Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim
ret33
14.07.2022 16:48 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim
Za?iato?n?k
Zdravím,
řeším problém s AL4, hláška Automatic gearbox failure, ve výpisu chyb z autorizáku Citroenu je toho více,
P0730 - Prokluzování spojky, tlak oleje 7,5 požadovaný 21
P1710 - Závada napájení snímačů, tlak oleje 7,6 požadovaný 2,7
P1167 - Závada regulace tlaku (rozdíl - požadavek), tlak oleje 7,45 požadovaný 4,2
P0606 - Závada počítače

Více mi k tomu neřekli, převodovku opravit neumí, děkujeme - 1500 Kč a fertig. (přečíst závady, to bych uměl taky)

Pokud máte někdo nějaké tipy na závadu, tak předem děkuji. Auto má najeto cca 240 000, solenoidy jsou ještě původní, olej se měnil, ale vždycky jenom půl výměnou, nikoliv proplachem.


Oživil jsem DiagBox 7.76, že se v tom budu vrtat ale nepřišel jsem na to, jak udělat test akčních členů převodovky.

Podmínky testu dle diag: Poloha P nebo N, zapnuté zapalování, vypnuté vozidlo a motor.
Při pokusu o test mi to hlásí "Nebyly splněny podmínky testu". Asi jsem úplně blbej, ale co to tedy znamená, zkoušel jsem různé varianty polohy klíčku, má na to vliv economy mode atd ?

Jasně, že diagnostice nerozumím a bylo by lepší navštívit někoho, kdo ano, ale automatům tady zase tolik lidí rozumět nebude, s autem jedu k Muhrovi.

Chtěl jsem si otestovat ty elmag ventily v převodovce všechny, protože kromě těch klasickejch dvou může být špatný i nějaký z těch zbývajících pěti, což by bylo dobrý zjistit předem. A samo že to může být ryze mechanická závada, kde je diag asi k ničemu.

Díky.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator