Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Servisy,vrakoviště,služby / Autoservis Citroen Patera Radotín
|< < 1 2
30.01.2015 21:10 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780420
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myslím, že v první řadě nechat nějakým machrem prohlédnout, co se vlastně s motorem stalo, jeho příčinu, až potom teprve diskutovat, lepšího machra v okolí Prahy než je Jarda neznám, akorát víme, že odešel motor, nic víc, pokavad nevíme příčinu, není o čem diskutovat.

30.01.2015 21:22 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780421
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Hned na začátku příspěvku Proton píše, že si nechal vyměnit motor, který mu oni sehnali a doporučili. Tak je to na nich. Není se o čem bavit. Takhle by se uměl chovat každý, nacpat kosákům nepoužitelný součástky za balík a pak se otočit zády. Máme nějaký zákonný lhůty a z nich se musí vycházet. Pokud nebylo předem dohodnuto jinak. Jestli záruční lhůta už proběhla, je to na Protonovi. Nebudu tady hledat, jak dlouhý lhůty na co platí, ale Proton by hledat měl. 40.000,- Kč už stojí za to vymáhat i soudně.


No na díly použité(z vrakoviště) se záruka ze zákona neposkytuje - je to věc dohody a ve většině případů je na vyzkoušení. Potom je to o tom jak se dohodli co je nějak zanešené v dohodě o provedené práci a o slušnosti.V tomto případě by se dalo stavět na dokazování původu a ceně motoru,popř. použitých a naúčtovaných dílech a uhrát io na podvod,klamání spotřebitele nebo něco v tomto smyslu.On si vůz vyzvedl funkční a i si toto vyzkoušel a zřejmě vše odsouhlasil v tom bude problém.Já jsem toto řešil také a od nás to odjíždělo v pořádku - po ujetí 500Km a vychladnutí auto po nastartování (chytlo na otočku) se ,,udusilo"(podle mne kolega přehodil podtlakovou hadičku na předehřevu,nebo odešel ventil - dělalo to co tvému mladýmu) no ani jeden znás nebyl dostupný aby to zkontroloval a majitel to odvezl jinam(s nimi nejsem zrovna za dobře) a ti mu řekli že je motor KO a dali jejich.V rámci dobrých mravů jsem vrátil účtovanou částku za motor , který jezdí už v jiném autě a bez problému.Je to o přístupu - mohl jsem říct že kontrola a oprava měla proběhnout v naší dílně protože dávám vždy nějakou záruku i když je nepsaná.

30.01.2015 21:41 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780440
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jasně, i proto si nemyslím, že by měl hned jet k někomu jinýmu, protože pak si Paterovi budou mýt ruce, že se v tom už někdo vrtal. Snad nanejvýš na diagnostiku. S Paterovcema to bude chtít jednat a dohodnout se.

30.01.2015 21:51 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780451
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No ,mě by zajímalo jestli se k tomu ještě vyjádří Proton.Chápu že je na infarkt ,ale napsal si sem pro radu a už třetí den nic. Přijde mi to divné.Mám tady na ty stránky závislost,tak to asi moc soudím podle sebe.Ale kdybych měl problém a někam o něm napsal,tak bych pak sledoval co se děje a jaké se nabízí řešení.

No nic , Díky Protonovi mám zase další oblíbené téma ke čtení...

30.01.2015 22:09 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780465
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
podla mna by sa mal ked tak zalozit topic s nazvom skusenosti s Citroen servismi. Nemal by byt topic na kazdy citro servis.
Neviem ale 13tisic km neni zas tak malo aby sa dalo povedat ze ho oje...babrali. podla mna je to fair. vedelo predsa ze motor je stary. take zanovne motory na c5 stoja okolo 5000USD na ebay....

31.01.2015 02:18 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780506
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
podla mna by sa mal ked tak zalozit topic s nazvom skusenosti s Citroen servismi. Nemal by byt topic na kazdy citro servis.
Neviem ale 13tisic km neni zas tak malo aby sa dalo povedat ze ho oje...babrali. podla mna je to fair. vedelo predsa ze motor je stary. take zanovne motory na c5 stoja okolo 5000USD na ebay....


Motor se dá sehnat kolem 20000,- a to mluvím o HDI a BA od 5000,- do 10000,-(3.0 tu mám za 5000,- , 2.0 i jsme odvezli do šrotu) za 40000,- bych váhal koupit celé auto - to jsem za takovou cenu koupil jednou a to byl leden 2008 1.6HDI

31.01.2015 10:06 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780605
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Také bych asi koupil celé auto se slušným motorem, a přehodil bych si to sám, a ještě bych měl hromadu jiných náhradních dílů které se dají prodat. Desetileté auto dát na výměnu motoru do citroen servisu to se rovná vyhozené peníze oknem.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator