Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

Barumka je za dveřmi.barum barum

Barumka je za dveřmi.

Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice, v roce 2016 se pojede už po šestačtyřicáté. Tradice zlínské soutěže úzce souvisí s popularitou rallysportu u nás, kvůli barumce se rok co rok na Zlínsko vydává několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců. Velkou důležitost této akce dokládá i nebývalý zájem médií, jen v loňském roce se akreditovalo celkem 294 novinářů ze dvaceti států!

Tato soutěž, která má centrum v moravském městě Zlíně, se postupem let propracovala až na samotný vrchol motoristických akcí v České republice a každoročně je nositelem řady novinek nejen v tuzemském rallysportu. Od roku 1983 je soutěž součástí mistrovství Evropy jezdců a od roku 2007 patřila rovněž do prestižního světového seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC), jehož promotérem byla světová televizní společnost Eurosport. Tento krok vedl k výraznému posunu ve vývoji barumky, což je patrné zejména na kvalitě startovního pole.

Letos se jede rally opět jako Mistrovství Evropy rally jezdců a spolujezdců (FIA ERC), Mistrovství České republiky (MČR) a Opel Adam Cup.

Diváci uvidí domácí špičku i kvalitní zahraniční posádky.

Samotná rally odstartuje 26. srpna večerní páteční diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které budou následovat dva plnohodnotné závodní dny. Celá rally bude zahrnovat 229 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem, přičemž nejvzdálenější místo je od centra soutěže pouze 50 km daleko.

Fanoušci Citroën se budou moci těšit na VIP zázemí Citroën, kde bude k dispozici testovací rally simulátor, TV s výsledky závodu, partnerské tiskoviny (Topgear, Speed, Auto4drive, Citroën magazín) a pro děti dětský koutek. Na startu se objeví Martin Koči s Lukášem Kostkou v Citroënu DS3 R3T max. Přijďte je podpořit a vychutnat si jedinečnou atmosféru Barum Czech Rally Zlín!

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator