Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Onboard kamera (DVR do auta)
|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 > >|
18.11.2012 10:09 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523282
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A co vy na toto: .link.

19.11.2012 13:17 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523533
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tazko povedat len z fotiek. Osobne preferujem nenapadnost, cize nic pre mna. Kvalita obrazu a podobne veci budu zname, ked si to niekto kupi a video zavesi na youtube

19.11.2012 17:41 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523586
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Maxifik napsal(a):
A co vy na toto: .link.


Hmmm... po dlouhý době něco, co by stálo za hřích. myslím ten full HD model. Počkal bych pár tejdnů, než budou reference , ale firma jako taková už dává tušit, že to uplnej šit nebude...

19.11.2012 18:54 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523614
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
hmmm pěkná kamerka. Stojí za úvahu. Ale spíše mě zaujala ta věc s ÚOOÚ, takže si asi brzo zažádám o povolení natáčet a ten záznam UKLÁDAT. Aby se dal opravdu použít jako plnohodnotný důkaz.

19.11.2012 19:07 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523617
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Pokud jsem to dobře pochopil s tím povolením, tak to je třeba vyřídit až v případě konkrétní události, kterou chceš nahlásit. Nebo se pletu?

20.11.2012 15:19 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523764
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
Pokud jsem to dobře pochopil s tím povolením, tak to je třeba vyřídit až v případě konkrétní události, kterou chceš nahlásit. Nebo se pletu?

Já tomu bohužel rozumím tak, že je třeba ho mít předem. Právní ochrana gaunerů je u nás na prvním místě, nemělo by nás to překvapit ani tady.

20.11.2012 15:49 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523767
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
V tuhle chvíli 100% fabuluju, ale mám to chápat tak, že pokud si jako důkazný materiál doložím data z onboard kamery - a budou to řekněme jediná data, která jsou k dispozici - tedy nebudou svědci - pouze mé tvrzení a oponentní tvrzení protistrany - a mám tedy tímto způsobem de-facto jedinou šanci, jak zvrátit důkazní nouzi ve svůj prospěch - může a nebo ještě hůže - stane se, že nebudou brána v potaz?... Co třeba Highway kamery, na základě jejich záznamu byl odsouzen Lacina? Co veškerý kamerový záznam, který si pořizují m욝áci, aniž by Vám o tom řekli?... A jak by vůbec mělo takové povolení vypadat?... kamera je na pohyblivém oběktu a nelze předem určit jaké místo bude natáčet a kdo jest cílem a pro jaké účely...

Nějak se mi to nezdá....

20.11.2012 16:13 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523771
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
u Laciny šlo o trestný čin, to je trošku jiná kategorie a dopravní kamery mají povolení

20.11.2012 21:09 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523838
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
no taky laicky poznamenávám, že: až na dovolence budete fotit a natáčet na cam vaše zážitky z Ptačího trhu v Barceloně, tak prosím nezapomeňte si předem požádat o dovolení, co kdybyste při tom natáčení, nejdej pán bůh natočili prchajícího pachatele něčeho. Prosím nepřehánějte to, jsem přesvědčen, že na obhajobu mých poškozených práv, by záznam z kamery hrál velice důležitou roli. Podotýkám, že se bavím spíše o přestupku, nehody ap. ne o trestném činu, kde by u soudu NEMUSEL být tento záznam akceptován. A jsem přesvědčen, že pojiš'tovna by určitě s tím neměla problém při likvidaci pojistné události...


a jinak všimli jste si, že na některých záběrech (Rusko) stačilo ukázat na kameru a byl klid a hajzlíci odjeli, aniž by něco dále požadovali (skoky na kapotu - úrazové pojistky a odškodnění, prudké zabrždění a opětovné poškození již poškozeného) ....

21.11.2012 09:29 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523922
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
Ono je k tomu zase napsaná spousta písmen, které se vzájemně kříží a doplňují... .link. . A bude záležet, kdo bude mít jakého právníka - takže špína se vždycky nějak vyvlíkne. Dovolím si vlastní extrapolaci: Kamera zaznamenává auta a není většinou poznat, kdo je vevnitř, jen se pozná typ, barva a občas SPZ - která ale je veřejným údajem a neříká nic o tom, kdo je vevnitř, ne? Takže se nic neví o tom, kdo auto řídí - klidně to může být kdokoliv, jen ne majitel. Pokud "Údaje uchovávané v záznamovém zařízení, a obrazové či zvukové, jsou osobními údaji za předpokladu, že na základě těchto záznamů lze přímo či nepřímo identifikovat konkrétní fyzickou osobu (tedy: informace z obrazových či zvukových nahrávek umožňují, by nepřímo, identifikaci osoby).", pak by se záznamem samotným nemusel být problém. A když už dojde k nehodě a sporu kolem, ní, pak jsou snad osobní údaje účastníků tak jako tak jasné a záznam neslouží k identifikaci, ale k doložení děje.
Kromě toho jsem někde četl, že se v Evropě uvažuje o tom, že černá skříňka se záznamem provozu, polohy a dalších údajů (rychlost vozu, případné brzdění a podobně - už dnes prý lze z paměti palubního počítače některých vozů tyto údaje vydlabat) bude patřit do povinné výbavy nových vozů. Pak to bude mít patřičný legislativní rámec a tyhle debaty skončí.

21.11.2012 10:46 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523930
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Mno Lacina je pouze obětí soudních praktik ve stylu alá 50 léta. Dav si žádal potrestání tak mu bylo vyhověno. Škoda že v tom autě neměl kameru, třeba by šla do báně ta dívčina, ale to jsou pouhé spekulace mimo toto téma.
Teď to natáčení. Kdybych někomu něco provedl na silnici a výsledkem by byla nehoda a ten neštastník kterého jsem vytlačil to měl natočené na kameře, tak podle litery zákona ho můžu obvinit že porušuje moje soukromí tím že mě natáčí. Samozřejmě pokud on bude mít povolení od ÚOOÚ tak jsem v čudu. Pokud ho mít nebude tak to můžu napadnout jako nerelevantní důkaz. Ano může se vycházet ze záznamu co se vlastně stalo, ale pokud není povolení tak to nemůže být bráno jako plnohodnotný důkaz. Pouze jako doplněk.
To je má vize.

21.11.2012 19:06 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2523998
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Tudiž abych to shrnul, z toho co tady bylo napsáno, pokud se nepotřebuju s někým soudit a jde spíš o doložení děje, tak žádný povolení netřeba. Jezdící autíčka si můžu natáčet jak chci a kdy, a když mě zrovna někdo vybrzdí, tak je to na záznamu a osobní údaje jeho budou stejně v protokolu od PČR ..

21.11.2012 19:32 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2524013
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ma niekto chut a odvahu kupit toto? 2 kamery, idealne dopredu a dozadu. .link.

21.11.2012 22:41 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2524124
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
flyteSVK napsal(a):
Ma niekto chut a odvahu kupit toto? 2 kamery, idealne dopredu a dozadu. .link.

me docela zaujalo toto: .link.

21.11.2012 23:06 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2524145
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
me docela zaujalo toto: .link.

v obou případech jde o cmos senzor 1,3mpix = efektivních 1,2 ... moc kvalitní obraz bych nečekal

22.11.2012 11:25 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2524188
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
felix81 napsal(a):
Mno Lacina je pouze obětí soudních praktik ve stylu alá 50 léta. Dav si žádal potrestání tak mu bylo vyhověno. Škoda že v tom autě neměl kameru, třeba by šla do báně ta dívčina, ale to jsou pouhé spekulace mimo toto téma.


Panáček taky rád mlsá na D-fens... Nepopírám, že je to s Lacinou levota... Upravený záznam, časosled, druh poškození... divný a divnější to jest, ale je to docela jiný téma...

Ke kamerám - nemálo výrobců používá jednoduchý trik upsamplingu, kdy má snímací chip SD resolutin a obrazovým procesorem se video upsampluje na na SEMI / FULL HD. Vesměs se jedná o kopie originálních modelů od DODu a pod. Chce si na to dát pozor a nakupovat u zaručených prodejců a vždy si prověřit zadní vrátka pro případnou reklamaci či vrácení zboží.
Zásadní záležitost je i kvalita obrazu v noci, kdy velikost chipu u low end modelů spojená s jeho SD rozlišením vykouzlí v záznamu pouhé šmouhy a je poznat kulový. Kvalitnější modely mají větší chipy s HD rozlišením, kde samozřejmě kvalita v noci také klesá (snižuje se rozlišení, chormatičnost a stoupá šum), ale stále se dá poznat odkud se příkladně vyřítil neosvětlený zacyklenec, nebo divočák a to je rozhodující.

22.11.2012 15:07 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2524288
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
flyteSVK napsal(a):
Ma niekto chut a odvahu kupit toto? 2 kamery, idealne dopredu a dozadu. .link.

flyte ako sme sa bavili, to je nieco, co by som potreboval. ale cez ebay som este nic nekupoval ..
ty ides do toho?

22.11.2012 15:17 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2524294
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja nie, mam teraz par tyzdnov tu co som o nej pisal tu: .link. . Maximalne ze ti pomozem s nakupom a budes testovaci jazdec

22.11.2012 16:44 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2524332
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
Panáček taky rád mlsá na D-fens... Nepopírám, že je to s Lacinou levota... Upravený záznam, časosled, druh poškození... divný a divnější to jest, ale je to docela jiný téma...

Ke kamerám - nemálo výrobců používá jednoduchý trik upsamplingu, kdy má snímací chip SD resolutin a obrazovým procesorem se video upsampluje na na SEMI / FULL HD. Vesměs se jedná o kopie originálních modelů od DODu a pod. Chce si na to dát pozor a nakupovat u zaručených prodejců a vždy si prověřit zadní vrátka pro případnou reklamaci či vrácení zboží.
Zásadní záležitost je i kvalita obrazu v noci, kdy velikost chipu u low end modelů spojená s jeho SD rozlišením vykouzlí v záznamu pouhé šmouhy a je poznat kulový. Kvalitnější modely mají větší chipy s HD rozlišením, kde samozřejmě kvalita v noci také klesá (snižuje se rozlišení, chormatičnost a stoupá šum), ale stále se dá poznat odkud se příkladně vyřítil neosvětlený zacyklenec, nebo divočák a to je rozhodující.

naprostý souhlas, je to levná čínská hračka a podle toho čekejte výsledek. někomu to stačit může někdo radši připlatí za skutečné HD na kterém je čitelná RZ. doporučuju hledat a nejdřív si najít recenzi nebo si na ni počkat.

06.01.2013 18:26 - Re: Onboard kamera (DVR do auta) 2537180
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Mam zde tip na kamery Blackvue, ktere momentalne prodava firme GM Electronic: .link.
Osobne mam zkusenost s typem DR380G-HD a vysledky jsou velice slusne. Kamera ma GPS i G-senzor. Aplikace je pro Windows a Android. Je mala, provedeni slusne.
Jedine co by mi vadilo je uchyceni, ktere je sice super, ale umoznuje nataceni pouze v jedne ose. Drzak se totiz lepi samolepkou. Drzaky se daji dokoupit nahradni, takze pokud nekdo pouziva kameri ve vice autech, muze si ji v pohode prenaset

Stranka vyrobce: .link.
Denni video: .link.
Nocni video: .link.
Videi lze na youtube najit mnoho, stazi hledat "blackvue dr400", nebo "blackvue dr380" apod.

|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator