Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Podradzovanie s medziplynom
|< < 1 2
04.04.2017 19:54 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3056597
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
gtv8 napsal(a):
No, aby se ta prevodovka nek*vila. Kup si auto co ty meziplyny sazi elektronicky, co vim tak v historii to byla alfa 156 selespeed

system select speed je system s manualnim prevodovkou ovladanou elekronicky servem na razeni a na spojce..podobny system jako treba citroen C2...nebo C4 Picasso ,zde ale radi hydraulika

05.04.2017 01:16 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3056666
Aresmlok
Město: Doudleby nad Orlicí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 18

99 Poslat soukromou zprávu
Řadit s "meziplynem" jsem musel v životě dvakrát. Poprvý v traktoru a to mi fakt nešlo, takže obdiv těm, co to umí
Podruhý v Š125, když mi klekla spojka - přestala vypínat. Chcípnout, zařadit za jedna, nastartovat s plynem, rozjet, povolit plyn, vytáhnout kvalt, poladit otáčky, zařadit dvojku atd. Pro velký úspěch asi 100x opakovat, ale 60 km jsem dojel.
Zlatě za synchrony. Řazení je do vteřiny hotový. U C5 I 2,2 HDI klesají otáčky na volnoběh opravdu rychle, žádná letecká turbína, co se dotáčí půl dne. To se mi líbí taky.

05.04.2017 14:22 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3056713
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 607
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jenom takove lehke OT: Vsiml jsem si ze, pri podrazovani tohle dela i trilitr. Nestojim na plynu, a dojizdim a pri podrazovani tam na vterinu vyskoci spotreba treba 1litr nebo neco. Proste se to pohne z nuly na nejakou hodnotu. Ja jinak pamatuju meziplyn v Zetoru 16045, to bylo utrpeni se nekdy trefit, a podrazovani v zatezi do kopce hotova loterie hehe

06.04.2017 09:04 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3056917
Georgie
Město: Vranovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 98
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No to dela i muj 2L, ale podle me to neni meziplyn, ale jak prevodovka prerazuje, tak je tam na chvilku neutral, tak musi jednotka vstriknout trochu paliva, aby motor nechcipnul. Tak to vidim ja.

06.04.2017 11:09 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3056988
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 607
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Georgie napsal(a):
No to dela i muj 2L, ale podle me to neni meziplyn, ale jak prevodovka prerazuje, tak je tam na chvilku neutral, tak musi jednotka vstriknout trochu paliva, aby motor nechcipnul. Tak to vidim ja.


Nebo i tak

06.04.2017 16:33 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057149
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
Na nakladaku su tie prevodové zuby trochu vačšie ako na aute, aj hmotnos je asi tak zhruba 20-30x vačšia ako pri aute. Často je nutné pomôc medziplynom roztoči velky zotrvák a zrovna tak otáčky vstupnej a výstupnej hriadele..lebo to tam proste nezaskočí. Aj ked motor má rozsah otáčok len neakych 500-1800

Pri podradzovaní proste rýchlos nezapadne ak nebudú otáčky plus minus zrovnané.
Pri nákladáku je to klasika medziplyn - spojka ,vyradi do neutralu, povoli spojku a zároveň prida plyn, spojka ,zaradi.

Pri aute stačí pri podradzovaní prida plyn aby prevodovka náhle nemusela zrovnáva rozdiel otáčok celej prevodovky vs motor. Ziadny medziplyn resp vyradenie do neutralu a plyn tam nutný nieje. Vela ludí nerobí ani to a potom sa divia ze maju rozflakane zotrvačníky..ja som s dvojhmotou problem nikdy nemal..

Este.. moja znama mala tendenciu pridáva plyn pri štarte, aj po štarte.. 4x menený štartér za 3 roky Motor ho rozflákal..

06.04.2017 23:07 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057349
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
amater, na nakladiaku som vzdy radil len s jednym vymacknutim spojky
vyradis bez spojky, potom plyn, zmacknes spojku, zaradis

kazdopadne tu je rec o osobaku kde to nijako netreba riesit, ked prdne synchron (co sa stat moze) tak v dnesnej dobe uz zozenes OK prevodovku za slusny peniaz... alebo sa vtedy naucis pouzivat ten medziplyn, inak je to uplne zbytocne

07.04.2017 07:06 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057370
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Když jsem já dělal řidičák, tak bylo ve vyhlášce, že se na železniční přejezd musí vjet se zařazenou rychlostí a tu neměnit. Při hodně dávné inovaci vyhlášky se toto vypustilo, což svědčí o tom, že řazení už není velký hokej.
Nyní je na přejezdech problém vysvětlit polským řidičům, že pokud chtějí spáchat sebevraždu, tak by měli volit způsob, který neohrožuje okolí.

07.04.2017 08:38 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057374
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
amater, na nakladiaku som vzdy radil len s jednym vymacknutim spojky
vyradis bez spojky, potom plyn, zmacknes spojku, zaradis


To fakt jde u naloženého náklaďáku když je v tahu(nebo když ho váha tlačí) ? - s traktorem jsem toho najezdil už jako kluk poměrně dost , s avii jen asi půl roku a párkrát s osobákem s KO spojkou - no vyřadit bez ,,odlehčení" spojkou je u dost typů převodovek skoro nemožné a určitě to nejde lehce - dělal jsem asi rok po vojně u jezeďáků i dost převodovek se zohýbanými vydličkami(a přeřadit u traktoru s dvěma valníky obilí?? bych chtěl vidět jak bez spojky vyřadíš když jede pomalu po zadních - tam se řadí pod plným plynem a trvalo to tak půl vteřiny a musel jsi si hlídat aby nešel moc na zadní abys nerozlomil př.nápravu)- bavím se o starých zetorech 30,40 atd.

07.04.2017 09:59 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057377
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 607
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jumep je frajer Ja u traktoru nepamatuju (7011 nebo 16045) ze by slo vyradit bez spojky. Mozna u te novejsi 7011, ale ta uz mela synchrony, takze to razeni bylo o dost jednodussi, ale taky se musel davat aspon trochu meziplyn, jinak to chroustalo zuby pokud se radilo rychle a nepockal jsi az si synchron roztoci kolecka.

BTW vcera jsem zkousel na C5tce z kopce vytocit motor tak na 3tisic, bez plynu a dat povel na podrazeni a aniz by otacky jakkoliv prakticky klesly, tak tam stejne na chvilku vyskocila spotreba do cca 1litru. Opakoval jsem to ruzne na ruzne rychlosti. Tak jestli to neni "meziplyn" nebo neco tak me nic nenapada.

07.04.2017 13:26 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057402
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Jumep je frajer


ten nejvetsi


RimmerCZ napsal(a):
BTW vcera jsem zkousel na C5tce z kopce vytocit motor tak na 3tisic, bez plynu a dat povel na podrazeni a aniz by otacky jakkoliv prakticky klesly, tak tam stejne na chvilku vyskocila spotreba do cca 1litru. Opakoval jsem to ruzne na ruzne rychlosti. Tak jestli to neni "meziplyn" nebo neco tak me nic nenapada.


ten udaj o spotrebe neni zas tak na vterinu aktualni ...a zadna ECU mezyplyn opravdu nedela

07.04.2017 20:03 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057478
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
Tedy... valím oči, kolik lidí tu před C5 jezdilo s traktorem a náklaďákem (já tedy bez toho traktoru a náklaďák jen krátce). Je to přirozený vývoj řidiče náklaďák -> traktor -> C5 ?

07.04.2017 20:52 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057484
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
S traktorem jsem začal jezdit jako možná každý vesnický kluk (já asi ve 12 letech jezdit po poli o žních a řípách,nezůstalo jen po poli ale i mezi vesnicemi - tenkrát řidiči využívali naší pomoci a seděli v hospodách) - později jsem chodil ofiko na brigády k jezeďákům ,s náklaďákem jsem jezdil krátce (a načerno) pokud se dá říct spětce a v3s náklaďák mimo to jsem používal půl roku 30 avii kterou jsem vlastnil místo osobáku když mi ho ukradli - To mé zkušenosti (mimo to umím s jeřáby bez omezení tun,bagry,lokomotivami) do letadel,ponorek a tanku mne nepustili mne nepustili

07.04.2017 20:59 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057485
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
..a ja umim litat

07.04.2017 21:19 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057488
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja ako neviem ale ked pustam plyn tak vytiahnem rychlost, malickom, bez namahy
pri brzdeni motorom je to trocha ina situacia, ale aj vtedy to ide ak pouzijes predtym na uvolnenie plyn, ale to vacsinou uz davno predtym ako bolo potrebne podradovat bolo podradene na vhodny prevodovy stupen a slo sa na motorovke

vy musite mat vzdy problem s cimkolvek co napisem, davam si zavazok ze uz na vas nereeagujem

07.04.2017 21:24 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057491
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vy musite mat vzdy problem s cimkolvek co napisem, davam si zavazok ze uz na vas nereeagujem

...nedelej Zagorku a obcas se taku usmej ...dit je to pr.el

07.04.2017 21:27 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057492
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Můžu potvrdit, že se dá bez spojky vyřadit i u traktoru i u autobusu. Jezdil jsem s RTO i s Karosou a když chceš, tak to vyřadíš. Jen musíš mít trochu v uchu motor. Jasně že žák autoškoly to nezvládne. Profík bez spojky i přeřadí. Když je nouze a potřebuješ dojet do dílny, tak dokážeš věci, který jindy ne. No a plnej náklaďák v tahu nebo při brždění motorem, to je trochu vyšší level. Do toho bych nešel. Leda na cizím autě.

07.04.2017 22:28 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057507
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Všechno jde když se chce - s autobusem erákem jsem jel jen jednou na slovensko no vrchem přes ty serpentýnky jsem měl problém= byl moc dlouhej a svodidla blízko = jednou jsem si musel i couvnout páč nechtěli uhnout - v tomhle má Jumep pravdu = když to má v ruce a má cit to jde - na tom traktoru když dvojku točíš moc a trojka to nechce vzít ? tak musíš přeřadit pod plným a jen odlehčít spojkou - s tím jsem se naučil jako kluk dost dobře(naložená avie je něco podobného - ten klacek pod volantem byl libovej.

08.04.2017 12:22 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057552
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Omlouvám se, ale mně spíše než vliv podřazování na převodovku spojku a pod. zajímá co udělá prudká změna otáček s rozvody. Pokud byla rozvodová kola, nebyl to žádný velký problém. U řetězového rozvodu by to neměl také být problém. Ale řemen (zvláště po 150 - 180 000km) je přece jenom volnější a rázová změna otáček z cca 1800 na cca 3600 mu asi nijak neprospívá. Zrovna tak jako startování roztažením.

08.04.2017 12:57 - Re: Podradzovanie s medziplynom 3057562
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mam pocit ze se zadna prudka zmena otacek nekona takze resis docela nesmyslnou vec ...
PS: u retezu je paradoxne vetsi problem s preskocenim nez u remenu

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator