Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Engine tunning - Steinbauer
|< < 1 2 3
23.06.2011 21:18 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2398650
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Riesite to tu prilis vseobecne. Cipuje sa kazde auto zvlast podla konkretneho typu motora. motory RHZ a RHY su stare a dobre zname. A aj sa daju pekne nacipovat. A zo stareho 2,2hdi sa da spravit celkom pekne svizny motor. Poznam minimalne jedneho a je SPOKOJNY. Nema problem. A cipnutych 2.0 hdi som uz videl viacej a nikto nesomral a ani jeden tam nechcel naspat origos soft.. A ak si niekto mysli, ze sa v obycajnom svete dimenzuje o + 5 % tak je riadny smejo To sa aj formula viacej dimenzuje a tam je to najidealnejsie tak aby to vydrzalo tych par zavodov.. V kazdom motore je daka suciastka ktora je najslabsi clanok celeho motora. Ale zrovna rhy a rhz netrpi dakou vadou alebo menej dimenzovanou castou.. To su este stare celkom slusne dimenzovane motory. Stale pisem to iste, s rozumnym cipom a s rozumnou prevadzkou sa neznizuje zivotnost. zvysuje sa iba uzivatelske pohodlie.


trochu off, jak jsem psal, každá má svůj nazor a může ho vyjádřit, ale pár lidi s Tebou souhlasit nebude. Nikdo tu nemluvil o 5%, jde o nárust výkonu, snížení spotřeby, rychlejší opotřebení dílů, tady tuňákování zavrhujem. Kdo chce blbej zátah vocpodu f TéDéíčku a si koupí das auto, a ne Limuzínu s komfortem. Názor všech co tu jsou. O formuli toho asi moc nevíš, formule má motor včete převodovky na jeden závod a kvalifikaci, pak je na odpis, mikrospocipkcé trhliny, na další závody, se dávají totožné, ale nové, kdyby použily starý, tak by mohl a nemusel vydržet, rozletěl by se. Už vidím jak makᚠněkolik závodů v 18000 otáčkách.. 100%výkonu.. Nesmysl

23.06.2011 21:22 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2398651
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak si ten prispevok co si citoval precitaj este raz a najdes tam napisane ze motor formuly je stavany tak aby vydrzal max par zavodov...

23.06.2011 21:24 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2398653
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
jo kvalifikační závody a pak samotný závod, víc nevydrží.

23.06.2011 21:57 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2398658
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Keby mi niekto povedal ze chce cipovat 1,6hdi tak to by som mu pekne povedal ze je to volovina a ten motor ma sam so sebou co robit a nie mu este nalozit dalsich par koni. Ale stare dvojlitre v pohode zvladnu daco naviac. PSA nikdy nemalo zle dizle. Pokial sa nespolcili s fordom - smejdom..

23.06.2011 22:49 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2398671
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
TheOne napsal(a):
jo kvalifikační závody a pak samotný závod, víc nevydrží.

Vzhledem k tomu, že teď mají maximálně 5 motorů na sezónu (20 závodů), tak by měly vydržet o něco víc než jeden závod.

24.06.2011 00:05 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2398680
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Keby mi niekto povedal ze chce cipovat 1,6hdi tak to by som mu pekne povedal ze je to volovina a ten motor ma sam so sebou co robit a nie mu este nalozit dalsich par koni. Ale stare dvojlitre v pohode zvladnu daco naviac. PSA nikdy nemalo zle dizle. Pokial sa nespolcili s fordom - smejdom..


par ludi tu nebude suhlasit ... ohovas im 1.6

ale presne o tomto hovorim, rhy / rhz 66 / 80kw - su stare motory, ktore hovorim ze boli vyvojovy typ, preto su predymenzovane, ale u tej 120kw 2.0 uz je to na povazenie kolko bude predymenzovane, preto by som radsej do tej 120kw nijako nesahal, predsalen je to o 40kw viac ako rhz / nehovorim ze dotycny to ma este v zaruke a tiez by som po takomto cloveku to auto nechcel kupit

90% z nas mame to auto starsie, teraz chcem vidiet aky budes nadseny ked si kupis cipnute auto po niekom ktore ma "100t" km (x2) a potom sem prides nadavat aky crep si kupil
a tiez ratas s tym ze po tebe auto pojde uz len do srotu?

jo a tiez bol u mna jeden chalan co si to dal cipnut, lebo sa mu zdalo ze to zle ide ....
tak som sa na to pozrel, vaha zla, nenasponovane lanko plynu, po tomto zasahu hovori ze som mu vymenil motor, cize riesil miesto opravy chip ... to je dalsi extrem si myslim

24.06.2011 21:19 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2398906
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jasne, ze auto pred cipovanim musi byt mechanicky a elektricky bez zavad! A ked ti mam pravdu povedat, mne je jedno co bude s autom ked nebudem moje, ja ho riesim teraz ked sluzi mne. takze vety typu co by povedali tí co ho budu mat po mne su pre mna fuk. ja ak to budem predavat tak poviem co sa dialo s autom ked som ho mal ja.
Inak s tebou suhlasim co sa tyka novych dvojlitrov a 1,6tky. Preto pisem, ze zavisí od konkretneho typu motora co a ako. Inac ja som preto chcel aj RHZ lebo je to poctivy motor. Aspon nieco v tom aute....

24.06.2011 21:38 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2398915
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak my. co kupujem starší jetý auta se máme na co těšit. Ty aspoň tvrdíš, že o čipování při prodeji povíš. Ale bude plno dalších, co se v tom pohrabou a nic neřeknou. Potom nebude potřeba hlídat jen, jestli to nebylo bouraný, stočený kilometry, ale i provedený čipování a jiný zvěrstva. Doufal jem ( asi jsem stará struktůra ), že se u Citroenu nic podobnýho dít nebude. To jsem se zase spletl!

24.06.2011 21:57 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2398928
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No ja za to nemozem. Ja som nepovedal, ze pocipujem na 300 koni, porobim zverstva na tom, stocim 200tis, nalestim a veselo predam... Ze je taka doba ja za to nemozem. Ale ja taky niesom! A ktovie co som ja kupil za super masinu so 145000 km na rok 2001 po 5 majiteloch, kupovane vo FR a potom v DE... Auto som si obhliadol, cenu upravil, potom po veceroch doskladal do stavu funkcny a vozim sa. Dennodenne. A za par mesiacov ma skoro 5tis km a ide to zatial. Do kedy uvidime

25.06.2011 13:49 - Re: Engine tunning - Steinbauer 2399013
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
myslim ze je na kupujucom ci je vul a necha sa oj..bat, ja som robil viacej nakupov, a vacsinou to hrali na uprimnost, a je to aj najlepsie..seriozny pristup, o investiciach sa vie dopredu.. tak sme kupili xantiu s 396 000km , ale bola tak starana a zachovala ze keby ju stocil na 200 tak to nepoznam aktualne ma xantuša 405 000km , 350e investicii + 70 alternator

C5 otuknuta cez citroen, kilometre cca sedia , pri kupe mala 158 000 ,aktualne 204 000 ..

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator