Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

Vítězství pro Yvana Mullera, obhajoba titulu pro José María Lópeze!japan japan

Vítězství pro Yvana Mullera, obhajoba titulu pro José María Lópeze!

Yvan Muller a José María López dojeli na prvním a druhém místě v hlavním závodě v Motegi (Japonsko) a zajistili pro Citroëny C-Elysée WTCC už páté double, umístění na prvních dvou příčkách, sezony. Tento výsledek zároveň znamená, že Argentinec si zajistil v předstihu už třetí titul mistra světa a Citroën výrazně nakročil k šestnáctému světovému prvenství.

I přes noční liják byla dráha v Montegi suchá a svítilo sluníčko. Nicméně horko a dusno spolu s vlhkem vytvořily pro jezdce náročné podmínky. V zahajovacím nedělním závodě Yvan Muller a José María López startovali z 9. resp. 10. pozice na roštu. Hned po startu se ale oba piloti Citroënu posunuli polem na sedmou a osmou pozici. Po několika zatáčkách se Yvan Muller dostal přes Toma Chiltona na šestou příčku. Zakrátko ho následoval i Pechito!
Yvan pak zkoušel se protáhnout kolem Nicka Catsburga. To otevřelo možnost pro stíhačku stájového kolegy pro Pechita. Krátce na to Catsburgovu obranu oba prolomili a vydali se na stíhačku Theda Bjorka, kterému přichystali stejný osud.
Čtvrté resp. páté místo pro Lópeze a Mullera bylo maximem vzhledem ke startovním pozicím. Oba získali velmi cenné body jak pro sebe do mistrovství světa jezdců, tak i pro Citroën v Poháru konstruktérů.

Po výměně částí karosérie na obou vozech se Citroëny C-Elysée WTCC postavily na start hlavního závodu. Pechito měl vynikající start a v první zatáčce se dostal před Yvana. Tím byl dán průběh další fáze závodu. Oba piloti na čele pole jezdili v pohodě a směřovali k double v cíli. Ale po dvou kolech se Citroën Elysée WTCC číslo 37 uhnul a na čelo nechal jet číslo 68. José María Lópezovi totiž stačilo druhé místo k tomu, aby si zajistil titul mistra světa a nechal první pozici týmovému kolegovi. Pro Yvana Mullera to současně znamenalo první vítězství v této sezoně. Za druhé místo si Pechito připsal deset bodů a zajistil si tak třetí titul v řadě, protože nyní má před dalším pokračováním šampionátu náskok už 120 bodů.
V Poháru konstruktérů se Citroën zase o něco víc přiblížil zisku šestnáctého titulu mistra světa, pětkrát vyhrál Cross Country Rally World Cup, osmkrát WRC a dvakrát WTCC. Další kolo WTCC se jede 24. - 25. září v Šanghaji, kde by se mohlo rozhodnout.


Co také řekli...

Yves Matton, šéf Citroën Racing: „Všechno hrálo pro nás, od ohromného výkonu našich pilotů v závodě se startem v obráceném pořadí na roštu až po další double v cíli závodu hlavního.  Tento víkend jsme splnili jeden z našich cílů, když José María López udržel titul mistra světa. I když máme do konce ještě několik závodů, toto je začátek konce velkého dobrodružství, které jsme začali téměř před třemi roky. Tím, že Pechito se rozhodl nechat vyhrát Yvana, ukázal velkého týmového ducha, který je v nás všech. Nyní se budeme připravovat na další závod tak, abychom si na něm zajistili mistrovský titul v Poháru konstruktérů. Také bychom rádi skončili na prvních dvou místech v pořadí pilotů. Yvan se bodově dotáhl na Tiaga Monteira a má tak teoretickou šanci skončit v šampionátu druhý.“

José María López: „Jsem jedním z nešastnějších lidí na světě! Když se lidé dívají na motoristický sport v televizi, možná se jim zdá, že pilotují studení a rezervovaní lidé, ale mohu všechny ujistit, že jsem velmi rozrušený. Mám za sebou tři fantastické sezony s Citroën Racing a myslím, že spousta pilotů by chtěla být v mé kůži. Soutěžení ve WTCC je pro mě ohromnou příležitostí v mé kariéře a celému týmu vděčím za hodně. Pokud jde o moje gesto pro Yvana, byl to jeden ze způsobů, jak ukázat respekt, který k němu chovám. Bylo to na mně, i když není snadné se vzdát vítězství. Je vždy těžké vyhrát jakýkoli závod a pro mě bylo tvrdé neslyšet argentinskou hymnu na pódiu, zvláště ten den, kdy člověk vyhraje titul mistra světa. Pomyslel jsem si ale, že už takových příležitostí k podobnému činu nemusí být mnoho. Budu dál bojovat v posledních několika závodech, vždy máme před sebou ještě práci - vyhrát Pohár konstruktérů.“

Yvan Muller: „Především musím poblahopřát Pechitovi k zisku třetího titulu. Určitě si ho právem zaslouží, protože je nejlepším pilotem této kategorie. Navíc kromě toho, že je skvělým pilotem, je i skvělým člověkem. Samozřejmě jsem ho nežádal, aby se nechal předjet, protože to není můj styl, jak bych chtěl závody vyhrávat. On ale udělal přesně to, co jsem já udělal v minulosti v Argentině, když jsem se rozhodl pomoci mu. Je to věcí vzájemného respektu, který stojí na společném rozhodnutí zajistit vítězství pro Citroën. Nyní jsem bodově stejně jako Tiago a pokusím se získat druhé místo v šampionátu pilotů pro sebe.“


Výsledky - zahajovací závod

1. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)
2. Rob Huff (Honda Civic WTCC)
3. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
4. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
5. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)
6.Thed Bjork (Volvo S60 WTCC)
7. Nick Catsburg (Lada Vesta WTCC)
8. Tom Chilton (Citroën C-Elysée WTCC)
9. Nestor Girolami (Volvo S60 WTCC)
10. Gabriele Tarquini (Lada Vesta WTCC)

… 16. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
… 17. Grégoire Demoustier (Citroën C-Elysée WTCC)

Nejrychlejší kolo: Thed Bjork (1:58.156)


Hlavní závod


1. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)
2. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
3.Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
4. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
5. Nestor Girolami (Volvo S60)
6. Tom Chilton (Citroën C-Elysée WTCC)
7. Thed Bjork (Volvo S60 WTCC)
8. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)
9. Rob Huff (Honda Civic WTCC)
10. Gabriele Tarquini (Lada Vesta WTCC)

… 15. Grégoire Demoustier (Citroën C-Elysée WTCC)

Nejrychlejší kolo: José María López (1:58.061)  


Mistrovství světa - pořadí pilotů


1. José María López 319
2. Yvan Muller 199
3.Tiago Monteiro 199
4. Rob Huff 178 pts
5. Norbert Michelisz 172
6. Mehdi Bennani 160
7. Nick Catsburg 145
8. Tom Chilton 143

… 16. Grégoire Demoustier 11


Pohár konstruktérů


1. Citroën 791
2. Honda 583
3. Lada 440
4. Polestar 235

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator