Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

Proč Citroën doporučuje právě Total? Partnerství, trvající téměř půl století, nepřináší jen tituly mistrů světatotal_olej_0w30 total_olej_0w30

Proč Citroën doporučuje právě Total?

Proč Citroën doporučuje právě Total? Partnerství, trvající téměř půl století, nepřináší jen tituly mistrů světa. Že Sébastien Loeb získal celkem devět titulů mistra světa WRC? Kdo z příznivců rally sportu by to nevěděl. Po každém vítězství nepomněl tento dnes už legendární pilot poděkovat všem, kdož ho podporovali a pomáhali mu. Možná to zní jako fráze a strohé reklamní sdělení, ale to že Citroën doporučuje Total, ctil i sám Séb. Dobře věděl a ví, co pro výkon jeho auta znamená špičkový motorový olej.

Kdy nás začne olej zajímat?

 A ti kdož nemají podobné ambice? Motorový olej bereme jako něco, o čem víme, že se musí občas vyměnit a zajímáme se hlavně o to, na kolik nás „olej s filtrem” v servisu přijde. Ti technicky zdatnější ještě dokážou rozluštit, co se skrývá za označením jednotlivých výrobků, jak se označuje syntetika, polosyntetika, co se hodí pro turbodiesely a co pro benzínové motory. Ale přiznejme si, že až do pravidelné servisní prohlídky svého auta se o olej moc nezajímáme. Na rozdíl od všeho, co nás zaměstnává při výběru vozu a jeho motoru. Po autě žádáme nejmodernější technologie a technické výkřiky. A přitom i maziva, resp. oleje musí držet s konstruktéry krok, ne-li být o nějaký ten krůček napřed. Jak to říkal Béda  Hudeček, automechanik v nesmrtelné filmové komedii Jáchyme, hoď ho do stroje? „Nemažete, klepe to!” Výčet závad by u dnešních motorů byl při nedostatku nebo úplné absenci správného motorového oleje mnohem širší, až po karamboly fatální.

 

Olej musí mít náskok

Motorové oleje musí mít proto náskok či jít ruku v ruce s technologickými změnami a vývojem motorů vozů. V současné době se navíc musí přizpůsobovat stále přísnějším mezinárodním normám a vyhovovat novým požadavkům kladeným na osobní a lehká užitková vozidla.
Citroën doporučuje Total - a  také proto auta této značky mazací problémy nemají už téměř 50 let. Tak dlouho totiž trvá vzájemná spolupráce, přesněji od roku 1968, kdy oba partneři vstoupili společně na sportovní kolbiště. 

Výsledkem partnerství a týmové spolupráce je produkce vysoce kvalitních maziv a podíl na bezkonkurenčních rekordech a vítězstvích v motorsportu. A nepřekonatelný počet vítězství a světových titulů Sébastiena Loeba a Citroënu jsou jen špičkou ledovce.

 

Nejnovější přírůstek  - QUARTZ INEO FIRST 0W-30

Petrolejářská společnost TOTAL dlouhodobě vyvíjí řadu vysoce kvalitních motorových olejů TOTAL QUARTZ, které uspokojí i ty nejnáročnější požadavky výrobců vozů. Jsou speciálně vyvinuté jak pro benzinové, tak dieselové spalovací motory osobních i lehkých užitkových vozů značky CITROËN.

Co všechno tyto oleje dokážou? Samozřejmě kromě svého základního poslání při mazání motoru.  Celá produktová řada TOTAL QUARTZ výrazně podporuje úsporu paliva, zvyšuje účinnost motoru a prodlužuje životnost katalytických systémů.
Nejnovější olej QUARTZ INEO FIRST 0W-30 splňuje nejpřísnější emisní limity EURO 6 a je exkluzivně doporučen pro moderní motory vozidel Citroën s tzv. homologací PSA B712312.

Tento syntetický motorový olej  je exkluzivně doporučován pro benzínové motory TU a EP (1.4 L, 1.6 L) a dieselové motory DV a DW (1.4 L, 1.6 L, 2.0 L, 2.2 L).  Jedná se o nízkopopelnatý olej podporující účinnost a životnost katalytických systémů a částicových filtrů, lehkoběžný olej výrazně podporující úsporu paliva (až 4,2 % vůči syntetickým formulacím 5W-40). A hodí se zejména pro vozy s motory vybavenými technologií Start & Go.

Tak už víte, proč Citroën doporučuje právě Total?

Nyní speciální nabídka: v období od 1.4. do 31.5. 2015 získáte při výměně oleje Total dárek - skládací piknikovou deku. Více informací zde a ve všech autorizovaných servisech Citroën, kde můžete nyní se svým vozem absolvovat i výhodnou jarní prohlídku jen za 299 Kč.

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator