Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Umístění GPS navigace
1 2 3 > >|
04.01.2010 18:07 - Umístění GPS navigace 1430322
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Mám GPS v mobilu (přesněji pocked PC) a k němu docela schopný držák se spoustou kloubů a přícuckou na sklo. Nyní jsou velké diskuse, že přicucnuté na přední okno se to nesmí, neb jest to v zorném poli předního skla. C5 má to okno hodně šikmo a opravdu se to musí přicucnout dost vysoko. Takže chci ten držák chytit někde k palubce, policajti budou v klidu a budu to mít navíc blíž. Máte někdo zkušenost? K tomu mohutnému plastu pod oknem to nejde - je pórovitý a většinou zakřivený. Líbí se mi ploška vedle pravého prostředního výduchu ventilace, ale ani oboustrannou lepenkou to tam nedrží slušně. Již jsem odhodlán zkusit to tam chemoprenem - ten drží fest, neleptá podklad a při odstranění jdou zbytky lepidla srolovat a tedy odstranit. Ale raději se ptám, zda jste někdo něco podobného neřešil.
Trochu bokem - jsem s tou GPS max. spokojen, zadarmo tam mám IGO8 i turistické. Rozesmál mne ceník nové škody Yetti, kde GPS je za příplatek 63 800 Kč (to není fór). To asi řídí samo a ještě to řidiče šimrá na zádech a je to obložené diamanty

04.01.2010 18:30 - Re: Externí GPS 1430324
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Neviem, ako v Čechách, ale na Slovenskú majú príslušníci "taký tichý zákaz" riadi sa zákonom, ktorý o tom hovorí (neviem číslo toho zákona), lebo niekto prišiel na to, že sú aj GPS sériovo montované do určitých značiek vozidiel, ktoré pri aktivácii GPS vysunú obrazovku GPS z palubnej dosky a kto by to povedal, nachádza sa to v zornom poli vodiča. No a preto sa to má nejako opravi formou novely (možno, že už to je upravené). Ináč, argumentovali bezpečnosou pri tomto nezmysle. Osobne si myslím, že je menej nebezpečné pozera pred seba a sem-tam jedným očkom pozrie do NAVI, ktoré je na čelnom skle, ako ma to niekde "skryté" v úrovni autorádia a pri pozeraní do GPS zistím, že akosi nesledujem, čo sa deje predo mnou, lebo to akosi nie je možné hžadie dvoma smermi naraz.

04.01.2010 18:42 - Re: Umístění GPS navigace 1430325
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No já jsem našel na webu dokonce oficiální vyjádření českého ministerstva dopravy. Ale je to jako každá česká legislativa ve smylsu chytré horákyně - oblečená a neoblečená - povoleno nepovoleno... Nechci tady rozvíjet legislativní stránku věci, spíš by mne zajímala ta technická.

04.01.2010 18:45 - Re: Umístění GPS navigace 1430326
MichalJ
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
Zkus koupit tohle a někde si to nalepit , přicucneš na to pak jakoukoli přísavku. Mám to na GPS vedle volantu vpravo na palubce , když se kouknu malinko do strany tak tam mám display a gps. Ve výhledu z okna to neva, je to ještě stále níž. Stačí pořádně očistit palubku (odmastit) a pak přilepit, drží to jak čert, sundat to jde dentální nití odříznout, palubku to neporuší.

.link.

04.01.2010 19:09 - Re: Umístění GPS navigace 1430330
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Mám GPS v mobilu (přesněji pocked PC) a k němu docela schopný držák se spoustou kloubů a přícuckou na sklo. Nyní jsou velké diskuse, že přicucnuté na přední okno se to nesmí, neb jest to v zorném poli předního skla. C5 má to okno hodně šikmo a opravdu se to musí přicucnout dost vysoko. Takže chci ten držák chytit někde k palubce, policajti budou v klidu a budu to mít navíc blíž. Máte někdo zkušenost? K tomu mohutnému plastu pod oknem to nejde - je pórovitý a většinou zakřivený. Líbí se mi ploška vedle pravého prostředního výduchu ventilace, ale ani oboustrannou lepenkou to tam nedrží slušně. Již jsem odhodlán zkusit to tam chemoprenem - ten drží fest, neleptá podklad a při odstranění jdou zbytky lepidla srolovat a tedy odstranit. Ale raději se ptám, zda jste někdo něco podobného neřešil.
Trochu bokem - jsem s tou GPS max. spokojen, zadarmo tam mám IGO8 i turistické. Rozesmál mne ceník nové škody Yetti, kde GPS je za příplatek 63 800 Kč (to není fór). To asi řídí samo a ještě to řidiče šimrá na zádech a je to obložené diamanty

Na hezkou montaz se delaji specialni konzoly, bez lepeni, bez vrtani, mrkni napriklad do profilu "alx" ...

06.01.2010 22:34 - Re: Umístění GPS navigace 1430439
Myšák
Město: Tišnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 174

99 Poslat soukromou zprávu
Já umisuji navigaci (mio moov)na čelní sklo do rohu vlevo od volantu, protože tam mě překáží nejméně. Kdyz jsem zkoušel umistit navigaci(mio, tomtom) jinam mimo čelní sklo, tak sem měl problémy s příjmem signálu. Policajti v soukromém životě taky používají navigaci a myslim, že mají pro to pochopení, takže bych si z toho hlavu nedělal

07.01.2010 12:40 - Re: Umístění GPS navigace 1430456
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Myšák napsal(a):
Já umisuji navigaci (mio moov)na čelní sklo do rohu vlevo od volantu, protože tam mě překáží nejméně. Kdyz jsem zkoušel umistit navigaci(mio, tomtom) jinam mimo čelní sklo, tak sem měl problémy s příjmem signálu. Policajti v soukromém životě taky používají navigaci a myslim, že mají pro to pochopení, takže bych si z toho hlavu nedělal

V Rakousku mě takto umístěná navigace 50 eur.

07.01.2010 13:38 - Re: Umístění GPS navigace 1430458
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
V Rakousku mě takto umístěná navigace 50 eur.


mno a z jakeho duvodu ti tu pokutu dali ?

07.01.2010 13:47 - Re: Umístění GPS navigace 1430462
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Omezení výhledu řidiče. Dokonce i naše vyhláška to zakazuje.

07.01.2010 14:01 - Re: Umístění GPS navigace 1430463
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hmm by me zajimalo co by jsi delal jako majitel napriklad

- volva XC90 kde je ve stredu palubni desky velkej LCD
- peugeotu 307 ,407 (pred faceliftem) nebo 407 cupe

...co s tim ulomit nebo navigovat se zasunutym LCD ?

co vyhlaska zakazuje ? co je pojem omezeni vyhledu ?...

07.01.2010 15:22 - Re: Umístění GPS navigace 1430469
Myšák
Město: Tišnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 174

99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Omezení výhledu řidiče. Dokonce i naše vyhláška to zakazuje.

A že jim nevadí dálniční známky na čelním skle. Tos musel kápnout na pěknýho idiota.

07.01.2010 17:51 - Re: Umístění GPS navigace 1430474
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No policajti všech států jsou v tom nevinně - oni ty předpisy nevymýšlejí. Vestavěné komponenty od výrobce (i když čumí do výhledu třeba zrcátko, GPS z výroby...)a dálniční známky jsou schváleny předpisy daných zemí. Ostatní ne a je třeba tomu dát trochu za pravdu, protože jinak by se rozvinula strašná lidová tvpřivost - známe se že - okno polepené fotkami...
Někde je to napevno (třeba to Rakousko), u nás je to trochu divoce tak, že to nevadí v místě, kde řidič z okna nevidí ven (třeba vidí na kapotu, když je vysoký).
Proto jsem to vlákno načal, že je potřeba to fakt dávat jinam než na sklo, protože u hodně šikmého C5 to fakt do skal zadahuje fest. Dokud to byla kurioziza pár nadšenců, tak se na to kašlalo, nyní se to stává masové, tak se to začne masově potírat.

07.01.2010 19:21 - Re: Umístění GPS navigace 1430478
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
znamy je importer seatu a zaroven pravnik a o tomto sme sa bavili ...
cele je to vral lobby VW group aby si ludia kupovali ich zabudovane navigacie a pojem neomedzovat vyhlad vodica je zhruba taky isty ako helma ma byt riadne pripevnena, existuju voci tomu nejake vseobecne zavazne pravidla a sam mi hovoril ze to nemas sancu uhadat (takisto by ta vsak mali pokutovat za znamky na okne, pretoze ti tiez brania vyhladu)
Inak zakon porusujes uz aj ked je nieco zasunute za tym plastovym drziakom co mas na okne (napr. parkovacia karta), preto sa chystaju novelizovat tento nezmysel (teda hovorim SR), ale kolko dalsich bludov tam pribudne sa uvidi

07.01.2010 20:44 - Re: Umístění GPS navigace 1430481
MichalJ
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
Parkovací kartou za plast držákem nebo kartou invalidy zákon neporušuješ , protože v podmínkách použití mᚠjasně, že to tam mám být pouze za stání vozidla, pokud to tam mᚠza jízdy tvá chyba (v CR) . Jinak navigace Volvo, Peugeot apod jsou legální, protože tato vozidla jsou homologována pro provoz na pozemních komunikacích CR. Jak již někdo řekl "když to dovolíš tak toho lidi jen zneužijí" a je to fakt, osobně vím o jednom člověku co má na předním okně přísavku s mobilem, přísavku s GPS, u zrcátka antiradar a na zrcátku asi 10 stromečků a to jsou pak ti chytráci kvůli kterým se to radši plošně zakáže. Myslím , že jsme na toto ještě stále dost nedisciplinovaní a proto tady nepovolí ani to pivo před jízdou, protože pak se najdou ti co si dají dvě a budou trvdit , že měli jedno ... jen příklad.

07.01.2010 21:29 - Re: Umístění GPS navigace 1430483
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
znamy je importer seatu a zaroven pravnik a o tomto sme sa bavili ...
cele je to vral lobby VW group aby si ludia kupovali ich zabudovane navigacie

paani to je zase blud...

07.01.2010 21:38 - Re: Umístění GPS navigace 1430484
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to MichalJ

mno homologovane jsou ,to ano ale to navigace taky,staci si precist navod k montazi a umisteni ...

dam priklad velmi podobny:

mam atermicke sklo,jedina moznost je vlevo u zrcadka (preste to same misto pro umisteni navi) tak jak potom umistis treba PASS na mytne brany ? kdyz ho tam das tak se podle nekterych dopustis prestupku , ale kdyz ho nedas tak bud neprojedes ,nebo se zase dopustis prestupku protoze te mytna brana nesejme a neodecte ti poplatek

s tim zneuzitim je to fakt a ten pripad 100 stromecku,drzak gsm a navi jsi mi vytahl z ust protoze kdyz mi prijede takove auto do servisu a mas s nm zajed do vrat tak je to nekdy nadlidske

na druhou stranu bych organu ktery me zastavi a ja bych mel u zrcatka navi ,tvrdil ze me vy vyhledu nebrani a razem je to tvrzeni proti tvrzeni,i prestupek ti musi dokazat...

k tomu pivu tak tady je to snad jasne..muzes tvrdit co chces ale nafoukac co nafoukas a na krvi ti dukaz daji 99% ..tady se muzes branit co cca 0.2-0.3 promile co je koeficient ktery zase ma zavyslost na tlaku vzduchu,na co co jsi snedl atd...ale co je vic uz neokecas...

07.01.2010 21:39 - Re: Umístění GPS navigace 1430485
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Nedělejte z toho tady citroeny.cz, pánové.

Myslím, že pěkně to má alx viz (vodorovně umístěný držák): .link. já nám v těch místech mobil (s navi) a bezproblémů. Uchycení je pevné, dá se demontovat bez nějakých extrémních pozůstatků v interiéru, nebrání výhledu a není ani daleko mimo zorné pole (stejně si povězme, na navigaci mrkneme stejně rychle jako na tacháč, většinou si s náma povídá).

Na jednu stranu se nedivím, že ty přícucky zrušj. Jsou exoti, co si to frknou do prostřed okna, displej si natáhnou až k nosu a jedou. PAk mi na přechodě srazí dítě s větou "sorry mámo, já tam měl navi?"
Vilouš má pravdu, že dispcilína tomuhle národu chybí, zajdeme do extrémů bez skurpulí..

07.01.2010 21:50 - Re: Umístění GPS navigace 1430488
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
mno ono slo darjo o neco jineho ale to mas fuk

Tak u modulu GPS je jasný, kam se dá dát.
Teď se tu řeší věci jako, že origo výsuvná navi je v rozporu se zákonem?? To je padlý na hlavu ne?
Stejně jako že by na okně neměla být parkovací karta a dálniční známka.

Prvnotní dotaz bylo umístění NAVi, nemejlím si se, šerife

07.01.2010 22:57 - Re: Umístění GPS navigace 1430493
MichalJ
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
To:autodiag

Jen ohledně té homologace. Tam je zásadní věc ,že pokud mᚠauto schválené homologací s navigací , nazvěme to vestavěnou nebo originální, tak není problém i kdyby to bylo 15"lcd . Druhá věc jsou navigace přenosné homologované a schválené pro provoz v ČR , ale tam to končí, na to, aby jsi mohl říct, že mᚠv autě homologovanou GPS tak by musela být schválená a homologovaná pro daný typ vozu a určeno místo pro jeji montáž. Jinak je to furt ve vztahu k použití jen neschválený doplněk či příslušentsví pokud ji pleskneš na okno či kamkoli jinam kde ti může bránit ve výhledu.

To : Darja
Jak to myslíš s těmi citroeny.cz ???

07.01.2010 23:10 - Re: Umístění GPS navigace 1430495
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
MichalJ napsal(a):
To : Darja
Jak to myslíš s těmi citroeny.cz ???

Někdo se vyžívá v nezřízených OT a žabomyších debatách. Tady se snažíme diskuzi vést k tématu, ke spokojenosti tazatelů. Jak jinak bych to asi měla myslet?

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator