Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Motor běží na 3 válce / C5 I 3.0i 24V
07.05.2018 17:29 - Motor běží na 3 válce / C5 I 3.0i 24V 3155455
havlis
Město: Blšany, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Když nastaruju, tak motor asi 20 vteřin běží na 6 válcu, ale až se lehce zahřeje, tak to z nějakého duvodu vypne 3 válce. Tlaky motoru jsem měřil a jsou dobré a všechny tak nějak stejné. Svíčky jsem dával nové, taky nepomohlo , Měřil jsem i tlak paliva, ten je taky dobrý, zkoušel jsem i vstřikované množství, to je taky stejné, prohazoval jsem i vstřiky ze zadních válců, a děla to furt to samé. Sundal jsem i výfuk i katalyzatory a jsou odpojené i lambda sondy. Proměřoval jsem i kabely k řidicí jednotce. Na Lpg to děla i na benzín. Jednotku LPG jsem obešel a zapojil jsem na přímo vstřiky, taky nic. Poslední co mě napadá je ŘJ motoru. Nemá s tím někdo zkušenost?

07.05.2018 22:00 - Re: Motor běží na 3 válce / C5 I 3.0i 24V 3155470
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a co hovori diagnostika a ako vies ze to ide len na 3 valce, osobne myslim ze na tie 3 by to uz neslo

08.05.2018 08:20 - Re: Motor běží na 3 válce / C5 I 3.0i 24V 3155490
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
havlis napsal(a):
Když nastaruju, tak motor asi 20 vteřin běží na 6 válcu, ale až se lehce zahřeje, tak to z nějakého duvodu vypne 3 válce. Tlaky motoru jsem měřil a jsou dobré a všechny tak nějak stejné. Svíčky jsem dával nové, taky nepomohlo , Měřil jsem i tlak paliva, ten je taky dobrý, zkoušel jsem i vstřikované množství, to je taky stejné, prohazoval jsem i vstřiky ze zadních válců, a děla to furt to samé. Sundal jsem i výfuk i katalyzatory a jsou odpojené i lambda sondy. Proměřoval jsem i kabely k řidicí jednotce. Na Lpg to děla i na benzín. Jednotku LPG jsem obešel a zapojil jsem na přímo vstřiky, taky nic. Poslední co mě napadá je ŘJ motoru. Nemá s tím někdo zkušenost?


Přesně toto to dělalo auto po zakladatelce C5clubu Darje - tak jsem ho vzal na projížďku po dálnici 30Km tam 30. zpátky po mém a bylo po problému Jezdíš krátké trasy a jen pomalu na malé otáčky ? Jina na jednu řadu válců běží ale neuveze se - to je to že si všichni myslí že benzín je na krátké trasy to nejlepší - jemu krátké trasy škodí víc než naftě.

08.05.2018 09:20 - Re: Motor běží na 3 válce / C5 I 3.0i 24V 3155494
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
odpoj mechanicky nadrz LPG a jed na diagnostiku...

09.05.2018 11:18 - Re: Motor běží na 3 válce / C5 I 3.0i 24V 3155794
havlis
Město: Blšany, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Mám nahradní řj LPG která je proklemovaná na vstřikách, takže jakoby tam nebyla, na pinech to sedí a propípnu si jednotlive vstřiky. Krátke vzdálenosti jezdním, ale tohle mi zrovna začlo dělat když jsem jel 460km z Ostravy, a jinak to auto fakt nešetřím, má průměrná spotřeba je kolem 13l /100km

Diagnostika píše, vicenásobné vynechavaní valcu, je fakt, že nejdřív se odpojí 3 válec a pak se odpojí 1 a 2. Poznám to podle LPG řidicí jednotky, ta totiž načítá z jednotlivych vstřiků na to aby pustila na LPG vstřiky ty same hodnoty. Mam diagnostiku i na plyn i na auto, ale nemám lexii, mam TEXU a ta neumí načíst jednotlive vstřiky. Děla to i na plyn, i na benzín, katy jsou venku, takže to ani nijak neumezuje výfuk. Lambdy jsou odpojené aby tam byly zakladní hodnoty.


jruze napsal(a):
Přesně toto to dělalo auto po zakladatelce C5clubu Darje - tak jsem ho vzal na projížďku po dálnici 30Km tam 30. zpátky po mém a bylo po problému Jezdíš krátké trasy a jen pomalu na malé otáčky ? Jina na jednu řadu válců běží ale neuveze se - to je to že si všichni myslí že benzín je na krátké trasy to nejlepší - jemu krátké trasy škodí víc než naftě.

To si nemyslím že by benzínu škodily krátké vzdálenosti, tam není co by se ucpávalo, žadné saze to neprodukuje. ale děnně jezdím do práce a mam to 25km.

09.05.2018 14:58 - Re: Motor běží na 3 válce / C5 I 3.0i 24V 3155865
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
havlis napsal(a):
To si nemyslím že by benzínu škodily krátké vzdálenosti, tam není co by se ucpávalo, žadné saze to neprodukuje. ale děnně jezdím do práce a mam to 25km.


To mᚠjedno co si myslíš.

09.05.2018 15:13 - Re: Motor běží na 3 válce / C5 I 3.0i 24V 3155868
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
havlis napsal(a):
To si nemyslím že by benzínu škodily krátké vzdálenosti, tam není co by se ucpávalo, žadné saze to neprodukuje.


asi by ses divil,kazdej si mysli jak je benzin supr a jak je uzasnej na kratke trasy...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator