Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge
makino
18.10.2011 21:50 - V zimě po startu nedostatečné dobíjení na volnoběh - Battery charge
99
Ahoj lidi.
Stává se mi tato situace:
Při nízkých teplotách ráno nastartuju auto, dám větrák naplno, klapky nastavím na přední sklo a jdu škrabat ostatní skla. Po pár okamžicích je slyšet, že větrák přestane běžet. Vlezu zpět do auta a větrák opravdu vůbec neběží, svítí SERVIS na přístrojovce, ukazatel stavu dobíjení je 1-2 dílky v mínusu a počítač hlásí něco ve smyslu Battery charge. Otáčkoměr ukazuje odhadem 800-900 otáček. Stačí, když přidám plyn a zvýším otáčky tak na 1200, na pár sekund a vše se vrátí do normálu. Zhasne SERVIS i hláška na počítači a rozběhne se větrák.
Stalo se mi to párkrát už loni a koupil jsem i novou baterku, ale nepomohlo to. Naučil jsem se s tím "žít" tak, že jsem nastartoval, vypnul automaticky rozsvícená světla, rádio a na pár vteřin přidal otáčky. Ale je mi divné, že kolega z práce má na chlup stejný vůz a s přehledem nastartuje, pustí větrák naplno, zapne odmlžování zadního skla a možná i další spotřebiče (rádio, nevypne světla) a nikdy se s něčím takovým nesetkal.
Můžete mi poradit, co s tím?
Omlouvám se za delší, kostrbatý a laický popis závady. Díky moc...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator