Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge
18.10.2011 21:50 - V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge 2419903
makino
Město: Stříbro, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj lidi.
Stává se mi tato situace:
Při nízkých teplotách ráno nastartuju auto, dám větrák naplno, klapky nastavím na přední sklo a jdu škrabat ostatní skla. Po pár okamžicích je slyšet, že větrák přestane běžet. Vlezu zpět do auta a větrák opravdu vůbec neběží, svítí SERVIS na přístrojovce, ukazatel stavu dobíjení je 1-2 dílky v mínusu a počítač hlásí něco ve smyslu Battery charge. Otáčkoměr ukazuje odhadem 800-900 otáček. Stačí, když přidám plyn a zvýším otáčky tak na 1200, na pár sekund a vše se vrátí do normálu. Zhasne SERVIS i hláška na počítači a rozběhne se větrák.
Stalo se mi to párkrát už loni a koupil jsem i novou baterku, ale nepomohlo to. Naučil jsem se s tím "žít" tak, že jsem nastartoval, vypnul automaticky rozsvícená světla, rádio a na pár vteřin přidal otáčky. Ale je mi divné, že kolega z práce má na chlup stejný vůz a s přehledem nastartuje, pustí větrák naplno, zapne odmlžování zadního skla a možná i další spotřebiče (rádio, nevypne světla) a nikdy se s něčím takovým nesetkal.
Můžete mi poradit, co s tím?
Omlouvám se za delší, kostrbatý a laický popis závady. Díky moc...

18.10.2011 21:57 - Re: V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge 2419904
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kolko mas km?
daj na repas alternator / kup novy ... pri tej zatazi nestiha dobijat, lebo sa spusti 900W spirala, 150W vetrak, vyhrievanie atd.

18.10.2011 22:08 - Re: V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge 2419906
makino
Město: Stříbro, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Najeto mám teď přes 140tis. Alternátor mě samozřejmě napadl, ale myslel jsem, že ten buď jde nebo nejde vůbec. Přišlo mi divné, že by "ztratil výkon." Kolik by tak repas stál? To je blbá otázka a beru ji zpět. Nejde asi říct, co vše je v háji a bude se měnit. Omlouvám se.

18.10.2011 22:10 - Re: V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge 2419908
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podla toho co bude treba .. od 50 - 80EUR myslim

18.10.2011 22:13 - Re: V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge 2419909
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
alternátor se oproti dynamu vyznačuje tím, že i při malých otáčkách (volnoběh motoru) dává potřebný výkon, jestli jsi schopný tak skus změřit kolik dává, klidně i u aku, a měl by si se doměřit cca 14,6 V, vidím to na altík

18.10.2011 22:21 - Re: V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge 2419917
makino
Město: Stříbro, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Suma za repas mi nevadí, počítal jsem i víc, ale problém je s kvakitou opravy. Jsem od přírody nedůvěřivý. Pomohla by mi rada, kde ho nechat opravit (nejlépe výměnou kus za kus), ale to sem asi nepatří. Poptám se a uvidíme. Zatím díky moc...
P.S: Nejdříve změřím kolik to dobíjí.

18.10.2011 23:25 - Re: V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge 2419923
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Tohle bude dle mého názoru na 90% opotřebené uhlíky v altíku. Jak říkají ti výše: frknout repas a neřešit.
Na 10% by to mohla bejt i baterka těsně před smrtí. Startem ji řádně vyždímeš a když pak pustíš ještě všechny věci na ohřátí tak prudce inteligentní ŘJ usoudí že ten velký odběr z altíku do vycuclé battery při malých otáčkách je jaksi mimo její chápání a začne ti provádět nepochopitelné věci. U starejch popelnic se to řešilo rozeřvaným klínákem kterej si po čase dal říct. Holt moderny jsou moderny.

21.10.2011 14:29 - Re: V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge 2420386
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
To vyhřívání má opravdu velký odběr. Večer, před cestou z prac. procesu jsem už měl auto docela omrzlé, teplota kolem 0. Po nastartování vylezla ručička asi do půlky, pak jsem zapnul ohřev čelního i zadního okna a šel škrábat. Po návratu už byla ručička jen asi v třetině. Po vypnutí čelního ohřevu a přechodu na normální topení se během jízdy nabíjení ustálilo na obvyklé hodnoty.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator