Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

NOVÝ C4 CACTUS, MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍ KOMPAKTNÍ HATCHBACK JEDINEČNÉHO CHARAKTERUnc4_3010 nc4_3010

NOVÝ C4 CACTUS, MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍ KOMPAKTNÍ HATCHBACK JEDINEČNÉHO CHARAKTERU

Citroën odhaluje Nový C4 Cactus představující novou nabídku kompaktního hatchbacku.  Pro C4 Cactus jde o výraznou změnu, protože se sice drží principů svého segmentu z hlediska technologií a motorů, ale odlišuje se svým jedinečným charakterem a komfortem. Design vozu si zachovává smělost a modernost a současně se zvýšila jeho reprezentativnost. Interiér vozu Nový C4 Cactus vyniká komfortem, díky němuž se v něm posádka cítí jako v bavlnce. Nový C4 Cactus využívá program Citroën Advanced ComfortŽ a v Evropě poprvé představuje nové odpružení podvozku s kapalinovými tlumiči - Progressive Hydraulic Cushions™ - PHC, které vytvářejí dojem „létajícího koberce“, a ve světové premiéře se u něj objevují sedadla Advanced Comfort. Mimořádně komfortní Nový C4 Cactus s novou osobností se na trhu objeví v prvním čtvrtletí 2018.V roce 2016 Citroën uvedl na trh model C3, v roce 2017 následovala SUV C3 Aircross a C5 Aircross a nyní pokračuje ve své produktové ofenzívě díky své nové nabídce kompaktního hatchbacku, kterým je Nový C4 Cactus. Tento model přináší do segmentu hatchbacků svěžest, a to díky tomu, že kombinuje jedinečný charakter vozu C4 Cactus s příkladným komfortem vozu C4. Byla rovněž posílena jeho reprezentativnost a postavení, nebo jeho výbava zahrnuje neopomenutelné prvky, které tento segment vyžaduje, tedy 12 podpůrných prvků řízení, 3 technologie využívající mobilní připojení, motory dosahující výkonu až 130 k a unikátní styl.

Nový C4 Cactus je moderní, má charakteristický vzhled a nabízí zcela novou zkušenost z hlediska pohody. Citroën za tímto účelem navázal na svůj vlastní technologický odkaz spojený s hydraulickým odpružením. Technologie byla přepracovaná tak, aby byla přístupná všem. Nový C4 Cactus tak přináší na evropský trh odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy™ (Progressive Hydraulic Cushions™ - PHC) a ve světové premiéře sedadla Advanced Comfort, jež jsou zárukou pohodlného sezení a jízdy.

Nový C4 Cactus přináší do segmentu kompaktních hatchbacků závan svěžesti a originality.

nc4_2_3010HATCHBACK JEDINEČNÉHO CHARAKTERU: ODVÁŽNÝ DESIGN

Nový C4 Cactus svoji odlišnost prosazuje zcela přirozeně prostřednictvím nové široké a expresivní přední masky, nového tvaru blatníků a velkorysé hladké zadní strany s novými světly s LED diodami vytvářejícími 3D efekt. Svou vyvážeností a plnými objemy převrací hluboce zažité principy segmentu kompaktních hatchbacků a nabízí čistý jednolitý vzhled. Jeho dlouhý rozvor o délce 260 cm a krátké převisy mu zaručují kompaktní rozměry, takže je mrštný a snadno ovladatelný, ale zároveň nabízí prostornost, která je v tomto segmentu očekávaná. Vůz upoutá grafickými prvky, jež jsou pro značku Citroën typické a jež zdůrazňují tvar karoserie. Patří mezi ně prvky AirbumpŽ ve spodní části dveří, nepřerušený pás oken a plovoucí střecha, přední dvouúrovňová maska nebo zadní podpis s LED diodami a 3D efektem. Vůz nabízí 31 kombinací individualizace exteriéru, a to díky 9 odstínům karoserie a 4 balíčkům Pack Color, které zahrnují elegantní barevné prvky, díky nimž si mohou zákazníci vytvořit vůz podle vlastního vkusu. Uvnitř zájemce čeká funkční a čistá kabina, z níž na první pohled čiší klid. V nabídce je 5 stylů interiéru, které do interiéru vnášejí světlo, měkkost a eleganci.


MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍ HATCHBACK: NOVÝ, VŠEM DOSTUPNÝ ROZMĚR

Nový C4 Cactus přenáší automobilový komfort do nové dimenze. Využívá veškeré složky programu Citroën Advanced ComfortŽ a poprvé přináší na evropský trh vyspělé technologie pro co nejlepší moderní globální komfort. Nabízí mimořádně pohodlnou jízdu díky evropské premiéře odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy™ (Progressive Hydraulic Cushions™ - PHC), jež odfiltrovávají nerovnosti vozovky a vytvářejí dojem jízdy na „létajícím koberci“. Ve světové premiéře se ve voze objevují nová sedadla Advanced Comfort, které nabízejí vynikající komfortní dojem tuhosti a komfortní držení těla. Nový C4 Cactus představuje rovněž generační skok z hlediska zvukové izolace a výbavy. Cestující cestují s lehkostí a v klidu díky 12 podpůrným prvkům řízení a 3 technologiím využívajícím mobilní připojení. Jeho výkonné a úsporné motory také přispívají ke klidu a pohodě, které posádka ve voze Nový C4 Cactus pociuje.

„Cílem Citroënu je být značkou, která bude referencí, pokud jde o komfort. Jako nespecializovaná značka přinášíme tento nevídaný komfort široké veřejnosti. Nový C4 Cactus s odpružením s tlumiči s hydraulickými dorazy™ znamená nabídku originálního kompaktního hatchbacku, který jde dokonale s dobou.“ Linda Jackson, generální ředitelka značky Citroën
HATCHBACK JEDINEČNÉHO CARAKTERU: ODVÁŽNÝ DESIGN

ČISTÝ A ŠTÍHLÝ TVAR

ZMĚNA STYLU: REPREZENTATIVNĚJŠÍ VZHLED BEZ ZTRÁTY PŮVODNÍHO DUCHA
Nový C4 Cactus si zachovává samotnou podstatu vozu C4 Cactus: jedinečný vzhled a originalitu, které mu dodává jeho celková vyváženost a prostorné tvary. Změnil se však výraz, který se přizpůsobil principům kompaktních hatchbacků, a posílila se jeho reprezentativnost a čistota designu. Má novou širší přední masku s LED světly pro denní svícení, které navazují na stylizované šípy tvořící logo značky a jsou protažené přes celou šířku vozu, elegantní světlomety podtrhují lesklé černé lišty a nárazník v barvě karoserie s bočními mřížkami sání pro větší dynamiku. V zadní části upoutá elegantní a hladké víko zavazadlového prostoru v barvě karoserie s novými zadními LED světly s 3D efektem, které vozu dodávají širší a současně modernější vzhled. Dynamiku vozu posilují boční mřížky sání. Prvky AirbumpŽ na bocích vozu Nový C4 Cactus se zjemnily a přesunuly do spodní části tak, aby odpovídaly stylu hatchbacku a současně zajistily trvalou ochranu karoserie. Výsledkem je svěží a výrazný hatchback, který je moderní i reprezentativní, připravený okouzlit velké množství zájemců.

KOMPAKTNÍ A PROSTORNÝ
Nový C4 Cactus nabízí plné objemy, horizontální kapotu, z níž vyzařuje robustnost a ochrana, a horizontální linii bočních oken, díky níž vůz získal tvar hatchbacku. Vůz dobře sedí na kolech zasazených ve čtyřech rozích. Vůz, jehož struktura je díky platformě PF1 skupiny PSA dokonale optimalizovaná, má rozvor o délce 260 cm, což je hodnota typická pro segment kompaktních hatchbacků a je zárukou velkorysého prostoru pro všechny cestující. Má krátké převisy, které zaručují mrštnost a manévrovatelnost v městském prostředí. Nový C4 Cactus se díky svým vnějším rozměrům (délka 417 cm, šířka 171 cm) vrací k podstatě kompaktních hatchbacků, nabízí prostornost a víceúčelovost v městském, příměstském i mimoměstském prostředí.

PLYNULÝ DESIGN S VÝRAZNÝMI GRAFICKÝMI PRVKY
Nový C4 Cactus s čistými jednolitými liniemi nabízí vyvážený plynulý vzhled, který je dynamický a uklidňující, bez agresivity a nadbytečných stylových prvků. Přední, boční i zadní strana na sebe přirozeně navazují a vytvářejí dojem soudržnosti a elegance pro silný výrazný styl. Jeho jednolitý tvar a plynulé křivky si uchovávají silné grafické prvky pro výjimečnou funkčnost a dokonale odpovídají formálnímu jazyku stylu Citroën.

 • Nová přední maska má typický vzhled vozů Citroënu a dodává vozu vzhled širokého automobilu. Vůz je podobně jako ostatní modely značky opatřen dvoustupňovými světlomety s denními LED světly a zdůrazněním loga značky ve tvaru stylizovaných šípů. Nová štíhlá a technologicky dokonalá denní LED světla tak prodlužují chromované logo, které se táhne přes celou přední masku a pro větší kontrast a eleganci je umístěno na leskle černém podkladu. Nové světlomety jsou štíhlejší pro větší dynamiku a pro větší kontrast a hloubku jsou olemovány leskle černou ozdobnou lištou. Další grafické prvky typické pro Citroën jsou mlhová světla, která mohou být také ozdobena vloženým dekorativním prvkem. A konečně mřížka sání vzduchu je pro větší eleganci zvýrazněna chromovanou lištou.
 • Profil vozu Nový C4 Cactus je velmi plynulý. Nabízí ideální proporce, 1/3 povrchu tvoří prosklené a 2/3 plné plochy, výška vozu je 148 cm, což je na trhu slušný průměr, výsledkem je lepší aerodynamika. 360° zřetězení prosklených ploch vytváří dojem „plovoucí“ střechy: čelní okno oddělují leskle černé sloupky, dále pokračují boční okna navazující na sebe podél celé karoserie až k oknu zadního víka včetně zadních postranních okének s originálním grafickým zpracováním: barva karoserie je olemována dvěma leskle černými prvky, které přinášejí této části vozu, která je pro modely Citroën charakteristická, jemnost a eleganci. Na tomto místě je také umístěn podpis „Cactus“, jako označení originality vozu. V rámci příplatkové výbavy je u vozu Nový C4 Cactus k dispozici i designový a funkční střešní nosič (v závislosti na dané zemi).
 • Pro zajištění optimální ochrany zejména ve městě je Nový C4 Cactus opatřen ochranou podběhů kol a prahových lišt, dále novými vylepšenými prvky AirbumpŽ ve spodní části dveří, které spolu s ochranou prahových lišt obepínají celou karoserii, což z vozu činí nejlépe chráněný vůz segmentu kompaktních hatchbacků. Tato ochrana snižuje náklady na opravy vozu, což je důležitý moment zejména pro zákazníky kategorie Business. Nové umístění prvků AirbumpŽ zvyšuje dynamiku a vzhled vozu, který je díky nim při pohledu z boku živější, nebo tyto ochranné prvky jsou barevně odlišné.
 • Nová zadní světla se dvěma LED podlouhlými moduly s 3D efektem na obou stranách vozidla vytvářejí jeho grafický i technologický světelný podpis. Ten navazuje na nejnovější modely značky, je mezi všemi ostatními dobře rozeznatelný, okamžitě upoutá a podtrhuje šířku vozu. Tato širší světla zasahují až do nového víka zavazadlového prostoru v barvě karoserie, které je čisté a elegantní; celá zadní strana s plynulými čistými tvary je tak dynamizována a získala ještě větší objem. Plynulé linie karoserie a víka zavazadlového prostoru v barvě karoserie podtrhují hladký a čistý vzhled vozu.
 • Otvory v předním a zadním nárazníku zdůrazňují dojem šířky vozu a zvyšují jeho aerodynamiku. I ony zesilují dojem expresivity a dynamiky z vozu Nový C4 Cactus.

 

 

 

ČISTÝ A SVĚTLÝ INTERIÉR

Interiér vozu Nový C4 Cactus přebírá hlavní prvky z modelu C4 Cactus, který byl průkopníkem v oblasti stylu interiéru automobilů značky. Ihned po otevření dveří čiší z kabiny pocit komfortu a pohody. Interiér je prosvětlený a útulný, cílem designérů bylo, aby působil přívětivě díky čistým tvarům, měkkým materiálům a uklidňujícím barvám. Mimořádně pohodlný hatchback nabízí svým zákazníkům moderní, elegantní a uvolněnou atmosféru, bez ohledu na okolní podmínky: slouží jako skutečné pozvání k cestování.

Nový C4 Cactus má nízkou elegantní palubní desku horizontální koncepce, na které jako by plul centrální dotykový displej a plně digitální sdružený přístroj zobrazující důležité informace. Díky 100% digitálnímu rozhraní pro řízení je místo řidiče volné, všechny ovladače jsou uspořádané kolem 7" dotykového panelu, který je sériově vybaven kapacitním displejem. Stylově čistá a volná kabina, která je zbavena všech nadbytečností, okamžitě vyvolává dojem lehkosti a uživatelské vstřícnosti.

V kabině, jejímž cílem je evokovat pohodu a klid, je víko odkládací přihrádky před sedadlem spolujezdce opatřeno popruhy, přezkami a čepy a odkazuje tak na tradici zavazadel a svět cestování. Podobné prvky se objevují i na dveřích, jejichž kliky mají vzhled popruhů. Vše působí jako výzva k tomu, aby člověk vyrazil na cestu.

Pro zvětšení prostoru a pohodlí byl ve voze Nový C4 Cactus použit horizontální princip, která se projevuje grafickou kontinuitou zajištěnou kontrastním pásem v horní části sedadel, který do přední i zadní části vozu vnáší prvek elegance a odlišnosti. Tento grafický prvek je typickou součástí vozů Citroënu, kterým dodává jemnost a vřelost.

 

Celá posádka má díky panoramatickému střešnímu oknu s ochranou proti tepelnému prostupu příjemný pocit pohody a prostoru. Sklo je pokryto vrstvou, která dovnitř propouští světlo bez nebezpečí oslnění, zabraňuje vstupu tepla a chrání před UV zářením podobně jako sluneční brýle kategorie 4. Díky jeho světelné, tepelné a akustické ochraně se vůz obejde bez sluneční clony, což zlepšuje nejen prosvětlení, ale také prostornost a účinnost: byl zachován prostor pod střechou, došlo ke snížení hmotnosti a těžiště.

 

Nový C4 Cactus klade důraz na zlepšení všeho, co je pro zákazníka při každodenních cestách důležité. Jeho palubní deska z měkčeného plastu, která je příjemná na dotek, ladí s čalouněním, větší eleganci do interiéru vnáší pružné popruhy. Interiér Nové C4 Cactus má mnoho leskle černých prvků: jde o lišty kolem větráků, konce panelu přístrojové desky, spodní rameno volantu, lištu kolem sdruženého přístroje a dotykového displeje, ozdobnou část nové středové konzoly. Tyto díly nádherně ladí se saténově chromovanými prvky, které se objevují na ovladačích otevírání dveří, liště pod dotykovým displejem, na spodním ramenu volantu, liště kolem patice řadicí páky na nové středové konzole, ozdobné části kolem popruhů ve dveřích a na přihrádce před sedadlem spolujezdce Top Box. Čalounění u nových stylů interiéru, které jsou součástí příplatkové výbavy, byla zvolena tak, aby byla na dotek měkká a příjemná.

KOMPLETNÍ NABÍDKA PERSONALIZACE

Nový C4 Cactus vsadil na možnosti personalizace a eleganci, v nabídce je celkem 31 barevných kombinací exteriéru. Základem je 9 odstínů karoserie, díky nimž se může projevit osobitost, a to jak nadčasová (bílá Banquise, černá Obsidien, šedá Platinum a šedá Acier), tak čerstvá (červená Aden, olivová Brown) nebo elegantní (smaragdová Emeraude Blue, bílá Perle Nacré, Deep Purple).

V nabídce jsou i 4 velmi trendy balíčky Packs Color, poskytující větší možnosti osobitosti a elegance: Glossy Black, Silver Chrome, Anodised White a Anodised Deep Red. Tyto barevné prvky jsou důmyslně nadávkované, využívají kontrast vůči karoserii a jemně podtrhují prvky AirbumpŽ na úrovni prahových lišt předních dveří a ve spodní části předního nárazníku.

 

Pro ještě intenzivnější individualizaci je v nabídce 5 typů litých kol: střízlivá a elegantní kola Square 16' Gray a Square 16' Black, ale také Cross 17" Black, dvoubarevná Cross 17' Black / Alu a Cross 17' White / Alu, z nichž poslední dvoje jsou opatřena diamantovým výbrusem pro ještě dokonalejší grafické provedení.

Materiály používané uvnitř kabiny jsou příjemné na oko i dotek, jde zejména o povrch palubní desky z měkkého texturovaného materiálu, který ladí se sedadly. Nový C4 Cactus má v nabídce 5 elegantních a útulných stylů interiéru, které umožňují upravit si kabinu na míru vlastnímu vkusu:

 • Standardní styl kladoucí důraz na čistý střídmý design s látkovým čalouněním sedadel Mica Grey, s šedou palubní deskou a šedými loketními opěrkami a popruhy ve dveřích.    
• Styl Metropolitan Red, pro který je důležitý prostor, jas a elegance. Nabízí látkové čalounění Silica Beige, tmavě červený pás v horní části opěradel, tmavě červenou palubní desku a béžové loketní opěrky a popruhy ve dveřích a na přihrádce před sedadlem spolujezdce Top Box.   
• Styl Wild Grey, z něhož čiší větší vitalita a dynamika, se sedadly Silica Grey, světle šedým pásem  v horní části opěradel a šedou palubní deskou a šedými loketními opěrkami a popruhy ve dveřích a na přihrádce před sedadlem spolujezdce Top Box.   
• Styl Hype Grey evokující vyšší nadstandard, s koženými sedadly Grainé Black, šedou palubní deskou a šedými loketními opěrkami a popruhy ve dveřích a na přihrádce před sedadlem spolujezdce Top Box.   
• Styl Hype Red určený pro nejnáročnější zákazníky, se sedadly kombinujícími kůži Nappa Beige a látku Beige, s pásem z materiálu Alcantara v tmavě červeném provedení v horní části sedadel, tmavě červenou palubní desku a béžovými loketními opěrkami a popruhy ve dveřích a na přihrádce před sedadlem spolujezdce Top Box.

 

MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍ HATCHBACK: NOVÝ ROZMĚR DOSTUPNÝ PRO VŠECHNY

KOMFORTNÍ JÍZDA: NEJPOHODLNĚJŠÍ Z KOMPAKTNÍCH HATCHBACKŮ

PREMIÉRA V EVROPĚ: odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy ™(PROGRESSIVE HYDRAULIC CUSHIONS ™ - PHC)

Nový C4 Cactus poprvé v Evropě představuje odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy (Progressive Hydraulic Cushions™ – PHC), což je novinka značky Citroën, která se poprvé objevila u vozu C5 Aircross v Číně a má se používat u budoucích vozů v nabídce. Zkušenost značky Citroën v oblasti nápravového systému již není nutné dokazovat. Komfort odpružení je již 98 let jedním ze základních principů značky. Zákazníci si v průběhu let komfort vozů značky Citroën, který je odlišný od všeho ostatního na trhu, velmi oblíbili. A na základě této zkušenosti a na základě know-how inženýrů značky Citroën bylo vyvinuto nové odpružení, jehož cílem je vylepšit kvalitu odfiltrování nerovností, jež je pro Citroën typická a zákazníci značky ji vyhledávají.

V rámci vývoje nového odpružení bylo podáno 20 patentů. Princip jeho fungování je jednoduchý. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, k „Progressive Hydraulic CushionsTM“ se přidávají dva hydraulické dorazy – jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení. Odpružení tak pracuje ve dvou fázích podle potřeb zatížení:

 • V případě mírného stlačení a rozpínání řídí pružina a tlumič společně vertikální pohyby bez toho, že by se musely zapojit i hydraulické dorazy. Přítomnost těchto dorazů však inženýrům umožnila nabízet větší volnost zdvihu vozu, což vytváří dojem „létajícího koberce“ a pocit, že auto nad nerovnostmi vozovky doslova letí.
 • V případě většího stlačení a rozpínání se k pružině a tlumiči přidává i hydraulický doraz rozpínání nebo stlačení, které postupně pohyb zpomalují, takže na konci nedojde k prudkému zastavení. Na rozdíl od klasického mechanického dorazu, který absorbuje energii, ale část jí vrátí zpět, hydraulický doraz tuto energii absorbuje a rozptýlí. Díky tomu nedojde k odrazu.

 

  Díky tomuto technickému inovativnímu řešení poskytuje Nový C4 Cactus vynikající komfort a efekt létajícího koberce, aniž by došlo ke zhoršení chování vozu a potěšení z jízdy.


  SEDADLA ADVANCED COMFORT PRO VŠECHNY ČLENY POSÁDKY

  Pro ještě větší pohodlí jsou všechna přední sedadla vozu Nový C4 Cactus opatřena novou pěnu s vysokou hustotou, která zlepšuje pohodlí při sezení. Nová pěna hustotou rovněž zajišuje optimální komfort v průběhu času, ani po dlouhých hodinách jízdy nedochází k jakémukoliv sesedání, sedadla rovněž po několika letech používání nestárnou.

  Kromě toho se u 3 stylů interiéru vozu Nový C4 Cactus (Metropolitan Red, Wild Grey, Hype Red) objevují ve světové premiéře sedadla Advanced Comfort. Jedná se o celý soubor vylepšení, která přinášejí komfortní dojem tuhosti, komfortní držení těla a dynamický komfort, aby se cestující cítili stejně jako doma v křesle v obývacím pokoji! Přední sedadla i zadní lavice jsou pokryta vizuálně strukturovanou pěnou o tloušce 15 mm pro vizuálně i fyzicky pohodlné sezení:

      • Vizuálnímu komfortu sedadel byla věnována velká pozornost, cílem bylo vytvořit viditelné a skutečné polstrování, které se inspirovalo legendárními hatchbacky značky, jako byly vozy CX nebo Xantia. Toto polstrování vytváří nepopiratelný vizuální podpis vozu a poskytuje komfort, který ještě posiluje prošití a grafické prvky, jež jsou součástí formálního jazyka používaného u vozů Nový C3, Nový C3 Aircross nebo Nový C5 Aircross.
      • Komfortní držení těla je nesmírně důležité, napomáhají mu široké sedáky i opěradla, zesílené opěrky, výškové nastavení sedadla řidiče i spolujezdce vepředu a nastavení bederní opěrky u sedadla řidiče pro ideální opěrku bederní páteře. V kombinaci s výškovým a hloubkovým nastavením volantu nalezne řidič snadno svou polohu pro optimální jízdní komfort.
      • Subjektivní komfortní dojem tuhosti sedadel byl posílený, již od prvního kontaktu nabízí díky zesílené pěně měkkost i oporu.
      • Dynamický komfort, který je pro dobrou oporu zejména při dlouhých cestách nezbytně nutný, zajišuje strukturovaná a na povrchu zesílená pěna spojená s pevnou částí uprostřed sedadla

  „Citroën s vozem Nový C4 Cactus spouští svou ofenzívu v oblasti komfortu a představuje dvě exkluzivní novinky značky vzešlé z programu Citroën Advanced ComfortŽ: v evropské premiéře odpružení s tlumiči s hydraulickými dorazy a ve světové premiéře sedadla Advanced Comfort. Nový C4 Cactus tak nabízí bezkonkurenční komfort přístupný běžným zákazníkům, vycházející z know-how značky z hlediska pohody na palubě.“ Xavier Peugeot, produktový ředitel značky Citroën

  POSÍLENÍ AKUSTICKÉ IZOLACE

  Akustická izolace je jedním z hlavních prvků ovlivňujících komfort jízdy. Koncepce vozu Nový C4 Cactus se na akustiku velmi zaměřila: vůz získal zesílená okna, zapouzdření zadních oken, těsnění kolem všech otvorů, akustické čelní sklo, více materiálu u čelní příčné stěny oddělující motor a u podlahy. Nový C4 Cactus poskytuje cestujícím vylepšené odizolování od vozovky: snížený hluk při jízdě a menší aerodynamický hluk, výrazně zlepšená izolace bloku motoru a podlahy.   

  KOMFORT POBYTU NA PALUBĚ: PRO USNADNĚNÍ A ZJEDNODUŠENÍ ŽIVOTA

  VELKÁ PROSTORNOST

  Nový C4 Cactus nabízí díky důmyslné koncepci vynikající prostornost. Vzhledem k rozvoru o délce 260 cm v něm může 5 členů posádky cestovat v naprostém klidu a pohodlí:

      • Díky jednoduché palubní desce a vydutým opěradlům předních sedadel se uvolnil prostor ve výši kolen pro celou posádku. Airbag spolucestujícího přesunutý do stropu (Airbag in Roof) uvolnil prostor pro nohy spolucestujícího vepředu, zatímco cestující vzadu mohou vsunout nohy pod přední sedadla.
      • Prostor ve výši loktů byl zvětšen díky vydutým panelům dveří, cestující si tak mohou pohodlně a přirozeně položit ruku na opěrku protáhlého tvaru s měkkým povrchem.
      • Zavazadlový prostor je díky krychlovému tvaru velmi praktický a ve spojení se zadní lavicí dělenou v poměru 1/3 : 2/3 nabízí objem 358 l, který lze po sklopení lavice zvětšit až na 1 170 l.

   

   

  UŽITEČNÉ A DŮMYSLNÉ ODKLÁDACÍ PŘIHRÁDKY

  Nový C4 Cactus má k dispozici celou řadu důmyslných a funkčních odkládacích přihrádek, které jsou velmi dobře rozmístěny po celé kabině:

      • Na palubní desce je před spolujezdcem umístěna velká uzavřená schránka Top Box, kterou má řidič na dosah ruky, dále je tu velká přihrádka s protiskluzovým povrchem, která je umístěná ve spodní části palubní desky na straně spolujezdce;
      • Ve vyvýšené středové konzole je umístěna nová hluboká uzavřená odkládací schránka a plocha pro odložení telefonů s protiskluzovou vrstvou, poblíž které se nacházejí zásuvky 12 V a USB, a před řadicí pákou jsou umístěny 2 držáky na nápoje;
      • Ve dveřích jsou velké schránky, do nichž se vejde pro několik lahví o objemu 1,5 l: jedna je umístěna vodorovně v předních dveřích a dvě vertikálně v zadních dveřích;
      • Kapsy na zadní straně opěradel předních sedadel.

   

   

  VÝBAVA USNADŇUJÍCÍ ŽIVOT VE DNE I V NOCI

  K pohodlí samozřejmě přispívají prvky výbavy usnadňující každodenní život ve voze:

      • Stropní světla s LED diodami v přední i zadní části vozu pro osvětlení celé kabiny, umožňující například připnout dítě k sedačce i v úplné tmě nebo najít ztracený předmět;
      • Elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko pro klidnou noční jízdu bez oslnění;
      • Elektricky sklopitelná vnější zpětná zrcátka, buď na vyžádání, nebo při zamknutí, aby nedošlo k poškození vozidla při zaparkování v úzkém prostoru nebo pro ověření, že vůz je řádně uzamknut;
      • Impulzní otevírání oken s ochranou proti přiskřípnutí usnadňující život zejména při projíždění mýtných bran nebo závor u parkoviš.

   

  UŽIVATELSKÝ KOMFORT: TECHNOLOGIE PRO KLIDNOU JÍZDU

  12 UŽITEČNÝCH PODPŮRNÝCH PRVKŮ ŘÍZENÍ

  Nový C4 Cactus je pro pomoc řidiči při řízení vybaven těmi nejlepšími dostupnými podpůrnými prvky řízení, které zajišují klidné a bezpečné řízení, bojují proti poklesu bdělosti nebo pouhé nepozornosti při jízdě a předcházejí rizikům havárie. Tyto podpůrné prvky řízení, které se zobrazují na 100% digitálním rozhraní, jsou prvním krokem k vozu se samočinným řízením.

   

      • Nouzové automatické brzdění Active Safety Brake: pro omezení rizika kolize díky brzdění namísto řidiče. Multifunkční kamera v horní části čelního skla detekuje překážky, jako jsou například vozidla jedoucí ve stejném směru nebo stojící vozidla. Při rychlosti od 5 do 85 km/hod. čidlo při zjištění rizika kolize automaticky aktivuje brzdy.

      • Systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí: průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Tato rychlost může být jednoduše nastavena do tempomatu nebo omezovače rychlosti
      • Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu: při rychlosti nad 60 km/hod. systém zjistí, když vůz přejede bílou plnou nebo přerušovanou čáru bez zapnutí směrového světla a varuje řidiče zvukovým signálem a kontrolkou ve zpětném zrcátku.
      • Coffee Break Alert: systém, který vyzve řidiče, aby si po 2 hodinách nepřetržitého řízení při rychlosti nad 70 km/hod. udělal přestávku.

      • Varování před snížením pozornosti řidiče: tento systém sleduje chování řidiče pomocí multifunkční kamery umístěné v horní části čelního skla a v případě poklesu ostražitosti řidiče upozorní. Tento systém vyhodnocuje stav bdělosti řidiče prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na silnici. Tato funkce je zvláště vhodná na dálnicích při rychlostech nad 65 km/hod.
      • Systém sledování mrtvého úhlu: tento systém upozorňuje řidiče pomocí diody ve zpětných zrcátcích na přítomnost jiného auta v mrtvém úhlu.  
      • Park Assist: pro klidné, snadné a bezpečnější parkování. Jde o aktivní systém, který usnadňuje podélné parkování i parkování do řady. Systém pomůže po aktivaci řidiči najít parkovací místo vyhovující rozměrům vozu a po jeho nalezení provede zcela bezpečně automatické zaparkování. Řidič ovládá pouze pedál plynu a brzdy
      • Zpětná parkovací kamera: zadní kamera přenáší po zařazení zpátečky na dotykový 7" displej pohled na zadní část vozu s barevnými čárami upozorňujícími na vzdálenost od překážky. Větší výhled pro snadnější manévrování.
      • Asistent pro rozjezd do svahu: umožňuje snadný rozjezd na svazích po uvolnění brzdového pedálu. Funkce funguje na svahu se sklonem více než 3 % a udrží vůz automaticky zabrzděný po dobu 2 vteřin.
      • Funkce přisvícení do zatáček: přední mlhové světlomety umožňují za pomoci dodatečného světelného paprsku přisvítit zatáčku ve směru natočení vozidla až do úhlu 75° na každé straně. Systém funguje do rychlosti 40 km/hod.
      • Hands-free přístup a startování: umožňuje odemknout/zamknout a nastartovat vůz a ponechat si přitom klíč v kapse. Jakmile řidič přiblíží ruku k některé klice předních dveří nebo k zavazadlovému prostoru, auto ho rozpozná.
      • Grip Control: umožňuje vozu přizpůsobit pohyblivost předních kol podle typu terénu (sníh, bláto, písek).  

   

   

  3 TECHNOLOGIE S MOBILNÍM PŘIPOJENÍM

  Nový C4 Cactus poskytuje cestujícím intuitivní systémy využívající špičkové technologie, díky nimž mohou zůstat připojení, sdílet věci, používat navigaci či odpočívat.

  • Funkce Mirror Screen se systémem Android Auto, Apple CarPlay™ a MirrorLinkŽ: umožňuje bezpečně používat aplikace mobilního telefonu na displeji 7" displeje.

  • Citroën Connect Nav: navigační systém 3D s mobilním připojením, který přináší řadu výhod. Tento systém je spojený s kapacitním HD 7    Komentáře

   Komentáře


   Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator