Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Vybíjení baterie
freedom
25.01.2022 08:27 - dobíjení baterie
Za?iato?n?k
Dobrý den všem , prosím o radu: na podzim mi začalo auto při raním startování hlásit chybu ruční brzdy - po brouzdání tady v tématech jsem usoudil, že se baterie vydává na cestu odkud není návratu, což mi potvrdil posléze i zátěžový test - baterie kapacitně na 40%. Zakoupil jsem tedy novou, ale hned druhý den to samé. Podotýkám, že než jsem ji tam dal, tak se dobíjela..Začal jsem tedy hledat co to způsobuje - první jsem měřil dobíjení - 14,6 takže jsem šel dál - kostření - v pořádku a z toho jsem usoudil, že tedy někde probíhá černý odběr a to je pro mě noční můra. Nicméně v sobotu jsem měnil oleje a při napíchnutí na diag mi to psalo, že napětí baterie je 11,2 což mě mírně znervoznilo a při měření dobíjení altík dávl pouze 11,9. Včera jsem přijel domů, že ho vyndám a dám zrepasovat, ale ještě jsem ho jednou přeměřil a dobíjel 14,7 - takže dotaz zní je to altík, nebo mám hledat jinde. A když je to altík, co je v něm porouchané, když jednou dobíjí normálně a jindy ne. Vypozoroval jsem že když je teplo dobíjí normálně, pokud je pod nulou začne baterka blbnout - čili asi nedobíjí.
Díky za odpovědi a přeji hezký den.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator