Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Engine management system faulty
Mirec
21.05.2009 15:20 - Engine management system faulty
99
Zdravím všetkých, dos som tu toho prečítal a nenašiel som túto tému (takže ak niekto vie poradi aspoň link do adekvátnej témy, bol by som vďačný). Mám C5 II 2,2 HDi 4-automat (6/2005), kúpená v decembri 2008, stav vežmi dobrý , no asi pred týždňom sa objavila táto hláška „Engine management system faulty“ (chyba v systéme riadenia motora). Chybu nesprevádzala nijaká iná anomália, teda auto šlapalo stále ok (žiadny pokles výkonu). Bol som na diagnostike u človeka, ktorý sa vyzná a pod touto hláškou sa ukázalo preaženie motora (rýchlos 105 km/hod) samozrejme počítač odstavil ESP/ASR. Neviem ako je možné ho preaži (s automatom) a nepamätám sa na nič čo by to mohlo spôsobi. Chlapík chybu vymazal s tým, že som si spomenul na státie s ručnou brzdou a zaradeným D (čo by možno mohlo by príčinou). Včera sa chyba objavila znovu (tentoraz si nespomínam už naozaj na nič čo by mohlo by príčinou). Dnes ráno ju hlásil počitač znovu (ale to preto, že si ju pamätal) a v tom čase, ako deň predtým vznikla sa hlásenie vymazalo. No po pár km znovu naskočila.

PS: už v januári a potom aj februári som dolieval chladiacu kvapalinu (Coolant circut level too low) a znovu sa to objavilo až predvčerom. Stále som ju dolieval zo slovami, že nejaká hadička asi slzí (hadičky nie sú príliš natlakované a ani na víku oleja nie je pena – čo by mohlo by zlé tesnenie). Môžu tieto problémy súvisie? Poraďte prosím, ak viete.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator