Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Kontrolka FAPu
autodiag
09.02.2022 22:17 - Re: Kontrolka FAPu
U??vate?
velmi obecne v principu:

EDC15 - je to tupa jednotka ktera nema v sobe HW moznosti pro ovladani FAP ,vyuziva vykonovou jednotku ADDGO
ta potrebuje otacky,zatizeni
EDC16 - prvny typy nemaji HW a jako EDC15 vyuzivaji jednotku ADDGO ,novejsi (CP34) ma uz integrovany HW pro ovladani a kontrolu FAP,je sofistikovanejsi ale staje potrebuje otacky i zatizeni

EDC17 - tato jednotka ma integrovane rizeni i ovladani jako EDC17 ale ma uz pomerne sofistikovane ovladani FAP a regenerace,nepotrebuje takove otacky jako predesle ECU a je schopna udrzet regeneraci i behem kratsiho stani
je ovsem ze vsech nejvic uzkoprsa (napriklad nespusti regeneraci pri sebemensi odchylce prutoku vzduchu)

SID se vicemene chovaji jako EDC16 az na posledni 1.6HDi adBlue

DCM 3xx,5xx starsi modely toci stejne nesmyslne jako EDC15/16

regenerace ma vzdy tri faze jak za provozu tak i nucena : ohrev - vlastni regenerace - dochlazovani
napriklad 3.0HDi meli sw problem a FAP doslova prohori ven (neukonci se korektne regenerace)
preruseni regenerace u prvnich systemu je pri zastaveni temer 100%,vcetne motoru 9xx (1.6HDi s EDC16CP34) ktere na tohle trpi asi nejvic
nejvic take trpi motory ktere nemaji v poradku EGR,zhaveni pro regeneraci a vstrikovace i turbinu pri chodu motoru
regenerace,pokud se prerusi se hned nespusti z duvodu ochrany komponentu motoru ,vlastniho FAP ale taky z duvodu pozaru
hodnata zaplneni je vypoctena hodnota,hlavne dle stylu ,typu jizdy a dif tlaku (zavisi to i na typu aditiva a FAP,kazde aditivum udrzuje i jinou teplotu horeni)
v tomto pripade se regenerace ulozi jako neukoncena/neuspesna....po nekolika techto neuspesnych regeneracich jednotka vyhodi chybu mozneho ucpani FAP

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator