Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / C5club / Poděkování
1 2 > >|
15.02.2010 13:53 - Poděkování 1804348
standa34
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny Citroeňáky chtěl bych poděkovat všem co sem píšou návody na různé opravy vylepšení. Mě to dost pomohlo (topení, 5té dveře atd.).Ještě jednou dík.

15.02.2010 17:07 - Re: Poděkování 1804367
pajauchy
Město: Hrdibořice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 148

99 Poslat soukromou zprávu
Rád se přidám. Uštří to čas i peníze a člověk se ještě pobaví Díky všem

27.02.2010 21:09 - Re: Poděkování 1805372
ivo
Město: Žernovník, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Přidávám se také. Pomohla a pomáhá mi sekce "Diskuzní fórum". A byl to také hlavní důvod, proč jsem se zaregistroval. Osvědčilo se mi to již u předchozího auta jiné značky (nedávno zachráněné před uzavřením výroby).

27.02.2010 21:39 - Re: Poděkování 1805377
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
I já se rád přidám, sice nejsem citroeňák po "několik generací" ale auto mne docela nadchlo. Jenže nebýt tohoto fóra, jeho lidí, jejich ohromné ochoty cokoliv zdokumentovat a popsat, nafotit a podobně, tak bych z auta asi byl šedivý stařec a nestihl si jej dostatečně vychutnat. DÍKY

11.07.2014 09:39 - Re: Poděkování 2714342
Aja
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny, co zde přispívají svými dojmy a opravující různé záhady atd. co na nás citroen někdy nastraží. Po 5 letech co vlastním citroena tak začal trošku zlobit. Ale zatím vše jsem si vyřešil sám díky Vám.
Včera to bylo okno 5 dveří,přerušen drát na světlo a ovládání zvedaní z kufru a slavný problém ventilátoru topení.(na odporu ventilátoru studené spoje). Takže ještě vyřešit senzor deště a světel a jsem spokojen tak jak těch 5let. Díky všem a zdar jízdě kolečkama dolů.

06.05.2015 13:22 - Re: Poděkování 2818043
denra
Město: Český Těšín, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Díky všem přispěvatelům k problémům C5, zvláště pak Jumepovi, který mi docela pomohl radou. Díky.

07.05.2015 09:44 - Re: Poděkování 2818397
kesur
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 23

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Přidávám se k díkům za toto fórum. Dokazuje to, že je Citroen "srdeční" záležitostí.

26.06.2015 19:52 - Re: Poděkování 2834615
cpeticka
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 3

99 Poslat soukromou zprávu
Super lidi pro super auta , víc se nedá říct , moc díky za rady a porady

29.06.2015 08:47 - Re: Poděkování 2835347
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Chtěl bych poděkovat Jardovi Růžičkovi, který mě včera večer po telefonu nasměroval na příčinu závady.

Vraceli jsme se s rodinou z Legolandu a u Norimberku, 300 km od Prahy, z ničeho nic po osmé hodině večer uprostřed jízdy zdechlo auto, jen jsem dokázal doplachtit do odstavného pruhu dálnice.
Už to vypadalo na čekání 3-4 hodiny na odtah do Prahy za 10 litrů, ale když to Jarda po konzultaci omezil na dvě možné příčiny (senzor tlaku paliva a kliky) a já mu řekl že řemen je skočený o dvě drážky a okraj je nějaký odrbaný, tak jsme byli doma - mě samotnému nějak nedošla souvislost toho poškozeného řemene a čidla na klice, potřeboval jsem právě to nakopnutí po telefonu.
Jak se ukázalo, čidlo samotné bylo OK, jen mělo těmi otřepy řemene odrbaný konektor a přetržený jeden přívodní drát - takže po nouzovém propojení drátů a výměně řemene za rezervní (při baterce a s předním kolem u mraveniště tedy nic moc) jsme po desáté hodině večer mohli po vlastní ose vyrazit dál domů.

05.08.2015 21:39 - Velké poděkování!!! 2848246
janys
Město: , Auto: Počet příspěvků: 55
99 Poslat soukromou zprávu
Jeli jsme naši milovanou C5 na dovolenou do Bulharska. Naplánovali jsme přes Rumusko s tím, že ním pojedeme v kuse a přes den (kvůli informacím, že je tam poněkud nebezpečno). A co se nestalo. Když jsme byli za polovinou cesty - Drobeta-Turnu Severin, cca 1200 km od domova, rozblikali se kontrolky. Zastavili jsme, zhasli motor a již nenastartovali. Opakovali se 3 hlášky....Break...ABS...a nejhorší imobilizer fault... Odpojil jsem baterku, vyndal a zandal všechny pojistky, vyndal počítač, vychladil (venku bylo 36°C). Nic nepomáhalo, motor sice točil, ale nenastartoval. Prostě nic. Nejbl힚í servis asi až v Bukurešti. V tomto městečku byl taky jeden, ale navíc byla neděle a tam jezdili hlavně Dacie a povozy z koňmi.
Měl jsem v mobilu kontakt na pana Tobolíka "Bobo", od kterého objednávám ND. Zavolal jsem a i přesto, že byla neděle telefon zvedl! Ptál jsem se, jestli neví, kde může být problém. Měli jsme dokonce několik hovoru, volal i nějakému svému známemu v Citroenu, ale problém jsme nakonec nevyřešili. Zmínil se ale o panu Petrovi Kalnem "Jumep", a zkusím jeho. Na internetu mi na něj zjistil číslo a já jsme mu zavolal. Opět přesto, že byla neděle tak mi zvedl!!! Prostě jsem tomu nevěřil. Na dálku mi akorát řekl, že počítač kaput asi nebude, spíše nemůže něco načíst a nejspíš hydr. čerpadlo podvozku. Poradil, a zkusím vyndat a zandat konektor na čerpadle. Já to pak udělal, dceři jsem řekl, a otočí klíčkem a co se nestalo - po 4 hodinách bezradnosti diesel opět krásně klapal!!! Měli jste vidět ty oči nás všech čtyřech. Plánovali jsme již cestu zpět vlakem. Zkoušel jsem, že bychom sehnali nový počítač, ale náklady a diagnostika v těchto končinách by převýšila hodnotu auta (r.v.2001). Takže v autě panoval smutek a spíše smíření s tím, že naše dovolená končí a že sundáme SPZetky a auto tam necháme. A ono najednou všechno jinak!!! Pan Kalna mi po dalším telefonu říkal, že by se nebál jet dál.
Měli jsme nakonec krásnou dovolenou. Najeli jsme cca 4500 km a v pořádku vrátili domu.

Touto cestou moc děkuji a také celá moje rodina panu Tobolíkovi "Bobo" a panu Kalnovi "Jumep" za to, že nám neskutečně pomohli a to i přesto, že se neznáme a navíc byla neděle!!! Prostě lidé, kteří pomůžou existuji a jedni z nich jsou oni. Díky, díky, díky!!!

(Mimochodem nebezpečné Rumunsko jsme vůbec nepoznali, protože nějaká starší paní z domu kousek od našeho auta nám donesla jabka, švestky, vodu. Zvala nás i na kafe. Jiná paní v malínkém obchůdku nám poskytla azyl v podobě toalety, koupelny...)

Happy end!!! Díky pane Tobolík a pane Kalna!!!

Jan Veselý

06.08.2015 08:00 - Re: Velké poděkování!!! 2848275
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No mi( můj elektrikář) jsme z tohoto důvodu pořídili novej automobil - mikrobus do kterého se instaluje speciální zařizení se kterým budeme schopni kdekoli provádět veškeré elektronické a většinu mechanických oprav přímo na místě - sice investice za víc jak milion ale .......

06.08.2015 20:46 - Re: Velké poděkování!!! 2848439
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
to mi pripomina film Apollo 13, klobuk dolu
"houston mame problem"

06.08.2015 21:03 - Re: Velké poděkování!!! 2848463
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dík, že si to sem napísal. Takéto príbehy sa vežmi dobre čítajú.

06.08.2015 21:39 - Re: Velké poděkování!!! 2848494
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Dík, že si to sem napísal. Takéto príbehy sa vežmi dobre čítajú.


No můj společník - elektrikář vždy měl auto jako pojízdnou dílnu,ale třeba mikroskop,zařízení na opravy-úpravy jednotek atd.. se tam nevešli a ani se to nedalo v kombíku vozit tak koupil mikrobus v max výbavě a po úpravě to bude sevisní vozidlo,obytňák,skad - no vše co je potřeba k opravám na místě . Takže by neměl být problém kdekoli opravit vše ohledně elektroniky a poměrně dost mechanických oprav a to bez předchozích info což byl někdy problém s jednotkamy které se nedají udělat po kabelu.Auto chtěl stejně a tohle splní všechny požadavky.

06.08.2015 21:56 - Re: Velké poděkování!!! 2848504
fousek
Město: Karviná | Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 38

99 Poslat soukromou zprávu
Pěkně se to četlo a klobouk (co nemám) dolů před oběma...

06.08.2015 22:32 - Re: Velké poděkování!!! 2848513
stano1
Město: Partizánske-Bolzáno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 173
99 Poslat soukromou zprávu
No darmo, jumep je jumep!!!
Kto umí, ten umí...

06.08.2015 22:49 - Re: Velké poděkování!!! 2848516
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Že bychom na srazu vypsali soutěž kdo dříve najde a odstraní chybu (elektronickou,mechanickou) můžem jít i do programování,výměny jednotek - do čehokoli

V poslední době to tu bývá úsměvné.

06.08.2015 23:21 - Re: Velké poděkování!!! 2848522
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To sa rieši takto na školeniach citronu... Ale tam nemali pivko. Tak môžme na zraze, kžudne

06.08.2015 23:57 - Re: Velké poděkování!!! 2848524
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
To sa rieši takto na školeniach citronu... Ale tam nemali pivko. Tak môžme na zraze, kžudne


neprovokuj už mockrát ho prosili v servisech aby to šel dát dokupy - nikdo na ten špek nepřišel (je jeden z nejlepších v CZ) - nedali to dohromady ani francouzi.
mám za to že ty ale také o tom něco víš

27.07.2016 07:25 - Poděkování 2975610
MiFa
Město: Polička, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 14
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Chci tu poděkovat jruze, za informace, co se týče biturba a závady kolem něho a hlavně kdo mi to může opravit byla další rada nad zlato je Martin Handl, kde mi závadu motoru opravil. Dělal to ventil sání do turba, tak se vyměnil. Auto jede jako drak, ještě je špatná hadice Intercooleru na přírubu turba, kde má maličko hrk a kapky oleje. Ta se ještě musí vyměnit. Ale vliv na výkon to nemá a nevypíná se už Tempomat, který se při 5-6 stupni na 2500 ot. vypínal. Děkuji moc za všechny

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator