Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci?
Jetik
21.03.2024 09:14 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci?
Za?iato?n?k
Ahojte,
Nechcem tu eskalova žiadnu rozsiahlu diskusiu, takže len zopár postrehov:
C5I 2.2 HDi som mal od roku 2002 (ako prvý majitež) až do roku 2023 a predal som ju s najazdenými 315 000 km v prakticky bezchybnom stave. Je to spožahlivé auto a čo sa týka hydroactive, asi najlepšie v čom som sedel. Od roku 2009 máme aj C5 III 2.0 HDi v plnej výbave a viem to subjektívne porovna, takže:
- interiér je stiesnenejší s menšími možnosami odkladacích plôch
- komfort podvozku rozoznatežne horší (okrem stability na mokrej hrbožatej vozovke v zákrutách) - je to rovnaký podvozok ako mala v tom čase A, akurát na hydroactive
- poruchovos výrazne vyššia - ani zďaleka to nie je auto aké sa robili pred rokom 2008 (nehovorím o motore, ale príslušenstvo, kabeláž, reproduktory, časti čalúnenia, povrchové úpravy častí interiéru, plastové kryty sedadiel, ...)
- poruchovos hydraulického systému - vežký výkričník - ani nie po 5 rokoch došlo k predratiu hlavnej trubky smerom k zadnej náprave v mieste nad predným pravým kolesom, po ďalších dvoch rokoch prehrdzavela tá istá trubka na všetkých úchytoch pod karosériou a výmeny sa dočkala aj jedna z trubiek pri zadnej kocke
- samotný hydraulický systém má oproti C5 I jeden zásadný nedostatok - pri poklese tlaku v systéme (prerazenie / prehrdzavenie trubky) sa systém neuzamkne a auto klesne na spodný doraz, zatiaž čo pri C5 I sa systém uzavrel a auto ostalo v prevádzkovej polohe dokiaž sa nepoužil prepínač nastavenia výšky a tak bolo možné bez problémov dôjs do servisu.
- plastové svetlomety sú po 14 rokoch opotrebované výrazne viac, ako boli svetlomety pôvodnej C I (aj keď som si už nie istý, či tie neboli náhodou sklenené)

Takže tak. Motor samotný nehodnotím, je to výrazne slabšia verzia po akej sa obzeráte vy, ale aj táto verzia má voči pôvodnej C5 I 2.2 HDi výrazne poddimenzovanú spojku (oba porovnané autá boli s manuálnou prevodovkou), ktorú bolo potrebné vymeni pri rovnakom spôsobe jazdy na 130 000 km, zatiaž čo na starej som to menil až na 215 000 km. To isté platí o brzdových kotúčoch, kde je životnos výrazne nižšia.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator