Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

Vítězství Citroënu, které má váhu!wtcc wtcc

Vítězství Citroënu, které má váhu!

V zahajovacím kole mistrovství světa FIA World Touring Car 2016 potvrdil Citroën Total Team svůj vítězný potenciál. I přes 80kg handicap, který musely vézt vozy Citroën C-Elysée WTCC, vyhrál José María López hlavní závod a okruh Paula Ricarda opouští jako vedoucí jezdec mistrovství světa.

Zahajovací závod se odehrával v Provence s kulisou šedých mraků na obloze, ale suché počasí vydrželo i po startu. Start podle obráceného pořadí na roštu poslalo Yvana Mullera a José María Lópeze až na 8. a 10. příčku. Oba piloti chtěli ušetřit své vozy Citroën C-Elysée WTCC pro hlavní závod, a tak se vyhnuli tvrdým soubojům v prvním kole a figurovali na 8. a 11. místě. Yvan byl navíc penalizován za špatný start, a tak se do závodu zapojil až na konci balíku.

José María López byl předjet Tarquinim a byl devátý. Pak se sice dokázal posunout o další tři příčky během několika set metrů, když využil zmatku způsobeného hodinami Ekbloma, a dostal se nejprve přes Coronela a pak i Catsburga.

Potom se snažil udolat i šestého Huga Valenteho, ale v několika posledních kolech marně hledal cestu, která by nebyla příliš riskantní a zavánějící havárií. Díky Mehdi Bennanimu z týmu Sébastien Loeb Racing skončil Citroën C-Elysée druhý, a tak Citroën si mohl připsat důležité body do Poháru konstruktérů světového šampionátu.

V neděli pozdě odpoledne byl odstartován hlavní závod, finále celého závodního víkendu na okruhu. Oficiální C-Elysée WTCC měly perfektní start díky José María Lópezovi, který do první zatáčky zaujal první místo, a Yvanu Mullerovi, který byl druhý. Argentinský pilot pak své vedení po krůčcích zvyšoval. Yvan ze sebe nemohl setřást Tiaga Monteira. Odolával mu po sedm kol, ale pak byl vytlačen soupeřem v zatáčce Virage du Pont. Norbert Michelisz využil výhody a odsoudil Mullera k 4. místu. Poslední kolo bylo svědkem útoku Tiaga Monteira dokonce na vedoucího José María Lópeze. I přes pneumatiky poznamenané osmdesátikilogramovou přítěží se obhájci mistrovského titulu podařilo na šachovnicovém praporku zaznamenat 21. vítězství v závodě FIA WTCC.
Tento výsledek také posunul José María Lópeze do čela celkové klasifikace mistrovství světa WTCC s náskokem 4 bodů před Monteirem. I přes nepříznivé výchozí podmínky se Citroënu podařilo udržet se v Poháru konstruktérů o jediný bod na druhém místě.

Další dějství mistrovství světa se uskuteční na Slovakia Ringu 15. - 17. dubna 2016.

Co také řekli...

Yves Matton (šéf Citroën Racing): „Přes nastavení, které znevýhodňuje tým úřadujícího mistra světa, jsme dokázali, že Citroën C-Elysée WTCC dál zůstává nejlepším autem soutěže. Nepřikládám velký význam výsledkům zahajovacího závodu, které jsou vykonstruované a neodrážejí skutečnou sílu. Ale výkon Pechita Lópeze v hlavním závodě přinesl odměnu za úsilí celého týmu přes zimní přestávku. Je pro nás velikou satisfakcí, že jsme na čele pořadí pilotů mistrovství světa a s trochou štěstí bychom vedli i Poháru konstruktérů. Čeká nás obtížný víkend na Slovensku, ale po něm bychom měli být zpět v soutěži už za rovnocenných podmínek s našimi soupeři.“

José María López (Citroën C-Elysée WTCC č. 37): „Na startu hlavního závodu číhalo několik nebezpečí, a tak jsem byl velice šastný, že jsem byl vpředu následován Yvanem. Váhový rozdíl oproti ostatním autům byl příliš velký, a to bylo to, co umožnilo Tiagovi jít přes Yvana a útočit i na mě. Několik posledních kol bylo proto hodně napínavých. Moje pneumatiky byly dost sjeté a nebylo jednoduché se udržet na čele. Podařilo se mi rychle projet Signes, a to mě posunulo o kousek dopředu. Ještě jednou musím konstatovat - velmi dobře, Citroën! Věděli jsme, že to bude těžké, ale odjíždíme odsud s hlavou vztyčenou a s vedením v mistrovství světa.“

Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC č. 68): „Sezona pro mě nezačala nejlepším startem po slibném výkonu v kvalifikaci. V závodě 1 jsem udělal chybu na startu a penalizace byla spravedlivá. To mě vyřadilo z bojů o body. V hlavním závodě jsem zahájil velmi dobře, ale nemohl jsem udržet Hondy, které byly o 80 kilogramů lehčí. Tiago Monteiro se pokusil o odvážný tah, což mě stálo dvě místa. Je to smůla a samozřejmě jsem zklamaný ze 4. místa.“


Výsledky

Zahajovací závod

1. Rob Huff (Honda Civic WTCC)
2. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
3. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)
4. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
5. Hugo Valente (Lada Vesta WTCC)
6. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
10. Grégoire Demoustier (Citroën C-Elysée WTCC)
11. Tom Chilton (Citroën C-Elysée WTCC)
13. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)

Nejrychlejší kolo: Rob Huff (1:30.455)

Hlavní závod

1. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
2. Tiago Monteiro (Honda Civic WTCC)
3. Norbert Michelisz (Honda Civic WTCC)
4. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)
5. Nick Catsburg (Lada Vesta WTCC)
8. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
9. Tom Chilton (Citroën C-Elysée WTCC)
13. Grégoire Demoustier (Citroën C-Elysée WTCC)


Mistrovství světa – pořadí pilotů

1. José-María López: 38
2. Tiago Monteiro: 34
3. Rob Huff: 33
4. Norbert Michelisz: 30
5. Mehdi Bennani: 22
7. Yvan Muller: 15
11. Tom Chilton: 4
12. Grégoire Demoustier: 1


Mistrovství světa – Pohár konstruktérů

1. Honda: 84
2. Citroën: 83
3. Lada: 46
4. Polestar: 14

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator