Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Plasti Dip - změna barvy auta
09.07.2012 12:27 - Plasti Dip - změna barvy auta 2490925
proton
Město: Praha , Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny!
Zaujala mne změna barvy auta prostřednictvím gumy zvané Plasti Dip, více o této barvě na stejnojmených stránkách s koncovkami .sk .de nebo .com.
Koukněte na to, to je nářez:
.link.
.link.
Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Další zajímavé stránky jsou např.: plastidipslovakia.blogspot.cz
Našel jsem prodejce, který to prodává výrazně levněji než jinde: fusion.sk
Nenašli jste ještě něco lepšího?
Díky!!!

Na nákup i poradenství doporučuji tento kontakt z firmy viz výše:
info@fusion.sk (jako jediní opravdu věděli o čem mluví)
09.7.12 barva se ředí 1:1 a nejlépe stříkat triskou .011 – .019. pistole WAGNER W560, na odmaštěný povrch, hladký a bez barevných rozdílů
10.7.12 jsem se dozvěděl, že guma má malou krycí schopnost (chtěl jsem bílou, ta má nejnižší) a podklad by měl mít rovnoměrnou barevnost a měl by být hladký
11.7.12 podkaldovka prý není nutná, dorbné odřeninky a škrábence barva zaleje

09.07.2012 13:53 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2490950
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
mmm tiež by ma zaujímalo, či to už niekto skúsil .. nie je tu potrebné odstrojova auto, ako pri klasickom prelakovaní
Podža videa sa však zdá, že odolnos tohto povrchu je nižšia ako pri celoplošnom polepe fóliou ..
- cena prestriekania?
- stav povrchu po kamienkoch a muškách z vysokých rýchlostí
- stav povrchu po umývaniach auta
- doba trvácnosti tohto nástreku

09.07.2012 14:00 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2490952
proton
Město: Praha , Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
mmm tiež by ma zaujímalo, či to už niekto skúsil .. nie je tu potrebné odstrojova auto, ako pri klasickom prelakovaní
Podža videa sa však zdá, že odolnos tohto povrchu je nižšia ako pri celoplošnom polepe fóliou ..
- cena prestriekania?
- stav povrchu po kamienkoch a muškách z vysokých rýchlostí
- stav povrchu po umývaniach auta
- doba trvácnosti tohto nástreku


- Pokud jde o vrstvu gumy, tak odolnost vůči kamínkům a macahnickému opotřebení by měla být větší než u folie. Pokud jde o trvanlivost na karoserii určitě bych použil základovku (na videu to dělají bez ní, prý je to také velmi trvanlivé), přilnavost je tak o 400% vyšší. A vzhledem k ceně a možnosti opravit jednotlivé části přelakováním, myslím, že by to mohla být lepší volba než folie, která se začíná po čase odchlipovat a je na autě vidět, že je to přelep (lak je lak). Vrstva gumy na karoserii by mohla znamenat její skvělou ochranu a to i hlukovou bariéru do interiéru.
- Cena na C5 kombi stačí 3kg barvy 135,-, ředidlo á 10,- (prý je potřeba 3 litry) tj. 60,- a základovka (zatím jsem nezjistil kolik je jí potřeba) 3 litry tj. 130,-. Základovku lakýrové na videu nepoužívají (kvůli stržení a zachování původního laku pod gumou) a nevím zda by se ředidlo nedalo použít od jiného výrobce. Plánuji přikoupit ještě jeden sprej na drobné opravy při odřeninách v běžného provozu. Suma sumárům, počlivě nejkvalitněji za 320,-,...nejlevněji za 135,- plus ředidlo z druhovýroby (pokud existuje) za pár kaček.
- Plánuji si to stříknout sám, gume se stříká v pohodě.
Zatím jsem našel, že si to maník dělal sám 8 hodin.
- Tvrdí, že to může jak do myčky tak prod wapku. Otázka je na jak dlouho?

09.07.2012 14:27 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2490956
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Na YT mate plno videi kde to striekaju na disky aj na kasnu, opravuju, davaju dole....
Na disky vraj 3-4 vrstvy, tzn 2-3 spreje na jedno auto.

09.07.2012 21:35 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2491009
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Tak vypadá to fakt dobře, ale škoda, že je to matný

09.07.2012 21:39 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2491016
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Uplne som nepochopil tu zakladovku PLASTI DIP primer .. ale keby som mal pouzit zakladovku tak ako ju chapem ja, tak sa zmazava hlavna konkurencna vyhoda tejto technologie - ze nie je potrebne odstrojovat auto.
Sam by som si to urcite nestriekal, nech to urobi profik s pistolou v cistom prostredi.
"Plasti Dip sa dodáva v šiestich farbách a štyroch hmotnostiach." Kedze suto matne farby, univerzalna je len biela, pre tunerov aj cierna. Ostatne by som pouzil len ako sezonny vystrelok
Holt ja asi pockam na prveho pioniera, ktory sem da skusenost

09.07.2012 22:43 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2491057
proton
Město: Praha , Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
Uplne som nepochopil tu zakladovku PLASTI DIP primer .. ale keby som mal pouzit zakladovku tak ako ju chapem ja, tak sa zmazava hlavna konkurencna vyhoda tejto technologie - ze nie je potrebne odstrojovat auto.
Sam by som si to urcite nestriekal, nech to urobi profik s pistolou v cistom prostredi.
"Plasti Dip sa dodáva v šiestich farbách a štyroch hmotnostiach." Kedze suto matne farby, univerzalna je len biela, pre tunerov aj cierna. Ostatne by som pouzil len ako sezonny vystrelok
Holt ja asi pockam na prveho pioniera, ktory sem da skusenost


Proč odstrojovat auto při použití zákaldovky pro Plasti Dip? Spíše vidím nevýhodu v tom, že zákaldovka smaže výhodu snadného stržení a návratu ke stré barvě.

09.07.2012 22:45 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2491059
proton
Město: Praha , Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
Tak vypadá to fakt dobře, ale škoda, že je to matný


...stříkají to i bezbarvou gumou navrh použitého koloru a je z toho lesklá...

09.07.2012 23:55 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2491071
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
Aby mu to decká za noc neolúpali na pôvodnú farbu

10.07.2012 06:21 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2491081
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
že by zadní vrata na mém kombíku...?zajímavá otázka,protože zvažuji použití karbonu ale vím jaká je z tím zatrachtilá práce...

17.08.2012 10:44 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2499779
clearfix
Město: Košice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ja osobne som vozil na svojej ex-C5 priehžadný Plasti Dip cez jeseň a zimu, na prednom nárazníku a kapote. Neskôr som dával aj kolesá do matnej čiernej.
Kolesá som robil Plasti Dipom v spreji, 16"ky som zmákol troma sprejmi s týmto setom: .link.

Bol som s tým za tú dobu párkrát aj v umyvárke (2-3) a no problem, ale väćšinou chodím do tých samoobslužných boxov na wapku.

Pred pár týždňami som C5 predal takže nafoti ju neviem, ale ak niečo vyhrabem v PC, tak to sem hodím.

17.08.2012 11:22 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2499782
Nesebr
Město: Ostrava - Poruba, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Zkoušel už někdo tím nastříkat ty loupající se vnitřní madla dveří, taky to byl takový nějaký gumový nástřik.

18.08.2012 16:35 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2499991
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tuto chalanisko s tym dal casti pristrojovky .link.
Madlo na volakom Seate: .link. ale nepise skusenosti po case.

19.08.2012 18:32 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2500118
Řezník
Město: Roždalovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 161

99 Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
že by zadní vrata na mém kombíku...?zajímavá otázka,protože zvažuji použití karbonu ale vím jaká je z tím zatrachtilá práce...

Já už to mám potažený .. sice na poprvé to nevyšlo .. ale po třech hodinách nervů je to hotový ... pomáhalo mi trochu to vedro co bylo ..a fen ... doporučuju okouknout pár videí kde to dělaj kluci a ne firmy .... uvidíš tam problémy který nastávaj ...
U mě z dálky to ani nepoznᚠže to je karbon,jelikož to mám ve stejný barvě ... z blízka to je celkem dobrý ....


18.08.2013 09:54 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2609375
lakovna
Příspěvek byl vymazán. Vymazal(a) najk, 18.08.13 21:14
Důvod: no je mně to líto, ale je to reklama a to lze jedině skrze admina, jinak se můžeš zaregistrovat do CCCA

22.06.2014 20:03 - Re: Plasti Dip - změna barvy auta 2708293
matonnn
Město: Rugby, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 40

99 Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
mmm tiež by ma zaujímalo, či to už niekto skúsil .. nie je tu potrebné odstrojova auto, ako pri klasickom prelakovaní
Podža videa sa však zdá, že odolnos tohto povrchu je nižšia ako pri celoplošnom polepe fóliou ..
- cena prestriekania?
- stav povrchu po kamienkoch a muškách z vysokých rýchlostí
- stav povrchu po umývaniach auta
- doba trvácnosti tohto nástreku


tu je per prikladov na tvoje otazky
podmienka je dobre naniest-nastriekat farbu

.link.
.link.
.link.
.link.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator