Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: poloosa
tomcatt
10.08.2023 13:48 - Re: poloosa
Za?iato?n?k
Zdravim,
prosim o radu kazdeho, kdo neco podobneho resil nebo vi, kde je zakopany pes. Mam problem s hlucnosti za jizdy. Hluk-huceni se zacne objevovat nad 40km/h, nejhlucnejsi pri 50km +- 5km potom kolem 85km se huceni ztlumi asi 50%. NAd 90km uz huci stale. Pri mirnem zataceni do leva hluk znatelne klesa. Nesouvisi to s otacka, huceni je stejne at ma motor 1200 nebo 2500 otacek. Takze na vine jsou asi loziska nebo poloosa. Nejprve jsem zkontrolovat vsechny loziska na kolech. Zadne lozisko nema axialni vuli, predni chodi hladce, je citit "odpor" vazeliny jako u noveho loziska. Predni prave meneno pred 1,5 rokem ... hucelo a vibrovalo. Potom uz klid.
Zadni pri protaceni trosicku slyset byly. Vymenil jsem obe zadni ...zadna zmena.
Zkousel jsem roztocit kola s autem na spalkach, ale hluk pri 50km jsem od kol moc neslysel, ale v kabine hluk slyset byl. Koukal jsem i na poloosu na prostredni lozisko. Pri zatlaceni poloosy smer od prevodovky k naboji je znatelny maly pohyb..cca 0,5mm.Zpatka do prevodovky ji tlaci pruzina v kloubu. Poloosa/lozisko se hybe v tom futralu, kde je i spodni ulozeni motoru. Dle vykresu je na jedne strane vnejsek loziska opreny o futral a na druhe strane je fixovany excentrickyma hlava stroubu. Takze cestovat asi muze jen stred loziska. Nezda se mi, ze by to melo mit vuli. Pak je tam jakysi krouzek a tesnici krouzek. Ten krouzek hnaciho hridele je nejspise nalisovany.....je mozne, ze by se sam nejak posunul a stred by se potom mohl posouvat. Anebo je moc vybehany lozisko, ze ma takou axialni vuli ? Anebo je to normalni a problem je v lozisku naboje na pravem kole. Auto ma 370kkm, automat 4HP20. Mam ho 19 let a poloosa je puvodni z fabriky. Diky za rady....

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator