky je sucho pod autem protože to fučí jen za běhu motoru a jěště víc čím je teplejší-měrka nevím kolik za ní peněz ale vraky asi i peugeot stejný motor.

13.11.2012 09:32 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521407
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
měrka v origo na 2 HDI cca 170 kč

13.11.2012 16:31 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521530
Max7
Město: Nové Město pod Smrkem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 39

99 Poslat soukromou zprávu
Dekuji za tip natu merku,nicmene dnes sem jel o5 delsi trasu a kousek pred barakem sem prislap brzdu a zas kurnik STOP a voda na MAX ? po ujeti asi 200m je kopecek dolu,tak sem tam najel a jak sem predpokladal zmyzlo to stop i voda spadla na spravnou hodnotu.Muzete mi tedy rict co mam rozdelat a vycistit nebo kde tento problem vlastne vznika a nebo jestli seto da vubec doma na koleni udelat.dik

13.11.2012 16:39 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521532
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
pisal som ti to par prispevkov vyssie...Cital si to vobec?

13.11.2012 18:57 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521632
Max7
Město: Nové Město pod Smrkem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 39

99 Poslat soukromou zprávu
Jj to sem cetl o tom cidle (zelenem),jestli sem koukal dobre tak to cidlo je na leve strane pred motorem na trubce ?Jestli jo tak sem ho vytahl ocistil kontakty a toz uvidime,protoze rano musim zase do praglu,tak sem zvedav jestli nekde zas uvidim to STOP.Me spis zajimalo jestli by to nemohlo mit jeste souvislost s necim jinym vis.

13.11.2012 20:06 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521658
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nie...Je to pri termostate na pravej strane motora pri pohlade od predu. Su tam dve hadice...Chod po hrubej hadici od chladica a dostanes sa tam. Teplomer (cidlo) je trosku schovany za hadicami. To co si odpajal a cistil je asi na tenkej trubke...To si myslim ze je nejaky tlakomer posilovaca.

14.11.2012 00:25 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521740
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Diagnostika - chyby se tam uloží a čistě teoreticky by mohlo říct přesněji co a diagnostikou se dá víc odskoušet-otestovat a hlavně jí bude mít (většinou) někdo co ví co má hledat.

14.11.2012 07:50 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2521764
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
ee...Po odpojeni mi to len zahlasilo max teplotu. Po znovuzapojeni sa to vratilo nazad ale diagnostika si nepametala ziadnu chybu...

15.11.2012 10:53 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2522342
Max7
Město: Nové Město pod Smrkem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 39

99 Poslat soukromou zprávu
Odpojil sem ten konektor a ani sem nemusel nastartovat,po otoceni klicku v zapalovani voda okamzite na MAX a CerveneSTOP Takze tohle je asi jasny,ted hlavne abych nekoupil nejaky blby cidlo?poradite jaky je to spravny tip.oznaceni nebo pripadne link kde ho koupim+nemuzu nikde najit tu merku kde koupit ,naky sem sice nasel ale vypadaj inac.hm
Tak bych prosim jeste otravoval o link
Jinak vsem moc diky za rady,nerad se v autech vrtam nemam otom ani paru,to pocitace toje jina tam vam v pripade potreby muzu porait zase na oplatku ja.

15.11.2012 11:10 - Re: Červené STOP a voda na max ? 2522354
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Max7 napsal(a):
Odpojil sem ten konektor a ani sem nemusel nastartovat,po otoceni klicku v zapalovani voda okamzite na MAX a CerveneSTOP Takze tohle je asi jasny,ted hlavne abych nekoupil nejaky blby cidlo?poradite jaky je to spravny tip.oznaceni nebo pripadne link kde ho koupim+nemuzu nikde najit tu merku kde koupit ,naky sem sice nasel ale vypadaj inac.hm Tak bych prosim jeste otravoval o link Jinak vsem moc diky za rady,nerad se v autech vrtam nemam otom ani paru,to pocitace toje jina tam vam v pripade potreby muzu porait zase na oplatku ja.
Maxi7,pokud mᚠmožnost hoopni do citro-prodejny vem tam co potřebuješ asi to bude dražší než z NETu+poštovné ale v krámu si to ohmatᚠa vidiš malý tp.sebou podle VIN a nejde se splést.Měrku klíďo z Kelly a čidlo tam snad ani druhovýroba made in poland snad taky cosi vydrží-nebo objednej u boba autodíly hulín.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator