Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Zimní nostalgie
01.02.2010 01:45 - Zimní nostalgie 1803446
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Nyní trvají mrazy několik týdnů, tak jsem si vzpomněl, jak taková situace vypadala před 20 lety. Rudé právo psalo o BSP jezdící po Praze s akumulátorovými vozíky, kterými obětavě pomáhala nastartovat těch pár šílenců, kteří se o to pokusili. Uvést do provozu vozový park se nedařilo ani velkým firmám, podnikatelé neexistovali a víkendoví řidiči to vzdali.

Nyní, když někdo nastartuje při -15 až na třetí pokus, tak tady zakládá vlákno (nic proti tomu) s vážným problémem. Tu zásadní změnu vidím asi v tom, že motory mají počítačem řízený vstřik. Palivová soustava s čerpadlem v nádrži je trvale natlakovaná až ke vstřikovačům. Výrazně lepší akumulátory. O ty dřívější se muselo pečovat, což dělal vzorně málokdo, takže nikdy neměly ani těch nominálních 37Ah. Regulace dobíjení byla zoufalá.
No ale nyní otočit klíčkem a odjet - to je nuda a je to nesportovní

01.02.2010 07:37 - Re: Zimní nostalgie 1803454
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pravdu mᚠčlověče. Znal jsem člověka co nosil baterku každý den do bytu k radiátoru, aby následující ráno jí nesl zpátky do žigulíku a zmrzlíma rukama jí dával pod kapotu. Je fakt že technika je nesrovnatelná, ikdyž někdy se mi po tom stýská. Když se auto zastavilo tak závada se dala jednoduše odhalit a každej ji mohl jednoduše nebo levně odstranit. Naopak jízdní komfort dnešních aut bych už asi neměnil


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator